Reklama

.

.

neděle 27. března 2016

Dokumentace válečných zločinů na Donbasu

Váleční zločinci Ozbrojených sil Ukrajiny

27. 3. 2016, zdroje rusnext a lifenews


Ministerstvo obrany DLR zveřejnilo dokumentaci o velitelích Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU), podílejících se na válečných zločinech v Donbasu


V dokumentech jsou podrobně vyjmenovány zločiny několika ukrajinských jednotek. Ministerstvo obrany DLR vydalo dokumentaci o ukrajinských důstojnících, kteří se podílejí na celé řadě válečných zločinů v Donbasu.

Ministerstvo poznamenalo, že právě na rozkazy těchto důstojníků OSU jsou neustále porušovány Minské dohody a ostřelují se obytné čtvrti poblíž linie kontaktu.

Výsledkem jejich útoků je často smrt civilistů. Ministerstvo zveřejnilo údaje o veliteli 30. mechanizované brigády OSU, plukovníku Vitaliji Jakubovovi. Uvedlo datum a místo, kde bylo na jeho příkaz porušeno příměří.

Podobné informace jsou uvedeny o veliteli 93. mechanizované brigády OSU, plukovníku Kločkovovi a veliteli 72. jednotky Andreji Sokolovovi.

Zločiny proti civilnímu obyvatelstvu
Činnosti plukovníka Jakubovova V.A., kvalifikované dle paragrafů Trestního zákoníku Ukrajiny:
§436 Propagace války
§437, č.1,2 Plánování, příprava, rozpoutání a vedení agresivní války
§438, č.1,2 Porušování válečných zákonů a dohod
§439, č.1,2 Použití zbraní hromadného ničení
§442, č.1 Genocida
§433, č.1,2 Násilí proti obyvatelstvu v oblastech válečných akcí


Přeložil pro Novou republiku: Ďouba

29 komentářů :

 1. Jo, tak to jim nezávidím, ale je dobře, že svinstvo neprojde a ví se o tom. I ti "naši" by se měli osypat. I o nich se ví.

  OdpovědětVymazat
 2. Veľmi dobre.Ten zoznam je nutné pravidelne doplňovať a ďalšie mená zločincov z Ukrajiny,aby ich po vojne a vyhnaní kyjevskej chunty mohli postaviť pred súd.

  OdpovědětVymazat
 3. Myslím, že mezi ty zločiny by se měla započítat vystoupení, jednání a podpora našich jelit Zvorálka, Šetiny, Štrásberga,Buržíka a mnoha dalších. Savčenkovou si může poslechnout každý, aby viděl co je to za krávu a co ti naší pitomci obhajují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štětina je nejlepší!!!

   Vymazat
 4. Ten výčet těch paragrafů pasuje např. i na štětinu, zaorálka atd..

  OdpovědětVymazat
 5. Myslím, že není daleko doba, kdy se všichni zainteresovaní zločinci(vč. Štětináče a Zaprodálka) octnou před soudem pro válečné zločiny na Ukrajině a v DLR, LLR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 11.49
   Kéž byste měl pravdu. Kdyby takový soud vzniknul, seděla by na lavici obžalovaných politická špička NSR, Polska a dalších evropských zemí. O USA ani nemluvě.

   Vymazat
  2. 12:47 Zapomínáte na Rusko,Putin na lavici obžalovaných by vypadal jako cukrouš

   Vymazat
  3. Ad 13.04
   Putin nezorganizoval puč na Ukrajině. Jestli vám státní převrat připadá normální, pak jste na jedné lodi s Augustem Pinochetem. Gratuluji.

   Vymazat
 6. Zas jeden mozek vymytý protiruskou propagandou chce soudit Putina, který se nijak neprovinil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ano. Putin se provinil. Čím? Neskáče, jak si USA hvízdnou. A to je zločin smrtelný. Proto tolik povyku o ruských vojácích na Ukrajině, které nikdo neviděl. Proto tolik řevu o agresi na Krymu. Zato vyhnání demokraticky zvolené vlády a prezidenta je podle demokratů ze Západu absolutně v pořádku. Že to bylo startovacím výstřelem dalších dějů, nikoho z nich nezajímá.

   Vymazat
  2. 14:06 Vniknutí ruských vojáků podle vás na Krym neni agrese,když patřil Ukrajině? ČSSR zažilo to samé 1968 a lidi jako vy taky chrochtali radostí.Přítomnost vojáků RF na Ukrajině dnes přiznávaji vládní špičky Kremlu a ti hodní vojáci jsou prvotřídní zabijáci(specnaz)

   Vymazat
  3. Ad 17.15
   Ruští vojáci dávno na Krymu byli, a to v souladu se smlouvou mezi Ukrajinou a Ruskem. Obyvatelstvo se v referendu svobodně rozhodlo pro Rusko, napravilo tak Chruščovův omyl z 50.let. Samotní obyvatelé se stejně nikdy za Ukrajince nepovažovali. Kdyby demokraté a la USA nesvrhli Janukovyče, zůstal by Krym Ukrajině, to mi věřte.

   Vymazat
  4. Ano, Rusko mohlo mít na základě dohod s Ukrajinou i před kyjevským majdanem na Krymu až 25 000 vojáků. Tento počet se nikdy nepřekročil. A teď ?? Teď už jich tam bude tolik, kolik bude potřeba.
   A jedna otázka. Proč se 80 procent vojáků ukrajinské armády poté co se vzdali přidalo k ruské armádě ? Mohli klidně odejít. To jim umožňovalo Rusko, ale oni přešli. Teď dělají v ruské armádě technickÿ personál. Nejsou ve zbrani.

   Vymazat
 7. Stačí, když si na Nové republice najmou srbského krtka, který bude jako u obhajoby balkánského řezníka tvrdit, že velení ztratilo kontrolu (Kosovo) nebo podřízené jednotky jednaly navzdory rozkazům (Bosna). U Srbů se to stává vždy, když jsou obviněni z páchání válečných zločinů. Už to chtělo vymyslet nějakou jinou frašku, Václave Dvořáku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To 13:13 - Znám jediného Balkánského Řezníka, ale ten je pohlaví ženského a rodačkou z Prahy. :-D) Jinak jste jako obvykle napsal blbiny a jen opakujete propagandu agresora, kterou se snažil zdiskreditovat tu Jugoslávii, tu Srbsko, tu Republiku srbskou v Bosně. Nic nečetl, s nikým nemluvil, na místě nebyl, ale opakovat nenávistné lži, vyprodukované PR agenturami jako byla Rudder-and-Finn, to vám jde. Vám by se za Hitlera žilo dobře.

   Vymazat
 8. Zdali taky někdy bude v Česku vystaveno podobné album našich zrádců v čele se Štětinou , Kalouskem atd . ???

  OdpovědětVymazat
 9. Ti, co jsou zde jmenovitě uváděni, jsou (při vší "úctě") jen malými rybami - čudlemi. Tak nějak zapomněli na ty pravé a hlavní viníky zločinů na Ukrajině. Jsou jimi přisprostlá Nulandová a partička jejích ukr. loutek v kyjevské vládní sebrance, počínaje Porošenkem, přes Jaceňjuka, Turčynova, Avakova, Ťjahnyboka, Ljaška, Nalyvajčenka, a konče Jarošem a dalšími a dalšími politickými darebáky a nácky.
  Vinni jsou i všichni EU trubci, kteří se připojili k hybridní válce proti Rusku a podvraceli režim.
  Mezi nimi i všechny naše štětiny, zadolárci a schwarcíkové ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že tam patří celý "demokratický" západ.

   Vymazat
 10. Donbas je na Ukrajine. Za vsechny zlociny je proto odpovedny rusky agresor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A za to,že ses vyskytnul ty méněcenná svině může Poserplína a ten zrzavej zdechlej kolaborant a pedofil!;!!!!

   Vymazat
  2. Anonymnímu (28. března 2016 16:45):
   A černá je bílou, že? Jak snadné! ...

   Vymazat
  3. 17:16 Co slovo to perla.Tys to dneska rozjel brouku,asi bys potřeboval lekci slušného chování.Že tě to komunisti nenaučili,tak to se nedivim.Tebe učili,že Špagety byl soudruh,kterého umučil italský fašista

   Vymazat
  4. Za to ty jsi vzor slušnosti,celej uslintanej kníže Poserplína!!!!Skoč si na I děs,tam tebe i toho pablba neznajícího český jazyk uvitají!

   Vymazat
  5. Pro 16::45. Jediné v čem máte pravdu je, že je Donbas na Ukrajině.
   Kyjev nechal bombardovat své občany. Vesnice likvidovali hlava nehlava. Po takové době už by jste to mohl vědět také. Nebo, že by vám to nedovolovala nervová křeč ? Sympatizování s banderovci s fašistickÿmi praktikami, nebo také ideály, kteří velmi připomínají Islámskÿ stát kdy se Kyjev i oficiálně k sympatizování s IS hlásí - viz projevy poslanců a současných vládních činitelů v kyjevské sněmovně bude mít i u nás svou odezvu. Kolaboranty a vlastizrádce čeká těžký osud.

   Vymazat
 11. 16.45
  Za všechny zločiny je zodpovědný ten, kdo zorganizoval převrat v Kyjevě. Je krásně vidět, jak ryzí demokrati pohrdají výsledky demokratických voleb, ve kterých zvítězil Janukovyč a jeho Strana regionů. Nehodí se? Dosadíme vládu svoji, banderovskou. Pěkná demokracie.

  OdpovědětVymazat
 12. 16:45
  ...řekl to Štětina, Vopěnka, Votápek, Kolář, Kalousek, Putna, Šír, Ženíšek, potvrdila to ČT, ČR, Respekt, MfD a podobné plátky. Tak to je pravda. Váš Pepa Vyskoč.

  OdpovědětVymazat