Reklama

.

.

čtvrtek 10. března 2016

Bursíkova protičínská intifáda pokračuje


Pavel Křivka
10.3.2016

Čínský Tibet je nádherným místem pro dovolenou nebo studium. Čistý vzduch, překrásné velehory včetně těch na zeměkouli nejvyšších, kulturní památky i fascinující příroda. Spaní v malované místnosti v malovaném domě, protože Tibeťané jeden rok dům staví a pak ho tři roky zdobí. Do Lhasy z Prahy pohodlně letecky již jen s jedním přestupem. Nebo vláčkem, na který je ale třeba koupit si jízdenku zavčas, protože zejména v letních měsících jízdenky skupují spekulanti. Na univerzitě ve Lhase by čeští studenti s pomocí různých stipendií mohli studovat tibetštinu, čínštinu popř. další nabízené obory.


Takhle idylicky to zatím ve skutečnosti nevypadá. Zejména v té části Tibetu, kde leží hlavní město Lhasa, platí nejrůznější opatření, která pobyt a pohyb cizinců omezují a - prodražují. V době mimořádných událostí to připomíná Izrael při intifádě. Na rozdíl od té palestinské se ale tahle tibetská odbývá převážně v zahraničí, a možná by bez podpory z ciziny úplně přestala.

Zběsilá tibetská diaspora na sebe nabaluje nejrůznější sluníčkáře, kteří pořád dokola demonstrují před čínským velvyslanectvím, kraválují při příjezdu presidenta ČLR apod. K šíření bludů o Číně a Tibetu je jim každá lež či polopravda dobrá. Ignorují a selektivně vykosťují minulost, když tvrdí, že Tibet je okupován, že není součástí Číny, a mlčí o dřívějším tibetském otrokářství i o bestiálních vraždách páchaných přímo buddhistickými mnichy. Ignorují současnost, když tvrdí, že Tibeťanům je upíráno právo na vzdělání, ačkoli čínská vláda tiskne pro tibetská děcka slabikáře, staví jim školy a univerzita ve Lhase již oslavila 30 let od svého založení. Ignorují statistiky, když lžou o tom, že jsou Tibeťané ve vlastní zemi v menšině, a zamlčují skutečnost, že čínská politika jednoho dítěte se na národnostní menšiny nevztahuje.
Jistěže existují jednotlivé problematické případy, ale míra jejich výskytu je srovnatelná s tzv. Západem a jeho „vládou práva“. Vždyť vyhazování z práce za názor, ale i věznění za „verbální zločiny“ je naprosto běžné i u nás, lidská práva sem, lidská práva tam. Příslušní aktivisté se takových postupů dokonce dožadují, případ Bátora není zdaleka jediný. Permanentní protičínské výpady také zdařile odvádějí pozornost od konání některých jiných vlád. Doposud např. nebyl zaznamenán žádný větší výskyt demonstrantů před ambasádou Turecka, jehož vláda se jednou odmítá bavit o genocidě Arménů, podruhé vyhošťuje cizince za pouhé vyslovení slova „Kurdistán“, potřetí v oné oblasti zakázaného jména civilisty rovnou vraždí a počtvrté za to od vzorné lidsko-právní EU dostane bezvízový styk.

Ohlášená návštěva prezidenta ČLR v Praze je pro tuzemské intifádisty živou vodu. Rozcvička se koná 10. března před ambasádou ČLR v Praze a RNDr. Martin Bursík již ohlásil nelítostný boj v podobě další expozice třípatrového dalajlámy. V tomto případě lze ovšem lásku k dalajlámovi chápat podle hesla „Elitáři všech zemí, spojte se“. Martin možná závidí, že se Jeho Svatosti ještě jako malému klukovi vrhali níže postavení k nohám. V tuzemsku se takových skoků plebejců pan předseda asi těžko dočká, proto má rád různé jiné projevy obdivu, pobyt před kamerami televizí a doklady příslušnosti k elitě.

Autor tohoto článku si vzpomíná, jak skoro přesně před deseti lety, na začátku března roku 2006, se jmenovaný předčasně vzdálil z předvolebního zasedání republikové rady strany, jejímž byl předsedou. Posléze se ukázalo, že nemohl chybět na jednom z mnoha televizních předávání cen za umění, kde se pražské celebrity srocují.

Jak by asi vypadal takový sluníčkově samostatný Tibet pod dalajlámovým žezlem? Asi jako Afghanistán – negramotnost, pár kilometrů silnic, železnice či civilní letiště jen ve snu a vstup pro cizince - s výjimkou pracovníků příslušné americké vojenské základny - buď žádný, nebo naprosto předražený jako v Bhútánu. Naši protičínští povstalci nikdy nevezmou v úvahu skutečnost, že do Tibetu dnes mohou cestovat právě jen díky vládě ČLR. Nedemonstrují přece kvůli cestovatelství.

Jenomže právě uvolnění vízových procedur je jednou z mála věcí, kterou by z rozvoje dříve zanedbaných vztahů mezi ČR a ČLR mohli získat neprivilegovaní občané. Z vychvalovaných obchodů totiž profitují jen bohatí a dosavadní „investice“ připomínají spíše výprodej, kde nejdůležitější roli budou hrát provize zprostředkovatelů. Jak je to už v kapitalismu zvykem, případná nová pracovní místa budou převážně „otrocká“, protože ta kancelářská budou vyhrazena jen předem vyvoleným. Pro vyvolené budou i nejrůznější družby mezi institucemi, kdy za státní peníze budou co ČLR jezdit osoby, které neumí čínsky ani slabiku a nezřídka se nedomluví ani anglicky. K „člověku z ulice“ z té velkolepé družby mnoho neprokape. Mimo jiné i díky vytrvalosti pana Bursíka a jeho fangličkářské povstalecké armády.

Tibetská malovaná postel, ve které autor článku měl to štěstí přespat


Pavel Křivka
autor byl v minulosti členem Strany zelených

20 komentářů :

 1. Bursík je jen čípek v americké zadnici.

  OdpovědětVymazat
 2. Bursík je obyčejný hňup....je dobře, že zmizel v propadlišti dějin a já doufám, že tam také zůstane...

  OdpovědětVymazat
 3. Ty burzíkovce a šašky co vyvěšují tibecké vlajky bych rád nasměroval třeba na Saudskou Arábii, totˇvěrného spojence USA, kde se ženy kamenují a sekají ruce atd., nebo i ta Ukrajina , kde se producírují fašisti a v pobatských zemích ruskojazyčné obyvatelstvo nemá volební právo atd. atd.Bursíku běž už konečně do p....e.

  OdpovědětVymazat
 4. je to kokot který jen zasvinil legislativu nesmyslným emisním poplatkem a tu pyzdu co si vzal ta se k němu docela hodí !!!

  OdpovědětVymazat
 5. na takový zmrdy budem v blízké budoucnosti pořádat hony zaslouží si dárek 12/76Magnum

  OdpovědětVymazat
 6. Bursík je jeden z posluhovačů zlořádu .Jeho cesty do Rakous jen ukazují na společenství v ,kterém brojí proti své zemi.Společně se špionem Vondrou jsou zapojeni do akcí , které organizuje Schapiro .34457812321547845

  OdpovědětVymazat
 7. Propaganda CIA je neuvěřitelně propracovaná. Téma Tibetu bylo dokonale zneužito, aby útočilo na city nezralých hejlů.
  Divím se, že Čína s Ruskem nehrají stejnou kartu na téma indiánů, kteří dodnes žijí v koncentračních táborech, všemožných menšin v USA a černochů, kteří jsou rovnoprávní pouze na papíře.

  OdpovědětVymazat
 8. Asi největší omyl spočívá v tom, že smyslem není nějaká podpora Tibetu, ale vyvěšení vazalské fangličky vůči USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je o tak. Každá tříska v zadnici Ruského medvěda nebo Cínské pandy se počítá.
   Pokud by se povedlo Tibet urvat brzy by přestal USSA zajímat, stejně jako chudá Ukrajina a ta donedávna mněla alespoň úrodnou půdu. Čínské investice do provincie Tibet jsou přitom obrovské (želenice snů...) a nenávratné. Míra

   Vymazat
  2. Četl jsem zajímavou úvahu:
   Jak zjistili v nej demokracii, že raketa odpálená z vysoké nadmořské výšky se rázem stává raketou s podstatně vyšším doletem! Může to vést k ne neopodstatněným závěrům, proč jsou vlastně Spojené Státy v tak donedávna státem, který se celkovým životem dal směle srovnat s 15. stoletím, vůbec přítomni a přitom tvrdí, že je Čína okupuje! Nedává mi to smysl, že by Čína trpěla na svém území americká vojska. Jaksi divný paradox. Stačí si přečíst něco o Tibetu, ale ne na Wikipedii! Tam jsem se nedověděl ani zmínkou o běžném životě tibeťanů. natož o jejich struktuře, třeba co se týká školství.

   Vymazat
 9. Já ty dva lidi nemám rád, jsou mi nesympatičtí od samého začátku, co se tu zjevili a kazili ovzduší u nás. Biomase měl ten polda tenkrát dát takovou po tlamě, že by ji měla křivou, jak její slavná dcerunka.

  OdpovědětVymazat
 10. Kde byl tento zelený mozek Bursík když se Čínský prezident projížděl v Londýně s královnou ve zlatém kočáře ? Jak to , že to neodsoudil a důrazně neprotestoval u Britského velvyslance v Česku ???

  OdpovědětVymazat
 11. Cina obsadila nezavislou zemi, vyvrazdila tam 1.2 miliony obyvatel a zdejsi zvrhla nacisticka prasata nadsene tleskaji rucickama.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ty budeš troubit jen podle falešných not. Přečti si nějakou historii, co se tohoto týče, individuum. Pokud bych měl hrát na stejnou strunu, ať vrátí ta emerická hovada půdu a hlavně životy indiánům. Sprostě urážet své oponenty může opravdu tvor kvalit individua. Ale stejně bych si dal pozor, aby ti tvore nějaká ta ručička náhodou nenabacala.

   Vymazat
  2. vlast tě (8:53) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  3. Nebýt Číny, tak je v Tibetu doposud středověk i s otroky a homosexuálním mnichům v tibetských klášterech slouží ve dne )ale zejména v noci) nezletilí kluci. Bravo, tupoune !

   Vymazat
 12. Ta nezávislá země by už nebyla, kdyby je Číňané neživili. Měli by ji ale nechat - to si však nemohou dovolit, protože Američané by tam hned - vedle Číny - postavili vojenskou základnu. Tak to totiž je. Velmi by mě zajímalo, pisateli 8.53, zda jste stejně inteligentně nazval Američany, když ukradli Srbsku Kosovo a navíc bombami s ochuzeným uranem bombardovali Bělehrad, zda jste stejně sprostě nadával, když Amričané pobili přes 2 mil. Iráčanů, když rozvrátili s pomocí Angličanů a Francouzů Libyi a Sýrii - nebo jste tomu svýma hloupýma ručičkama nadšeně tleskal?

  OdpovědětVymazat
 13. Prosím vás, to by jim (Bursíkovi i s tou jeho novomanželkou Biomasou) nemohla anglická královna zaplatit nějaké to školení v Londýně, jak se má správně vítat čínský prezident ? I ty rudé koberce tam ještě někde mají určitě k zapůjčení. Burák a spol. jsou směšní, směšní, směšní až k pláči. Podobní blbečci stále řídí tuto zem ?

  OdpovědětVymazat
 14. Anonymní11. března 2016 12:19

  Prosím vás, to by jim (Bursíkovi i s tou jeho novomanželkou Biomasou) nemohla anglická královna zaplatit nějaké to školení v Londýně, jak se má správně vítat čínský prezident ? I ty rudé koberce tam ještě někde mají určitě k zapůjčení. Burák a spol. jsou směšní, směšní, směšní až k pláči. Podobní blbečci stále řídí tuto zem ?
  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  Ano pane. Naprosto jednoznačně. Takovýto blbečci skutečně řídí tuto zem.
  Trep.

  OdpovědětVymazat
 15. Dobře že jsou oba v propadlišti dějin .Počas návštevi by měli dostat domácí vězení . Ostudy .

  OdpovědětVymazat