Reklama

.

.

středa 23. března 2016

Brusel – obrázek dnešní Evropy. A viníkem je… Putin! Aneb jak Radiožurnál opět perlil!

Pozorovatelka
23.3. 2016 AENews

Nejméně 26 lidí přišlo o život při atentátech na bruselském letišti Zaventem a v bruselském metru ve stanici Maalbeek nedaleko institucí Evropské unie. Belgická prokuratura je podle televize RTBF přesvědčena, že šlo o sebevražedné teroristické útoky. Při teroristických útocích v odletové hale letiště zahynulo 11 lidí a dalších 81 utrpělo zranění; dalších 15 mrtvých je hlášeno po explozi v metru; desítky lidí utrpěly zranění, v deseti případech je stav hospitalizovaných označován jako kritický. 


K útokům se přihlásilo radikální hnutí Islámský stát. Prohlášení IS učinil přes agenturu Amak, která islamisty podporuje.Teroristé nejprve krátce po 8.00 udeřili v odletové hale letiště Zaventem, nálože podle médií explodovaly u přepážek společností Brussels Airlines a American Airlines. V místě vypukla panika, lidé překotně opouštěli terminál, uchýlili se mimo jiné i na letištní plochu.

Zhruba o hodinu později otřásl výbuch v metru stanicí Maalbeek, v jejíž blízkosti se nacházejí instituce Evropské unie. Při explozi zemřelo 15 lidí.

 

„Na letišti Zaventem je 11 mrtvých a na stanici metra Maalbeek poblíž institucí Evropské unie, kde došlo k mohutné explozi, jsou další oběti,“ řekl mluvčí hasičů v belgické metropoli M. Meys. „Většina zraněných již byla evakuována, ale situace je hodně chaotická,“ dodal.

V tomto okamžiku to vypadá, že policisté v Bruselu řeší koordinovaný teroristický útok,“ prohlásil prezident Evropské policejní konfederace EuroCOP Angels Bosch. „Nejnovější události nám ukázaly, že terorismus nezná hranic. Více než kdy jindy musejí policejní síly spolupracovat. Musíme zajistit, aby všichni naši policisté, nejen ti elitní, byli náležitě vycvičeni k reakci na takovéto incidenty v budoucnosti,“ dodal.

Belgické ministerstvo vnitra krátce po výbuších zvýšilo v celé zemi varování před teroristickými útoky na čtvrtý, tedy nejvyšší stupeň. Belgický premiér Charles Michel svolal mimořádné zasedání bezpečnostní rady státu.

Za nejčernější den v historii Belgie od konce druhé světové války označil úterní události předseda N-VA a antverpský primátor Bart De Wever.

Belgické úřady v souvislosti s útoky posílily bezpečnost kolem jaderných elektráren v zemi. Do Bruselu byly vyslány bezpečnostní posily; jedná se o 225 vojáků.

Převzato a kráceno ze zdroje zde

Útok je reakcí na zatčení Salaha Abdeslama

Nedávno zatčený Salah Abdeslam, který se měl podílet na teroristických útocích v Paříži, údajně teroristické útoky připravoval (více ), jiné zprávy říkají, že dnešní útoky jsou odvetou za jeho zatčení.


Ať tak nebo tak – co se čeká? Že Evropa všechny případné další teroristy uhlídá? A pořád věří tomu, že mezi uprchlíky další potenciální teroristé nejsou? Politici útoky odsuzují, vyjadřují soustrast pozůstalým obětí, a to hlavní – lidem doporučují nejezdit do Bruselu a těm v Bruselu nevycházet z domu. Brusel vyhlásil čtvrtý stupeň ohrožení, Česko první stupeň. Jak dnes uvádí Echo 24, v Evropě je 90 sebevražedných teroristů – opravdu jen 90? A kolik jich je na cestě?


V Bruselu umírají lidé a Radiožurnál řeší proruské weby
A to nehovořím o tom, že Bezpečnostní služby údajně o útocích věděly – jak právě zdůraznil i prezident Zeman, jeho vyjádření v čase 0:45 ZDE. A o tom, že k útokům došlo 22.

Ale to už je na jiné téma, které velmi souvisí s tím, že Evropa nemá jiný problém, než řešit tzv. ruskou propagandu, jak dnes opět předvedl Radiožurnál, v jehož vysílání se téma útoků v Bruselu stalo jen takovou nepodstatnou informací, což účastníkům relace vůbec nevadilo a jejich žaludky s tím neměly problém, ač to pro každého soudného člověka bylo k blití! Totéž se týká i Aktuálně TV s pořadem „Proruské weby se snaží oslabovat Sobotku a působit Čechům v hlavách chaos„. Tak snad jim jednou historie „poděkuje“ za jejich „záslužnou“ práci a poděkuje tak, jak se už nejednou v minulosti stalo!

Situace dnes totiž velmi připomíná dobu za Hitlera (viz Německem nejdříve rozvrácená Evropa a pak tažení na Rusko – video) a slovy jednoho diskusního komentáře na těchto stránkách: „Chystejme šeříky“. Ale to jsem odbočila a na závěr ještě pár videí o podobě dnešní Evropy, za jejíž stav – jak jinak – může Putin! A „jeho“ proruské (a antipřistěhovalecké!) weby.-Pozorovatelka- 22.3.2016

44 komentářů :

 1. „VYDĚŠENÉ“ POLITICKÉ ELITY POKRYTECKY KONDOLUJÍ OBĚTEM SVÉ VLASTNÍ NECHUTNÉ POLITIKY
  http://pravyprostor.cz/vydesene-politicke-elity-pokrytecky-kondoluji-obetem-sve-vlastni-nechutne-politiky/

  OdpovědětVymazat
 2. Z Belgie prý odešlo v minulosti odhadem kolem 450 džihádistů bojovat proti Assadovi v Sýrii. To se západu hodilo, protože několik let vraždili Syřany a na západě byl klid. Zlořečený Putin ale tyto evropské džihádisty vypudil ze Sýrie. Část jich západ přesunul k dalšímu použití v Libyji, část džihádistů se ale bohužel vrátila k sobě domů. Tito dobře proškolení bojovníci bohužel neumějí nic jiného než vraždit. Pokud by vraždili na Kavkaze a v ruském vnitrozemí jako v minulosti, tak by je západ ještě podporoval a dával jim třeba i občanství, pokud třeba museli před Putinem utéct co nejdál. Bohužel jich mnoho přežilo a vrací se do svých zemí včetně Belgie. Ano, za to skutečně může Putin a nikdo jiný. Putin totiž opravdu může za všechny problémy západu, které si západ sám vytvořil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co furt máte? Džihádisti přece bojují i za vaše zájmy. Proti USA, prohnilému západu, proti kapitalismu, proti svobodě, lidským právům, proti židům. Jen za vás dělají špinavou práci. Tak nebuďte pokrytci a přiznejte, že jim fandíte.

   Vymazat
  2. Brusel, hlavní město džihádu: http://e-republika.cz/tiki-read_article.php?articleId=3557

   Vymazat
  3. 8:56
   Pepku, ty jsi cim dal vetsi imbecil. Chapu, ze za to v podstate nemuzes, nebot jako dite stbackeho retarda a syfiliticke prostitutky toho v kebuli moc mit nemuzes, ale mel bys alespon castecne dodrzovat pravidla, ktere ti na ustredi urcili. Tedy tvarit se jako inteligent. Asi jim chybi lidi, kdyz musi brat takove idioty. A ted vyskoc!

   Vymazat
  4. 8:56- připomínáte mi naše politiky. Ti nevědí, co říkali před půl rokem, Vy zase, co jste v té době psal. Fandil jste každému, kdo bojoval proti Assadovi. Anonym 8:46 píše pravdu.

   Vymazat
  5. Povolný zase lžete jako obvykle, každému jsem zcela jistě nefandil.
   A co má Assad společného s teroristickámi útoky v evropě tušíte asi jen vy.
   Pravdu mám já, cíle vaše a islamistů jsou z 90% totožné. Jste banda stejně nebezpečných psychopatů.

   Vymazat
  6. Ty vychlastná prdelní díro,tebe by měli lidi kopat do prdele až na Slovensko,ussácká hlásná troubo!!!!!

   Vymazat
  7. 9:48- máte pravdu, nefandíte Palestincům, které titulujete "kozomrdy" protože bojují proti Vašim. Teroristy, které pomáhaly vyzbrojit USA, Saudi(možná i Izrael) jste neodsuzoval, protože byste musel odsoudit své "přátele". Poslední větu Vám opravím do správné podoby. " Pravdu mám já,cíle USA a islamistů jsou z 90% totožné. Je to banda nebezpečných psychopatů". Kdo z nás má pravdu už vyplouvá nahoru. Stále věřím v naivní idealistické poučky z mého mládí typu:pravda se ukáže, kdo krade i lže ap. PS. hodně jste slevil z agresivity, což je dobře, tak možná Vás i polituji až se celá pravda o politice USA "provalí" k povrchu.

   Vymazat
  8. Povolný,

   teď jsem jsi vzpomněl že vy jste tu velebil teroristickou organizaci Hizballáh. S podporovateli teroristů se ani nebudu bavit. Je mi z vás blivno, komunisto antižidovskej.

   Vymazat
  9. 10:56-jistě mi poskytnete zdroj, protože jste lhář! Nejsem a nebyl komunista,nejsem antisemita ale antisionista, teror odsuzuji všechen i ten který vy Židé nazýváte holocaust!

   Vymazat
  10. Debile 10:56, ještě jsi ho zapomněl ve svém amoku nazvat rudohnědým, to je tvůj omezený slovník. Ty budeš pravděpodobně tvého kozomrdového otce výplod, to je hned vidět, dle tvých zvratných názorů. Tady jsi jen trapný a zbytečný. propomínáš ten typ blbů, co je vyhodili oknem a vrátili se dveřmi. Nikdo tě tu nechce a stejně se sem vracíš, není to náhoda zoufalá nulo?

   Vymazat
  11. 8:56 musulmani bojují proti všem kdo se nemodlí k Alláhovi.

   Vymazat
 3. Já jsem z EU vystoupil po fašistickém puči na Ukrajině. Takže co se děje v Bruselu mě absolutně nezajímá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Loni prý opustilo ČR navždy asi dvacet tisíc Čechů. Zajímalo by mě, kolik lidí za rok opouští území EU. A nemyslím tím jenom důchodce, kteří se stěhují do teplých krajů, kde je levněji.

   Vymazat
  2. Brusel, to je ta smradlavá muslimská díra? Tak tam bych teda nechtěl!

   Vymazat
  3. 9:23

   Vsadím se, že všech těch 20.000 odešlo navždy do země snů, Ruska :-D
   Nebo ne?

   Vymazat
  4. A ty jdi DO PRDELE,USSÁCKEJ DEMEGOGU!!!!

   Vymazat
  5. Né vole 9:39, dělat noční uklízeče do ValMartu a žít svůj hnusácký sen.

   Vymazat
  6. Pro 9:39

   Já bych do Ruska klidně šel. Ono se tam totiž bude utíkat a prosit o azyl hromadně, až bude definitivně dokonaná sebevražda západu.Už vidím, jak tě bude vítat Emérika s rozevřenou náručí. A hlavně kapacitu tvého formátu :OD Velý h.vno. Nechají v tom Evropu máchat.

   Vymazat
  7. pro 9:39 = klidně se odstěhuj, a doporučuji někde mimo Moskvu, do malebné dědinky, kde určitě všechno bude fungovat a poteče voda a bude elektřina a dostaneš se tam autem po asfaltové silnici. A hlavně tam bude bezpečno ! A pokud máš děti, tak je můžeš poslat kamkoli do světa - třeba Erasmus (hopla - nebo ten v Rusku nefunguje ??).. tak to jsem asi celé popletl ..

   Vymazat
 4. Antichartu a prorežimní svazáky, jako obvykle, vede un certain monsieur KundRRRa.

  Problém je, že mladým už ani takovéhle urážky nic neříkají. Pokud o někom řeknete, že je jak estébák, v průměru si budou zhruba myslet, že pro Stalina mučil Indiány v prasečáku v Letech u Písku. Za první světové války.

  VR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že většina mládeže má zájem kde co vychlastat, kde co vykouřit a s kým se muchlat. Ve škole osnovy na dvě věci a už dnes mají "znalosti" jak nadlmládež Emériky.Dějiny před rokem 2000 jsou pro ně nepřekonatelný problém. Neházím je do jednoho pytle, v práci máme i šikovné kluky.

   Vymazat
  2. 9:38 nenadávej - nebo budeš vypadat jako všechny starší generace před námi. Všichni nadávali na mládež - a nakonec je děti předehnali a byli lepší než staří.. to jke přece zákon života. a bez vyjímky - mládež je vždy a bude vždy naše budoucnost.

   Vymazat
 5. Je škoda, že se ti teroristi neodpálili někde v úřadovnách EU, tam by mi to tak nevadilo. Ono by jim třeba došlo, že nebojujem proti teroristům ale proti islamistům jako takovým, té jedině správné víře. Jak řekla jedna moudrá hlava: Islamista nemusí být terorista, ale každý terorista je islamista

  OdpovědětVymazat
 6. Marně přemýšlím, kdy jsem měl tuhle stanici puštěnou. Asi jen omylem v autě, než jsem to přeladil. A v zájmu zachování zdraví na zprávy ČT nekoukám už asi dva roky.Jen by mě zajímalo, co probíhá hlavou těm zaprodancům, když mele a mele a ví, že lže a lže.......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můj táta na ČT kouká. A chátrá a chátrá a chátrá. Já mu říkám nekoukej na to, škodí to zdraví. Ale on ne, stará škola.
   Jinak samozřejmě, média používá režim jako nástroje kolektivní deprivace.
   Antikonouši se jako upíři živí energií těhle deprivovaných lidí.

   Vymazat
  2. Nedělejte si iluze. Krom beznadějných případů, které tomu opravdu věří, z toho můžou mít dokonce i srandu. Dělají to pro slušnou obživu, no. Za minulého režimu byli taky, akorát hra měla usazenější pravidla, myslím (teda v 80s).

   Jo a pak je ještě jeden typ, to je třeba Matylďák Štetina - nikoli vydlabanec, ale působí, jako by opravdu sám sebe přesvědčil, že je všechno jinak a hlavně, že on sám tomu věřil už od r. 1948. A že pro to trpěl. To je jak kdyby herec nedokázal vypadnout z role třeba Hamleta a i do tramvaje chodil zásadně s lebkou ve spárech.

   Těch typů a týpků bude asi víc, ale to už by nám pan doktor David musel vyložit typologii poruch osobnosti :-)

   VR

   Vymazat
  3. Docela často jezdím Pendolínem. Je večer a průvodčí má vždy vozík plný novin, lidé to svinstvo nechtějí ani "zadarmo" a ráno to jde do sběru. Asi 20 let jsem nekoupil noviny a s tou ČT a ostaními TV jsem na tom stejně, z toho podlého lhaní se mně opravdu zdvihá žaludek.

   Vymazat
 7. Noviny zásadně nekupuji a tudíž nečtu. Radio neposlouchám. Na ČT jsem se také přestal dívat....

  OdpovědětVymazat
 8. Kindžál nabořil Rusům most ve výstabě
  na Krymu..Fez zase provokuje v proxy ..
  Zajímalo by mně,co tam vůbec dělali!?
  Záškodnické akce jedou naplno
  od všech těch parchantů na Ukrajině i viditelně"neviditelného sionistického spolku,který má teď opět pr..l v kalupu.. jak to, že tam ,kde se to stalo,nejsou
  výsostné vody Ruska?
  kdy už ty svinstva přestanou?
  všechno je to úplně jasné sionistické předivo -včetně bruselu.
  (nemohu si pomoct- nazvěte mně jak chcete)
  vlaštovka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za výpadek obchodu s Ruskem a za ztrátu ruských turistů obstarala Frau Merkel náhradní plnění z Unijní kasy. Nějakou činnost musí Turek předstírat. Takové záškodnické akce stojí pár drobných, ty miliardy ale shrábne klan diktátora, tyto prachy na zadržování imigrace do EU určitě nepůjdou. Osmanské klany jsou velmi početné a jejich členové velmi potřební, protože vyžadují udržení vysokého životního standardu.

   Vymazat
 9. Nuž čo,úroda sváru sa zasiala elitami ktoré vedú svet do záhuby a mi žneme ovocie multikulturalizmu za to že sme mlčali.Kolko potokov krvi má pretiect aby sa národy Europi už spametali a kolko obetí má nás to ešte čaká.Shapirowci Havlisti a slniečkári,ani sa nenazdáte a budú aj vaše telá vašim pričinením prederavené olovom alebo rozmetané po nádražiach semtexom či TNT na kusy.Dokedy chcete podporovat politiku sebazničenia.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na lidech bílé pleti je páchána genocida, jesli se nevzchopíme tak za pár roků nikde žádný člověk se světlou pletí nebude. Koukněte se na video.
   https://youtu.be/Qg-QqYx2kzA

   Vymazat
  2. 20:36 a 13:30
   Pamatuji ještě 2. světovou válku. Vývoj sleduji s krajním znepokojením. Šíleně se zrychluje k zániku tradiční evropské civilizace.
   Vidím to přesně tak jako vy a jak to ukazuje video. Světélko naděje zatím nikde. Zatím sotva tušíme s jakou dokonalostí je to organizováno, a z kterých mnoha stran je to podporováno a zajišťováno.

   (Jen příklad ze sta: po asi deset let je mi nápadné, že se v médiích "řeší" demografický problém poze (!!!) potřebou imigrace, a nikdy (!!!) adekvátní podporou porodnosti.)

   Jeví se mi to tak, ač jinak povahou optimista, že o blízké smrti Evropy je na 99% rozhodnuto.
   70 let života v klidu, bezpečí, pohodlí, s dostatkem tuků a cukrů, dokázalo učinit s naším pudem sebezáchovy své.
   Děda.

   Vymazat
  3. Dědo máte naprostou pravdu . Ale co s tím uděláme ? Češi nemají náturu k tomu , aby všechny ty parchanty vyházeli ze Strakovky a Senátu oknama ven na vztyčené vidle . Jiné řešení bohužel není . Někteří namítnou , že volby jsou řešením . Odpovídám - nebuďte směšní a dejte si sprchu a to hodně studenou . A možná si při ní taky uvědomíte , že ani ta voda není už naše !

   Vymazat
 10. Ani sa nebavte s Pepkom trolom,je to Bohnickí idiot a Shapirov potomok krížený s lokajom Kiskom krysov.

  OdpovědětVymazat
 11. I tady z té diskuse je patrné z některých názorů,jak má to obyvatelstvo tím liberalismem shnilé mozky a že si nejsou schopni uvědomovat ani příčiny,ani pachatele toho terorismu a nejsou ani schopni obrany proti němu a proto si nezaslouží nic jiného,než aby si barbaři s nimi vytřeli prdel a klidně je pozabíjeli tak,jak to dělají s těmi blby ve Francii a Belgii za vzlykání a posmrkování ti impotentní kreténi v eurokomisi,dodávající si navzájem odvahu mrmláním,že uzavření hranic a zastavení exodu ,by byla prohra evropských hodnot.
  Evropský propagandou liberalismu a lidských práv zblblý a zdegenerovaný ovčan je naodstřel a pokud si sám nepomůže,je s ním konec....a není vůbec žádný důvod nad jeho osudem lkát.A to samé platí o houfu ignorantských idiotů,kteří si říkají občané ČR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:49- nezoufejte, pravdivá je Vaše poslední věta,"houf" ignorantských idiotů, přece není většina a je otázkou, jsou-li občany ČR,byť si tak říkají!

   Vymazat
  2. Pane Povolný,tím houfem jsem nemyslel kvantitu,nýbrž kvalitu a když mluvím s lidmi okolo,nelze být z jejich názorů a zájmu o svou budocnost,nezoufalý....
   Dnes mi volal můj starý přítel z Milána a napadl mě,"že odpovědnost za ty atentáty mají vlády vých.Evropy,zemí s nepochopením "evropských hodnot"a že tím,že staví zdi a ploty jsou příčinou nevraživosti těch teroristů k obyvatelům EU a že musíme za každou cenu nechat hranice otevřené a nenechat se tím terorem zastrašit a donutit ke změně toho liberálního kurzu,v němž je prý naše síla..."
   S tímhle naprosto debilním názorem, imrvére vtloukaným těm měkkoprdelatým západoevropanům do zdegenerovaných palic mainstreamem,jsem se setkal na každém rohu,jak v Itálii,Rakousku i BRD.
   Evropa je nesvéprávná a v tranzu kráčí k sebevraždě,obluzená tím liberálním pištěním buzíků a úchylů "dle zadání Protokolů sionských mudrců",promořivších celou strukturu společnosti jakousi zvláštní drogou "bezhraničnosti všeho"....
   NATO,které rozpoutalo jen za posledních 15 let nejmíň deset válek mimo svá území s několika milony mrtvých a ti debilní ovčani záp.Evropy nevidí žádné souvislosti mezi nimi a s tím,co se děje a s tím,co hlásá otevřeně vláda USA,Izraele a bandy vrahů,jako Brzezinski,Friedman,Kissinger atd.
   A proto vidím budoucnost příští generace v barvě,proti které je černá "rozpustile veselá a zářící"....

   Vymazat
  3. 18:46
   Ač krajně nerad, musím vám dát zapravdu. Evropa zaniká na infekci "Netečnost z blahobytu". Její zmutovanou formou je politická korektnost. Ještě si to dokážeme začínat uvědomovat, a sotva zvrátit.
   Děda.

   Vymazat
 12. Pozůstatky islámským fanatiků by měli dát sežrat prasatům. Pokus skutečně věří v Aláha (ne prasata ale muslimové), byla by to pro ně stopka v cestě do slimáckého ráje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednoduché a vynikající opatření k nápravě rovnováhy.
   A rozšířit to do celého Muslimského světa.
   Možná by bylo o pár mrtvých míň.
   A byla by to jen velmi slabá reakce ve srovnání s jejich mstou za urážlivé (pouze)obrázky alláha. (I když s tímto jsem naprosto nesouhlasil.)

   Toto by měla publikovat Merkelová a další hlavy EU, a ne je zvát a při příchodu ani neidentifikovat.
   Děda.

   Vymazat
 13. Asi by stálo za úvahu stejné řešeí, koukněte na odkaz
  http://www.magazin-zdroj.estranky.cz/clanky/zavate--stopy-historie/jak-se-general-pershing--vyporadal-s-muslimskymi-extremisty.html

  OdpovědětVymazat