Reklama

.

.

pondělí 15. února 2016

Znovu: povinné kvóty pro viníky exodu a projekt Rekonstrukce Libye jako výzva k V4.Petr Vavruška
15. 2. 2016
Článek, zcela převrací mainstreamem předkládaný a řízený pohled na migrační krizi, definuje její viníky a opakovaně burcuje veřejnost a české politiky ke smysluplné a emancipované akci a k omezení důsledků této humanitární katastrofy pro Evropu, Střední východ i ČR.


V současnosti probíhá v celé EU i v ČR intenzívní a přesto stále bezvýslednější debata o zavedení povinných kvót pro přijímání imigrantů.  Dne 4.2.2016 jsem publikoval na NR článek http://www.novarepublika.cz/2016/02/povinne-kvoty-jen-pro-viniky-exodu-do.html navrhující zavedení povinných kvót jen pro viníky agrese v Libyi, která otevřela cestu masïvní imigraci do EU. Cílem příspěvku je brainstorming nad ožehavými tématy, které se dosud nikdo z politiků ani neodvážil vyslovit. Ještě  před zveřejněním byl  text článku  zaslán všem poslaneckým klubům, ministru zahraničí, prezidentu Zemanovi, některým europoslancům i řadě dalších politiků s dotazem: je v Parlamentu ČR včetně Senátu, prostor pro prezentaci takovýchto názorů? Výsledek je jednoznačný -  ohlušující mlčení. To i od politiků exibujících nad odmítáním  povinných kvót  i „statečně“ kritizujících vedení EU.  A v pátek 11.2.2016 200 poslanců Českého parlamentu odmítnutí už potřetí během roku zopakovalo, přičemž v březnu prý bude „rozprava“ dále pokračovat..

Ale problém a s ním související nátlak každým dnem eskaluje a smysluplné řešení není na obzoru. Ani se nikdo raději  nezmiňuje o tom, jak se budou kvóty rozdělovat za rok, za dva, za 5 let… Určitou akci lze snad očekávat  vlivem emancipované slovenské politiky, od pražského zasedání skupiny V4, která hodlá připravit záložní plán ochrany vnějších schengenských hranic. To jde ale proti snahám německé kancléřky, hodlající řešit uprchlickou krizi skrze zapojení Turecka a které koresponduje i s arogantním „rozhořčením“ nad nesolidárním přístupem východní Evropy k imigrantům. Ten je prý skandální a nerespektuje evropské hodnoty. To jsme již v minulém roce slyšeli z úst min. zahraničí Francie, jejíž tehdejší  vláda je jedním z hlavních viníků masakru 160 000 Libyjců z nichž 3/4 byli. podle údajů MČK, civilisté. Dnes slyšíme znovu od zakládajících signatářů EHS tj. Německa, Francie, Itálie, Belgie, Nizozemska a Lucemburska, z nichž čtyři jsou přímými aktéry barbarského nájezdu na Libyi,  jakož i od  hlavního podněcovatele bezbřehého přijímání imigrantů  do EU, znepokojení nad  stavem evropského projektu. Ten je prý řešitelný jen pokud  EU překoná úzké sobecké zájmy a v duchu solidarity se soustředí na problémy migrace a terorismu ". Tedy mj. i pomocí  „celoevropské solidární daně k řešení imigrace“? A co můžeme očekávat dále?

Na schůzce Merkelové s mecenáši Islámského státu v Ankaře v době, kdy její turecký hostitel masakruje své kurdské spoluobčany, tato prodloužená ruka USA ostře kritizovala Rusko a syrský režim s jeho spojenci, bezprostředně ohrožující džihádistickou baštu v Alepu. Vyjádřila prý z toho zděšení.. Zároveň tureckého  premiéra Davutoglua ujistila, bez jakéhokoliv mandátu, že Evropa bude od Turecka  přijímat další uprchlíky a „solidárně“ je přerozdělovat v rámci členských států EU. To v závislosti na stále se zvyšujících finančních požadavcích Turecka... Škoda, že se frau Merkel nezděsila už v r.2011 a že nezabránila genocidě a destrukci  Libye, bez níž by k exodu nedošlo. 

„Nebombardujete Libyi, ale zeď, která nepropouští Afričany a teroristy do Evropy!“ To jsou slova, diktátora  - vizionáře Kaddáfího, která je při této příležitosti  nutně vzpomenout a která napsal jen několik hodin před svou násilnou smrtí.   Jak hlubokou měl pravdu, zřejmě už chápou, kromě Američanů  a Saudů pro které je to cíl, všechny státy podílejících se na barbarském zničení prosperujícího a sekulárního státu.. Nenastal čas odložit masku neadresné korektnosti, jíž se zbaběle  kryje zločin, jehož důsledky postihující celou Evropu, pojmenovat skutečné viníky  a nastolit logickou otázku:  Domníváte se, že alespoň některé ze  států V4, tedy Maďarsko, Slovensko, ČR a Polsko,  které většinou jen rétoricky nesouhlasí se zavedením povinných uprchlických kvót pro všechny státy EU, by  měly společně iniciovat žalobu na tehdejší vlády států zúčastněných na zničení Libye, tedy: USA, Anglie, Francie, Kanady, Španělska, Itálie, Dánska, Belgie, Norska, Švédska, Holandska a Saudské Arábie a požadovat stanovení povinných procentuálních kvót pouze pro ně, včetně jejich odsouzení k hrazení všech nákladů s uprchlickou vlnou spojených?

Pokud nebudou země stabilizované, nebude mít pokoj ani Evropa. Uprchlíci nebudou mít před sebou žádnou perspektivu ke smysluplnému návratu. „Čím déle bude Libye ve stavu úpadku, tím silnější bude tok uprchlíků z oblasti.“A je škoda, že se EU  vůbec nezabývá právě tím  úplně nejpodstatnějším, před čímž již před rokem varoval min. zahraničí  Německa. A protože se servilní a  zbabělá nečinnost vedení EU tímto problémem, který je třeba řešit v mnohaletém výhledu, vůbec  nezabývá je namístě i otázka: Měly by se země  V4 , nejlépe z iniciativy ČR, ujmout zpracování projektu „Rekonstrukce Libye“, z něhož musí vyplynout inventura devastace, způsob a harmonogram obnovy země do stavu před jejím zničením a dát tak i razantní odpověď na aroganci přímých viníků exodu, požadujících aby se na odstranění důsledků jejich zločinů povinně podílely i všechny nezúčastněné státy?.

V  mnohem rozsáhlejším výše uvedeném článku, jehož diskuse zůstává ještě otevřená, který nastoluje i další  urgentní témata k řešení rekonstrukce vybombardované Libye, jsem si sám položil otázku: Jsou tato řešení fantasmagorií autora? Než řeknete ano, popište a publikujte nějaký jiný sofistikovaný návrh jak zabránit největší krizi od 2. SVV, vedoucí podle mnohých, k sebevraždě evropské civilizace, o které se již vážně mluví napříč celým politickým spektrem. A také co udělat pro to, aby lidé mohli opět normálně žít ve svých zemích a neutíkali někam kde je nechtějí? Celý tento proces nesmí ale skončit jen u Libye a musí ukázat perspektivu i pro ostatní, podobně postižené arabské státy.
Autor uvítá seriozní a přesně cílenou diskusi na NR, nebo v jakémkoliv jiném médiu, s jasným vyjádřením ano/ne, k oběma položeným otázkám, která může dodat odvahy k prezentaci návrhu v Europarlamentu, kde by nepochybně vzbudil lavinu emocí.. A zejména se oslovených českých politiků a jejich stran ptám: Nemyslíte si, že nastal čas pro smysluplnou nabídku ČR, nejlépe prostřednictvím Višegradské skupiny, k posunu trestuhodné nečinnosti vedení EU, jejíž politiku lze připodobnit k předepisování nevyzkoušených analgetik lidem trpícím nevyléčitelnou chorobou? Vaši voliči dají nepochybně přednost jakékoliv odpovědi v rámci politického brainstormingu před mlčením a nečinností.…

29 komentářů :

 1. Radikální, ale pravdivé

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 14:18: Pravdive v kazdem pripade - ale proc radikalni? Ja se nedomnivam ze pojmenovani zlocincu a jejich hnani na spravedlnost je nejakym radikalnim resenim. Nebo odcineni (alespon castecne) vlastnich pochybeni a spolupachatelstvi(!) taky neni mozne nazyvat radikalnim resenim. Byl by to proste akt "vyhlaseni pravdy" - priznavam ze v dnesni dobe je neco takoveho na tzv. "Zapade" s jeho "hodnotami" ktere se pocitaji jenom v miliardach zakrvavenych dolaru neco nemyslitelneho.

   Vymazat
  2. Evropská unie a samozřejmě pan ministr Lucemburska jsou zajedno s autorem plánu, kterým je Barnett, blízký spolupracovník bývalého ministra obrany Rumsfelda:

   "Konečným cílem je homogenizace všech států na zeměkouli. Toho musí být dosaženo smíšením ras s cílem vznikem světlé hnědé rasy v Evropě. Proto musí Evropa přijmout ročně 1,5 milionu přistěhovalců z třetího světa. Výsledkem tak bude vznik populace s průměrným IQ 90, lidí, kteří budou příliš hloupí na to, aby chápali, ale dost inteligentní, aby pracovali."

   Vymazat
  3. "populace s průměrným IQ 90, lidí, kteří budou příliš hloupí na to, aby chápali, ale dost inteligentní, aby pracovali."

   V USA se jim to už podařílo, ale ne s tak vysokým IQ průměrem.

   Vymazat
  4. Tak se asi vyplní předpověď kartářky a konec EU se rychle blíží. V předpovědi je květen 2016.

   Vymazat
  5. PANE PETŘE VAVRUŠKO,TAK VY SE OBRACITE NA POLIT.TŘIDU KŘIVÁKŮ A CHCETE ODEZVU?

   je to stejné jakoby jste házel na stěnu hrách.Se svou STAROU POLITIKOU se ty dubové hlavy dostávají stále více a více do cizi prdele odkud už asi nemohou vytáhnout ani svůj jazyk.
   Jen se podívejte jak pilně tyto přiživnické strany,placené našimi penězi z rozpočtu plní tzv.BARNETŮV PLÁN http://e-republika.cz/article3257-Thomas-P-M-Barnett-a-jeho-americky-Mein-Kampf
   TADY DRAHY PŘITELI BUDE TŘEBA VYMYSLET ANTIBARNETTUV PLÁN,jinak se učte řvát ALLAH AKBAR!!! A hezky zostra memorujte KORÁN.

   Je třeba pochopit,že ISLÁM není žádné náboženství,ale STÁT,kde Korán je soubor stredověkých zákonů,které musi plnit muslimani do konce života tam,kde vstoupí jejich noha,jinak je jejich ALLAH potrestá.Jediná cesta jak to řešit je reformovat KORÁN zevnitř,což je však spojeno s tím,že můžete být zabit.
   Světlá vyjímka je mutti MERKEL,vazalka,která je nyní jejich PROROK a tak za ní půjdou i v dalšim roce miliony věřicích.Není už ve skutečnosti ŽÁDNÁ KANCLÉŘKA a nepomůže ji zachranovat ve funkci KANCLÉŘ budováním zátarasů a plotů NA HRANICÍCH.

   ONA MÁ PŘIKAZ INVAZORY VÍTAT A VÍTAT.No tak ji doporučte všichni,aby šla spolu s naši KDU zn holohlávek-antikrist přimo na misi do minaretu,kde MUSÍ vysvětlit,že milosrdenství není nechat křestany žit a nezabíjet je ani dnes ani potom a neznásilnovat jejich dcery a milenky,aby se po desátém znásilnění staly automaticky muslimankami.Zároven at dá do KORÁNU,že když přijdou mezi nevěřici psy a dostanou z jejich peněz rozpočtu peníze a papu,TAK NEMUSEJÍ VYŘVÁVAT,ŽE TO NEJSOU PENÍZE KŘESTANŮ,ale od ALLAHA,nebot to pravda není.

   VERŠE JAK TO ŘEŠIT SI RADŠI ZAČNĚTE VČAS VŠICHNI ČIST V RUBRICE NAHOŘE MANIFEST A STANOVY,kde se to hladce dozvíte a nebudete muset jít mezi naše popelící se zástupce v PARLAMENTU.Dám tu PRIMA ZNAČKY pod kterými hledejte NOVOU REPUBLIKU A POLITIKU a NOVOU SÍLU,jen to musíme všichni chtít HzNR,VzV a místo antikristovy KDU zbrusu novou KSD,tedy křestanskou sociální demokracii.Tak co Vavruška,stanete se našim fujerem nebo ne?

   Vymazat
 2. Je jasné,že Africe,muslimským zemím nepomůže,ani když Evropa přijme 10mil.utečenců.Co to ale udělá z Evropy,že by to politici nevěděli,tak pryč s nimi.Nepředstavitelné,kecaj o tom hodně dlouho,ale práce žádná,ať se nediví,že to berou lidi do svých rukou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč si to nepřiznat rovnou, Itálie, asi i Francie a kdo ví, kdo ještě, kradou Libyjskou ropu a křičí chyťte zloděje. Organizátory útoku na Kaddáfího před mezinárodní tribunál v Libyi a tam budou taky vězněni do smrti, když tak toužili dostatse do Libyjské pouště, a zúčastněné státy zaplatí rekonstrukci a odškodní Libyjce. Ti pak zaručí bezpečnou hranici proti migrantům.

   Vymazat
 3. Je jediný způsob, který by měl naději na vyřešení situace.

  Tím způsobem je odtržení Evropy konkretněji EU od vlivu USA!!!!! A to jak v ekonomické, tak politické a dokonce i ve vojenské oblasti!!!!!!

  Možná by to trvalo nějaký čas, ale byla by naděje na zlepšení.

  Na druhé straně je tu jeden fakt, že bychom se mohli dočkat v některých státech "arabských jar", nebo ukrajinských majdanů, popřípadě "instalaci demokracie po vzoru Lýbie. Samozřejmě za vydatné pomoci zámořského "exportéra!

  OdpovědětVymazat
 4. A vše je tak jednoduché. Vojensky hlídat středozemí, ony pirátské lodě hnát směrem k Saudské Arabii , Kuvajtu, Kataru - nejbohatším jejich soukmenovcům aby jim reálně pomohli a ne zbraněmi, ona pirátská plavidla potápět či zabavovat, udělat kordon kolem světových válčišť a nepropustit tam žádné zbraně, dokud se situace nestabilizuje a ta dále a t.d....
  Jde jen o to, mít tu vůli a konat a ne hezky kecat a dělat opak.......

  OdpovědětVymazat
 5. Kvóti měli bít na lodenice která ponúkne víc lodí na odsun migrantú spátki odkud přišli,možná je to od demne jediná rozumní řeč za moji celoživotní karieru,Falmer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na co nazpatky,ČSSD je dostane od MAKRELY už PRÝ vykleštěné,aby si z nich naše ženy mohli připadně udělat sexuální otroky,kteři by mohli do ucha ŘVÁT fistulkou ALLÁÁH AKBÁÁR.

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Mněl sem na ume kvóti na plavidlá aby je smotovali víc a nic víc.

  OdpovědětVymazat
 8. O vině a trestu zločinů z článku mám jasno. O čem pochybuji je soudní síň schopná tyto zločiny odsoudit, natož zločince potrestat. "Vrány si oči nevyklovou" a soudní dvory(nezávislé) ani v Haagu nejsou. Berme situaci ale takovou, jaká je. Jsem pro veřejného žalobce, kteréhokoli občana, právnickou osobu ale i stát, který bude mít (x) petentů podpory, právo k projednání u mezinárodního soudu. Výkon trestu přenechat zástupci petentů nebo domovského státu odsouzeného. Je mi jasné, že praví zločinci mezinárodního významu nebývají zavíráni ale bylo by to krásné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PS. těch x petentů nemyslím pro žalobce ale pro "případ". Můj návrh pro x je 100tisíc.

   Vymazat
 9. Žalobu rozšířit o zotročování obyvatel,vykradení a neustálého vykrádání býv.tzv.Východoevropských zemí demokratickým Západem!

  zločas

  OdpovědětVymazat
 10. Kdo by je žaloval?Sobotka,Zaorálek,Babiš či vážně
  nemocný Bělobrádek?Nenechte se vysmát.Tato banda
  poskakuje,jak z USA pískají.Jediná záchrana pro so-
  cany je vystoupit z té profláklé strany.ČSSD to všechno podporuje.Jen to neříkají nahlas.Dopadlo
  by to stejně,jako církevní restituce.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 11. Fakt je ten, ze to nakoniec nebude problem iba Francuzska, Talianska...ktore sa aktivne zucastnili likvidacie Libie. Utecenci vo Fr., Nemecku...budu aj nas problem. Suhlasim s tym, aby vinnici boli postaveni pred sud. Rovnako ako Albrightova, Bush... ale fakt je, ze problem s utecencami bude mat aj v4.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. právě jsem doposlouchal tiskovku po V4. "Chytla mne nostalgie a snění. Prezident Zeman, místo Sobotky Fico. Škoda Československa. I když tandem Kiska-Sobotka? Brr, ještě štěstí za "dělení-i blbců".

   Vymazat
 12. Zadejte si EUROMED a zjistíte, že jsou tohle všechno
  kecy.

  OdpovědětVymazat
 13. Ano co mělo v ČR jakousi cenu, tak to vlastní západní magnáti. Ale i přesto se nás západní státy pořád bojí, protože lidé v ČR dokáží přemýšlet a když jde do tuhého, tak se dokážou semknout a bojovat v jednom šiku proti všem. Všichni ti na "Západě" jsou podělaní z toho, že se domluvíme s Bulhary a Makedonci a uzavřeme hranice mezi nimi a Řeckem. No a věřte tomu, že to by rozhodně nebyla pro západní státy žádná sranda. Tentokrát je třeba Bohuša Sobotkovic pochválit za perfektní počin (že by se konečně probudil a prozřel???). A co se týká nějakého Lucemburského ministra zahraničí Jeana Asselborna, tak ten ať si vykládá co chce, protože zrovna on je ten, který ve věci migrantů udělal velké ho..no, ač to bylo v jeho pravomoci. Ať se stará především o problémy Lucemburska a naše problémy ať nedchá řešit nás.

  OdpovědětVymazat
 14. Na obě otázky článku - jednoznačně a evidentně - ano.
  Jsem sice jenom starý důchodce, ale o to spíš ochoten se i vhodně opásat.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je užitečné jít i do akcí na první pohled naprosto beznadějných. A brát jako významný úspěch už jen vyostřování a udržování diskuze. Věci neřešitelné se obvykle stávají řešitelnější, pokud nesejdou z očí a myslí, pokud je dost času k šíření informovanosti veřejnosti. Právě to potřebuje myšlenka předkládaná panem Vavruškou.
   Minimálně, poroste počet lidí uvědomujících si co to má EU ve vedení za neschopná nebo zrádná esa. Události budou pokračovat, a katastrofou bude spadnout do nich jako nevědomí, proto bezmocní. Pane Vavruško skvělé, díky, držím palce. Děda.

   Vymazat
  2. Dědo, děkuji za povzbuzení. Přesně jste vystihl můj záměr. Bohužel těch kteří to chápou není zatím mnoho. Nějak se ale musí začít. Hodlám urgovat odpovědi na vznesené otázky u oslovených politiků. S urgencí začnu u parlamentních klubů. Snad mi časem někdo pomůže. Jejich adresy jsou běžně k dispozici. Zdravím PV

   Vymazat
 15. Pre začiatok treba poslať demarš Merkelovej, čo si to dovoľuje za úniu jednať s Turkami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ministr protektorátní vlády Chovanec nabízí úplatek 1.000.000 Kč za pomoc při likvidaci českého národa. Dalších 15 milionů Kč operativně poskytne z Aleppa prchajícím sympatizantům a členům Islámského státu, kterým hrozí obklíčení. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chovanec-zvazuje-napad-Obec-vstricna-k-uprchlikum-ziska-dotace-na-rozvoj-421665

   Vymazat
 16. Mnichov 2.0 je Sobotkovo protektorátní vládou realizován dobrovolným přijetím dvojnásobku povinné kvóty přistěhovalců. Afričtí a arabští muslimáci jsou již hejtmany ČSSD ve spolupráci s církevní zlodějinou a neziskovkami umísťováni do center historických měst, které nazývají přemalovaným kravínem. Multikulturní města Plzeň a Jihlava nahradila Skopčáky Vietnamci a Araby, kteří budou obskakovat české ženy plzeňským a jihomoravským impotentům, kteří nedokázali ubránit ani svou rodnou hlínu.

  OdpovědětVymazat