Reklama

úterý 22. března 2016

Barack Obama se dostal do rozpaků během setkání s Raúlem Castrem. Čest a důstojnost. Raúl Castro nedovolil Obamovi, aby ho poplácal po rameni (video)

22. 3. 2016    zdroj
Při protokolárním loučení se Castro nenechal americkým prezidentem obejmout. Návštěva Baracka Obamy na Kubu vyvrcholila velmi trapnou situací. Po tiskové konferenci v době protokolárního loučení Raúl Castro nedovolil americkému prezidentovi, aby ho obejmul, odstrčil ho a uchopil jako zločince.

Barack Obama nedokázal zvládnout situaci a několik sekund se neohrabaně usmíval – místo protokolárního stisknutí ruky pro fotografy, plandala se ruka amerického vůdce prostě ve vzduchu.

Experti už nazvali historický okamžik okamžikem trapnosti a ostudy.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

63 komentářů :

 1. Já ti dám mě oplácávat po rameni !!!

  https://www.youtube.com/watch?v=3N60X0Xm9m0

  OdpovědětSmazat
 2. Michal Masopust22. března 2016 23:34

  Jak jsem již napsal dříve a jinde; tento starý revolucionář a bratr Fidela jistě ještě (pokud mu to zdraví dovolí!) zvládne pindosy v rezidentuře cia v Havaně a na území Kubánské republiky všeobecně, ale i jemu už táhne na osmdesátku a ti fašoteroristé ve Washingtonu si počkají až si gerontologie vyžádá střídání generací ve vedení státu, potom už se postarají o nějaký ten "majdan" v Havaně a bude bohužel se socialismem na Kubě vymalováno?!
  Mám obavy, že mladá generace ten nátlak pindosů už nezvládne a místo front na banány bude pak stát fronty před pracovními úřady, o nějakém školství zdarma, dostupném všem bude moci jen snít, o všeobecné zdravotní péči zdarma pro všechny taktéž. Ale to už bude pozdě, protože pindosáci už budou mít státní aparát Kuby, velení armády a policie prolezlé svými pohůnky a agenty?!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto je dnešní Kuba, zázrak socialismu. Můžeš tam ty hlupáku klidně odjet užívat si těch socialistických výdobytků.

   http://video.aktualne.cz/objektivem-jana-sibika/divoky-tanec-a-ohne-v-santiagu-de-cuba/r~0f52fee4727f11e5b440002590604f2e/

   Smazat
  2. 23:39 jsi buď mladej a neinformovanej a nebo starej ukřivděnej hrabivej kulak kterej se nechtěl po válce rozdělit s těmi co na něho dřeli -- ale jinak jsi kapitalistickej zmrd kterej to má spočítáno to dobrý už jsme měli ale takový kurvy jako ty to vrátily o 100 let zpět a to se jím vrátí i s úroky !!!!

   Smazat
  3. 0:06

   Spočítané to maj Castrovci, Chavezovci a všechny socialistické režimy kterým zbyly jen holé prdele.
   Spočítaný to mají i rudí zmrdi jako jsi ty a to už 26 let. A nic se na tom nezmění. Dnes už ti ty nesvéprávný idiote zbývá jen doufat v zázrak, že tě přijde spasit soudruh Putin. Zázraky se ale nedějí a ty chcípneš někde v koutku zapomenutý, opuštěný...

   Smazat
  4. 22. března 2016 23:39
   Tak tohle je asi typický obrázek většiny LA zemí. Ale kdo by v tom horku taky pracoval, že.

   Smazat
  5. 0:13
   tebe asi matka vysrala nohama napřed a do hnoje, který je i v té tvoji palici až možná prohlídneš tak to už bude pozdě půjdeš v první línii a ti kterých se zastáváš se tebe nezastanou jsi jen obyčejnej kapitalistickej zmetek :o))

   Smazat
  6. 0:42

   Běž se odpálit před americkou ambasádu. Dej svému zcela zbytečnému a utrápenému životu aspoň nějaký smysl, zoufalý frustráte.

   Smazat
  7. 23:39, 0:13
   Pepku, ty uz mluvis jak ten tvuj retardovanej stbackej fotr. Kontroluj se, jsi na verejnosti. Idiote.

   Smazat
  8. Aby bylo jasno: komunismus je potomkem kapitalismu a demokracie. No a vyvedl se po zločinci - po tátovi.

   Smazat
  9. Dovoluji si upozornit, že Kubánci fronty na banány stát nemusí, neboť mají vlastní. Zřejmě proto tam do dneška vydržel socializmus.
   Jinak, Kubánci jsou vesměs chudí, ale šťastní lidé, co tančí, zpívají a radují se ze života. Na kus toho žvance vždycky mají a základní služby mají zdarma. A taky proč ne? Proč pořád honit nějaký nesmyslný tabulkový růst, který stejně prospívá jen hrstce bohatých a zapomínat pro pár bezcenných krámů, které vás stejně šťastnějšími neučiní, na to, proč jsme vlastně tady, tedy proto, abychom se radovali z každého dne? Nejsme to naopak my, "vyspělý", zkorumpovaný, zdegenerovaný a vystresovaný Západ, kdo jim má co závidět? Ale právě proto nás takovéto jiné státní celky všude po světě tak dráždí, neboť nám nastavují zrcadlo a my v něm nevidíme pravdu, lásku a svobodu, ale svou křivou hubu a faleš v očích. A to nás dráždí a rozčiluje a nemůžeme unést, že si někdo žije po svém a třeba mnohem spokojeněji, než my. Naše misijní snahy jsou vedeny škodolibostí, závistí a hamižností, abychom na úkor někoho zase na chvíli zbrzdili svůj pád na hubu. Na zmíněném videu je krásně vidět, jak Američané vůbec nechápou, jak se utvářejí skutečné přátelské vztahy. Že to nejde lámat přes koleno a demonstrovat trapnými gesty před novináři. Obama dostal, co si svou typicky americkou hloupostí zasloužil. Amerika si tak uřízla celosvětovou ostudu. A nebylo to poprvé.

   Smazat
  10. Vidím, že se tu ve 23:39 objevil náš známý zachráněný potrat dvou hnusáckých buzen, který se navrátil z odpolední. Nevím, co nám tu předkládá za nějaké prašivé video z propagandistického aktuálně, to svědčí o jeho dementalitě. Tví rodiče asi musí být sourozenci, dle takového výsledku, jako jsi ty.

   Smazat
 3. Setkal jsem se s jednou kubánskou učitelkou, která mi vyprávěla, jak jako dítě, po revoluci, učila své rodiče číst a psát. Děti to dostaly za úkol ve škole a byly na to velice hrdé. Do té doby byla Kuba jen podružnou kolonií s diktátorským režimem generála Batisty, který se pučem zmocnil vlády a zrušil volby. To byl režim podporovaný USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Babrak si jim dovolí říct, že jim nebude vnucovat "demokracii"! Že by sliboval, že je demokraticky nevybombardují? A nebo jen mírně, použijí bomby s více ochuzeným uranem.
   http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/160955-v-kosovu-zabiji-uran-z-bomb-nato-tvrdi-srbsti-lekari.html
   Nějak už si ten ráj demokraticky vylidní.

   Smazat
  2. Aha v USA neumí číst a psát. Dokonce díky USA můžeš vůbec psát na internetu a víš co je počítač a windows popř. Unix-Linux.

   Smazat
  3. 0:22 - ty aha a víš že tyhle technologie byly ukradeny japoncům ? a slavný Bill G. byl určen jako bílý kůň který to přejmenoval na Windows a pod. ?
   USA budou smazány z mapy světa !!!!

   Smazat
  4. Tak Američani a Japonci jsou jedna ruka. Vy soudruzi fakt čekáte na nějakého Godota. Ale tak dlouhé a kvalitní čekání dokáže jen málokdo. To se musí uznat. Jinak vlastně kde je ten zlatý rubl?

   Smazat
  5. Pokud vím, tak Linux vznikl jako lidová celosvětová reakce na nespolehlivé, předražené, věčně nedodělané a stále záplatované windowsy, do kterých kdykoli díky "zadním vrátkům" vleze šmírující CIA či NSA.Linux je právě projevem odporu k oficiální Americe. Pracují na něm programátoři z celého světa a většinou zdarma. Pavel P.

   Smazat
  6. Blbe 1:40, tvé oslavované Windows jsou jedna velká záplata, aby to vůbec jelo, ale ty jsi tak blbý, že je ti to jedno i když je to jeden veliký spyware. Zapoměl jsi ještě na MacOS, tuto chloubu hnusáckého inženýrství stejně tak prošpikovanou jako Win a ještě k tomu ještě s buzi-šéfem Tim Cookem. Nejsi jeho záplata ty? ještě jednu pro tebe novinku, ani Gates a ani Jobs nic nevymysleli, ti to jen prodali a ukradli co se dalo, dneska na vše jen drží patenty, blbe.
   Bože, proč jsi dal do potrata život...

   Smazat
 4. Má svou hrdost, nechat se oplacávat od nastrčené loutky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle si bude Obama

   pamatovat do smrti !
   Je to stejné, jako když někomu nepodáte nabídnutou ruku.To si ten jedinec pamatuje hodně dlouho:

   Prvně jsem se takhle pomstil, když nás tehdejší vojáky propouštěl do zálohy jeden zjeb, přezdívaný Vinetou,najednou byl kamarád a na rozloučení podával každému nastoupenému ruku.
   Já jediný jsem mu ji nepodal.Vyjádřil jsem tím můj odpor k jeho buzeraci a co mohl dělat ?!

   V pracovním životě jsem pak tuto metodu použil ještě několikrát a mohu ji jen doporučit jako mlčenlivou formu protestu.

   Smazat
 5. Fčera v TVbedně dávali Ohavův projev, kde říkal, že každý lid má právo svrhnout svoji vládu.

  Tak šupky dupky obyvatelé USA a EU, jde se NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je teda logika. Mít právo ještě vůbec neznamená, že se něco musí uskutečnit.

   Smazat
 6. Cuba je Cuba, na tu je Barak krátký :-D (zatím)
  https://www.youtube.com/watch?v=X-rQMPXn-yo

  OdpovědětSmazat
 7. Americké pokrytectví narazilo na hrdost, to se jen tak nevidí, výborně, ještě jsou na světě lidé, co mají svou hrdost. Zkuste si vzít našeho Chazara Sobotky a nebo Chazara Shapira a přiřadit si k nim hrdost, nějak to neladí. Na dovolenou pojedu na Kubu, vidět jeden z posledních národů, co má ještě svou hrdost. Vrah syrského, iráckého a afgánského lidu s titulem holiwoodského držitele Nobelovy ceny míru dostal po čumáku, konečně. A co ty Chazare Sobotko, co uděláš abys ukázal českou hrdost? Přivezeš Erdoganovi do Turecka těch slíbených 800 mil. Kč ve zlaté truhlici a polezeš k sultánovi s těmito dary od českých dańových poplatníků po kolenách? FUJ.

  OdpovědětSmazat
 8. Kastrolu má pravdu že na sebe nenechal sahat není to Havel který se tulil do náruči politikům z USA !!!

  OdpovědětSmazat
 9. Jestli není Castro úplný debil, musí vědět , co znamená vpuštění si američanů k tělu. Na snímku zrovna nehoří nadšením. Vypadá to, že přes svůj věk, má ještě koule.

  OdpovědětSmazat
 10. A ze se tam ani jedno z vas komunistickych lejen neodstehuje? Zeby ste se bali hladu a bidy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle je dost ubohé! Jste duševní oběť americké propagandy. Byl jste někdy na Kubě, všeználku, že tu trousíte takovéhle bludy? Otázka pro chytré: proč myslíte, že na Kubě zůstal např. Hamingway? Pavel P.

   Smazat
  2. Vymatlanej sráči pedofila Veškrny,zavři držku a táhni zpátky na nočník!!!!!!

   Smazat
  3. 5:13
   Pepku, ty tupe postbolsevicke hovado, bez otravovat jinam. Treba dojdi svymu stbackymu senilnimu fotrovi utrit zadek.

   Smazat
 11. 0:22
  Pepa iPhon IBM, Unix-Linux Vyskoč - nenávistný ubožák. Víš ty, politováníhodný klaune, kolik lidí v USA neumí číst a psát? Víš vůbec, ty šašku, kolik absolventů těch jejich "high schools", které jsou tak na úrovni našich někdejších pomocných škol, si vůbec neumí přečíst svůj "maturitní" diplom? Myslíš, že ti znají ten UNIX-Linux, ty zamindrákovaný, zlostný IT šašku?

  OdpovědětSmazat
 12. Anonymovi 23:39: Kuba je téměř osamocena a tak není divu, že tam všechno není, jak by mohlo být, navíc v regionu obklopeném nepřáteli a s různými embargy na krku. Ale co tam určitě nemají, jsou milionové chudinské slumy, otrhané děti a bandy živící se krádežemi a obchodem s drogami. Mají školství, jsou vzdělaní, chodí pěkně ustrojeni, i řidič autobusu se třikrát za den převleče do čisté sněhobílé košile, když v to vedru propotí tu předchozí. Ne, nebyla jsem tam, ale několik mých přátel ano. A přečtěte si cestopisy Mileny Holcové, kterou by nikdo nemohl podezírat z touhy po socializmu a z touhy po ztrátě osobní svobody. Bohatý společenský a kulturní život a radost z něj jsou tam všudypřítomné. Známý je chemik a strávil tam celkem asi šest let. S láskou na ty lidičky a jejich zemi vzpomíná a přidává žertovné historky. Kamarádka projela na kole celou Kubu. Milena Holcová přiznává, že tady ten socializmus jaksi nevadí, a ona má možnost srovnávat. Hlady a zimou tam nikdo neumře. Že jsou tam oprýskané domy z koloniální éry a lidi mají 50 let staré auťáky? Maňána. Oni prostě žijí jinak. Disidenti a pár lidí možná touží po přecpaných supermarketech a frontách na úřadě práce, ale myslím, že tohle Kuba opravdu nepotřebuje. Staří Castrové jsou lišky podšité, ale obávám se, že až příliš staří. Obamovo usilování alespoň na odchodnou přinést nějaký užitek pro Usácký jestřáby je trapné. Kubo, nedej se a neskoč jim na špek! Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano Kubanci se pořád učí i při práci se vzdělávají hudbou .Jsou to lidé laskaví a hlavně nedají se.Kuba si

   Smazat
 13. 6:13 Jak jste napsala, "Staří Castrové jsou lišky podšité" a tak bych se vůbec nedivil, že už mají nějaký trumf v rukávu, např. v podobě ruských "rybářských bárek" v kubánských vodách. Na tom by ani jejich důstojný věk nic nezměnil.

  OdpovědětSmazat
 14. presne tak čo ho má poklepkávať nejaký čierny opičiak

  OdpovědětSmazat
 15. presne tak čo ho má poklepkávať nejaký čierny opičiak

  OdpovědětSmazat
 16. Tak kubánec ztrapnil američana hezky. Dobrá lekce.
  Ta americká arogance a přezíravost, představa, že každý učůrne blahem jako Havel, když ho americký prezident poplácá jako hodného pejsánka po zádech, taky jednou dostala lekci...
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bohužel bude asi konec Kuby, tak jak ji známe , jsou sice chudí, ale s Američany budou na tom daleko hůře, Amerika si z Kuby udělá otroky a levnou kolonii, tak jak to dokázáli u jiných ......

   Smazat
 17. Jeden velký HNUS!Objetí smrti!...."lidská práva"....velvyslanectví USA-protektor Říše Zla řídící zničení země.To je budoucnost i Kuby!

  zločas

  OdpovědětSmazat
 18. Pochopte to už soudruzi. Kuba se pod vedením Castrů dostala úplně do prdele. Dopracovali to tak, že mají životní úroveň jako u nás v 50. letech. Proto musí činit dříve nepředstavitelné kroky. Tak časem dopadne každý socialisticko-diktátorský nesmysl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasne soudruhu Pepku, a dalsi sekel je v kapse. Cinis se, potrebujes prachy na chlast?

   Smazat
  2. Tebe už nechtějí ani v Bohnicích,ty ubohej uslintanej potrate smradlavýho ožlace Havla!!!!!

   Smazat
 19. Kuba nie je Ukraina! Kuba má charakter!

  OdpovědětSmazat
 20. A rozdávali tí americkí idioti na Plaza de la Catedral, aj koláčiky, ako Victoria NULA na Majdane?

  OdpovědětSmazat
 21. Castro velmi dobře ví co znamená nechat se poplácávát USáky . Potom za nějaký čas přijde od nich kudla do zad .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No když přijde hlad a bída tak i hrdý komunistický revolucionář činí dříve nepředstavitelné kroky.

   Smazat
  2. 9:35
   Soudruhu Pepku, a co dela tvuj stbackej retardovanej fotr? Kdyz nemuze lamat ruce muklum, trapi v ustavu alespon zvirata, nebo uz se jen posira?

   Smazat
  3. Myslíš hlad těch 80 milionů Yenkees zavislých na potravinové pomoci? Ale těm se snad žádný "hrdý komunistický revolucionář" neanaží pomáhat. Těm musí pomoct "hrdý fašistický" Obambula.

   Smazat
  4. 9:52

   Je jich cca 45 milionů a na potravinové lístky má nárok každý jednotlivec s příjmem nižším než 1000 dolarů měsíčně (25.000Kč) 4 členná rodina 2.000 dolarů.
   Tak nemel blbosti o hladu, hlupáku

   Smazat
  5. Kdysi jsem se setkal s mexicanem - profesorem na univerzite v Mexico City. Vypravel mi svuj osud. Vyrustal ve slamu v rodine s 6ti detmi . Kdyz mu bylo 13 zivil se prilezitostnou praci a drobnymi kradezemi. O skole nemohlo byt reci. A tehdy se dozvedel o Ostrove svobody - on tak rikal Kube. Rozhodl se tam dostat. Vloudil se na lod, na Kube ho oblekli, dali najist a mohl chodit do skoly. Protoze se ucil dobre, pak ho poslali do CSSR a tady vystudoval CVUT.
   A ja slyse Ostrov svobody zacal s kecama jako "demokracie, lidska prava...". A on mi s usmevem vysvetlil: "Vy se na Kubu divate svyma stredoevropskyma ocima, musite se na ni podivat ocima Latinoamericana. Kubanci miluji sveho Fidela, za to co pro ne udelal, v Jizni Americe je vazeny statnik, jak mezi prostymi lidmi, tak i statniky."
   Slavek

   Smazat
  6. Tak tedy 45 milionů, promiň.:-)
   Kdyby ten minimální příjem těm lidem stačil, aby se mohli z toho najíst, tak by asi nepotřebovali potravinové lístky. Takže asi budou hluboko pod minimálním příjmem.
   Ale to ty zřejmě ještě nechápeš.

   Smazat
  7. 11:03
   Hlupáku, ty potravinové lístky jsou prostě forma sociální dávky vyplácená v naturáliích aby ji příjemci obratem neprochlastali a neprofetovali. Výborná věc která by se měla zavést i u nás. S nějakým hladem to nemá vůbec co dělat. V marketech jimi platí ty nejobéznější hispánky a černošky.

   Přestaň už mlít ty svoje bludy vyčtené z Rudého práva.

   Smazat
  8. 11:01

   A proč milion!!! Kubánců neváhalo riskovat svůj život a vydalo se z "ostrova svobody" na riskantní útěk v neckách na Floridu, ti profesor nevysvětlil? Proč do USA utíká milionkrát víc Mexičanů než na Kubu také ne?

   Smazat
  9. 11:37
   Samozřejmě, že je to forma sociální dávky. Jseš fakt chytrej, žes na to přišel.
   Mimochodem, o hladu jsi plácal Ty - viz 9:35
   P.S. U vás ještě vychází Rudé Právo? Jsi fakt sečtelej.:-)

   Smazat
 22. Obama zatáhl Ameriku do tak těžkých srač.k, že se z toho do konce století budou v USA vzpamatovávat, zvláště až přijdou na to, co jim všechno tenhle míromil zavařil. Strach z ruských raket na Kubě je určitě oprávněný a Obamovi zde evidentně teče do bot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S těma sračkama souhlasím, s těmi raketami ne! Myslím, že při dnešních vyhlazovacích technologiích už není potřeba tahat nějaké rakety na Kubu. A o co jde Americe (USA)? Jen o to, dostat další zemi do sr.ček. V tý Zátoce sviní si tenkrát dovolili Castrovci moc,mnozí na to jistě dodnes nemohou zapomenout. Q.

   Smazat
  2. Obama nikam Ameriku nezátáhnul. Obama už jenom sklízí úrodu po svých předchůdcích. Mně to připadá tak, že USA jsou smířeny s celosvětovým Armagedonem, kterému vydatně přikládají pod kotlem, a s jinou variantou vývoje lidstva už ani nepočítají.

   Smazat
 23. Poplácávání sem, poplácávání tam. Mě by spíše zajímalo, jestli se alespoň v zákulisí konečně dohodli na uzavření amerického koncentračního tábora na Quantanamu.

  OdpovědětSmazat
 24. Mluvte si kdo co chcete,ale Ohava je tak bokem.Rusko odpustilo Kubě veškeré dluhy/2-3 roky zpět/s tím,že Kuba vybuduje dopravní infrastrukturu a naco asi.Přece je tam bývalá sovětská stanice na odposlechy ussa.A jestli Ohava řekne,že embargo nadále proti Kubě potrvá a neví dokdy,tak komu asi Castro jeden i druhý budou věřit,co.O obyčejných kubáncích,co ví,kdo jim pomáhal po revoluci 1959 ani nemluvím.VENCEREMOS.

  OdpovědětSmazat
 25. Husajn Obama je blb, Castro je borec.

  OdpovědětSmazat
 26. Raúle, víš co by za to dali někteří naši politici a nebylo by jich málo, kdyby se jim dostalo takové cti? A ty to odmítneš.

  OdpovědětSmazat
 27. Před Castrem byla Cuba bordel a cukrovar. Kubánci byli jen kurvy a nádeníci. Po revoluci byli 50let pod sankcemi, na Castra bylo sto pokusů o atentát.

  Pan Cuba ví nejlíp, jak je těžké být půl století pod sankcemi jako vyvrhel, a rád by svému národu ulehčil život.
  Pan Cuba si myslí, že když s tím zlým klukem odvedle začne trošku kamarádit, že to nějak ustojí.
  Pan Cuba se asi mýlí. Je-li válka s Anglosasy hrozná, je přátelství s nimi ještě horší. On sice dnes ještě Obamovi ruku nelíže, ale víme, jak to bylo s Jezinkami. Nejdřív jsou to jen dva prstíčky, a nakonec bombičky, nebo privatizace.
  PB


  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.