Reklama

.

.

středa 9. března 2016

Dostával Tusk peníze také od BND?

9. 3. 2016 Vaše věc

Disident z časů komunistického Polska Krzysztof Wyszkowski se obrátil na prokuraturu s podezřením, že Donald Tusk se v minulosti dopustil vlastizrady. V oznámení sugeruje, že Tusk a jeho spolupracovníci přijímali peníze od německé tajné služby BND.

Investigativní novinář týdeníku „wSieci” Witold Gadowski se svém týdenním komentáři na Youtube k tomu ještě dodává, že v řadách Solidarity řídily vlastní sítě agentů také rozvědky Československa, NDR a Maďarska.

Na seznamu československých agentů mělo být 36 lidí.

Gadowski navrhuje začít po těchto lidech pátrat. Podle jeho soudu by možná po odhaleních bylo třeba přepsat moderní polské dějiny. Investigativní novinář s odvoláním na své rozhovory s bývalým šéfem vojenské tajné služby a pozdějším ministrem vnitra generálem Czeslawem Kisczakem mluví také o praktice východoněmecké Stasi, která měla „obchodovat“ se spisy lidí namočených do spolupráce s nacistickým režimem.

Již v minulosti bývalý generální tajemník Občanské platformy Pawel Piskorski řekl, že Donalda Tuska po roce 1990 financovala německá CDU.
13 komentářů :

 1. Při pohledu na ty bezpáteřní krysy by jeden blil

  OdpovědětVymazat
 2. Jak daleko byl Mengele s klonováním ?

  OdpovědětVymazat
 3. Tak něco podobného je u nás naprosto nemyslitelné.
  Zatím jsme se ani nesrovnali s tím, proč a jak mohlo vůbec dojít k "Plyši". Nejsou odpovědi na klíčové otázky jako: proč pozdější protagonisté a plyšové tváře se z nebezpečí Prahy odebrali na Hrádečky a dači mimo dosah, když roky před tím se akce účastnili, nebo jak to, že novinář Petr Uhl rozšířil do médií lživou zprávu od Dražské o úmrtí Martina Šmída. Ani jsme uspokojivě nevysvětlili úlohu živomrtvého poručíka STB Zifčáka/Šmída, či noční jednání generálů KGB a GRU u gen. Lorence a stovky dalších otázek bez oficiálníách odpovědí. Jen už snad po 26 letech od události většinově tušíme, že ta plyšová taškařice byla přímo organizována a řízena důstojníky STB a minimálně časově koordinována s velením zpravodajských služeb SSSR. Proč asi?? Výsledky vyšetřování událostí 17.11.89 parlamentní vyšetřovací komisí jsou stejně neurčité, zastřené a bez opory v důkazech jako podobně "kvalitní" vyšetřovací zprávak o událostech 11.9.2001. Zdá se, že v obou případech bylo cílem vyšetřování události spíše zamlžit a výsledky zmanipulovat, než poctivé nalezení pravdy. Komu to prospělo?? Kdo a proč vymyslel heslo "Nejsme jako oni"?
  Tomu, že se socialistický tábor disponující největší vyzbrojenou a vycvičenou armádou světa (Varšavskou smlouvou) během 5 měsíců rozložil vnitřními rozpory (nedostatek spotřebního zboží a omezené možnosti cestování) může snad jen člověk neinformovaný ducha mdlého. Jediný, kdo se poctivě snažil o objasnění naší klíčově-cinkavé revoluce byl Ing. Miroslav Dolejší v "Analýza 17. listopadu 1989". Je dobré si minulost znovu připomenout a dát přečíst dětem.

  Nevím jak to funguje v Polsku, ale zde odhalování agentů západních zpravodajských služeb je naprosto zbytečné. Přestože se v tr.zákoně píše o... spojení s cizí mocí, tak tady je tolik "polehčujících" okolností, že o podobném vyšetřování nikdo nemůže ani snít. A v PL to dopadne také tak. Myslím, že to je jen štěk a výkřik do tmy s jistou nadějí na kontroverzní zviditelnění autora.

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt je , že zboží bylo dost a na devizový přříslib jezdilo na západ ročně cca 2 miliony lidí !! Spíš to vypadá , že komunistům už se nechtělo starat se tady lidem o klid a pohodu a chtěli z toho něco pořádného mít !!

   Vymazat
 4. Dnes poprvé Zaorálek nesouhlasil s Merkelovou a její prouprchlickou politiku . Že by pomohli sk volby ?

  OdpovědětVymazat
 5. Ferro nejsem chartista ale na protirežimních akcí jsem nechyběl,včetně velmi brutálního zásahu o Palachův týden.Akce na 17.listopadu byla organizovaná předáky SSM z vysokých škol Pánek,Železný a další.Byla prorežimní proto tam nikdo nebyl z antikomunistu a proto dělníci nepovstali jak bylo naplánováno protože kariérních gaunerů ze SSM na VŠ obyčejní lidi i tenkrát zvraceli.Proto ta mrtvola,protože jim to se17.nevyšlo.Mimochodem hesla mladých lidí co tam byli s donucení,pod pohrůžkou vyhození z VŠ byly Ať žijou žáci třetí bé(mach a šebestová)a podobné protistátní hesla.Dnes jsou všichni hrdinové a nikdo nechce jít s pravdou ven že to byl průvod SSM nahlášen a ŮV KSČ svhválen

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji Miroslav Dolejší - Analýza 17. listopadu ke stažení na
   http://www.nwoo.org/literatura-a-ke-stazeni/#Dolejsi

   Vymazat
 6. Ti disidenti byli všichni stejní. Spolupracovali s kominustickou rozvědkou a brali prachy od těch západních. Dnes nám tyhle kreatury k zblití moralizují o nějakých pseudohodnotách.

  OdpovědětVymazat
 7. A vy se divíte, když jeho děda byl vysoce postavený představitel SS....

  OdpovědětVymazat
 8. Co je na tom špatného, že bral ? Vždyť to mohly být dluhy, které dlužila Říše jeho otci, t.č. příslušníka Wehrmachtu ? Nevidím tu nic divného, nějak mu ty odměny dopravit museli. Je to prověřený člověk.

  OdpovědětVymazat
 9. K 16:09 - ano je tomu tak - alespoň si tohle myslím. Rozpad Sovětského bloku byl komunistickou nomenklaturou řízený proces - viz k tomu Ekonomické rozhovory - Slobodný vysielač 16.2.2016 asi 1 hodina a 30 minut pořadu - něco kolem té doby. Tento názor vyslovil dle mého názoru nejlepší ekonom na Slovensku - Marián Vitkovič.

  OdpovědětVymazat
 10. Pravá pravda o Tuskovi a jeho činnosti ve vedení EU.Počítá se s tím,že uměle vyvolaná válka bude strojena tak , aby hlavním původcem zla byl člověk z bloku RVHP.Přesně jak začátky 2 s.v.

  OdpovědětVymazat