Reklama

pondělí 8. února 2016

WSJ: Nenávist Turecka brání překonat syrskou krizi


8. 2. 2016    zdroj
A brání nalézt politické řešení syrského konfliktu... Narůstající nevraživost Ankary vůči syrským Kurdům neumožňuje překonat syrskou krizi politickými postupy, píše Wall Street Journal s odkazem na úředníky USA.


List upřesňuje, že úředníci uvedli, že syrští Kurdové jsou nejefektivnějšími spojenci Spojených států proti teroristům DAEŠ (DAEŠ je organizace v Rusku zakázaná). A proto turecká nevraživost k syrským Kurdům neumožňuje úspěšně bojovat s teroristy DAEŠ, poznamenává list.

Američtí úředníci také komentovali ujišťování Ankary o tom, že zbraně z USA jsou údajně přepravovány syrskými Kurdy Kurdské straně pracujících (PKK). Úředníci zdůrazňují, že důkazy o použití těchto zbraní proti Ankaře nejsou.

Jak bylo již dříve IA REGNUM sděleno, 7. února prezident Turecka Redžep Tajip Erdogan prohlásil, že vláda USA si musí vybrat, koho budou považovat za partnera v regionu Velkého Blízkého východu - Turky nebo Kurdy.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Turci láteří, že už mají ke 3 milionům běženců Ale pročpak je neposílaj don oněch nejbohatších islámských států jako Emiráty, Katar, Kuvajt a t.d. a cpou je do Evropy.Tam by svým náboženstvím byli vlastně doma....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Publikoval to už na "nwoo" jistý Josef Švejk. Jeho příspěvek má něco do sebe: Má-li do Evropy dorazit nejméně 50 miliónů inženýrů, vědců a lékařů z Afriky a blízkého východu, je nutné podepsat smlouvu TTIP. Jedině tak se pro všechny zajistí dostatek halal jídla. Chybí pouze dovětek, že na blízkém východě je tak sucho, že s ním nic neudělá ani Monsanto. Zato taková Evropa, to je jiné kafe.

   Smazat
 2. Koho si vyberou USA z pochopitelných důvodů nevím.
  Vím,koho bych si vybral já.Nebyli by to Turci a ani
  USA,Kurdové však ano.Je mi jedno,jestli se to blbovi
  Erdoganovi líbí či ne.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. Samé dobré zprávy !!!

  http://www.nwoo.org/2016/02/08/rozcileny-john-kerry-hazi-ohledne-syrie-rucnik-do-ringu-co-byste-ode-me-chteli-abych-sel-do-valky-s-rusy/


  http://www.nwoo.org/2016/02/08/proc-sultan-chaosu-erdogan-hysterci/


  http://www.zvedavec.org/komentare/2016/02/6769-chce-erdogan-valku-s-ruskem.htm

  OdpovědětSmazat
 4. nejde o nenávist. Systém celosvětové nadvlády se mění nejen podle vlivu a koalic jednotlivých hráčů na světové šachovnici, ale v poslední dekádě vývojem nových technologií a diverzifikací zdrojů!
  USA a jejich satelity nemohou vydírat celý svět organizováním ropných krizí a válek kdekoliv se jim zlíbí. Nemohou obsadit všechny klíčové země nebo změnit loutkové režimy podle svého přání. A nové zdroje energie činí stále méně závislými na USA stále více zemí!!!
  Proto bankovní oligarchie světa řízená z USA vytváří bloky států, kterým protiprávně nařizuje TTIP či TPP v Asii a ostatní vydírá tzv. sankcemi, jako Rusko, Írán apod.
  Připravovaná regionální válka je na spadnutí a Turecko i Arábie věří sionistům, že si budou moci rozparcelovat dobité země. Je to naivní.

  STEJNĚ NAIVNÍ JE TVRZENÍ VLÁDY ČR, že ČR prodala "přebytečné" tanky na blízký východ a z Ostravy je odvezla Ukrajinská nákladní letadla dva měsíce před ofenzivou na východní Ukrajině
  nebo
  že MNO daruje takzvaným "demokratickým" povstalcům na Jordánsko-Syrské hranici 7000 nových samopalů a DESET MILIONŮ nábojů, aby Babyšova vláda podpořila boj proti Islámskému státu a urychlila tak porážku teroristů, když Arábie mobilizuje tři sta tisícovou armádu Turci přesunuli na hranice se Sýrií pozemní vojska a těžkou techniku a ostřelují syrské území a Jordánskou pouští se prohání britský Afrikakorps o síle dvacet tisíc mužů.
  Pravdou je, že jediný okamžitý zdroj samopalů používaných povstalci kromě Ruska, je ČR a ani zde není dostatek zbraní ve skladech armády, proto vláda "daruje" samopaly nové!!! A proč to neprodají ilegálně, jako tajný obchod se zbraněmi ve Vrběticích? Potřebují to legalizovat a provést okamžitě!
  Ona ta válka vlastně začala minulý rok, kdy USA v rozporu s logikou a stanovami NATO, zradily svého nejlepšího spojence v oblasti a stáhly z jeho území systém PVO Patriot dva měsíce před zahájením bombardování Ruské federace v Sýrii.
  Minulý týden oznámila Kanada odlet veškerých svých letadel z oblasti blízkého východu a to i tankovacích! Proč? ISIL to nezajímá a jistě to uvítá! Je to gesto směrem k Rusku. Kanada si myje ruce.
  (Ve Vrběticích bylo munice násobně více proti dokladům, včetně té zakázané a nikomu nesebrali licenci!!! Co je to asi za panáčky, co tam obchodují se smrtí???)
  JEN BLBEC BY VĚŘIL

  OdpovědětSmazat
 5. Turecky prezident je zločinec-zloděj-vydirač měl by urychleně odstoupit než ho lidé svrhnout sami !!! Kanada končí 22.2. A vše povolává na zpět ! Tento trpaslík chce bojovat proti Rusku?? Snad má Turecko ještě dost rozumných lidi kteří tomu dokáži zabránit !!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.