Reklama

středa 2. března 2016

Česká televize maže ze svého archívu ideologicky závadné pořady, které sama natočila. Éra trezorové tvorby a indexů se vrací!

- VK - 
2. 3. 2016  AENews

Česká televize maže ze svého archívu ideologicky závadné pořady, které sama natočila. Éra trezorové tvorby a indexů se vrací!

Do redakce AE News nám přišel zajímavý email od jednoho z našich čtenářů (jméno neuvádíme, ale pokud se ozve a bude mít zájem, uvedeme jeho jméno do zdroje na konec tohoto článku), který si všiml, že Česká televize začala ze svého veřejného videoarchivu odstraňovat některé díly cestopisných pořadů ze zemí světa (viz. screenshoty, které nám čtenář zaslal), kde dnes zuří boje a války, anebo mají ideologickou linku na USA nebo Izrael. My jsme se pokusili v redakci tuto podivnou věc prozkoumat a výsledek je opravdu zarážející. Máme totiž najednou pocit, že do České televize se vrací éra autocenzury, trezorové tvorby a indexů, která má zaručit ideologickou čistotu obsahové profilu této státní vysílačky, ovšem placené z peněz daňových soustrastníků. Pojďme se tedy podívat na to, co jsme zjistili.Cestománie a svoboda ano, ale archív jen vocuď pocuď!

Z archívu cestopisného cyklu Cestománie zmizel kompletně celý díl o Sýrii. Tento díl byl natočen v roce 2000 a zachycoval vyspělost a kulturu země a především její sekulární význam, kde spolu spokojeně žijí Arabové i křesťané. Při pokusu o přehrání tohoto dílu na vás vyskočí hláška, že pořad není na iVysílání dostupný. Vzhledem k tomu, že ostatní díly dostupné jsou a ČT celý cyklus zaplatila ze svých peněz, tedy pardon, z peněz občanů ČR, je naprosto skandální, že něco, za co občané zaplatili, není náhle dostupné. Pokud je to kvůli autorským právům, jak univerzálně pokaždé tvrdí mluvčí ČT, tak by nás zajímalo, proč jiné pořady z toho samého cyklu žádný problém s autorskými právy nemají. To jako ČT podepisuje s tvůrci pokaždé smlouvy trochu jinak? A nemělo by to sakra být tak, že veřejnoprávní televize platí tvorbu z veřejných peněz a výsledná tvorba tedy musí zůstat veřejné dostupná veřejnosti?
O Sýrii není video k dispozici, pro jistotu…


Toto jsou všechno jenom lži a výmluvy. Je to ten pověstný Augiášův chlév. Neprůhledný systém, který slouží režimu z kapes plátců daní, aby následně panáčkové z ČT těmto plátcům ve vysíláni lhali ve zprávách a zamezovali jim v přístupu k archivním pořadům, za které si občané zaplatili. V USA existuje takové pěkné přísloví: „No Taxation Without Representation“. Tedy ve volném frazeologickém překladu „Žádné daně odváděné za nic“. Pokud za daně občan nedostane protislužbu, žádné daně odvádět nebude. Je-li systém veřejno-právní televize (ale i rozhlasu) nastaven tak, že tato média jsou placena ze 2 zdrojů, ze státního rozpočtu a ještě k tomu navíc z koncesionářských poplatků, tak potom veškerá tvorba těchto médií musí být veřejně, zdarma a napořád dostupná v archivech. Soukromé právo a právo autorské nemá ve veřejno-právní tvorbě co pohledávat. Ale tato kauza s Cestománií a chybějícími díly nemá s autorskými právy nic společného. ČT nechce ukazovat některé země, jak to tam vypadalo dříve. To je celé.

Další díl, který byl vymazán z archívu Cestománie, je o Jemenu. V této zemi nyní válčí armáda Saúdské Arábie podporována USA, země je rozvrácená, zničená boji, podobně jako Sýrie. Takže díl o Jemenu musel asi z archívu pryč, aby nebylo vidět, jak to tam vypadalo před několika lety.

Starší webové rozhraní Archivu ČT nabídne pouze bonusy…


Další zemí, která chybí a byla z archivu odstraněna, je Turecko. Není příliš jasné proč. Zřejmě se ČT snaží neupozorňovat na současnou roli Turecka v migrační krizi. V pořadu totiž bylo Turecko vykresleno jako ortodoxní arabská země, kolébka Osmanské říše, a to by mohlo asi dost diváků ČT vyděsit. Takže díl o Turecku byl odstraněn.

Česká televize odstranila i díl o Izraeli. Tady už není vůbec na první pohled jasné, proč a jaký byl důvod. Vzhledem k tomu, že pořad zachycoval zemi jako nábožensky vyrovnanou, kde vedle sebe žijí židovské, křesťanské a arabské rodiny, tak asi takový obraz by mohl v někom vyvolávat obrázku, proč ti Arabové jsou hodní v Izraeli, ale v Evropě znásilňují ženy na koupalištích a během příchodu Nového roku.

Cestománie vůbec neobsahuje Libyi. Ani odkaz o nedostupnosti v archívu. Zřejmě tento díl ani neexistuje a nebyl natočen. Zato ale zcela určitě byl o Libyi v roce 2009 natočen 3-dílný cyklus Expedice Libye. Česká televize tento dokumentární pořad o Džamahíriji v Libyi pro jistotu zcela natvrdo odstranila z archivu, včetně odkazu, takže jejich server rovnou hlásí, že stránka nebyla nalezena. Asi by se těžko občanům ČR vysvětlovalo, jak vypadala Libye v roce 2009, a jak to tam vypadá dnes. Těžko by se vysvětlovalo, že ministr veřejného chrápání a bývalý poskok a sluha amerických páníčků z Bilderbergu pronesl o bombardování Libye letadly NATO, že přinesou do země novou etapu a demokracii. Česká televize odstranila z archivu také o USA, Floridě a Středozápadu. Ponechala pouze díl o Texasu. Pochopitelně, že cenzuře neunikl ani díl o Kubě, který je také nedostupný.


Vrcholem cenzury je potom nedostupnost dílu Cestománie, který pojednává o České republice s podtitulem „Myslíme jinak“ a není divu, že tento díl z roku 2000, by měl dnes již opravdu velké problémy s autocenzurou v České televizi. Chce snad ČT tvrdit, že nemá autorská práva k vlastní „cestopisné“ reportáži o Česku z roku 2000?

Trilogie o Libyi je pro jistotu z archívu natvrdo vymazána

V zemi, kde chodí hodiny na příkaz Brusele a přání Berlína už nejspíš pozpátku, kde se městské tunely pro auta staví déle a stojí více, než jiným zemím trvalo a stálo vybudování kosmického programu, kde premiér vlády si nechává tajné dokumenty posílat na freemail, v zemi, kde bývalý ministr zahraničí většinu doby, co byl ve funkci, prochrápal za tučný plat, zatímco jiní jednali o nás bez nás, v zemi, kde bývalý agent státní bezpečnosti káže o morálce, lepším placení daní a nestydí se drobné živnostníky označovat za zloděje, ač sám k obrovským majetkům v 90. letech pochybně přišel, tak v takové zemi se nikdo nemůže divit, že televize maže své vlastní pořady, které kdysi natočila. Je to éra hlav zabořených hluboko v pozadích cizích mocností, které ve skutečností řídí politiku ČR.

-VK- Šéfredaktor AE News

47 komentářů :

 1. nic nového pod sluncem. za vším je stejný typ lidí. podle hesla "co čech to korouhvička". současný systém začíná být stejně, ne-li více prohnilý jako za socializmu. snad jen s tím rozdílem, že komunisti nám sem necpali arabské parazity.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žeby bol "socializmus" u nás lepší iba v tom?! Skús troška viac zaloviť v pamäti, teda ak nie si nejaký 20 ročný "všetko videl, všade bol, všetko vie" liberálne-demokratický fakan, vypláchnutý lživou, respektíve neobjektívnou anti-komunistickou propagandou západu!

   Vymazat
  2. Přidám jeden dokument co zmizel v trezoru a to je: Uloupené Kosovo
   naštěstí máme Uložto:
   http://uloz.to/hledej?q=uloupen%C3%A9+kosovo

   Vymazat
 2. Zdaleka horší jak za komunismu. Tady máme ty výhody západní demokracie v podání USA a EU.

  OdpovědětVymazat
 3. I Starikov říká, že zdaleka nejtěžší bylo přiznat si, že komunisté o životě na "vyspělém západě" říkali pravdu...

  OdpovědětVymazat
 4. Nejhorší na tom je to, že za komunistů člověk měl pocit, že mu cosi uniká, co existuje na Západě.
  Dnes pociťuje beznaděj, protože to, co se mu podsouvalo jako sen, je realita, z které už není možno vybřednout.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rudo nemáš pravdu. Ze současné reality lze vybřednout velice snadno. Až budou opět nové palamentní volby, stačí volit komunisty a jsem z toho venku. Dnes je jasné, že komunisti i když udělali hodně špatného alespoň lidem nelhali, nebo jen minimálně.

   Vymazat
  2. Pro (20:39)
   Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky.
   Herakleitos (asi 540 př. n. l. - asi 480 př. n. l.)
   KR

   Vymazat
  3. Ako zástanca ideálu skutočného komunizmu, to skutočne nie je tak, že stačí voliť "komunistov"! Nestačí sa len spoliehať na niekoho! A nie je komunista ako komunista, to tu snáď nemusím nikomu vysvetľovať a marxizmus bol len globalizačný projekt! Proste je to trocha zložitejšie! * http://cicociciak.blogspot.sk/2015/07/pozor-na-trockistovmarxistov.html

   Vymazat
  4. Komunisté dnes jsou již komunisty pouze podle názvu. Hrabou pod sebe s slouží Bruselu stejně jako ostatní.

   Vymazat
 5. jen malá poznámka. je dobře že se lidé u nás pomalu probouzejí ze "západního snu", ale nejhorší je pravděpodobnost zhroucení Evropy jako celku. ekonomický a bezpečnostní zhroucení vytvoří válečnou míchanici utrpení všech kdo zde žijí. zoufalství idiotů z pražské kavárny bude jen malou satisfakcí.

  OdpovědětVymazat
 6. Kdo nám to pustí ?

  OdpovědětVymazat
 7. Pražská kavárna strachy kálí do trenek,kope kolem sebe,lže a mlží.Už vedeme seznam strůjců marazmu v čr

  OdpovědětVymazat
 8. Kdyby lidi jen neklábosili a dali se dohromady a jeli na Kavky,vyházeli tu pakáž ven tak by to také bylo jinak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. národu musí být nejhůře :-)

   Vymazat
  2. To je pravda. Ať mi nikdo netvrdí, že nemá čas na to přijít jednou za měsíc na demonstraci.

   Vymazat
 9. Pouhých 27 let od dob cenzury a historie se opakuje a jsou horší než Oni ! Mají víc strachu,než měli komunisti-to je,co !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ten tlak vychází z eu. celý "uprchlický" problém je větší než celá eu. nabízí se otázka. kdo brání nato chránit evropu? na co z našich daní živíme všechny ty gumy?

   Vymazat
  2. Šedesátníky a starší není třeba strašit cenzurou a propagandou. Staré prožily osobně a v novém žijí. Srovnání staré s dnešní dobou není zrovna pro tu novou zcela příznivé

   Vymazat
 10. Předchozí komentář: Nezlobte se, ale druhé větě nerozumím. Sen je obvykle positivní představa o něčem. Konala se tedy desiluze a sen neodpovídal realitě? Tak já osobně chápu desilusi většiny lidí tykající se západního kapitalismu /pojem východní kapitalismus pochopitelně neexistuje. Pokud se jedná o Rusko, tak je tam také kapitalismus/. Nebudu to rozpitvávat. Myslím si, že vše, každé skupinové rozhodnutí, výběr určité cesty, tím spíše cesty nesprávné, pramení z kvality informací. Cestu nesprávnou volí lidé, kteří jsou desinformováni. To, jaký je kapitalismus, bystří a citliví lidé viděli již třeba před 100 i více léty. Asi to, že Louis Aragon byl komunista a Lion Feuchtwanger měl ke komunismu blízko se nevzalo z ničeho. Oba spisovatelé v kapitalistických zemích žili. Co nedokážu ale pochopit, že třeba v naši zemi dav není schopný v klíčových momentech dějin jako byly roky 1948 a 1989 vidět kde kráčí dějiny, co nás čeká. Nyní rovněž nedokážu pochopit jak někdo soudný může říkat, že jedině Amerika je země se kterou jdeme vyhlížet lepším zítřkům - země, která nyní rozlévá krev po celém světě a již v roce 1989 byla to země /že vyjmenují pouze jeden její zločin/, která měla za sebou Vietnam - 2 miliony mrtvých /oproti 55 tisícům cenných životů amerických vojáků, Vietnam, který měl být spacifikován napalmem shazovaným na vietnamcké vesnice - již tehdy bylo přece známo jak vypadaly americké zločiny v Indočíně/.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jestli to není tím, že pojem kapitalizmus/komunizmus je mýtus. neodpovídá realitě. nikdy neodpovídal. jak je možné že dnes "kapitalistická" evropa nedokáže rozpoznat svou vlastní genocidu? co jiného je zaplavení eu arabskými přistěhovalci než sociální inženýrství? na konci bude válka v evropě. není ve své podstatě idiocie komunistů a kapitalistů stejně zvrácená?

   Vymazat
  2. Anonymní2. března 2016 18:19

   Rozhodně není idiocie zvrácená. Komunisté byli idealisté, kteří to mysleli s lidmi dobře, ale jelikož vše dělali lidé, tak to dopadlo špatně. Kapitalisté vydírají lidi a dusí demokracii,přesně ví co dělají, jelikož několik málo desítek či stovek extrémě bohatých se snaží ovládát všechny ostatní ve svůj prospěch. V obou případech, jak v komunismu, tak v kapitalismu stát využívá svoje občany k nějakému prospěchu. Jde o to jakým způsobem to kapitalisti nebo komunisti dělají. Není pochy, že v tom směru byli komunisti daleko chtřejší, protože obyčejný lid tolik neždímali a nechali ho v klidu a pohodě žít.

   Vymazat
 11. K tej Lýbii, mazať môžu koľko chcú, na Slovensku žije plno ľudí /najmä mužov/, ktorí ešte za socializmu robili v Lýbii a pomáhali im tam stavať infraštruktúru. Tí vám povedia, ako si žili ľudia v Lýbii, o čom tam môžu obyvatelia dnes iba snívať. Nie sme odkázaní na ČT1 a ich svojvôľu.

  OdpovědětVymazat
 12. Vlastenka


  To je tedy síla!

  Myslím, že nikdo z nás už dávno nežije v iluzi o tom, že žijeme v demokracii.

  Pošlu to dál a vy udělejte totéž.

  OdpovědětVymazat
 13. Zkuste si dohledat starý díl A. Přidala (z očí do očí) s Arnoštem Lustigem, vloni ho ČT reprízovala (v nočních hodinách), ale v archivu je pouze rozhovor novější, nikoliv ten starší, který byl skutečně vynikající.

  OdpovědětVymazat
 14. Co jste si vycinkali,to máte.Já jsem nechodil.Ne,že
  by mi tak vyhovoval tehdejší systém.Věděl jsem,jak
  s ním zacházet.Nepodporoval jsem tu změnu ani opilou
  zrzavou opici.Bylo mi řečeno,že jsem blbec.Dneska
  bych strašně rád dotyčného potkal.Všichni dnes po-
  pírají,že chodili cinkat.Jen dva se k tomu přizna-
  li.Zároveň řekli,že raději měli ty klíče hodit do
  kanálu.I tady to bylo placeno z ciziny.Ty demon-
  stranty do Prahy svážely autobusy.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo co vycinkal? Cinkali tehdejší studenti,hned se přidali komedianti dychtící po vysokých příjmech,spolu s vyuzeným ožralou Havlem,dramatologem hovnem jezdícím v mercedesu.Za nimi už jen šik lišek,vlků a hyen,zlodějů a podvodníků.

   Vymazat
  2. Proč píšete tyhle nenávistné pitominy? Tehdy jsme cinkali všichni, ale moci se ujali připravení a odhodlaní. Bohužel to byli zároveň i zrádci a zaprodanci! Ale to, že musí skončit normalizační marasmus jsme věděli všichni, včetně komančů. Marek

   Vymazat
  3. Milý Marku, já a mnoho jiných necinkalo. On nebyl důvod, když lidé viděli, kdo se okamžitě dral do předu. Ten můj "demokrat" s čerstvě odhozenou legitimací KSČ posléze ukončil svoji demokratickou přeměnu ve svém Mercedesu pod návěsem co nevěděl, že jen on má vždycky přednost.

   Vymazat
  4. Také jsem necinkala. Stačilo pozorovat, co se hrne za darebáky do čela OF. Nyní na demonstrace chodím a nechápu okolí, jež mi tvrdí, že nám se totéž, co Němcům, stát nemůže. Argumenty na podporu tohoto přesvědčení jaksi chybí. Přitom z Německa stále častěji chodí zprávy, že nejhorší na celé situaci, kdy v Německu probíhá plíživá islamizace, je vidět rezignaci v očích Němců. Sama sebe se ptám, proč i já bych měla doplácet na lenost, sobectví, hloupost, naivitu či jak jinak to nazvat, ostatních.

   Vymazat
 15. Petře Majevský to víš, že je svážely autobusy z okolí. Pražáci jsou sice zvědaví jak opice, ale aby se jich sešlo na letné 100000 tak to ne. Lidi jsou jak ovce, odmávají vše co jim kdo nakuká i když to není pravda. V té době a v tom davu nikdo neuvažoval co z toho vzejde. Každy viděl přez ty klapky na očích jen to, že komunisti odejdou společně s Ruskými vojsky. To by jediný kladný výsledek zvonění klíči na Letné, vše ostatní byl podvod na lidi řízený ze zahraničí. Ani ti slavní a oslavovaní disidemnti (včetně Havla) nevěděli co z toho všeho vzejde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co by za to dnes člověk dal, kdyby tu byli ruští vojáci.... Rozhodně by si nikdo netroufnul sem cpát tu muslimskou verbež. Vypadá to tak, že z evropských mužů už dokáží za něco bojovat jen ti Rusové. Smutné.

   Vymazat
  2. Rusové mají vůdce s velkým V, naprosto jiného než nacistické Německo.
   A tak je to se vším. Kdo místo Sobotky a navíc armáda rozpuštěna, vypuštěna s tisícem důstojníků, jeden generál Pavel machruje v NATO. Snad se někdo najde.

   Vymazat
 16. Akorát nechápu, proč se éře socialismu říká totalita, co je potom tohle!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. s příchodem nwo, příjde i depopulace.

   Vymazat
  2. Tomu svinstvu, co je dnes tady, se říká diktatura kapitálu. T

   Vymazat
 17. Zamysleme se, nemohl by to být po právní stránce důvod, proč přestat platit koncesionářské poplatky?

  OdpovědětVymazat
 18. VRAŤTE NÁM TELEVIZI! - Demonstrace proti lživému vysílání ČT 5.3.2016

  https://www.youtube.com/watch?v=tX4tkKVymx0

  OdpovědětVymazat
 19. Že mě to vůbec nepřekvapuje . . . .

  OdpovědětVymazat
 20. Amatéři, u nás na Slovensku máme trezorovu tvorbu už od prvej polovice devadesátých let.

  OdpovědětVymazat
 21. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 22. Važený panne,proč pišete své přispěvky jako anonymni,to ve mně vzbuzuje neduvěru,že to co řikate myslite važně,cinkám jako anonymní a pak tvrdim že ne.Pieczla

  OdpovědětVymazat
 23. anonymu je vetsina, tem neodpovidam, jinymi slovy ich yebem!!!

  OdpovědětVymazat
 24. Dosti smesna konspirace. Netrpite nahodou stihomamem?

  Z cyklu Cestomanie nejde prehrat pres 40 dilu. Mohl byste nam pane VK (znamena to Velky Konspirator?) vysvetlit, tak nejak po vasem, aby bylo videt jak je CT zla, proc zmizely dily Nemecko, Uzbekistan, USA, Kypr, Maroko, Spanelsko, Mauritius - Reunion, Bulharsko, Malta, Dominikanska Republika, Kreta, Borneo, Francie, Tunisko, Thajsko, Gruzie, Aruba, Kuba Portoriko, Indie, Kyrgyzstan, Indonezie, Benin, Novy Zeland, Seychely a Maledivy, Sri Lanka, Brazilie, Irsko, Nepal, Recko, Mexiko, Jugoslavie, Etiopie a Rwanda?

  Uz se moc tesim na odpoved. Urcite se hodne nasmejeme.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.