Reklama

.

.

středa 9. března 2016

Clintonová na severu bita

Zbyněk Fiala
9. 3. 2016   Vaše věc
 

Bernie Sanders porazil Hillary Clintonovou v průmyslovém státě Michigan, centru Středozápadu s převahou bílých voličů s modrými límečky. Bývalá ministryně zahraničí si přesto udržuje výrazný náskok v počtech delegátů na nominační kongres, ale nejlidnatější státy, kde se bude rozdávat nejvíc, teprve přijdou na řadu. A Sanders vytrvale tlačí Clintonovou dále doleva.

Mezi americkou pracující třídou zabírá ostrá kritika „obchodní politiky“ Spojených států, která je vnímána jako vývoz obrovského počtu pracovních míst do Asie a dalších částí světa ve prospěch zisku majitelů a vedení korporací. Demokratický kandidát Bernie Sanders obviňuje svoji stranickou konkurentku Hillary Clintonovou, že se na této politice podílela z postu ministryně zahraničí.

Nemá však monopol na téma, ve kterém se propírá dohodnutá pacifická dohoda PTT i chystaná atlantická TTIP a argumentuje se zkušenostmi ze severoamerické dohody NAFTA. Podobné útoky zaznívají i ze strany republikánského Donalda Trumpa, který rovněž ve státě Michigan vyhrál. A pokud by se Trumpa podařilo zastavit vedením Republikánské strany, která je zoufalá z toho, že na něj nemá žádný vliv, mohl by Sanders postupně získávat i část republikánských voličů.

Podle průzkumů agentury Edison Research v průmyslovém státě Michigan - se srdcem automobilového průmyslu Detroitem – tři pětiny dotázaných při odchodu z volebních místností vyjádřily obavu, že obchodní dohody je připraví o místa. A tito voliči preferovali Bernieho Sanderse.

To byl také důvod, proč zde Clintonová prohrála, přestože stát Michigan považovala za příležitost, kde může ukázat svoji univerzální přijatelnost. Její téma však bylo jiné, soustředila se na kontaminaci pitné vody ve městě Flint olovem z průmyslové činnosti. O tom však mluvili i ostatní, a z obou stran.

Primárky v Michiganu tak zvýraznily slabé postavení Clintonové mezi bílými pracujícími muži a nezávislými voliči bez jasné stranické příslušnosti. S tím bude muset Clintonová něco udělat. Pracující voliči se cítí zrazeni vedením Demokratické strany, která je opustila v honbě za globalizací a deregulací. Mimochodem, názor amerických pracujících se tak neliší od těch evropských, kde zaznívají podobné obavy a odpor proti TTIP vyjadřují pravidelná masová shromáždění napříč EU.

Celostátní souhrn průzkumů, který je k dispozici na stránkách Wikipedie, ukazuje, že propad preferencí Sanderse byl jen dočasný a křivky obou kandidátů se znovu prudce sbližují. Tento souhrn se však skládá z mnoha různorodých výsledků. V druhé polovině února Sanders v mnoha průzkumech držel krok nebo mírně vedl. Pak se to obrátilo. Před Michiganem, kde se očekávalo vítězství Clintonové, byl poměr podle průzkumu podle NBC News / Wall Street Journal 53 C : 44 S. Ale samotné primárky pak ukázaly něco jiného.

<href="#Polls_conducted_in_2016">https://en.wikipedia.org/wiki/Nationwide_opinion_polling_for_the_Democratic_Party_2016_presidential
_primaries#Polls_conducted_in_2016
Pohled na volební mapy ukazuje, že Demokraty dělí 37 rovnoběžka - Clintonová měla úspěchy na jih od této linie, Sanders na severu. Vyrovnanější je to v centrálních státech Unie. Úspěchy Donalda Trumpa jsou vyznačeny spíše po liniích poledníků. Je úspěšný na východě až k hranicím Texasu. Na západě toho moc nebylo, ale uspěl v Nevadě.

http://www.nytimes.com/elections/2016/national-results-map 

Republikánské primárky nyní přecházejí na většinový princip, demokratické zůstanou až do konce v poměrném sytému. Ani velké procentní prohry tak Clintonovou nepřipraví o určitý příděl delegátů. Jenže teď už se začíná hrát o to, kdo by mohl porazit Trumpa. A tam se může stát, že Clintonové bez úspěchu mezi bílými pracujícími utečou i dosud jisté hlasy superdelegátů, tedy pěti stovek volených stranických představitelů.

31 komentářů :

 1. Pánbůh nás chraň před Clintonovou. Je to válečný štváč a navíc podporuje současné dění v USA. Trump je nejspíše ten nejlepší kandidát.

  OdpovědětVymazat
 2. Seňorito mučačito, hleď si raději plotny. Tam maximálně něco připálíš.

  OdpovědětVymazat
 3. Michal Masopust9. března 2016 23:43

  Doufám, že se tato militantní, velkohubá a nebetyčně BLBÁ idiotka (vzpomeňme jen její idiotský a veskrze zlý smích, když byl zavražděn Muammar Gadháfí, tomu se může smát jen tupý a zločinný idiot!!), krávou jí nazývat je pro ní doslova lichotka a zároveň urážka pro všechny stračeny světa, které jsou tisíckrát užitečnější a potřebnější, než tato zkurvydcera!!, nedostane do bílé chatrče, ale bohužel asi ano, protože nadnárodní korporace, světoví banksteři a vojensko-průmyslový komplex ussa si to přejí!
  Pak bude zbývat už jenom naděje, že ruský MÍŠA se pořádně na.... a načechrá tomu zk........ yankejskému jestřábovi pírka?!!! Musí to však udělat rychle a natolik šikovně, aby se ta anglosaská říše zla nemohla a hlavně neměla čas pomstít odvetou!
  Ussácká města budou pak vypadat mnohem hůře, než Stalingrad v době Velké vlastenecké války a co hlavně, budou i bez elektrické energie "nádherně zářit".:-D Za to, že si tato fašistická a teroristická chátra chce podmanit celý svět, se jí ruské odplaty dostane po zásluze, tak jako se jí dostalo hitlerovskému Německu v r. 1945!!

  OdpovědětVymazat
 4. Prokremelští soudruzi ani netuší jak se mýlí, když si myslí, že Trump bude pro ně výhra. Fandili Carterovi a pak na něj dštili oheň a síru. Totéž v případě Clintona a dnes Obamy. Jenže Trump není třasořitka jako výše zmínění. Trump bude prezident formátu Ronalda Reagana. A ten se rád bavil tím, jak vypálí atomovky na Moskvu. A pak rozjel "hvězdné války". Bolševici se mohli posrat. Myslím, že Puťka bude takhle malinkej. Rada pro vás je jednoduchá, modlete se aby vyhrála Hillary. Jenže modlení a komunsité to nejde moc dohromady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidsky odpudivá Hillary, se svou hodně kritizovatelnou minulostí, je pro Trumpa slabší soupeř. Budu se raději modlit za Sanderse. P.K.

   Vymazat
  2. Ty se pomodli sám,černoordelnická svině!!!!!Hitlery je kurva,která nestačí ani tomu šedivýmu kuřbuřtovi a Trump je magor.....oba přibít na vrata ve Fuckingtownu a tebe s nima,potrate opičí kurvy!!!!!!

   Vymazat
  3. Ty jsi dobrý trouba:-D
   Reagan byl akorát neotesaný, bezcharakterní imbecil, který posral, na co sáhl.
   Zkurvil především amíckou ekonomiku, která se díky němu stále zadlužuje. "Hvězdné války" byly od začátku totální nesmysl, díky kterému vydělal pouze tamní vojenský komplex, ale stát zaplakal, vojensky byly a jsou sci-fi. Reagan ekonomice vůbec nerozuměl, byl to jen demagogický, mocichtivý cirkusák. Floskulím o "uzbrojení" SSSR může věřit jen blbeček tvého typu:-D
   A ještě jedna věc, nevím kdo ti to nakukal, ale Carterovi soudruzi rozhodně nefandili.

   Vymazat
 5. Za tuto krvavou a valky volající zrůdou se nikdo modlit nemůže ! Její výnosu byla přes78 dni neustále bombardování Jugoslávije zabito plno Slovanů Libye vydrancovana jak společně hledala s CIA Kaddafiho zlato které bohudik nenašla vyvraždění jeho rodiště pres 30. 000 lidi civilisti kteří nic neudělali ! Je to satan v sukni ! Už za tyto vraždy ji musí Bůch potrestat a poslat smažit do pekla a ne na prezidentské křeslo do USA !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poslouchej fasistko, kdyby ta pani proti komunistickym Srbum nezasahla, bojuje s tam dodnes.
   Strc ty svoje Slovany do sve nacisticke zadnice.

   Vymazat
  2. 06.08 - jsi " DEBIL ?" Nebo to jen předstíráš ?

   Vymazat
  3. Myslím, že jsem Slovan, proto k nim mám sympatie. Mimochodem, jediní Jihoslované se chtěli držet spojeneckých smluv, když nás Britové a Francouzi prodali Hitlerovi za chvilku času.
   Negramot

   Vymazat
  4. Co to meleš ty posranej vohone opičí kurvy!!!!!Ta prdelní díra si sahá akorát na toaletní papír,aby si utřela píču,kterou má místo ksichtu!!!!

   Vymazat
  5. bardzo ladny koment:


   Anonymní10. března 2016 12:49
   Co to meleš ty posranej vohone opičí kurvy!!!!!Ta prdelní díra si sahá akorát na toaletní papír,aby si utřela píču,kterou má místo ksichtu!!!!

   bravo u make me puke!!!hhh

   Vymazat
  6. ČEŠI NAČ BÝT TAK SPROSTÝ,
   NYNÍ MUSÍME DRŽET PŘI SOBĚ PROTI VŠEMU ZLU , KTERÉ NÁM ORDINUJE BRUSEL A VELKONĚNĚMECKÁ ČÍŠE

   Vymazat
 6. Známý cirkus Humberto zvaný americké prezidentské volby skončí tím, že prezidentkou bude Hitlary Clinton. To znamená, že válka konečně bude. Pokud by vyhrál přece jenom Trump, tak se stejně nic nezmění, protože buď bude šlapat a poklusávat jako kladrubskej bělouš v cirkusu přesně tak, jak se bude požadovat, anebo mu tu jeho blonďatou čupřinu, o kterou se tak bojí, načechrají zase nějakým výstřelem z obstarožní pušky,jako Kennedymu a pojede se dál, až do úplného konce. Hitlary je přece jen čitelnější, takže lze očekávat, že válka pak bude dřív.

  OdpovědětVymazat
 7. Jedno je jisté,že

  tato zneuctěná zestárlá zombie,jakoby vypadlá ze sletu upírů touží zakončit svojí existenci tím že rozpoutá 3.WW a zničí veškerý život na planetě Zemi!

  zločas

  OdpovědětVymazat
 8. Ta co kouří všechny, kromě Billa ,by měla táhnout do pekla příšera jedna

  OdpovědětVymazat
 9. volim trumpa hillary necht jde do kloaky!!!
  amik

  OdpovědětVymazat
 10. HITLARY je nejen PUNCOVANÁ PSYCHOPATKA, je to zároveň NEFALŠOVANÁ PEKELNICE. God Bless America!

  OdpovědětVymazat
 11. Buran zachraň lidstvo.

  OdpovědětVymazat
 12. Úplně směšné je sloučení jména a ducha templářů se svobodozednářskými komponenty. A přesto se
  to stalo (viz. templářský stupeň ve svobodozednářském yorském ritu).
  U počátku templářského řádu stáli dva hluboce věřící muži: Hugo de Payns a Geoffroy de Saint-
  Omer, jeden Frank a jeden Norman. S toho se vytvořil malý kroužek přátel, zanícených společnou,
  středověku vlastní silou víry, kterou si je dnešní člověk sotva schopen představit. Během vánočních
  oslav roku 1117 se tedy v Jeruzalémě uzavřel malý kruh zájemců, který vytvořil malou skupinku
  k ochraně poutníků. Jejich jediným přáním přitom bylo, aby sloužili pánu Ježíši Kristu a jeho víře.
  Tato skupina samotná se sestávala od nynějška z devíti rytířů a měla kromě ochrany ještě významné
  finanční prostředky.

  Na jaře intervenovala tato skupina u krále Balduina I Jeruzalémského a u patriarchy. Jejím úmyslem
  bylo velebit poznání (vědění). Brzy nato se směli rytíři, jejichž obydlím byl do té doby „Německý
  dům“ jeden z Němci používaných špitálů, zřídit vlastní sídlo na místě bývalého chrámu1. Ačkoliv
  jim to vyneslo jméno „templářští rytíři“, oni sami používali místo toho „Bratři z opravdového
  chrámu Krista“ čímž se mínil „vnitřní chrám duše“
  Historie templářů by jistě proběhla docela jinak a s vysokou pravděpodobností úplně nezajímavě,
  kdyby se ruinách chrámu neobjevil nález hodný povšimnutí, s kterým si rytíři nejdříve nevěděli
  rady. Byl to pozůstatek hebrejského spisku, jen malý útržek, jehož obsah měl brzy pro rytíře a
  historii řádu rozhodující význam. Právě ony psané útržky byly předány vysoko vzdělanému Etiennu
  Hardingovi, který také obstaral jejich překlad. To se ukázalo jako prvotní náraz pro všechno co
  následovalo. Neboť z nálezů se vylíhly fragmenty zprávy hebrejského špiona (Eschaimina), který
  na objednávku kněží podal zprávu o jednání „proklatého Mamzera (zkurvysyna)) Ježíše“a jeho
  „rouhání proti bohu Izraele“. A to co tam stálo k přečtení, dokonale odporovalo všeobecně
  kázanému učení. Ježíš Kristus měl podle toho označit hebrejského boha „ Jahweho – Jehovu“ jako
  satana a židům předhodil, že sami učinili z ďábla svého jediného boha. Jasné stopy o tom se
  nacházejí ještě v dnes v Janově evangeliu v Novém zákoně, kde říká Ježíš Židům: „Máte ďábla za
  otce“ (Jan 8,44). Muselo se tedy uskutečnit násilné zfalšování pravdivého Kristova učení.
  Zde si musíme opět pokusit představit silnou víru každého rytíře, aby bylo možno si představit šok,
  který je potkal. Bůh o kterém učila církev jako „ o otci Krista“, byl podle Kristových vlastních slov
  ďábel, kterého přišel na zem potírat. Studium Bible ozřejmilo velice rychle zdravému lidskému
  rozumu jednoduchých rytířů, že Ježíšovo učení a takzvaný Starý zákon byly opačnými protiklady a
  tedy nebylo možné, aby patřily jeden k druhému. Mimo to nazývali Židé svého boha nikoliv otec,
  ale Jahve a „EL SCHADDAI“. El Schaddai byl ale oním Šejtanem, který byl pojmenován jako
  „ padlý – zavržený anděl“! (Schaddeim = zvrhlost, EL – velký anděl. El je často mylně překládáno
  jako bůh. „Bůh“ ale znamená v staroorientálních jazycích „IL“).
  Když se v roce 1128 podařilo oficiálně založit řád, měl již malý kruh templářských rytířů tajemství,
  za jehož ochránce se považovali rytíři od Bernharda z Clairvaux až do jistého stupně: byla to vůle
  obnovit Kristovu pravdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste si jistý, že to patří pod tento článek? P.K.

   Vymazat
  2. sice sem nepatri, ale vlastne patri, nebot za vsim zlem hledej zida!!!
   amik

   Vymazat
 13. Kdyby tohle byla pravda :-)
  http://beforeitsnews.com/alternative/2016/03/omg-is-it-true-whitehouse-lockdown-two-days-ago-supporting-news-that-obama-adminstration-was-removed-and-cabal-surrendered-3315469.html

  OdpovědětVymazat
 14. Teď to stojí za hovno všude ve světě díky Americe, nedovedu si představit tuhle aktivní fašistku Hitlery ve funkci. Zřejmě blázniví Američani si to představit dovedou, neboť je to stádo inkluzivních kreténů

  OdpovědětVymazat
 15. volim trumpa, ale at je tam kdokoliv ridi to zidko obecny!!! hhh
  amik

  OdpovědětVymazat
 16. vlast tě (1:37) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
 17. Správně má být Hitleri Klingon.

  OdpovědětVymazat
 18. Krasavice, inteligentní k tomu, americký nadprůměr. Hitlary, vivat !

  OdpovědětVymazat
 19. A já se modlím, aby se presidentem stal Bernie Sanders - konečně - snad - v tomto americkém světě podrazu /viz film Podraz s Robertem Redfordem/ by se objevil někdo - kdo myslí o lidech a ne o vlastní kapse, případně o kapsách horního jednoho procenta. Jinak asociace k výše uvedeným templařům - pro lepší pohodu - než bohužel /ale takový je dnešní svět/ čtivo z Nové republiky - doporučuji film Kingdom of Heaven - Království nebeské - o Křižácích ve Svaté zemi, myslím, že v 11 století, režiser Ridley Scott, perfektní hudba, panoramatické záběry, film srovnatelný s Gladiatorem.

  OdpovědětVymazat