Reklama

.

.

pátek 5. února 2016

Ženevská jednání zkrachovala: Moskva dala Washingtonu jasný vzkaz. Asadova armáda osvobozuje své území. Odhodlá se Turecko k invazi do Sýrie? Střet členské země NATO s ruským letectvem na dosah

Václav Danda
5. 2. 2016 ProtiProud

Václav Danda komentuje poslední vývoj syrského konfliktu, který se stále více přibližuje přímému vojenskému střetu mezi NATO a Ruskem, což by mělo nedozírné osudové následkyNa syrské frontě dále přituhuje. Diplomatická jednání v Ženevě prakticky zkrachovala. Aby OSN, která je formálně organizovala, nemusela přiznat už po několika dnech neúspěch, takzvaně je na neurčito přerušila. Výsledky "kyvadlové diplomacie" (přebíhání z místnosti do místnosti mezi znepřátelenými stranami) přinesla totiž pouze zdvořilostní fráze.

Ne tak "bojové porady" jako ta, která v americké režii proběhla před několika dny v Římě. Tam naopak dala "západní koalice" jasně najevo, že i nadále se bude rozhodovat na frontových liniích. A Rusko vzápětí upozornilo, že podle všeho lze očekávat vpád Turecka do Sýrie. Tam by se ovšem jeho pozemní jednotky střetly minimálně s ruským letectvem, které v podstatě ovládá nebe nad bojištěm. Přímý střet s armádou členské země NATO by mohl spustit řetězovou reakci s nedohlédnutelnými následky. Možná však, že právě tento bojový "test" si američtí stratégové přejí.

Nic moc jiného jim už ostatně ani nezbývá. Postupující syrská armáda útočí na Allepo a ruskému letectvu se podařilo přerušit zásobovací trasu, kterou Turky podporovaní teroristé dostávali zbraně i proviant. A to je hlavní důvod krachu ženevských jednání.


Jak zastavit Asada?

Požadavky "umírněných teroristů" pozvaných do Ženevy pod pláštíkem tzv. "opozice" (umírněnost je dána tím, že jsou prodlouženou rukou Spojených států, Izraele, Saúdů a Turecka) směřovaly k jedinému cíli: K okamžitému přerušení Asadova postupu i mimořádně účinných ruských leteckých útoků - což Syřané i Moskva samozřejmě odmítli. "Rusko neukončí své letecké útoky dokud nebudou teroristé poraženi," konstatoval ministr zahraničí Sergej Lavrov.

V úterý totiž jeho americký protějšek John Kerry vyzval v Římě "svět", aby nepolevoval v "boji proti Islámskému státu". Čímž chtěl říci, že už nezbývá, než vyslat do Sýrie pozemní jednotky, aby Asadův postup zastavily. Maskováni údajným bojem proti ISIL (který USA vytvořily) pak obsadit demarkační linie, které by vedly k rozdělení země na vlivové zóny, podle etnického a náboženského klíče.

Bez obalu to vzápětí oznámila Saudská Arábie. "Království je připraveno podílet se na jakýchkoliv pozemních operacích v Sýrii, na nichž by se koalice dohodla," řekl televizi Al-Arabíja saúdskoarabský brigádní generál Ahmad Asírí, který je zároveň mluvčím koalice vedené Saúdskou Arábií, jež vede válku v Jemenu.


Turecká provokokace

Římské jednání členů americké koalice navazuje na sérii kroků, které odstartoval 13. ledna Obama ve svém poselství k národu, kdy vyzval Kongres ke schválení pozemní operace v Sýrii. Následovala "válečná porada" v Paříži a 23. ledna se zjevil v Istanbulu viceprezident USA Joe Biden, který zřejmě dojednal podrobnosti o klíčové roli Turecka v celém konfliktu.

To demonstroval jen týden po Bidenově návštěvě incident, jako přes kopírák podobný listopadovému sestřelení ruského bombardéru SU-24, který dostal Rusko Turecké vztahy na bod mrazu. Víkendový incident, kdy ruský stíhací bombardér Su-34 měl být podle Ankary v tureckém vzdušném prostoru 20 až 25 sekund nad územím provincie Gaziantep u hranic se Sýrií - a údajně tak opět narušil turecký vzdušný prostor - vztahy maximálně vyhrotil. Zjevně plánovaně.

"Je to čirá propaganda bez jediného důkazu," řekl agentuře Interfax mluvčí ruského ministerstva zahraničí Igor Konašenkov. Turecko nicméně varovalo, že Moskva případně ponese "strašlivé" následky. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan následně oznámil záměr sejít s ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podotkl, že o setkání žádal už opakovaně, ale neúspěšně.


Vztahy mezi Moskvou a Ankarou se vyostřily

Podle ruského listu Komersant přiblížil víkendový incident možný přímý vojenský střet mezi oběma státy. "Vztahy mezi Moskvou a Ankarou se vyostřily až na samu hranici a hrozí střet. Turecké válečné letectvo bylo uvedeno do stavu bojové pohotovosti a Moskva na druhé straně přesunula na základnu v Sýrii nejmodernější bojové letouny Su-35S". Materiál Komersantu, na kterém se podíleli tři vojenští analytici, si všímá také skutečnosti, že Ankaru tentokrát jednoznačně podpořili jak šéf Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg, tak Pentagon.

Ankara se tentokrát vyhnula přímé vojenské konfrontaci a neriskovala přímý útok na ruský letoun. Důvod je zjevný: Rétorika tureckého vedení svědčí o snaze konflikt s Moskvou co nejvíce internacionalizovat a dostat ho mimo rámec dvoustranných vztahů, o čemž svědčí právě jednoznačnější podpora ze strany euroatlantických spojenců, než tomu bylo při sestřelení ruského letounu v listopadu.


Připravené Rusko

Moskva pochopitelně této nebezpečné hře rozumí, a proto se rozhodla nasadit do bojových operací to nejlepší co má k dispozici - nejnovější letouny Su-35S. Jde o čtyři stroje, které armáda dostala loni v říjnu a listopadu. O víkendu přeletěly přes Kaspické moře a vzdušný prostor Íránu a Iráku do Sýrie na letiště Khmeimin, kde se ihned zapojily do bojových operací. Rusko tak má jen na základně v Latákíji v současné době už kolem stovky letounů a vrtulníků.

Jen během posledního týdne provedlo ruské letectvo 468 vzletů včetně 24 vzletů provedených z ruského území dálkovými bombardéry Tu-22M3. Ruské válečné letouny zničily 1.354 zařízení teroristů v syrských provinciích Aleppo, Latakia, Hama, Homs, Damašek, Rakká, Dará a Deir-ez-Zor.

Právě díky tomu, jak již řečeno, mohla Asadova armáda spolu s domobranou Národních obranných sil (NDF) odříznout v severní provincii Aleppo dvě hlavní zásobovací linie ISIS: silnice Masqan-Aleppo a Haras-Al-Bab. Syrské síly rovněž postoupily od blízké vesnice Handarat na Mazra'a Al-Malah. Tam probíhají ostré střety. Zemědělské statky kontrolované teroristy totiž leží na cestě ke strategické vesnici Ard Al-Malash.Pozvánka do války

Ruské ministerstvo obrany mezitím zveřejnilo důkazy o tom, že teroristům z Islámského státu operujícím u tureckých hranic významně pomáhá turecká armáda. Když Turci nyní na hranicích se Sýrii shromáždili silné vojenské seskupení, je zjevné, že se připravují k mohutné intervenci do Sýrie. Stejně jako je pravděpodobné, že právě o tomto scénáři jednal Biden v Istanbulu.

Všechno nasvědčuje tomu, že Američané se rozhodli poslat Rusku další pozvánku do války prostřednictvím své loutky v Ankaře. S tím souvisí i to, že Ankara zakázala Moskvě vyslat nad Turecko průzkumné letadlo. "Máme vážné důvody pro podezření, že se Turecko intenzivně připravuje na vojenskou intervenci na území suverénního státu: Sýrie".

Ruská armáda vidí "stále větší počet příznaků tajných příprav tureckých ozbrojených sil k operaci na syrském území," uvedl též v prohlášení mluvčí ruského ministerstva obrany generál Igor Konašenkov. Podle něho soustřeďuje Turecko na hranici "typ zařízení, které se používá k umožnění rychlého přesunu vojenských kolon se zbraněmi a střelivem ve válečné zóně, stejně jako přesunu a evakuace personálu".

Krach ženevských jednání dává najevo, že především Američané flirtují s přímým střetem s Ruskem. Již velmi blízká budoucnost ukáže, zde se jim jejich nová riskantní "turecká hra" se sirkami u blízkovýchodních ropných vrtů nakonec nestane osudnou.

Bohužel i nám všem.

34 komentářů :

 1. USA klidně obětují Turecko.
  Tady jde o jinou věc,pokud by Turecko vstoupilo na půdu Sýrie,bude považováno za agresora a státy NATO,pokud by se museli podílet na této agresi,tak to si vůbec nepřeji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel i tato propaganda se, tak jako v Jugoslávii,obhájí.Vždyť jde o demokracii a šíření našich společných hodnot.A naše ČT se přetrhne v obhajobě mírové operace. Bohužel také poměrně málo lidí používá vlastní mozek a věří tomu co se jim naservíruje.

   Vymazat
  2. To je vono,vlastní mozek používat.Nedávno psala z terénu T.Spencer jak jednání dopadnou,nejčko Danda z pohodlí domova předkládá svoje sny a konspirace coby,kdyby.Co vidi a s kým flirtuje Danda ví bůh,ale jinák vše nasvědčuje tomu,že je to obyčejny,jak se říkà,vůl.

   Vymazat
  3. HNOJI z 20,49 ty zhovadilče jdi si urážet někam do KOMUNISTICKOFAŠISTICKÉ TELEVIZE nebo sionistických bakalových novin, tady nemáš co dělat soudruhu knížekalousku. GEORGE

   Vymazat
 2. Je šílené,že osud naší země má v rukách Turecký prolhaný teroristický pes a zvrhlá americká CIA!

  OdpovědětVymazat
 3. DO HOROUCÍCH PEKEL S DAEŠEM A JEHO STVOŘITELI A PODPOROVATELI!!!

  SVĚTU MÍR!

  OdpovědětVymazat
 4. US šiřitelé světového "dobra a těch hodnot" budou před sebou jako ten kanonenfutr strkat kteroukoliv loutku, a třeba i turka!, jen aby jim napomohla rozpoutat otevřený konflikt s Ruskem. A nesla břímě ztrát.
  Protože to, oč ve skutečnosti na Blízkém východě usilují, je zlomit vzdorovitou Sýrii a (dá-li ta jejich Prozřetelnost) zničit Rusko.
  Jen Rusko dnes totiž může USA srovnat se zemí. A to těm US hunům nedá spát.
  Přeji jim, aby se ještě po mnoho let nevyspali ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A číňani zatím mlčí a neví se půjdou na Turka,nebo né.

   Vymazat
 5. Jestli NATO(protože Turecko je NATO)Vleze do Sýrie tak Rusku zbydou dvě věci:buďto stáhnout ocas a odejít a nebo začít válku s USA tak jak si to již dlouho američané přejí.Rusku by šla na pomoc Čína protože nebude čekat až přijde po rusech na řadu a máme tu třetí světovou.Doufám že zde budete ukazovat ruské rakety jak padají na Prahu,Brno a Temelín když pořád ukazujete ty co vybucují v Sýrii a pěkně se v tom válčení vyžíváte.To je tím že už jste ztratili pojem o tom co je to mír.Ať žije světový mír,to vám nic neříká,letadélka,rachejtličky to je paráda když to někomu jinému padá na hlavu.Hurá na Turka.Josef Švejk:máš rád Turky ty psi pohanský? Viď že nemáš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V případě 3 WW nemáme žádnou dobrou volbu. Buď na nás budou padat jaderné hlavice RF nebo US. Ústup Ruska a Číny v Sýrii, by rozhodně otevřel cestu k dalšímu krokům ve vytouženém ovládnutí světa ze strany oligarchů "vlastnících" US. Nevím co by bylo horší...

   Vymazat
  2. Je tu ještě třetí možnost. Sýrie je suverenní stát a vpád Turecka pojme jako vyhlášení války a postaví se Turkům. Čili bude to Syrsko-Turecká válka. NATO bude, díky Turkům, pouze agresor. Ruské zbraně v Syrských rukách jsou stejně účinné. A Rusko bude jen dál, podle smlouvy se Sýrií, podporovat Sýrii. Nebude tak přímo bojovat s Tureckem, tedy ani s NATO. A USA, pokud by to chtěly brát jinak, riskují totální vyhlazení USA. Jestli si někdo myslí, že rozpoutají v Evropě válku a budou schovaní za oceánem, tak se totálně mýlí.

   Vymazat
  3. Jak padají rakety na ty co stvořili státní teroristé z USA je v naprostém pořádku ukazovat!
   USA c h c e za každou cenu vyprovokovat světový konflikt a tak vyřešit své vnitřní dluhy a shnilou ekonomiku tak, jak to světové války řeší.
   Jediný problém je v tom, že konvenční válka bude trvat max. týden, kdy některá z válčících stran dostane jen trochu "navrch", potom dojde na jaderné zbraně.
   Kde se bude válčit?
   Na Středoevropském válčišti, tak jako vždy. Tentokrát to dlouho opravdu trvat nebude, neb to bude poslední konflikt mezi mocnostmi, které jste popsal a těmi přihlížejícími, což jsou nejen naše maličkosti v tomto nesamostatném pidistatečku.

   Vymazat
  4. V roce 1968 čínská vojska asi 20 000 vtrhli na Usury do SSSR a najednou se čínští vojáci vypařili a válka skončila, jaké tajné zbraně asi má Rusko dnes.

   Vymazat
 6. Proti ISIL jedině na straně Asada a jeho spojenců !!!

  OdpovědětVymazat
 7. USA se domnívají,že se jim nic nemůže stát.Že rozbi-
  jí vše daleko od svého území.Doposud nepřišly na to,
  že se časy trochu změnily a jejich ochrana už nikdy
  nebude vzdálenost.Bohužel to odnesou všichni.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. Americe nezbývá než donutit Rusko k válce! Proč? Rusko a Čína se dohodly, že nebudou obchodovat s ropou a plynem v dolarech a kromě toho, že veškerý obchod mezi nimi bude probíhat v národních měnách a né v dolarech. Tím, ale vyhlásili světovému četníku, USA válku. Každý, kdo obchoduje s plynem a ropou si musí nejdřív koupit dolary a pak si může koupit ropu, nebo plyn. To samé platilo o obchodech v jiných komoditách. Když v dolarech odmítl obchodovat Husajn, byl Irák zničen, Husajn popraven. To samé se stalo Kadáfimu a Lybie byla vybombardovaná. Ekonomika USA jde ke dnu. V USA se toho pramálo vyrábí. USA exportuje drcený kancelářský papír, seno a samozřejmě války. Aby neutěšený stav, super zadlužené ekonomiky, Američani vyrovnali, tisknou neskutečné množství zelených papírků s názvem dolary. Celému ostatnímu světu je jasné, že to nemůže fungovat do nekonečna a všem státům které jsou navázáné na dolar, jako například i EU, hrozí s pádem dolaru i jejich pád. Proto, čistě z pragmatických důvodů se Čína a Rusko a ještě několik dalších států seskupených v organizaci BRICS ( Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika ) rozhodly odpoutat se od dolaru. Jenže tím přímo ohrožují stabilitu USA, protože když se odpoutávají od dolaru, USA ze světového obchodu s ropou, plynem a jinými komoditami neplynou žádné peníze a deficit začíná narůstat. Z čeho má potom USA udržovat po celém světě více než 200 vojenských základen, které dohlížejí na to, aby světový řád nastolený po Druhé světové válce, odváděl USA patřičné obrovské sumy peněz do USA. Když to udělal Husaj a Kadáfí, USA zasáhly a daly tím jasně najevo, že kdo si dovolí něco podobného, dopadne stejně jako oni. USA jako nejzadluženější stát na světě chtějí, aby případný krach dolaru financoval celý svět. Čína, Rusko a další státy, dluh USA financovat nechtějí. Vnitřní pnutí společnosti v samotných USA je obrovské. Město Detroid je od rána do večera v plamenech. Obrovská nezaměstnanost. Do Světa USA vytrubují, ale úplně jiné ukazatele své ekonomiky. Ale vzpomeňme si na krizi v roce 2006, která vznikla krachem dvou obrovských investičních a hypotečních bank, které neustále vykazovaly obrovské zisky, prodávaly balíčky s nakaženými deriváty po celém světě, až bublina praskla a odnesl to celý svět a to v podobě obrovské stagnace a krize. USA jenom pokrčily rameny. Teď USA nutí celý Svět financovat jejich krachující ekonomiku a nemají jinou možnost, než vést války a připravovat světový konflikt proti Rusku. Ze dvou velmocí Číny a Ruska si vybraly Rusko, protože Číně je USA zadlužené obrovskou sumou a nebýt výroby Číny dodávané do USA, USA by ze dne na den skončilo.
  Odpovědět

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane, největším vývozním artiklem USA je kromě toho, co jste uvedl, železný šrot. Toho jsou plné kontejnery směřující do Číny, i když v poslední době je jich už 60% prázdných.

   Vymazat
  2. Prosím čtěte a ničte nevědomost-článek shrnul vše -tak to je.

   Vymazat
  3. Přesně popsaný problém. Vše zde již bylo koncem 90let minulého století.
   Tehdy měl kdo ustoupit a ustoupil nejen z tzv uzbrojení, ale z dúvodů zabránění světového konfliktu. Tehdy se mohli amíci vymlouvat na tzv socialistický blok, ale dnes jsme všichni demokrati - kapitalisti!
   Takže ustoupit nemá kdo a k světovému konfliktu je podstatně blíž (tak 2 min. do 12 hod)než v 90letech. Odklad řešení neúnosných společenských poměrů nesnese odkladu.

   Vymazat
 9. Neblázněte.Rusko se stáhne.Za chvíli nebudou mít ani co jíst,natož vést válku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To 17:44: Ale jdi, ty šmudlo :-)

   Vymazat
  2. Já už taky nemám co jíst, ale na demonstraci proti této vládě ještě půjdu

   Vymazat
  3. Politika neustílého rozšiřování NATO způsobila, že Rusko se už nemá kam stáhnout. Skoro ze všech stran je obklíčeno. Protože už není ani příliš prostoru pro stupňování embarga, tak Rusové již nemají co stratit. Současně si Čína uvědomuje, že po "zlomení" Ruska by přišla nařadu ona. Což jednoduše nedopustí. Pokud se Čína rozhodne zapojit do války je celé NATO v řiti. Jediné řešení je tedy znovu nastolení rovnováhy sil ve světě. K tomu je naprosto nezbytné, aby se Čína a Rusko všemy dostupnými prostřetky vzepřeli. Myslím že si to plně uvědomují a na připravovanou Tureckou agresi budou reágovat dostatečně (třeba i jadernýmy zbraněmy), jedině tak je paradoxně šance zachránit zbytek planety.

   Vymazat
  4. Pepku, neblázni. Tyhle bláboly jdi dokola opakovat na LŽidovky. Tam najdeš mnoho tobě podobných imbecilů. A vyskoč.

   Vymazat
  5. Víš, kolik gramů chleba denně dostávali v obleženém Leningradu? A vydrželi. Díky politice západu spolu dnes Rusové drží basu tak, jak jí ještě nedrželi od rozpadu SSSR, ne li od velké vlastenecké války. Až Saudům dojde dech v jejich spekulacích s ropou a ceny se vrátí tam kde mají být, bude to Evropa, potažmo celý zhýčkaný západ, kdo bude první skuhrat a prosit Rusy o odpuštění. A oni mu zase naletí a vezmou ho na milost. Jenom to už nemusí být tak výhodné, jako před sankcemi.

   Vymazat
 10. Já tomu přestávám rozumět. Dejme tomu, že se Turci odhodlají vstoupit do Sýrie. Na základě čeho? Mandátu OSN? Protože obdržení takového mandátu leží ve sféře snů a fantazie, jak se to dotýká NATO? Bez mandátu by se jednalo o čirou agresivní válku a pak nevidím jediný důvod pro reakci OBRANNÉHO paktu NATO. Tak že buď jde o kachnu, nebo hru velkých chlapců. Pak ať si to velcí hoši vyžerou bez nás. Konec konců, náš dobrovolný sbor žoldnéřů se léty scvrknul na strážní jednotku středně velkého muničního skladu, bez reálné šance rozšíření o zálohy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl jste na těch několik set generálů a plukovníků. Jak to psal Švandrlík? Jen je to potřebné trochu opravit - "čo bolo bolo, terazky som generálom".

   Vymazat
  2. Pro A z 5. 2. -20:25 h:
   Asi je pro Vás, tak jako pro většinu lidí, kteří se spoléhají na informace z veřejných zdrojů, problém přiznat si, že nám lžou!
   Ty takzvaně „pravdivá oficiální“ média, jako je Nova, Čt, Mf-Dnes, Blesk, aj., aj.
   Stejně tak jako vláda USA, EU a naší republiky.
   Že to jsou jen loutky, za které někdo tahá.
   Pokud začnete od toho, že si to konečně uvědomíte, budete pokračovat tím, že začnete shromažďovat VŠECHNA fakta a vlastní hlavou je porovnávat, asi se přestanete „divit“.
   Spojené státy opravdu jen válka může zachránit před krachem a už i na půdě OSN nahlas a zřetelně zaznělo, že USA a jeho „vazalové“ lžou a pošlapávají chartu OSN.
   Nevšiml jsem si, že by se proti tomu někdo ohradil, či dokonce důkazy vyvrátil, že to není pravda!
   Čím dřív rozpoznáme „realitu“, tím dřív s tím něco můžeme dělat.
   Pavel p

   Vymazat
 11. Pánové, povím vám dva ilustrativní příběhy z Turecka, které jsem tam na vlastní kůži zažil.
  Příběh č. 1 Leželi jsme na pláži u moře a kousek ode mne jedna mladá česká manželská dvojice. Opodál seděl turecký kluk. Když se manžel z té české dvojice zvedl a šel do stánku opodál pro limonádu, ten Turek se také zvedl a sedl si tak 3 metry před tu jeho manželku, vytáhl si ho a udělal se tam před ní a než se vrátil manžel s limonádou, bylo hotovo a Turek byl pryč. Tito manželé se jmenovali Šimáčkovi, pokud někdo pochybuje o pravdivosti tohoto příběhu.
  Příběh číslo 2. Stojím se svou kolegyní v moři cca po krk a připlave k nám Turek a pokusí se s námi navázat komunikaci. Najednou se potopí a ta moje kolegyně na mě kouká překvapenýma očima a říká, "on se mi hrabe mezi nohama". Já jen pro dokreslení tyto dva veselé příběhy z natáčení, aby bylo jasno, co je toto za lidi tito Turci a co to je to za zvěř toto NATO. Doporučuji Sobotku, Zaorálka, Stoltenberga a generála Pavla vykastrovat, pokud tito podporují tento úchylný stát, musí být taktéž úchylové. Dovede si někdo představit, až nám sem přijdou tito lidé kulturně obohatit třeba v létě život na plovárně? To bych tedy do těch vykastrovaných měl přidat ještě Kalouska a Schlafenberga.

  OdpovědětVymazat
 12. Dnes je jasné, kdo je na čí straně. Od prvopočátku má Turecko sloužit jako pokusná střelnice pro střed Rusko - USA. A Evropa? Ta ve své setrvačnosti neumí zařadit zpátečku. Řetěz se začne trhat v nejslabším místě. Je jasné, že Rusko opět ponese veškeré břímě. Při prvním střetu je třeba ovšem právě v Evropě správně reagovat.

  OdpovědětVymazat
 13. Já se dnes hlásím do domobrany, a poženeme ty Američany od nás, až se za nimi bude prášit a první bude utíkat teplouš Shapiro, ještě i s kalhotama na půl žerdi. A vezmeme to tady konečně od podlahy. Národní domobrana www.narodnidomobrana.cz a na Facebooku www.facebook.com/narodnidomobrana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Největším nebezpečím není ani USA, ani Daeš, ani imigrace. Je to neschopnost našich politiků hájit dosud stále nezformulovaný národní zájem, který by byl v souladu s přáním většiny občanů.
   Děda. Domobrana je s tomto smyslu krok správným směrem. Děda.

   Vymazat
  2. 9:54
   Pochopte už konečně, že politici jsou ubohé loutky, které jen musí poslouchat jejich pány, kteří jsou v pozadí. Stejně tak to platí o Merket a celé té prodejné bandě, která vládne EU. Jediná nadějě je rozpad EU.

   Vymazat
  3. Ta domobrana, námi organizovaná, má smysl.
   Pavel p

   Vymazat