Reklama

.

.

pondělí 7. března 2016

250 let reforem psychiatrické péče

7. 3. 2016
Přednáška z 9. cyklu přednášek pro veřejnost v Psychiatrické nemocnici Bohnice

7 komentářů :

 1. Milý pane doktore,
  napište mi prosím,co soudíte o dr.Stanislavu
  Grofovi.
  Ráda bych znala stanovisko universitní(školské
  mediciny)k tomuto neuvěřitelnému lékaři..
  děkuji
  vlaštovka jituš


  OdpovědětVymazat
 2. Dr. Stanislav Grof se dostal zcela mimo kontext vědy. Například jeho tvrzení, že se prostřednictvím holotropního dýchání můžeme v myšlenkách dostat až před "velký třesk", nemá smysl vůbec komentovat....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To že se v myšlenkách prostřednictvím holotr.dýchání můžete dostat velmi daleko a hluboko je naprosto reálné,ale to vy pane Davide nemůžete nikdy pochopit neboť na to nejste díky svému židovskému původu vybaven a to ani v jedné úrovni.

   Vymazat
  2. To je ale kravina 17.20 - myslel jsi holotu? No tok to jsi, to je bez debat a blbej jako tágo. Tak jen si někde ve svým brlohu holotropně dejchej, a nelez na diskuze, buď tak laskav. Neurážej tady nikoho, anebo to je taky součást holotropního dejchání holot?

   Vymazat
  3. Existují prý lidé, kterým holotropní dýchání vyřešilo jejich psychiatrické potíže. Pan I. David je čistokrevný zástupce vědy a jako takový i vystupuje. Nic proti němu ani vědě jako takové. Ale být člověkem s vážnými psychickými potížemi, jistě bych se nezdráhala vyzkoušet cokoli, co mi jednak neublíží, ale naopak možná pomůže. Tak jako se dnes setkáváme již dost běžně s pacienty postiženými pokročilou rakovinou, která se, dle konstatování lékařů, prostě někam ztratila, přestože klasická medicína už si nevěděla rady. To, že něco nedokážeme racionálně vysvětlit, ještě neznamená, že to nefunguje. Holotropní dýchání je jen jednou z cest. A jak už jsem psala, není nebezpečné a pacienta nijak neohrožuje, což se o některých jiných metodách, a to i vědeckých, říci nedá. Záleží proto na každém, co ho osloví a co mu zafunguje a je dobře, že máme na výběr.

   Vymazat
 3. Thomas Szasz je už tři roky mrtvý

  OdpovědětVymazat