Reklama

.

.

úterý 8. března 2016

Britské listy jako server ostražitých domovnic

- vlk -
8. 3. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Vždycky jsem obdivoval Jana Čulíka za jeho dlouholetou práci na poli alternativního zpravodajství. A to i přesto, že od dob vypuknutí konfliktu na Ukrajině se, podle mne rozešel se zdravým rozumem. Jak on tak samozřejmě i Britské listy a to včetně další opory tohoto serveru – Karla Dolejšího. Ale respektuji, že každý má právo na vlastní názor. A vůbec není důležité, jestli mi konvenuje nebo ne. Já si do těch svých také mluvit nenechám.


Navíc po nepřímé polemice Kosy s Janem Čulíkem před časem, kdy se jaksi ukázaly zajímavé věci, které by mohly vysvětlovat názorový kotrmelec Britských listů a jejich vydavatele, viz série

Financování studií Madeleine Albrightové a jedna vyjasněná záhada
Nepřímá odpověd Jana Čulíka na včerejší článek Kosy o Britských listech a nadaci Madeleine Albrightové na Universitě Glasgow
Přímá odpověď Kosy Janu Čulíkovi
jsem se zařekl, že už na Britské listy reagovat nebudu, bez ohledu na to, co tam vyjde. Tedy konfrontačně. A to nikoli proto, že bych se snad střetu s Janem Čulíkem nebo Karlem Dolejším, či kýmkoli jiným z BL obával. Právě naopak. Ale říkal jsem si, že prostě jim musím přiznat to, co sám sobě – psát podle svého. Alfa a omega mého nastavení a první zákon Kosy – měřit sobě i druhým stejným metrem.

Navíc, zoufale mi schází čas, takže nestíhám spoustu zdrojů a Bristké listy navštěvuji skutečně minimálně. Není čas a nejsou lidi…

Vlastně není čas. Lidi jsou. Dneska mi jeden z dlouholetých přátel poslal mail, který mne po ověření opravdu zdvihl ze židle:Aby vše bylo náležité a Kosa nemohla být obviněna z vytrhávání z kontextu, přetisknu nejprve celý článek z Novinek.cz
Český lékař upozornil na kolegyni operující v hidžábu a byl suspendován

Nemocnice Royal Hallamshire Hospital v britském Sheffieldu údajně postavila mimo službu českého anesteziologa za to, že zveřejnil případ muslimské kolegyně, která se chystala operovat v hidžábu. Chirurgyně se podle lékaře Vladislava Rogozova odmítla zařídit podle hygienických předpisů a z operačního sálu odešla. Kolegové tak za ni museli urychleně hledat náhradu.

Dnes 8:35 – Sheffield

„Přišel jsem na operační sál, kde jsem se setkal s operatérkou zahalenou v muslimském šátku. Okamžitě jsem přerušil operaci a požádal ji, aby si vyměnila hidžáb za předepsanou roušku,“ cituje českého lékaře server The Daily Mail.

„Po dlouhé výměně názorů, vedené s respektem, slušností a faktickými argumenty, odešla z operačního sálu. Dodatečně jsme za ni sehnali náhradního chirurga, který to odoperoval,“ dodal Rogozov.

Lékařka vzápětí Rogozova, který ve Spojeném království vykonává lékařskou péči přes deset let, obvinila z rasové diskriminace.
Dala raději výpověď

Během vyšetřování incidentu se nicméně vedení Royal Hallamshire Hospital přiklonilo na stranu českého odborníka, když uznalo, že hidžáb na operační sál skutečně nepatří. Vzpurná lékařka podle serveru Daily Mail dala výpověď.
„Po operaci za mnou přišli ostatní členové týmu a potichu, za zavřenými dveřmi mi říkali, že měli dlouhodobě obavy o zdraví pacientů (zmiňované lékařky – pozn. red.), ale zdráhali se na to upozornit z obavy, že by mohli být obviněni z netolerance či rasismu,“ vzpomíná Rogozov. Osobně prý zažil i to, že chirurg na operačním sále předčítal verše z koránu a muslimští členové týmu si během zákroku dělali přestávky na modlení.

Popisovaný incident se stal už v roce 2013, nemocnice o něm ale mlčela, a když se o něm Rogozov minulý měsíc na svém zmínil na svém blogu, byl suspendován.

„Náš zaměstnanec nebyl postaven mimo službu za to, že upozornil na možné ohrožení pacienta. To naopak bereme velice vážně. Od publikace jeho příspěvků (na blogu – pozn. red.) jsme ale zaznamenali stížnosti na tón, který je v nich použit, a ten prověřujeme,” řekl britskému deníku mluvčí sheffieldské nemocnice David Throssel.
Zdroj:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/396861-cesky-lekar-upozornil-na-kolegyni-operujici-v-hidzabu-a-byl-suspendovan.htm

Nyní si dáme článek z Britských listů:
Sheffieldský lékař vyšetřován za „islamofobní“ články publikované v ČR

7. 3. 2016
Vladislav Rogozov, lékař, pracující v Sheffieldu, je v současnosti vyšetřován svým zaměstnavatelem za „islamofobní“ články, které publikoval česky v Parlamentních listech a jinde.

Podrobnosti v angličtině ZDE
– See more at: http://www.blisty.cz/art/81440.html#sthash.7oz1FSe6.dpuf
Tak jsem si rozklikl ten odkaz, Britských listů na původní britský zdroj překopíruji i jeho celý obsah
Sheffield doctor under investigation for ‘Islamophobic’ comments about Muslim colleagues

A senior Sheffield doctor is under investigation for allegedly making ‘Islamophobic’ comments about Muslim colleagues.

A formal complaint has been made against Dr Vladislav Rogozov, a consultant cardiac anaesthetist for Sheffield Teaching Hospitals NHS Foundation Trust, following comments attributed to him on a Czech website.

Dr Rogozov is said to have claimed that ‘Muslim doctors regularly abandon their patients to go to pray’ and that a Muslim anaesthetist ‘was reading out from the Koran during an operation and was trying to persuade all the other staff to read along with him’.

A translated version of his interview quotes the doctor adding: “It must be noted that in our teaching hospital, this problem is much less pronounced than in many smaller hospitals. There it is even worse.”

In the interview, Dr Rogozov is also quoted as saying that ‘many places here look like the streets of Pakistan’ and that the ‘Islamisation’ of the UK ‘is already irreversible’.
The trust has confirmed it is investigating a complaint against Dr Rogozov that has been made by Dr Jan Culik, a senior lecturer in Czech studies at the University of Glasgow.

In his letter of complaint sent in January, Dr Culik said he believed Dr Rogozov, who has worked in Sheffield for ten years, has been making ‘biased, Islamophobic public statements’.He said the comments ‘seem to be inappropriate from a professional point of view’ and has also highlighted a number of blog posts that appear to have been written by Dr Rogozov in which other comments relating to Muslims are made.

Dr Rogozov was not available for comment today.

It follows a story in a national newspaper on Monday in which a ‘source’ said Dr Rogozov had been suspended for claiming he had confronted a Muslim surgeon wearing a headscarf during an operation.

Hospital rules are that any scarves must be removed in the interest of patient safety and hygiene.

The trust has said Dr Rogozov has not been suspended and the investigation relates to concerns about the ‘tone’ he has used in a number of published articles rather than him raising concerns about the alleged headscarf incident.

Dr David Throssell, Medical Director at Sheffield Teaching Hospitals NHS Foundation Trust, said: “We have received a complaint which makes allegations about a member of staff. We are now looking into the allegations as part of our formal complaints process.

“We are proud to have a diverse patient population and work force and on that basis we have a code of conduct which recognises this.

In relation to the national newspaper article, he added: “The member of staff has not been excluded from work for raising patient safety issues as we take these very seriously.

“However since the publication of articles, attributed to the member of staff, we have received concerns about the tone he has used. On this basis the content and nature of the views published are currently being investigated.----”

Read more: http://www.thestar.co.uk/news/sheffield-doctor-under-investigation-for-islamophobic-comments-about-muslim-colleagues-1-7778959#ixzz42F4cApyX
Ano, ten, kdo mne na tyhle články upozornil má pravdu. Je mi z toho také na zvracení. Jedna věc je mít jiný názor, jiná pak být příslovečnou domovnicí, co také otražitě hlásila na příslušná místa. Bohužel musím vzít na vědomí, že Bristké listy jsou dneska referenčním serverem ostražitých domovnic. Je mi z toho stydno.

Nicméně – na konec by to chtělo něco veselého – na Britských listech nyní často pracují s tímhle sloganem:Zda řeknete svým známým o BL opravdu nechám na vás. I to, co jim případně o nich řeknete….

37 komentářů :

 1. S BL jsem se rozloučil od jejich pohledu na události na UA, migraci muslimů. Co se od té doby stalo, Čulíku? TES

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten obrat o 180 stupňů, co Blicí listy provedly je zarážející. To fakt není normální.

   Vymazat
  2. S Čulíkem jsem se rozešel ve zlém a přestal jsem na Blisty i dávat své články. napsal jsem mu, že zásadně nesouhlasím s články Karla Dolejšího. Ale že to beru jako jeden z mnoha názorů ať tedy zveřejní i jiné názory. On mi napsal, že Dolejší je odborník na danpou problematiku a že by lepšího stěží našel a odmítl zveřejnit můj opačný názor. stejně tak odmítl zveřejnit po jeho článku, že se za socdemo nesmělo jezdit ven, sken katalogu Čedoku a CKM s nabídkou zájezdů na západ.

   Vymazat
  3. Uposlechl jsem radu Čuríka a všem známým o Blicích listech řekl, že pokud nechtějí, aby se jim bylo každý den na zvracení, tak ať si neotevírají Blicí listy.

   Vymazat
  4. Mám obdobnou zkušenost jako pisatel 23:49. Také jsem Čulíkovi psal po Majdanu s tím ,že K. Dolejší má do objektivního nezaujatého postoje daleko.Odpověděl mi dost arogantně a udělal ze mě skoro agenta KGB. Na to konto jsem přestal zasílat BL do té doby pravidelné finanční příspěvky a tyto plátky již nevyhledávám.

   Vymazat
  5. Bonzak Culik, takový člověk učí mládě lidi, co z nich bude, Culici?

   Vymazat
 2. Mě by zajímalo, jestli si vlk stále ještě myslí, že ta migrace není záměrně iniciovaná. Nevíte někdo ze zdejších příspěvkářů?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No nevím, jestli to ví někdo ze zdejších příspěvkářů, nicméně, pokud byste četl Kosu, znal byste například tohle:

   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/11/24/muslimove-v-evrope-a-na-ceste-do-evropy-vlkova-dalsi-spiklenecka-teorie/

   vlk

   Vymazat
 3. BL,jsou opravdu dnes pasé,už tam nechodím...jejich názory,jejich čtenáři, každý má volbu,zatím.

  OdpovědětVymazat
 4. Vlastenka


  Předevčírem jsem to napsala v diskusi na PL.
  Dokleplo mi, že to byl Čulík.
  Rogozova si totiž v Blicích listech, pokud se nemýlím, podával.
  Udávat se nemá, ale hlásit se to musí.
  Čulík je odporná kreatura.
  Čtenáře PL systematicky uráží, ale pak se nestydí požádat je o příspěveček.


  Taky je mi z něho k zblití!

  OdpovědětVymazat
 5. Vlastenka


  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fuj-ty-prase-lokajsky-napsal-Stepan-Kotrba-Janu-Culikovi-Duvod-stoji-za-to-425236

  OdpovědětVymazat
 6. Britské listy ignoruju...jsou to asi 3 roky,
  kdy jsem jim poslal tisícovku..škoda peněz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky, poslal jsem víc a o to víc mě to teď štve.

   Vymazat
 7. http://zvedavec.org/komentare/2016/03/6809-doktora-rogozova-udal-jan-culik.htm

  ale somrovat o prachy se nestydí

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jan-Culik-pozadal-ctenare-o-penize-i-kdyz-mu-to-bylo-blbe-A-shrnul-nesmysly-kterym-propadl-cesky-narod-421235

  Nemám rád kolaboranty a udavače.
  Už aby skončily celé Blicí listy i s tím udavačem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Už brzy zdechnou.
   Madla už ho nepodporuje, páč přece nebude cpát dolary do plátku, který nikdo nečte.

   Na Čulíkovi je fascinující, jak si pořád bere do huby Čechy kvůli tomu, jak jsou nevstřícní vůči ilegálům, ale o Cameronovi nebo Faragovi ani nemukne
   Přece si nebude dělat problémy v Británii, kam se nasáčkoval.
   A ještě má drzost psát, že bychom my, kteří jsme nikdy nikam neemigrovali, měli splácet jeho dluh.

   Vymazat
  2. Vlastenko, ta stará mrcha je stále velmi čilá a pomáhá další mrše Hillary ve volebním klání https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQbZjSNlg5YvkBOdHgiYKwO3dwOOX0M3qhUriB8irNfCUguuMIU
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Tak-to-se-Madeleine-Albrightove-moc-nepovedlo-Hillary-Clintonova-musela-zurit-421241

   Vymazat
 8. Culik zacal konecne psat pravdu a komunisticti vlastizradcise muzou podelat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A máš dost papíru? Jinak jsi mimo mísu...8-)

   Vymazat
  2. Bože, neměli bychom zavolat pro rychlou? Ten pošuk 22:08 se dočista zbláznil a roubuje "vlastizrádné komunisty" úplně na všechno.

   Vymazat
  3. Vrána k vráně sedá, práskač práskače si hledá. Loser!

   Vymazat
  4. Stůl na pitevně je přichystanej,potrate opičí kurvy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  5. Tvůj fotr se už podělal? No, dneska už by těžko mohl lámat prsty vězňům, jako to dělal v Jáchymově, protože je senilní. Ale nechal za sebou schopného synáčka, mladého neobolševika, který je sice retardovaný (matka syfilitička), ale to to více snaživý a tak píše jeden zvratek za druhým, že j, Pepku. Tak piš, piš, ať je vidět, jaký jsi idiot.

   Vymazat
 9. Vlastenka


  Vy génie, a co je podle vás ultralevičák a vítač Čulík?
  Zase jeden imbecil, který si musí zanadávat, aniž ví, o čem žvaní.)))

  OdpovědětVymazat
 10. Čulík je odporná udavačská kreatůra

  OdpovědětVymazat
 11. vlku - příliš dlouhé a subjektivní. nedá se to číst. ahoj a už se uklidni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlk byl stručný, objektivní. Dlouhé byly citáty. Že je Čulík vedle a koupený je jasné už dlouho. Že to dotáhl až na udavače je smutné a velmi nechutné.

   Vymazat
  2. Uklidni se ty, chytráku.

   Vymazat
 12. Nemá už ani cenu občas na BL zajít. Když jsem se na ně naposled podíval, byla to hrůza. Z autorů tam zůstali Dolejší, Cvok a snad ještě jeden nebo dva.Kdoví, z jakých zdrojů to Čulík udržuje v chodu. To má stále tak štědré čtenáře? Ta poslední prasárna by mu projít neměla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On měl na účtu vybraných 150 tisíc na sociální účely od čtenářů, vždycky to uváděl odděleně, teď už to zmizelo, takže má jenom něco kolem 150 tisíc, náklady na redaktory a provoz deklaruje na asi 70 tisíc a ačkoli dříve zveřejňoval počet přispěvatlů, tak několik měsíců už to nedělá, ale vždycky se mu tam jako zázrakem nashromáždí přesně tolik, kolik potřebuje na provoz. Takže evidentně dostává bakšiš od nějakého tajemného dárce, ovšem tak lakomého, že mu nedá ani korunu navíc. To snad by nesnesla ani ta nejchudší prostitutka. Čulík ano. A ještě si přivydělává udavačstvím. A,Čulíku, zdravíme tě a vydržať pijaněr! (On totiž velice pečlivě čte všechno, co se o něm na webech šustne.)

   Vymazat
 13. Culik nema od prideleni politruka Dolejsiho jinou, nez pozici hromosvodu, aby politruk v roli sefredaktora - Dolejsi, mohl mit klid na praci jejimz vysledkem je bud zprorezimneni, nebo zanik platku. Oboji je pro soucasny rezim vytezstvim. Politruk byl Culikovi pridelen na zaklade vydirani zosnovaneho v dobe, kdy ctenost presahla nekolik desitek tisic. Puvod a cinnost prideleneho horliveho pisalka v rouse sefredaktorskem by mohlo objasnit sledovani financnich toku kolem donasecich zblitku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdysi jsem kdesi četl, že Kája Dolejší kdysi byl na nějaké snad roční stáži v USA už si ale nevzpomínám kde a u koho,byla to snad nějaká lickoprávní organizace tuším, ale vysloveně si to pamatuju. Ovšem už to v jeho CV zmizelo, takže nevím, jestli se to dá dohledat a jak.

   Vymazat
 14. V článku se mluví o toleranci k jiným názorům. Jenže na stejnou skutečnost mohou existovat různé názory jen potud, pokud tu danou skutečnost nezkreslují. Pokud jí zkreslují, je to lež.
  Srozumitelnější to bude na příkladu. Na zpola naplněnou sklenici mohou existovat různé názory. Někdo jí považuje za poloplnou, jiný za poloprázdnou. To je v pořádku, jsou to různé nazory na stejnou věc. Pokud ale někdo tvrdí, že prázdná sklenice je plná a já objektivně vím, že není, nevyslovuje názor, ale lže. A lež by se v žádném případě tolerovat neměla.

  OdpovědětVymazat
 15. Čulík je smutný příklad, jak se dá v lidech zmýlit. Plná ústa demokracie a svobody a teď funguje jak udavač z padesátých let.

  OdpovědětVymazat
 16. Dejte sem kvalitnější překlad, než tento:
  "Důvěra potvrdila, že vyšetřuje stížnost proti dr Rogozov, který byl učiněn Dr. Jan Čulík, starší lektor v českých studií na University of Glasgow."

  Ve svém dopise ze dne stížnosti zaslané v lednu, Dr. Čulík uvedl, že věří doktor Rogozov, který pracoval v Sheffieldu deset let, se zabývá výrobou "neobjektivní, islamofobních veřejná prohlášení".
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat
 17. Také jsem před léty otvíral nejdříve BL. Po objevení se Karla Dolejšího jsem si to rázně zapověděl. A nelituju!

  OdpovědětVymazat
 18. je v hlavní nabídce seznamu?
  tak vo čem...

  OdpovědětVymazat