Reklama

.

.

pondělí 21. března 2016

Donald Trump: Kuba neprojevila Obamovi žádnou úctu


21. 3. 2016   zdroj
Kandidát na funkci prezidenta USA podrobil kritice, že Raúl Castro osobně nepřivítal hlavu země. Miliardář Donald Trump pokládá za projev neúcty k prezidentovi USA Baraku Obamovi, že ho kubánský vůdce Raúl Castro nepřivítal na letišti.


V mikrologu se u Trumpa objevil komentář o návštěvě hlavy státu Kuby.

Prezident Obama právě přistál. Je to velká událost, ale Raúl Castro tam ani nebyl, aby ho přivítal. Vítal římského papeže a jiné osobnosti. Žádná úcta, podotknul miliardář.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

38 komentářů :

 1. Michal Masopust21. března 2016 17:00

  Je už velkou zradou na kubánské revoluci, že vůbec k tomuto tzv. "oteplení" vztahů socialistické Kuby s největší imperialistickou říší zla, jakou je pindostán (ruský hanlivý výraz pro ussa!) došlo!
  Raúl Castro se zřejmě vydal na cestu zrádce Gorbačova a Kuba na to šeredně doplatí, tak jako na to doplatil Sovětský svaz! Mnoho Kubánců si to ještě neuvědomuje, ale zřízením tzv. "velvyslanectví" ussa (expozitury cia!), si do Havany vpustili pořádného a velmi nebezpečného trojského koně!!
  Dokud měl moc na Kubě Fidel Castro, nikdy nebylo nějaké "oteplení" s ussa na pořadu dne?!
  Jak se znovu ukazuje, celá presidentská kampaň v ussa je jeden velký cirkus na oblbování lidí a bude úplně jedno (jako ostatně VŽDY!) kdo v bílé kadibudce ve Washingtonu nakonec usedne, jestli Hitlary, nebo Mc Donald, to bude prašť, jako uhoď?!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TOHLE
   jsem tady už několikrát opakoval, jak si někdo dělá starosti, kdo bude další prezident USA :

   Je to úplně fuck, protože ani jeden z následujících prezidentů od doby ukončení války ve Vietnamu, nezměnil směřování zločinné zahraniční politiky USA jiným směrem, tzn. mírotvorným.
   Naopak !

   Vymazat
  2. Naprostý souhlas.

   Vymazat
  3. Nemáte pravdu, politiku se pokoušel změnit James Carter (jako jediný prezident USA nezačal žádnou válku), ale neuspěl a převálcoval ho Reagan, který je sice oslavován, že udělal USA great, ale ve skutečnosti nastartoval politiku, kterou předvádějí USA do dneška, tj. válečné konflikty, zadlužování a sociální a finanční nerovnost mezi občany USA.

   Vymazat
  4. Pan Cuba ví, jak je těžké být na světě pod sankcemi jako vyvrhel, a rád by svému národu ulehčil život.
   Pan Cuba si myslí, že když s tím zlým klukem odvedle začne trošku kamarádit, že to nějak ustojí.
   Pan Cuba se asi mýlí. On sice dnes ještě Obamovi ruku nelíže, ale víme, jak to bylo s Jezinkami. Nejdřív jsou to jen dva prstíčky, a nakonec bombičky, nebo privatizace.
   PB

   Vymazat
 2. A co si ta černá opička myslela? Že po tolika letech útoků, podrazů a embarg, sankcí, štvavé propagandy najednou sestoupí jako bůh z Olympu a ti, po celá léta ponižovaní Kubánci se mu vrhnou na kolenou k nohám? Castro přece moc dobře ví, proč tak najednou USA obracejí. Obama se může dívat na televizi, až na Kubu přiletí Putin. Pak uvidí, jak se vítají vzácní hosté, přátelé.

  OdpovědětVymazat
 3. Kuba není Čina, nechá si srát na hlavu a nakonec přijdou neziskové organizace a humanitátní bombardování . Prostě mladší bratr nemusí být stejný jako starší.

  OdpovědětVymazat
 4. Barak Husajn Obama umí dobře jen fráze, skutky jsou nula.

  OdpovědětVymazat
 5. Klíčové je pro Ušáky to aby se na Kubě neusadili Rusové se základnou . O nic jiného nejde . Ostatní je jen otázka času . Na velvyslanectví dosadí někoho jako je Čapiro a už to pojede samo .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohli by tam toho Pičara přemístit, kdo se má na tu tlamu furt dívat.

   Vymazat
  2. Myslím, že rusi prišli na efektívnejší spôsob ako je stavať krížopm krážom po svete základne. Vedia už dnes dostreliť aj bez základní. A strieľajú presne, čo sme mali možnosť vidieť v Sýrii.

   Vymazat
 6. No, asi si to pan Husein nezaslouží. A to hlava nehlava.

  OdpovědětVymazat
 7. Jen ať si Trumpeta zvyká. Za nějaký čas už USA nebude brát nikdo vážně (kromě zde slintajících trollů).

  OdpovědětVymazat
 8. Největší revolucionář, soudruh Castro, je zrádce!!! Už zbývá snad jen KimČong.

  Rudí idioti z ČR s nacpanými bachory by klidně nechali pochcípat Kubánce a kohokoli jiného hladem, jen aby nezradili jejich úchylné, zvrácené myšlenky a nedejbože by v zájmu své poslední záchrany nezačali spolupracovat se západem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je najednou péče o prostý kubánský lid. Oj ty malý humanisto. Kuba byla a bude i po tobě. Ať s těmi blby nebo bez nich. Nadlidi se bojí event. ruské základny, proto ty kotrmelce, idividuum.

   Vymazat
  2. 18:49 Výborně. Je vidět, žes na školení Člověka v tísni dával pozor a dělal si poznámky. Cítím tam i opravdový zápal pro věc. Tak si strouhni ještě pár esejí jako bonus, než tě vodvezem do Bohnic.

   Vymazat
  3. Ubožák bez mozku,a věčně na plech.....vem si Onana domů,budete dva vymatlanci v akci!!!

   Vymazat
  4. To není ubožák bez mozku, to je jen jeden z těch psychopatů , co si po listopadu 1989 nakradli milióny a má hrůzu z toho, že dříve či později skončí po zásluze v kriminálu. Však on ví moc dobře, že Kubánci nechcípají hlady, ale že by chcípli, kdyby se vzdali USA.

   Vymazat
  5. Od které doby se tu i vtipkuje? Poslední záchrana ze západu? To mě pobavilo. Z konzumace hambáčů se holt blbne.

   Vymazat
  6. Palmere Pepku Vyskoči,ty chloubo zdravotnictví,které dokáže udržet při životě potrat a ten se ještě dokáže naučit psát,tak dál trénuj roztomilá zrůdičko!!!

   Vymazat
  7. Pepku, ty jsi čím dál blbější. Tvůj fotr, stbáckej dobytek, na tebe musí být opravdu hrdý, stejně jako tví soukmenovci z Izrahelle.

   Vymazat
 9. I když je pravděpodobné, že Kuba po "odchodu" bratrů Castrů dopadne jako my, nevím, proč by zrovna nyní měli před Obamou "padnout na zadek". Zřejmě si neberou vzor z našich politiků, jako je Sobotka, Babiš, Bělobrádek,aspol.

  OdpovědětVymazat
 10. Kubánci by měli psychopata Obamu zatknout a soudit jako mezinárodního teroristu, válečného zločince a masového vraha. Protože psychopatie NENÍ polehčující okolností, psychopati jsou plně trestně odpovědní, měl by dostat doživotí, které by jako psychopat strávil v kleci detenčního zařízení.
  To by teprve psychopat Trump prskal :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ale zatím prskáš jenom ty. Asi budeš psychopat.

   Vymazat
  2. 20:00
   Pleteš se Pepku, ty jediný tu dokonale splňuješ definici retardovaného psychopata.

   Vymazat
 11. Byla jsem minulý týden na besedě s kubánským velvyslancem. Myslím, že hrozící nebezpečí si Kubánci uvědomují a špatných precedentů na poučení mají víc než dost. Zrušení sankcí se jim hodí, ale to ještě neznamená, že zapomenou na celých těch 55 let represí ze strany USA a naopak že své tradiční spojence hodí přes palubu. Držím jim palce, aby byli chytřejší než my.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě budou chytřejší než my. Slyšela jsem projevy jak Obamy tak Raula Castra a Castro jednoznačně bodoval. Žádná připosranost, podlézání. Požadavek na vrácení Quantanáma....Dagmar

   Vymazat
  2. 20:31 To ano, ale Raul už se nechystá dál kandidovat, takže jeho funkční období skončí v roce 2018 a je otázka, co bude pak. Samozřejmě to Kuba už teď řeší, ve hře jsou i některé úpravy, např. že by v čele nestál jeden muž, ale třeba tři s rozdělenými kompetencemi, no ale myslím, že na toto období budou Amíci číhat a čekat na každou slabinu. No ale na druhou stranu, na to jsou Kubánci po léta zvyklí.

   Vymazat
  3. To je fakt, na Kubě soudruzi najednou přišli na to, že jim může vládnout hned několik genitálních castrovaných tajemníků.

   Vymazat
  4. Ty genitálně vycastrovaný. Kuba nebude tak blbá jako naši kolaboranti a jako ty. Castrové maji dobře vychované potomky a ti to tam nepustí. Jsou si dobře vědomi co na ně hnUSAci šijí.

   Vymazat
  5. Do toho tam mají dost pamětníků co vědí jak zkorumpovaná byla ta jejich demokratická vláda co dělala loutku USA.

   Vymazat
  6. Michal Masopust22. března 2016 12:18

   Rád bych Kubáncům držel palce s Vámi, ale bohužel nesdílím Váš názor; dokud ještě Raúl Castro bude moci zdravotně jakž takž držet otěže státu, tak Kuba ten pindostánský nátlak ještě ustojí a ubrání své zřízení?!?
   Ale mladá generace už je i tam dost nakažená virem neoliberalismu pindostánského ražení různými těmi radio a televizemi Martí a pod. "svobodnými evropami" Karibiku a na to ta zločinecká sebranka v ussa jen čeká! Pak tam do té své rezidentury cia (pardón tzv. "velvyslanectví" ?!?) v Havaně pošlou své nejlepší "experty" na ideologickou diverzi a věci se dají samy do pohybu po "vzoru" jelcinovského Ruska a východní Evropy jako celku?! Osobně mám z tohoto vývoje tam obavy a byl bych v této věci rád špatným prorokem, ale?!?

   Vymazat
 12. Požadavek na vyklizení Qantanama je už hodně starého data. Docela by mě zajímalo, zda USA doplatí nájem za dobu jeho používání od 60-tých let do dneška.A pochopitelně Q. vyklidí.

  OdpovědětVymazat
 13. Úcta se projevuje těm, kteří si ji zaslouží. Americký prezident je ten poslední, komu by se měla na Kubě projevovat.

  OdpovědětVymazat
 14. chytit toho černýho a posadit ho na Guantanamo at´tam ještě více zčerná, a bude dělat Anču Arabášům

  OdpovědětVymazat
 15. Nechápu, proč vyčítají tomu staříkovi (nicméně skutečnému prezidentovi s pravomocemi na vedení Kuby) Raolu Castrovi, že nejel na letiště uvítat toho mladíka (prezidenta USA bez skutečných pravomocí, spíše tiskového mluvčího amerických elit) Obamu, zástupce země, která se tolikrát pokusila zprovodit ze světa jeho bratra Fidela. No, to by snad musel být na hlavu, kdyby mu jel naproti.

  OdpovědětVymazat
 16. Kubánci jsou chytří,celý ten čas se vdělávali.
  S námi amerikáni zametli a naše skladba je polovina blbců 15 % co si nakradli a 30 % průměrných a 5 % co ví o co kráčí.Já patřím k blbcům.

  OdpovědětVymazat