Reklama

.

.

pondělí 1. února 2016

Washington úmyslně podporoval islamisty!

1.2.2016 Vaše věc
Bílý dům od počátku syrského konfliktu věděl, že v zájmu svržení prezidenta Bašára Asada nepodporuje žádnou “umírněnou opozici”. Zcela úmyslně se sbližoval s džihádisty. Takový názor vyjádřil výkonný ředitel Institutu Rona Paula Daniel McAdams.

"Podle dokumentů vojenského zpravodajství z roku 2012 byla Obamova administrativa informována, že salafisté , Muslimské bratrstvo a Al-Kajdá jsou hlavními hnacími silami rebelů v Sýrii," uvádí analytik. Podle jeho názoru byl hlavním architektem takové politiky bývalý americký velvyslanec v Damašku Robert Ford, který úzce spolupracoval s tzv. demokratickou opozicí. Její část sice zpočátku bojovala s džihádisty a islamistickými teroristy, postupně ale "charitativní pomoc Washingtonu končila u džihádistických skupin". McAdams uvádí s odvoláním na bývalého šéfa americké vojenské rozvědky Michaela Flinta a jeho rozhovor z roku 2015, že spojení s islamisty bylo úmyslným rozhodnutím administrativy Baracka Obamy.

4 komentáře :

 1. Jak jinak? - tak jako doposud!
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat
 2. co nyní vyplouvá na povrch,to jsme dávno tušili.zrovna tak německo,až prohlédne,tak bude ozbrojené povstání nato tata.
  proti islámista

  OdpovědětVymazat
 3. To, že USA podporují radikální fanatické islamisty není nic nového. Klid a pohoda v Lybii, Syrii, Afganistánu, Iráku i Pakistánu a Iránu jim hodně dlouho ležela v žaludku, proto v těchto státech založili opozici, vyzbrojili ji a pak pod záminkou "humanity a šíření demokracije" jí přišli na pomoc. Touto pomocí rozvrátili dobře fungující a prosperující státy a zlikvidovali jejich představitele. Jediný kdo ještě vzdoruje je Bašár Asád i když za vydatné pomoci Ruska jako svého spojence, kterého požádal o pomoc. Všude v těchto státech je ohromné množství ropy a to byl hlavní důvod šíření "humanity a demokracie" v těchto zemích. Však ony se jim všechny ty lumpárny nasčítají a pak to dostanou zpátky i s úroky (tak jako ve Vietnamu). Bohužel to bude asi ještě nějaký čas trvat a zahyne při tom mnoho nevinných lidí.

  OdpovědětVymazat
 4. Naše vláda již několikráte darovala US Army pro umírněné rebely, na svrhnutí Asada a podporu demokratických změn na středním východě tisíce kalašnikovů a milióny nábojů, granáty nevyjímaje.
  Kalašnikovy na středním východě, po vzoru USA, plní demokratičtější variantu změny vlády než volby.

  OdpovědětVymazat