Reklama

.

.

úterý 1. března 2016

An-Nusrá připravuje provokace v Sýrii. Američané mlčí

1. 3. 2016 Vaše věc

Člen militantní organizace An-Nusrá uvedl v rozhovoru pro německý Die Welt, že An-Nusrá je připravena vyprovokovat Rusko k porušení příměří v Sýrii.


Abu Musab al-Siri, jak se terorista představil, uvedl, že věřit v příměří prosazené v Sýrii 27. února Ruskem a Spojenými státy je hloupost a hovořil o tom, že An-Nusrá je připravena přinutit bojující strany k obnovení nepřátelství. A její strategií je vyprovokovat Rusy.

Džihádisté mají podle rozhovoru v Die Welt v plánu zahájit útok na syrské vládní síly, aby ruské letectvo zahájilo protiúder. V tom případě se totiž pod palbou ocitnou i „umírněnější“ rebelové, jichž se vyhlášené příměří týká, a tak příměří skončí.

Občanská válka může podle Abu Mussaba al-Siriho skončit jen tehdy, když bude svržen B. Asad. Totéž si přeje také Turecko, které včera bez ohledu na příměří ostřelovalo sever Sýrie s tím, že ostřeluje pozice Islámského státu. Syrská organizace pro lidská práva však Ankaru obvinila, že tak jako před zahájením příměří bombardovala především pozice syrských Kurdů…

Bylo by plně na místě, aby se k chystaným provokacím a k porušování příměří ze strany Turecka, tedy partnera USA v NATO, vyjádřil americký prezident Obama. Ten však při příležitosti zahájení příměří pouze apeloval na syrskou vládu a Rusko, aby příměří dodržovaly. Podle postoje, který svým vyjadřováním B. Obama ukazuje, nebude pro teroristy z An-Nusrá ani tak těžké, aby bojující strany nepřátelství obnovily a aby zhoustlo napětí mezi USA a Ruskem…B. Obama dělá, jakoby se tento konflikt vůbec netýkal Spojených států, jakoby USA neudělaly vše pro to, aby tento konflikt vznikl a udržoval se. Sekulární a až do války stabilizovaný Asadův režim se jim však na kolena srazit nepodařilo… Je v zájmu EU, aby syrský konflikt dále pokračoval? Určitě ne, protože mír v Sýrii bude znamenat zastavení toku uprchlíků z této ozbrojeným konfliktem po pět let sužované země.

5 komentářů :

 1. tohle nemá cenu komentovat - chápe to i moje 10ti letá dcera, na kterou nemá šanci ani učitelka z Brna ani inkluzivní ministryně školství - bohudík.

  OdpovědětVymazat
 2. Tomu nějak nerozumím. Příměří se snad týká jen někoho. ten někdo by se tedy měl stáhnout na stranu vládní a ne být roztroušen mezi teroristy. Pokud se ale k příměří nepřihlásil jen proto, aby se na teroristické cíle nedalo útočit. Nemají to Rusové jednoduché a jsem zvědavá, jak se jim to podaří vyřešit.

  OdpovědětVymazat
 3. Víme co Amíci chtějí ve světě, nejen v Evropě, nastolit.
  Asad a před agresí inscenovanou imperialistickým režimem USA, přísně sekulárním, vzkvětajícím státem (stejně jako Kadaffího Libye), Amíkovi vadí.
  Rusové zesíli naštěstí natolik, že příměří ano, ale...
  Navíc se sloužkami teroristů podporující daíš žádné příměří není možné.
  Sýrie musí být svobodná a hranice s Tureckem uzavřená i kdyby mělo dojít na přímý konflikt s islamistou Erdoganem.

  OdpovědětVymazat
 4. Jak jednoduché,vládní síly pak budou mít volné pole k akcím.A Sýrie bude konečně svobodná a Rusové jim pomohou zemi obnovit. Důchodce

  OdpovědětVymazat
 5. Ano, měli by to Rusové a jejich skuteční spojenci dotáhnout do konce i za tu cenu, že by se zase stavěly zdi... Nakonec, Ukrajinci teď něco takového předvádí s Ruskem. Turek se musí přestat vměšovat a v rukavičkách to nepochopí.

  OdpovědětVymazat