Reklama

úterý 29. března 2016

Česká televize a psí exkrement

- vlk -
29. 3. 2016 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Nedávno jsem zde psal o dvou superpočinech dramaturgie České televize – ohledně zařazení detektivního seriálu domácí výroby Modré stíny a zakoupení a odvysílání amerického politthrilleru Dům z karet. A konstatoval jsem, že je to absolutně jiná jízda než trapné a ještě trapnější výkony redakce zpravodajství na Kavčích horách!


Nebyl jsem do té míry bláhový a naivní, abych si snad myslel, že po Modrých stínech a Domu z karet začne být v ČT obecně všechno jinak, ale tak nějak přeci jen živil naději, že přeci jen jistá uměřenost a proporcionalita trochu zavládne. Ovšem nedělní hlavní zpravodajská relace – Události ukázala, že je všechno dokonale při starém -ignorance, hloupost a propaganda mají setrvale navrch.

Abych byl konkrétní – hlavní politickou zprávou světového významu velikonočního víkendu bylo nepochybně dobytí Palmýry syrskými vládními jednotkami a vyhnání fanatických teroristů z tohoto starověkého města, které je zároveň součástí kulturního dědictví celého lidstva. Islamisté ztrátou Palmýry utrpěli první opravdu velkou a nesmírně bolestivou porážku od začátku jejich expanze v Sýrii a Iráku, která nepochybně bude mít velký dopad na jejich bojovou morálku. A nyní prý si syrská armáda naplánovala jako další cíl tažení tzv. hlavní město islamistů – Rakku. Oprávněně jsem čekal, že to bude v ČT otevírací téma celých nedělních událostí …. Čekal a .. dočkal se klasického, neváhám napsat slaboduchého výplodu z Kavčích hor. Nejlépe bude když sem dám serii screenshotů z archivu ČT, jak ona sama seřadila jednotlivá témata do nedělního vysílacího bloku Událostí! Je to fakt mimořádně poučné!

Takže co že nám a v jakém pořadí nabídla naše/vaše Česká televize ve své hlavní zpravodajské relaci velikonoční neděle? Tohle:Takže dobytí Palmýry bylo redakci zpravodajství až DVACÁTOU informací dne!!!! Devatenáct jiných mělo pro tvůrce relace, včetně šéfredaktora redakce, vedoucího redaktora dne, editora a ostatní, podílející se na výrobě nědělních Událostí vyšší prioritu a větší zpravodajský obsah než vyrvání Palmýry fanatikům, které přední světové mocnosti a OSN vyhlásili za momentálně největší zlo na zeměkouli a nepřítele lidstva číslo 1! Nepřítele, který čerstvě zabíjel ve velkém Belgii.

Zpravodajství ČT prostě usoudilo, že daleko důležitějšími událostmi dne byly:

- čeští pašeráci housenek a rostlin zadržení na Srí lance

- poškozená uvítací výzdoba pro návštěvu čínského prezidenta

- velikonoční bohoslužby v Česku

- tradice spjaté s Velikonocemi

- konec sezony v horských střediscích

- odlov divokých prasat

- útraty a Velikonoce

pokuty za psí výkaly

- zmatek kolem dopravního značení

- změna zdravotní pojišťovny

Tohle všechno a mnoho dalšího podobně „důležitého“ bylo předřazeno informaci o Palmýře v České televizi.

Kupodivu ovšem zatýkání radikálních islamsitů v Belgii a Francii byla druhá hlavní zpráva dne!!!! Takže řadoví vojáci Islámského státu jsou daleko důležitější než zásadní porážka celého Islámského státu!!!! A útok islamistického sebevražedného atentátníka v Pakistánu? No tak to byla sedmá nejdůležitější zpráva dne pro ČT. Palmýra, znovu opakuji – až dvacátá…

Nejen to. Připomeňme si, že nedělní Události trvaly 45 minut. Tedy 2700 sekund.

Zatýkání islamistů bylo věnováno 188 vteřin.

Pakistánskému teroristovi jen 15.

Psím exkrementům 120

A kolik času že dostala Palmýra?

Přezkoumejte si to sami - není to žádná práce tady si to pustíte –Palmýra ČT

Celý šot má 18 vteřin, ale jen 14 jich je věnováno dobytí města!!! Železný je s tím hotov než bys opravdu řekl švec! Zbylé 4 vteřiny už patří dalšímu tématu!!!!

Takže 14 vteřin…. což je 0,5% celkového vysílacího času Událostí. A 8,5 krát méně, než bylo věnováno psím, s odpuštěním – hovnům!!!

Tak fajn nemilá Česká televize – takovéhle „zpravodajství“ si můžeš strčit – víš kam! Rovnou k těm psím exkrelentům!

Tohle je prostě čiré zoufalaství . nejen pro diváka, ale soudím, že to musí být totální depka i pro lidi z redakce. Pokud ještě mají nějaké profesní ambice, trochu lidské hrdosti a slušnosti.

Opravdu, už jsme na tom jako za bolševika. Tedy když jde o velké události v zahraničí. Tehdy si člověk pustil v 18,00 hod. velké zprávy na Svobodce, v 19,00 Heute na ZDF, o hodinu později Tagesschau na ARD a denní výběr zpravodajství pro sebe uzavřel ve 21,00 na Hlasu Ameriky. A měl jasno, co je v zahraničí i doma nového. Sledovat Televizní noviny nemělo pražádný smysl. Najel bych plně na tenhle model hned znovu. Bohužel dnes vnitřní politické eskapády v České republice nikoho v zahraničí nezajímají. Takže na opravdu hrubý přehled to, co se stalo doma ČT a ČRo potřebuji. Ale na informace z ciziny a to dokonce i ty super důležité? Ani náhodou – psí exkrementy a odlov divočáků, eventuálně značky na kruhovém objezdu jsou pro „zpravodajství“ České televize nesrovnatelně důležitější záležitostí!!!

Samozřejmě , že jsem si pustil také hlavní zpravodajské relace na obou německých veřejnoprávních televizích! Pro srovnání.

Ta první to pojala takhle –ARD/Palmýra

Ta druhá onakle – ZDF/Palmýra

Obě stanice dobytí Palmýry logicky otaxovaly jako nejdůležitější informaci vůbec a otevíraly s ní blok večerního hlavního zpravodajství.

ARD tomu přidělila stopáž 2:48 min – tedy 168 vteřin takže 18,6% celkového trvání relace!

ZDF pak vyhradila 2:52 min – což je 172 vteřin – 19,1% trvání Heute!

Jinými slovy obě německé veřejnoprávní televize ve svých hlavních zprávách vyhradili tématu syrského vítězství nad islamisty 40x vysílacího času než Česká televize, nemluvě o tom, že to pro ně byla top informace celého zpravodajského bloku!!!

A to jsou němečtí diváci stále naprosto nespokojeni se zpravodajskými výkony svých veřejnoprávních TV!!!!!

Porovnejte si to s ČT!!! Přitom všechny tři televize používaly evidentně stejný obrazový i reportážní materiál!!!

Jenže Němci neměli naprosto žádný problém veřejnosti otevřeně sdělit že

- pád Palmýry je velkým vítězstvím na islámským státem

- že toto vítězství patří jednoznačně Assadovi a ruské podpoře Assada

- že Assad je, díky tomuto triumfu už naprosto nepominutelným hráčem v celé syrské krizi a bez něj nic nepůjde

Toto je v obou německých reportážích řečeno přímo a bez obalu. Nikdo s tím hle sdělením nemá problém.

Na divákovi je jestli si sám domyslí další věci – například zda si položí otázku, jak je možné, že tzv.koalice vedená USA bojuje už asi dva roky proti IS a zatím si nemůže připsat v podstatě žádný hmatatelný úspěch. Kromě občasných zpráv o tom, kolikáté číslo z žebříčku hitparády islamistických velitelů vyřadil nějaký ten nálet. Jen územní zisky jaksi chybí a zatlačování fanatiků.

Česká televize, ve své propagandistické předpojatosti / patří sem jiné slovo/, se rozhodla zásadně chránit českého diváka před informacemi, že vlastně Assad a Rusko jsou opravdu /vedle Kurdů/ jediným bojovým seskupením, které opravdu válčí proti globálnímu zlu č.1 současného světa. Příliš dlouho nás totiž usilovně krmila tím, že Assad s ruskou podporou útočí proti tzv. umírněným lidojedům – pardon, umírněné opozici- a tu máš čerte kropáč- oni vyrvali islamistům Palmýru! To nelze dopustit! A už vůbec ne, aby si nějaký neodpovědný Čech naběhl na kremelskou propagandu a začal pochybovat o koalici vedené Spojenými státy a jejích bojových úspěších!!!

Zajímalo by mne , kdy si někdo v ČT nebo její radě uvědomí, že veřejnoprávní televize je tu od toho, aby poskytovala zpravodajství, nikoli propagandistické bláboly! Nebo prostě , z propagandistických důvodů informace v podstatě zamlčovala.

Neustále v ní slyším varování před kremelskou propagandou. Nikdo pro její šíření nedělá víc než redakce zpravodajství ČT. Ta totálně selhala při referencích z Ukrajiny, z bojů na Blízkém východě a dost dlouho slehávala i v migrační tsunami. Ve studiích jsou pečení vaření propagandističtí mágové typu Votápek, Janda, Svoboda, Romancov, Štětina, Kolář, Šír, Fištejn a podobná cháska. Kterým nepokrytě fandí všelijaké Tvarůžkové , Zlatohlávkové a jiné parodie na novináře. Výsledkem je , že člověk, kterého nezajímají bláboly hledá zpravodajství jinde.

Nepléduji za to, aby ČT opisovala ze Sputniku ,přejímala šoty z RT a už vůbec ne , aby se stala hlásnou troubou všelijakých AE News a podobných – a že jich vyrašilo za poslední dva roky jako hub po dešti. Ale mohu po ní chtít určitě to, aby se dostala na měřitelný standard ve zpravodajství s německými veřejnoprávními stanicemi, které němečtí diváci nazývají hanlivě Lügen Media

Budu velmi spokojený, až prolhanost ČT dosáhne stavu prolhanosti, který vadí Němcům u jejich ARD a ZDF. Ale to zatím opravdu nehrozí. ČT a její zpravodajství je zatím na úrovni psího exkrementu.30 komentářů :

 1. ano, je to tak!
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
 2. Naprostá pravda.

  OdpovědětSmazat
 3. Že se na ten hnus v ČT ještě díváte. Televizi jsem vyhodil, poplatky přestal platit, informace čerpám z internetu, věnuji se svým koníčkům a přátelům a mám dobrý pocit z toho, že těm manipulátorům v ČT již neplatím ani korunu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani já se už na českou TV nekoukám, tedy na nějaké jejich zpravodajství. Takže ani nevím o čem je řeč. Už dávno mě ta žumpa přestala bavit. Pokud pustím TV, tak na nějaké dokumenty na Prima Zoom.I když i na tom Zoomu jsem se musela zasmát. Byl tak nějaký dokument o amerických generálech. A ten jeden řekl doslova:" My,generálové nezačínáme války, to začínají politici( s tím bych souhlasila) ale pokračoval: "ale pokud je někde třeba dovézt demokracii, tak ji tam dovezem"- no a to mě dicela rozesmálo...Dagmar

   Smazat
 4. Normálně ty zrůdy nepouštím, ale vidět při komentování návštěvy čínského prezidenta kyselé ksichty přisluhovačů nacistických agentur ČTK, ČT, ČRo (potažmo Nova), které lžou jako když gorilí Penta s Babišem a Bakalou tisknou, je zážitek k pohledání. Prezidentem Zemanem byla Kalouskova éra označena za kolaborantskou podléhající vlivu USA a EU.

  OdpovědětSmazat
 5. Já to již čtyři a půl roku nesleduji, přesto to platím.
  Nedovedu si představit, že bych nuceně platil nějakou jinou službu, kterou nevyužívám.
  To je jednoznačné pošlapání mých lidských práv.
  Mám satelit a přísahám, že jsem neměl jedinkrát potřebu přepnout na nějaký český kanál.
  S rozhlasem je to ještě horší, u toho ani netuším, jak se jmenují ty stanice a vlastně mně to je úplně jedno.

  OdpovědětSmazat
 6. Veřejnoprávní média fungují jako sociálka pro havloidy.
  V republice máme dva sociální systémy, sociální zabezpečení pro běžné občany a veřejnoprávní zabezpečení pro nadobčany svědky havlovovi.

  OdpovědětSmazat
 7. To nebylo ani za komunistů, tam bylo vysílání zdarma. Za propagandu se neplatilo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli chce režim vysílat propagandu, tak ať si ji financuje sám, co nám je občanům do toho?

   Smazat
 8. Měli jste sledovat dokumenty na Tv Kino Svět....bylo to velmi poučné!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Vlastenka


  Na ČT se opravdu dívat nedá - shodují se na tom "levičáci" i "pravičáci".
  Tahle propaganda se líbí jenom havloidům, tak ať si ji taky platí. Ze svého.

  OdpovědětSmazat
 10. hosi a holky, i dalsi cr televize lzou a oblbuji ofcany
  ja je sleduji, bych se posmal, a zaroven ihned konfrontuji se stanicemi cizimi, vetsinou pouze v "inglickem" jazyce!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Pojďme založit společnost nediváků České televize!
  Budeme se scházet, pořádat kulturní akce a užívat si svobody.

  OdpovědětSmazat
 12. Český lid pod bičem propagandy žil, český lid pod bičem propagandy žil
  český lid pod bičem propagandy žil, kapitán Ze Man to zřel.

  Glory glory aleluja, glory glory aleluja
  glory glory aleluja, kapitán Ze Man to zřel.

  OdpovědětSmazat
 13. Totální žumpa, neplatím ČT! Nemám k tomu vhodný přístroj a proto neplatím! :-)

  OdpovědětSmazat
 14. doktor ad 22:37 nemít na inkasu kabelovku ani neplatit televizi O2 a nemít na střeše satelit....Na televizi si přehráváte DVD a VHS ,což není sledování programu TV. Jinak koukat na internet Vám nikdo nemůže zakázat.

  OdpovědětSmazat
 15. ČT....Šámal(hebrejec Schama)jeho dcera,manželka,babička,tetička,synovci,neteře.......to jen na ukázku lidských zdrojů v ČT!

  OdpovědětSmazat
 16. Naopak, děkuji české TV. Bez jejího vynechávání a překrucování by mě aní nenapadlo dělat skreen po zdejším i cizojazyčném internetu. Dokonce se jí podařil takový zázrak, že moje žena, která odmítala klepnout do počítače, dnes perfektně brouzdá.

  OdpovědětSmazat
 17. Problém je v tom, že kdyby zpráva o dobytí Palmyry přasáhla 30 sekund, strhne se smršť stížností ze strany havloidů, že ČT podává nevyvážené zpravodajství...

  OdpovědětSmazat
 18. Policisté se samopaly na demonstraci 26.3.2016 v Praze

  https://www.youtube.com/watch?v=RRsa9K1Elp0

  OdpovědětSmazat
 19. Zpravodajstvím kolem návčtěvy čínského prezidenta se ČT znemožnila za pouhých pár dnů daleko více, než mnohaměsíčním lživým komentováním dění na Ukrajině. Trapné je, že místo zpravodajství na nás chrlí jednostrannou, odjinud nadirigovanou propagandu a my jim za toto vymývání mozků ještě máme platit.

  OdpovědětSmazat
 20. ČT je hnijící žumpa smrdící tak,že lidi tato žumpa odpuzuje.

  OdpovědětSmazat
 21. před pár dny jsem Radě ČT napsal:

  "považuji za neuvěřitelné, že Rada ČT je vytrvale nečinná a připustí, aby se ČT systematicky a dlouhodobě zpronevěřovala svým zákonným povinnostem, zejména povinnosti informovat veřejnost o událostech objektivně, vyváženě a dávat přiměřený prostor všem názorovým proudům. ČT se naprosto nepřijatelně zachovala nejen v případě událostí na Ukrajině, ale též se aktivně zapojila do propagandistických manipulací v souvislosti s tzv. uprchlickou krizí a kampaní proti prezidentu republiky, jenž byl zvolen přímou volbou. Zmíněné příklady jsou dlouhodobou záležitostí. Bezprostředním podnětem k napsání těchto řádek je však dnešní "výkon" redaktora Daniela Takáče na ČT 24 v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta v ČR. Uvedený redaktor je mnoha občany vnímán jako symbol neprofesionality. Demonstrativně dává na odiv své politické preference, neumí položit vhodným způsobem relevantní otázky a vůbec prokazuje značný deficit patřičného rozhledu a intelektu. Zcela mimo kritiku je jeho ostentativní ukazování neúcty k hlavě státu, což několikrát divák mohl zaregistrovat i v průběhu jeho dnešního výše uvedeného vystoupení na ČT 24. Prostě nepřijatelné, odpudivé, trestuhodné...Opravdu si nedovedu představit, co by se mělo v ČT ještě stát, aby se Rada ČT probrala z letargie."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto s Vámi souhlasím.Probrat z letargie by se měla ale i naše vláda.Vždyť prosazovat to ,aby veřejnoprávní televize informovala pravdivě a objektivně je přece v její kompetenci. Místo toho dělá vláda mrtvého brouka.

   Smazat
  2. Máte samozřejmě pravdu, ale důvod k optimismu v tomto směru nevidím. Stačí si např. jen uvědomit, jaké zoufalce nominovala ČSSD do Rady ČT...

   Smazat
  3. V POlsku takovéhle televize měli plné zuby a hned jak nastoupila nová vláda zjednala nápravu a zavedla režim s větší osobní odpovědností vedoucích to polského sdělovadla. Samozřejmě polská lumpankavárna piští vzteky. Marek

   Smazat
 22. http://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2016/03/Zpravodajství-ČT.jpg

  http://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2016/03/Televizní_žumpa.jpg

  OdpovědětSmazat
 23. Autor nemá pravdu, když tvrdí, že "jsme na tom jako za bolševika". Komunisti říkali z 90% pravdu, z 5% polopravdy a z 5% lži. Dnes vládnoucí psychopati říkají z 90% lži a z 10% polopravdy.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.