Reklama

pátek 25. března 2016

Česko se shodlo s Francií. Nesouhlasí s přerozdělováním uprchlíků

25.3. 2016   Globe24
 Česko a Francie nesouhlasí s trvalým přerozdělováním uprchlíků mezi členské státy Evropské unie a shodně požadují posílit ochranu vnějších hranic EU.Sobotka to uvedl před novináři po dnešním jednání se svým francouzským protějškem Manuelem Vallsem a také s prezidentem Françoisem Hollandem. S hostiteli jednal rovněž o situaci po teroristických atentátech v Bruselu a v této souvislosti poznamenal, že posilování bezpečnosti bude v příštích letech znamenat velké zatížení pro státní rozpočty.
"Jsem především rád, že jsme se s předsedou vlády Francie Vallsem shodli na tom, že obě naše země nesouhlasí s tím, aby se v Evropě zaváděl nějaký trvalý mechanismus přerozdělování uprchlíků," řekl českým novinářům Sobotka na závěr návštěvy Paříže. "Shodli jsme se také na tom, že teď je třeba se soustředit na opatření, která posílí ochranu vnější schengenské hranice," dodal.

Česko a Francie budou podle Sobotky spolupracovat na tom, aby co nejdříve vznikla společná evropská pohraniční a pobřežní stráž. S partnery se také shodl v názoru, že je třeba, aby začala fungovat dohoda s Tureckem ohledně návratu uprchlíků z Řecka a aby tato
Česko se shodlo s Francií. Nesouhlasí s přerozdělováním uprchlíků

Jednání se týkala i situace po nedávných teroristických útocích v Bruselu. Obě země se podle českého premiéra shodují v pohledu na bezpečnostní otázky, a to včetně potřeby zvyšovat výdaje na obranu a na bezpečnostní složky. S francouzskými partnery jednal také o dalším rozvoji intenzivní spolupráce tajných služeb obou zemí, kterou považuje za prevenci teroristických útoků.


"Především je potřeba, aby co největší část občanů jednoznačně odmítala teroristické praktiky," odpověděl premiér na dotaz ČTK, co s teroristy, kteří již jsou uvnitř EU. "Potřebujeme, aby teroristé nenacházeli žádnou podporu a oporu ani mezi částí muslimského obyvatelstva v Evropě," dodal.

13 komentářů :

 1. Koloniální mašinérie dovedla Francii ke stavu dneška.Dolování bohatství z Lybie má dnešní dohru. A nyní začneme lítat v tom i my.Věřím ,že Bohuš zklame, jako u V4.Polsko dodrží prohlášení o zákazu migrantů.

  OdpovědětSmazat
 2. Sobotko, to jsou prázdné vychytralé žvásty. Co to znamená nesouhlasit s "trvalým přerozdělovacím mechanismem?", to znamená,že s přechodným přerozdělovacím mechanismem Sobotka souhlasí, a jak dlouho může trvat přechodný přerozdělovaní mechanismus u Sobotku? Do té doby, než zde zůstane na tomto území poslední Slovan. Nejdříve jsi říkal, že nepotřebujeme přerozdělovací mechanismus, že si běžence z Turecka vezmeme dobrovolně. Funny man, ten Sobotka. K otázce tzv. zvyšování výdajů na bezpečnost. Nejdříve odveze Sobotka do Turecka 800 mil. Kč, aby Erdogan mohl vytrénovat daleko více muslimských zločinců a sebevrahů, ty potom s tureckým pasem pošle do ČR, aby potom Sobotka měl důvod špehovat každého z nás a informace posílat židům do Izraele. A nakonec bude mít i Sobotka důvod důchodcům sebrat i těch 40 Kč zvýšení důchodů. Merkelová si pozvala muslimy do Německa, a tak at´ si je tam přerozděluje mezi jednotlivými zeměmi, do toho ji přece mluvit nebudeme. Zajímavé, jak Sobotka pomalu začíná přizpůsobovat rétoriku své vůdkyni židovce Merkelové a svíjet se jako had. Doufám Sobotko, že už tady nebudeš dlouho škodit tomuto českému národu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak, samé vytáčky, úhybné manévry a slova s nejednoznačným významem. To proto, aby vyhověl plánovačům likvidace národů a přitom se jakoby zachoval tvář před voliči. Ale nezapomínejte - vše co slibovala ČSSD před volbami, zejména zabránění církevních restitucí, zradila za místa ve vládě.

   Smazat
 3. Jedno je jiste a zname - Blizky vychod byl zdevastovan a neni schopen existovat a co s temi lidmi - musi pryc- musi se vylidnit, aby tam zbyla stavebni a zemedelska puda - pro koho ????

  OdpovědětSmazat
 4. Copak my podporujeme čmoudy??Ty pudinku jeden....
  Mimochodem..zdalipak jsi myslel na to,až tě vykopnou a nebudeš mít ochranku jak budeš chodit mezi lidmi?

  OdpovědětSmazat
 5. Zákaz muslimů v Havířově . Už tak máme dost problémů z cikánama . Jinak nutno vytvořit domobranu .

  OdpovědětSmazat
 6. Ten darebák a vlastizrádce národa není čech!Sobotkovi je hůř rozumět jak Schwarzenbergovi!

  OdpovědětSmazat
 7. to vám to trvalo pridať sa k Slovensku - a ešte podať žalobu - či????

  OdpovědětSmazat
 8. Není cesty zpátky

  OdpovědětSmazat
 9. Toto rozbití evropských národů řídí židé z USA a Merkelová je žid a Sobotka je žid, proto táhnou v jedné lajně. Ani trvalý přerozdlovací mechanismus a ani přerozdělovácí mechanismus na jedno použití, zkrátka žádné emigranty, at´ si emigranty vezmou země, které toto způsobily: Francie, Velká Británie, Itálie, Německo a USA. Vůbec nemá cenu se o otm s nimi bavit. Dokud budeme posílat do Turecka další peníz, budou se tam cvičit další muslimané v zabíjení a ten problém bude nadále bobtnat. Ale oni to ví politici v EU, jen to mají nařízeno do USA tu Evropu zničit.

  OdpovědětSmazat
 10. Jo panečku Bohuš neohroženě brojí proti přerozdělování migrantů . On si přece sám určí kolik šmejdů do Česka nabere . A bude jich ještě mnohem víc , než by nám jich přidělil Brusel .Na to vemte jed . Ovšem pokud nebude zavčasu odstraněn .

  OdpovědětSmazat
 11. Hmm, taK nějak historicky mám problém věřit věcem které se dohodnou s "frantíkem". Víno a sejra to snad jo, to bych jim věřil. Apropos nebyli to táhodou Francouzi, kteří prostřednictvím Sarkozyho udělali bordel v Libyi ? Následky debilní francouzké politiky neseme nyní všichni.
  Jiří

  OdpovědětSmazat
 12. Zaujimave,vsetci bojuju proti terorizmu,a denne prichadzaju do Grecka dalsi kandidati.Este ich tam krasne privitaju.TO tajne sluzby,policajti rychlo dobojuju.Dost mali roboty s vlastnymi kriminalnikmi,teraz im pribudli tisicky.Hovorim,riesenie musi prist od nemeckych obyvatelov.ked bude mat problem mama Merkel ubytovat tychto ludi.Hovoril v radiu podnikatel.Ponukol halu pre tisic migrantov.Nakoniec musel ponuku stiahnut,lebo cela jeho rodina by sa musela z mesta odstahovat,pre odpor a urazky celeho mesta.M

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.