Reklama

.

.

neděle 21. února 2016

Zástupkyně velvyslance USA v Rusku se nedávno potloukala po Jakutsku. Proč?


21. 2. 2016     Politicus
Z Južno-Sachalinska do Vladivostoku přicestuje na návštěvu zástupkyně velvyslance USA v Rusku Linn Tracy. Cesta se uskutečňuje v rámci velkého "všeruského" turné. Před Vladivostokem Američanka navštívila Sachalin, Jekatěrinburg, Jakutsko, sdělily zdroje v diplomatických kruzích Přímořské oblasti.


Připomeneme, že paní Tracy již pobývala ve Vladivostoku při pracovní cestě v říjnu roku 2014. Tehdejší návštěva byla maximálně uzavřená pro místní média: diplomatka, v přímém slova smyslu, utíkala před novináři na letišti, odmítala interview. Přitom stihla uskutečnit uzavřené setkání s přímořskými byznysmeny, na němž prohlásila, že USA zavedly sankce proti Rusku opodstatněně, jako odpověď na porušení RF mezinárodního práva na Ukrajině.

Nynější cesta zástupkyně velvyslance USA v Rusku se také uskutečňuje za naprosté informační uzavřenosti. Cíle návštěvy nejsou známy. Nic není o návštěvě tak vysoce postaveného pracovníka v Přímořské oblasti uvedeno dokonce ani na internetové stránce Generálního konzulátu USA ve Vladivostoku.

Podle názoru přímořských politologů je jedním z cílů nynější návštěvy Američanky do Vladivostoku oťukávání půdy před volbami do Státní dumy. Za poslední dva roky se vztahy mezi Ruskem a USA zkomplikovaly na nejvyšší míru. Hospodářské sankce proti Rusku, dvojaká politika Washingtonu ohledně Sýrie a Ukrajiny, otevřená podpora turecké agrese Erdogana … Těžkosti, které zakouší ruská ekonomika, zasévají u Američanů naději, že mohou přimět občany, kteří jsou nespokojení s politikou Putina, vyhledávat podporu u USA. Tyto lidi jsou připraveni podporovat a pomáhat jim. Proto se vždy po příjezdu do ruského města Linn Tracy setkává se studenty a absolventy výměnných programů. Obyčejně na takových akcích otevřeně přesvědčuje, aby jeli studovat do USA, vnucuje názor o neperspektivnosti vysokých škol Dálného východu, o nízké úrovni vzdělání na DVFU.

Není náhoda, že v době návštěvy L. Tracy se bude konat veletrh, zaměřený na vzdělávání, za účasti zástupců vysokých škol USA.

Předtím Linn Tracy navštívila Sachalin, Jakutsko a Jekatěrinburg, kde, podle informací médií, Američanka uskutečnila setkání s byznysmeny a zástupci občanské společnosti. Ale novináře na tyto akce, jako obvykle, nepustili.

Zástupkyně velvyslance pobývala ve Vladivostoku již v říjnu roku 2014. Není vyloučeno, že nynější návštěva je politicky motivovaná. V každém případě je zajímavé to, že probíhá na pozadí příprav regionu k volbám do Zákonodárného shromáždění Přímořské oblasti a do Státní dumy RF. Je to vhodná doba ke zjišťování nálad a navázání kontaktů s liberální opozicí.

Je docela možné, že program bude tradiční pro diplomaty této úrovně. To znamená setkání s byznysmeny, experty na mezinárodní vztahy, studenty a absolventy výměnných programů.

Informace: Zástupkyně velvyslance USA v Rusku Linn Tracy. Profesionální pracovník diplomatických služeb USA.

Její poslední funkce – zástupkyně poradce ministra zahraničí pro Střední Asii ve Správě pro záležitosti jižní a Střední Asie.

Předtím byla ředitelkou pro otázky Střední Asie v Radě národní bezpečnosti Bílého domu. Po nástupu do služeb ministerstva zahraničí v roce 1994 se paní Tracy převážně zabývala státy Střední a jižní Asie. Pracovala v Ašchabadu jako zástupkyně hlavy mise (2010-2011), vedla konzulát v Pešavaru (2006-2009), diplomatické zastoupení v Astaně (2004-2006), pracovala v Kábulu (2002-2003), Biškeku (1997- 2000)...Ve Washingtonu zastávala funkci referentky pro Kazachstán (2003-2004), Gruzii (2001-2002) a pracovala ve Správě speciálního představitele v nových nezávislých státech (2000-2001).

…Existuje názor, že Tracy rozváží peníze v hotovosti...

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Hledala nová teritoria pro ubytování amerických kovbojů, protože se blíží erupce supervulkánu v Yellowstone.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vhodná teritora pro novou americkou zlatou horečku, zase budou likvidovat domorodé "indiány", kteří budou překážet kolonizátorům

   Vymazat
 2. Psaki USvrahům otěhotněla s celým Ruskem , NULA se zneschopnila na Ukrajině , tak světoví paraziti z říše ZLA -USA našli NOVOU ŠTĚTKU , CO bude satanovi sloužit. Už si ta americká prasnice kolíkuje území , které by pekelníci krvaví chtěli dobít ! Nezahrávejte si s Putinem vy americkodiktátorskoparazitický svině ze satanova vrhu ! Váš prašivý , krvavý hajzlpapír , tedy dolar , stejně nezachráníte , prokletci z pekelné říše ZLA -USA !!!

  OdpovědětVymazat
 3. Ruská rozvědka jistě bedlivě sleduje počínání této kreatury. Až přijde čas. Putin ji vykopne z Ruska jako osobu škodící Rusku.

  OdpovědětVymazat
 4. zrušit usáckou ambasádu a usáky pouštět do RF jen na dobře prověřené vízum takhle ty kurvy rozrývají státní režim všude tam kde jsou - ZRUŠIT A IZOLOVAT OD SVĚTA !!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Srbové se k USA a EU postavili čelem. Média, jak jinak, mlčí. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0X4shqmbkAI

  OdpovědětVymazat
 6. Rozesírací PODLOST, podlost a zase jen rozesírací podlost. Od USA co nejdál. Věčná škoda, že to víme až dnes.

  OdpovědětVymazat
 7. Okamzite vyhostit tu svoloc.Stejne prasarny delalo USA na Ukrajine.

  OdpovědětVymazat
 8. Já jsem si nepřál přátelské a dokonce spojenecké
  vztahy s USA.Neměl jsem rád ani naši účast v blo-
  ku Varšavské smlouvy.Od USA se nedá čekat nic do-
  brého.Ostatně od žádných velmocí.Německo není vel-
  moc a jak cvičí s Evropou.Je fakt,že jim k tomu
  pomáhá jejich čtvrtá říše.Stačí jedna jalovice,ja-
  ko je Merkel a co dokáže za divy.Všimněte si,kdo
  všechno jí obdivuje.I v České republice.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. NÁŠ ČAS ŽITÍ SE KRÁTÍ. Zásluhou USA. Můžeme si zato sami???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano nevědomost panuje mezi námi-díky1959

   Vymazat
 10. Navedení kecalové i zde.Škoda půjdete v prvních řadách okupovat Rusko pod vedením Pentagonu.Krátce-Kadáfí-Husain-Čeučesku atd -nyní je řada na vedení Iránu a Ruska

  OdpovědětVymazat
 11. chlapi dyt ty usa ridi zidko obecny podivejte jake slozeni vlady!!! kazdy druhy je zid!!! a podobne slozeni je i v ceske zemi
  dik amik

  OdpovědětVymazat
 12. Paroháč Stropnický21. února 2016 20:21

  “Pokiaľ bude príprava brigády prebiehať podľa plánu, a ja verím, že áno, tak v druhom polroku (roka 2016) je to veľmi pravdepodobné,” uviedol Stropnický ohľadne vyslania českých vojakov, ktorí by mali posilniť aliančné sily vo východných krajinách NATO. Vyjadrenie odznelo v programe Českej televízie Otázky Václava Moravca.

  Severoatlantická aliancia sa už skôr – v reakcii na ruský postup na Ukrajine – rozhodla posilniť obranu svojho východného krídla vytvorením nových síl rýchlej reakcie s 5000 príslušníkmi. Rovnakému účelu má slúžiť aj šesť nových veliteľstiev NATO v Poľsku, Estónsku, Lotyšsku, Litve, Bulharsku a Rumunsku.

  Minister Vojenského výboru NATO Petr Pavel v tejto súvislosti zdôraznil, že posilnená vojenská prítomnosť vo východnom krídle aliancie nie je motivovaná snahou ohroziť Rusko. Podľa ministra Stropnického si ani Moskva neželá vypuknutie väčšieho konfliktu, spojenci z NATO však musia – ako uviedol – ukázať svoju výdrž a pripravenosť.


  OdpovědětVymazat
 13. Je to veš v kožichu. Pozor medvěde!

  OdpovědětVymazat
 14. Nedělejme si iluze, celá ta propagandistická démonizace Putina, která běží už dlouho, má jeden jedinný cíl, tj. napadení Ruska. Je jediná naděje, že k tomu nedojde, a to je ekonomický úpadek Říše.

  OdpovědětVymazat
 15. aspoň sa všetci zviditeľnili - pekne ich spočítali a je to ...

  OdpovědětVymazat
 16. Za slavného Gorbiho podrýval CCCP dokonce i starý Bush během oficiální návštěvy, z Moskvy odjel přímo do Kyjeva a vykládal jim, že jejich (vnitrostátní) hranice jsou "hranicemi svobody a demokracie" ...

  www.youtube.com/watch?v=bvpAeGeqd4Q

  OdpovědětVymazat