Reklama

.

.

pondělí 28. března 2016

Bratrům Srbům a Srbové nám

28. 3. 2016, Vzkaz ruských z Krymu bratrům Srbům v den výročí (24. března 1999) zahájení bombardování Jugoslávie a včerejší odpověď Srbů nejen jim. 


Bratři! My, Rusové z Krymu, se na vás obracíme v den výročí, kdy bylo zahájeno bombardování Jugoslávie, které přivedlo k oddělení Kosova. Dlouhé věky jsme budovali naše státy, bránili naši zem, modlili se v církvích. Ve všech časech nás spojovala společná historie, společná víra. Potom vaši i naši zem rozdělili. 10 let naše zem existovala v bezčasí. V roce 2000 si mysleli, že nám zbylo jen několik let života. 


S námi již nepočítali a brali si, co se jim zachtělo. Ve vládě bylo víc těch, kteří hleděli na Západ. Potom se vše změnilo. Putin a národ jsme řekli: My jsme! A s tím se musí počítat. Lidé si vybrali Putina, protože v něm vycítili svoji sílu a spravedlnost. 15 let Rossija vršila sílu i ducha a tak jsme se my, ruští z Krymu, vrátili domů. Krym se vrátil domů! To byl bod návratu a ruští si vybrali. Shodli se v otázce, aby se navrátili k sobě samým, pro návrat k historické Rossiji. Do Krymu bylo nemyslitelné, že Rusko bude reagovat, přehodnocovat výsledky studené války a nastavené světové pořádky. Krym dal odpověď na otázku, co dělat, jestli nás přitlačí ke stěně: bojovat za své, držet se zubama, neustoupit ani o krok. Rusko si vybralo svou cestu. Teď nás nenechají v klidu, budou navrhovat přeměnit svobodu za demokracii, víru za tolerantnost. My jsme se rozhodli trpět a bojovat. 

My z Ruska dobře vidíme, jak vaše vláda hledí ve stranu NATO. Ten někdo vás připravuje k odkazu od sebe samých. My věříme, že to není volba lidu. Věříme i v to, že si přestanete volit takovou vládu.

Bratři, vy máte také svůj „Krym“. Svaté místo, polité krví tisíců předků. Místo, které dělá ze Srbů Srby. Tlačí na vás ze všech stran, ale pamatujte, vy máte Kosovo, které se ve svůj čas stane symbolem znovuzrození. Vaším „Krymem“. Znakem navrácení se k sobě. My vám věříme bratři a věříme v Boha.
Překlad pro Novou republiku: Ďouba


Pár vět z Wikipedie, zdroj operace spojenecka sila
24. března 1999 v 19:00 zahájilo NATO vzdušné útoky na cíle ve Svazové republice Jugoslávie. Bombardovací kampaň NATO zahrnovala přes 1000 letadel operujících ze základen v Itálii, Německu a letadlové lodi USS Theodore Roosevelt umístěné v Jaderském moři. Za soumraku provedla letka F/A-18 Hornet Španělského letectva nálet naBělehrad, při němž vyřadila systémy protiletecké obrany. Několik křižujících střel BGM-109 Tomahawk bylo vypáleno z lodí a ponorek. Ačkoliv byly do útoků zapojeny všechny státy NATO, Spojené státy tvořily hlavní část antijugoslávské koalice. Během desetitýdenního konfliktu odstartovala letadla NATO celkem ke 38 000 bojových misí, při čtvrtině z nich prováděla bombardování. Pro německou Luftwaffe to bylo největší bojové nasazení od druhé světové války...

Zde odpověď ze Srbska - poslední demonstrace Srbů proti NATO ze včerejší neděle 27. 3. 2016:
Pozn. překl.: To nechápu. Proč ti Srbové nemilují NATO? Vždyť je bombardovalo jen 10 týdnů a navíc to bylo jen bombardování z humanitárních důvodů... 

31 komentářů :

 1. Posílám velikonoční zdravici bratrům Srbům!!!!
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Putlera a jeho gestapaky jsi zapomnela?

   Vymazat
  2. Bezmenej kokote,zavři tu tvou podělanou hubu nebo přes ní dostaneš!!!!!!

   Vymazat
  3. Anonymní28. března 2016 18:42-vydlabanej mozek se ozývá

   Vymazat
  4. Já též. Toho chudáčka anonyma z 18:42 asi nikdo nezdraví...

   Vymazat
  5. Přepadení Srbska a Černé Hory v rpoce 1999 se dělo za ožraly Jelcina. Za Putina by se to nikdy nemohlo stát. Proto američtí čípci (trollové) tolik vyvádějí. :-D)

   Vymazat
 2. Kdy budou ti hajzlové z NATO bombardovat nás? Němci už sa na to třesou, dokončit dílo, které začali v 1938.

  OdpovědětVymazat
 3. Okupanti Krymu srbskym masovym vrahum a fasistum.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste duševně chorý americký poskok !!

   Vymazat
  2. 18:41 s chutí bych ti rozšlápnul mozek duševní chudáku

   Vymazat
  3. ty obrezany hajzle pis sve blijance do casopisu "Zidobludy"Zmije jako ty patri na opratku

   Vymazat
  4. zmrde,iste mas obrezaneho ptaka a jarmulku na kokosu.Pis o zkurvenych chazarech kteri ukradli zem palestinu a identitu prasivych farizeju kteri vrazdi palestiske deti a zeny kazdy den. Ton spinavy negr Bombama je stejna kurva jako oba Clintoni kteri patri an opratku

   Vymazat
  5. Když nemáte argumenty tak se navzájem urážíte což ve své podstatě ukazuje na to jak ubozí ve skutečnosti jste.Bohužel náš národ nese odpovědnost za páchaná zvěrstva v Jugoslávii a proč,protože jsme v NATO což je ve skutečnosti útočný agresivní pakt.
   Josef

   Vymazat
 4. Jsi tak blbej, nebo navedenej?

  OdpovědětVymazat
 5. Zdravím jížní Slovany , bratry Srby . Nevstupujte do NATO a EU . USA chtěli vybudovat voj . základnu na Krymu . Proč se všude staví základny Kosovo . Rmunsko , Ukrajina . Chtějí válku ?

  OdpovědětVymazat
 6. Dnes jsem se dozvěděla od jednoho kamaráda ,tady ve Vídni,že ve lžibedně nesmějí spoustu infomateriálu vůbec vysílat...
  Mají těžké ideovè kontroly a ven z domu se dostane jen to úplně nejnezbytnější-co se už vůbec nedá obejít.(proto jsou všichni nalepení na webech)
  V tisku jakbysmet.(klid před bouří)
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Což je dobrý důvod dát lžibednu nepříteli.

   Vymazat
 7. až to začne lítat, tak snad každý víme, co máme dělat, ne? Za koho tu bojovat a proti komu. Kdo chce budoucnost pro sebe a svoje děti, ten ví, jestli je zlo na východě nebo na západě

  OdpovědětVymazat
 8. Putin - moje volba !

  OdpovědětVymazat
 9. Největším nebezpečím pro mír, demokracii a lidská práva na této planetě jsou USA. Dokument, který potvrzuje zločiny USA, které tito parazité už více jak 200 let terorizují svět a přesto si někteří zdegenerovaní pražáci dovolují ze zločinů, které páchají USA obviňovat Čínu a Rusko. Ten dokument ať si každý, kdo umí číst prostuduje:http://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=3880

  OdpovědětVymazat
 10. Západ už padnul do rukou uřezávaču hlav . Nevěřil jsem že to bude tak brzo ale Brusel mě přesvědčil . Nechci plašit , pokud je sem nepustíme vytvoří Slovanské státy bezpečnostní zóny . Putin a Čína to dobře ví .
  Takže volby rozhodnou zda pujdeme Merkelštrase nebo Milošvou Českou uličkou . Myslete na naše děti , vnoučata ! M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putin do Bruselu!!!!!!!
   na místo Junckera!!!!
   (..a budu snad chít zůstat v EU )
   j.

   Vymazat
  2. ach jo ..
   Uřezávači jsou jen kulisa .. přiblblí polodivocí Arabi nemaj šanci sami tady naplánovat takové akce jako v Bruseli.

   Tyhle vodí za ruku naše velmi známé třípismenkové agentury, a Mossad k tomu. Dvojčata taky shodili mameluci, že jo ?

   Svatá prostoto .. opět .. den před výbuchy n Bruseli byly odvolaní policisté z nádraží letišť a dalších prostor jako reakce na zatčení prej pachatele z Paříže .. no .. rozeberte si to sami.

   Koloděj

   Vymazat
 11. V Praze je určitě hodně dobrých lidí . Jenže věčně se honí v praci , platí hypotéky a nemají čas běhat po náměstích . To jenom Pražská kavárna se válí vymýšlí lumpárny jako hanobení vlajek atd. Čt už jednom tomu dopomáha za pomocí TOP 09 a jeji Ukrajinskymi kamarády .

  OdpovědětVymazat
 12. I pro slušné a normální lidi u nás bylo přepadení Srbska, vraždění jeho občanů ze vzduchu a ukradení Kosova pro novou americkou vojenskou základnu ZLOČINEM !!!

  OdpovědětVymazat
 13. Ahoj Jituš : Milovala jsem vždy Vídeň sedět na ulici popíjet Vídeňskou kávu aposlouchat Mozartovy valčíky pohoda a klid se změnil ! Dnes je Vídeň přecpaná Turky a jejich babami zahaleny do černá až po paty a jejich neustále řvouci děti! Palec vzhůru za Srby ne dovolte ve své krásné zemi zvolit NATO ! Tyto zločinci vás zabíjeli bombardovali !!!

  OdpovědětVymazat
 14. Ďouby: "k odkazu od sebe samých" asi lepší přeložit třeba "k zapření sebe sama". Dík za článek!! Pozvedá to ducha.
  VR

  OdpovědětVymazat