Reklama

.

.

sobota 12. března 2016

Bitva o Palmýru: Syřané za podpory Rusů postupují k branám starobylého města

ea24
12. 3. 2016 Eurasia24

Tvrdá bitva se rozhořívá v okolí starobylé syrské Palmýry. Ačkoliv se ještě nedávno zdálo, že ji Sýrie ztratila už navždy, syrská vojska se nyní posunují do hloubi území obsazeného Islámským státem. Informaci přinesl portál Rusvesna.su.


Vládní síly tam přesunuly mimořádně bojeschopnou jednotku – zvláštní oddíl Tiger Force s již legendárním velitelem generálem Suheilem Al-Hassanem.

Podle zdroje agentury Al-Masdar se v nadcházející době také významné síly libanonského hnutí Hizballáh přesunou do provincie Homs, aby podpořily své syrské spojence v jejich ofenzívě (ruská média zdůrazňují, že tyto masivní přesuny jsou možné jen díky uvolnění značného množství sil na základě nedávno uzavřeného příměří - pozn. Geo).

Koncem týdne stroje ruských vzdušných a kosmických sil provedly okolo dvou set útoků proti cílům v této lokalitě. Arabská média informují, že ruské letectvo působí podle přísných instrukcí tak, aby nepoškodilo historický hrad v Palmýře. Piloti používají různé typy termobarické a zápalné munice.

Speciální oddíl Tiger Force se nyní nachází na osvobozeném vrcholu před branami Palmýry.

Boj „Tygrů“ pod velením Suheilema Al-Hassanema ukazuje toto jen několik hodin staré video, zachycující také těžkou techniku – osvědčenou Šilku ZSU-23-4 a samohybnou houfnici 2S1 Gvozdika:


Foto: YouTube.com

14 komentářů :

 1. Pořád mi vrtá hlavou, jakto, že "diktátor" Assad chránil starobylé památky důležité pro křesťany a Evropu, v Sýrii za něj žili v míru a pokoji vedle sebe muslimové, křesťané, bezvěrci,Židé, Jazídové, homosexuálové ... vzdělání, kvalitní, bylo dostupné všem, stát byl ústavně sekulární, ženy měly rovná práva s muži - proč měla kavárna pocit, ž ho má nahradit kohorta "pravdy a lásky", která vyznává hodnoty, prokazatelně, zcela opačné? To ta banda kreténů má opravdu pocit, že jsme tzakoví blbvi, abysme jimto žrali? Abysme podporovali Saudskou Arábii a jeji nenávistné xenofobní násilné protilidské státní zřízení? To, co píši není proruská propaganda, ale zdravý rozum. Fandím Rusku, přji jim i Assadovi v Sýrii úspěch, protože z toho bude mít prospěch celý svět. Rusko v Sýrii brání demokracii a humanitu a to i kdyby se ti zmrdi kavárenští z toho měli zesrat. Ono na ně jednou dojde a nebude to nic extrémně pěkného. Lidé už jich mají plné zuby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mi mluvíš z duše , nechápu myšlení lidí , kteří jsou " dá se říci vzdělaní a měli by mít rozum " , že tyto skutečnosti nevidí , ta zaslepenost je neuvěřitelná .

   Vymazat
  2. 9:39To není zaslepenost.To je cilený mamon a pokud ne,tak vymyté mozky a zase za prachy.

   Vymazat
  3. pokrytectví, licoměrnost, prospěchářství, průměrnost a opičáctví...

   Vymazat
  4. Přesná analýza ;)

   Jo, jo, povražděme "diktátory" chránící křesťany, nevěřící, vzdělávající svůj národ, dekády chránící Evropu před nelegální masovou migrací, ano, ano POVRAŽDĚME je!!!!!

   No svět byl jednoznačně LEPŠÍ, bezpečnější a klidnější místo pro život pro nás i pro Iráčany, Lybijce a Ayřany v době kdy to tam měli Sadám, Kadáfí a Asad, pevně v ruce.

   Případných obětí jejich režimů (díky naší falešné propagandě už se pravdu NIKDY nedozvíme) bylo rozhodně v řádech milionů MÉNĚ než jsme POVRAŽDILI a UMUČILI my ZÁPAD: (

   Ano ochraňujme muslimské fanatiky, sponzorující ozbrojený džihád po celé zeměkouli!!!!!!
   Pomáhejme budovat džihád v Bosně v Kosovu v Německu, ve Francii ve Švédsku, Dánsku, Finsku!!!!!!

   Tohle již prostě NEJDE NEVIDĚT!!!!!!

   Jsme to MY, ZÁPAD, kteří likvidujeme tuto planetu i sami sebe :(

   Nepotřebujeme k tomu ani Rusko ani Čínu, ale kdybychom je neměli tak si někoho takového MUSÍME VYMYSLET!!!! :(

   Vymazat
 2. Mnoho nám to video však neukázalo :-), není zřejmé, co vlastně ti bojovníci pozorovali, kam svou operací směřují. Spíš ukazují jen svou obezřetnost ...
  Ale i tak nám Eurasia24 přináší povzbudivou zprávu. Že totiž vojska Assadovské koalice postupují vpřed.
  Doufejme, že Sýrie bude svobodou zemí brzy. Do konce tohoto roku? Kéž by ..!!

  OdpovědětVymazat
 3. V pjerjod molodci, vpjerjod!

  OdpovědětVymazat
 4. Stačí se podívat, jak do sebe věci zapadají. Západ zásadně likviduje sekulární, nábožensky a národnostně tolerantní režimy, které se utvářely po staletí, kdy všichni zúčastnění na ta území přirozeně patří, mají k němu citové vazby, mají tam své kořeny a jsou zvyklí žít spolu a proto to také funguje (fungovalo). Netolerantní, fanatické až fašistické režimy naopak podporuje. Takže tam, kde přirozeně vytvořené multikulti donedávna fungovalo, se toto ničí a naopak zcela uměle a bez historického kontextu a pod nátlakem se pomocí imigrační vlny vytváří národnostní a náboženský mišmaš lidí, kteří k sobě nemají absolutně žádné vazby ani sympatie a je zcela přirozené, že to nefunguje a ani nemůže.
  Z toho pak průměrně inteligentnímu jedinci vyplyne jediný cíl toho všeho, a sice úmyslné vytváření chaosu. Proč a komu to prospívá, to už je na delší rozbor. Normálním lidem ale rozhodně ne, to se určitě shodneme.

  OdpovědětVymazat
 5. Kdež jest Pepek Vyskoč?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi už to nestíhá, má toho moc, těch propagandisticky dobrých zpráv. A nebo je na přebalovacím kurzu.

   Vymazat
  2. Pepek je ve chlívku a tahá maminu za vemínko...

   Vymazat
 6. Stačí se podívat na řeč Savčenkové a není třeba cokoliv dodávat. Spousta lidí se dá propagandou tak lehce zmanipulovat, že s radostí podá svému katovi do ruky provaz se smyčkou a budou jásat nad tím, jak "demokraticky budou popraveni" v zájmu světové svobody. Oni ti kavárníci vůbec nechápou,že jsou jen užitečnými idioty ve prospěch elit v programu NWO a že po splnění úkolu jako každý užitečný idiot budou zlikvidováni jako nepohodlní svědci.

  OdpovědětVymazat