Reklama

pondělí 14. března 2016

Dva balvany na cestě ke skutečné demokracii.


Jiří Baťa
14. 3. 2016
Je (nebo by aspoň měla být) jistě mimořádnou a lze říct slavnostní událostí, když Parlament ČR navštíví a v něm také promluví hlava státu, prezident České republiky. Tak to nejspíše chápe většina občanů, kteří ještě neztratili k úřadu prezidenta ČR pozitivní postoj a úctu. Je proto smutné zjištění, že občany zvolení představitelé politických stran, kterým byla svěřena důvěra jejich voličů, si tak svévolně zahrávají s výsostným postavením představitele ČR jen proto, že tou osobou je v současné době Miloš Zeman. Je až nepředstavitelné, kolik zloby, nenávisti, odporu a nesouhlasu s prezidentem Zemanem umí dát veřejně najevo TOP 09 v čele se svým předsedou M. Kalouskem, alias „Kokotem“, který se s posměšným pokřikem „Pozdravujte Miloša!“ vyjádřil, že opustili sál proto, aby neviděli „ne prezidenta, ale prostě Zemana“. Samozřejmě k tomu také patří nevyřčený dovětek, aby jej „nemuseli poslouchat“. O nějaké slušnosti či společenském bontonu zde nemůže být ani řeč.

Pan Miroslav Kalousek blahé paměti kdysi o sobě prohlásil (se vší vážností), že je „kokot“. Důvody nebo souvislosti k tomuto přiznání mi nejsou známy. Dost možná ne každému toto slovo řekne ten pravý význam, proto není od věci připomenout, že to ve slovenské hantýrce znamená pánské přirození, po česky „ču..k“. Že to sám Kalousek nepovažuje za pohoršující dokazuje tím, že se nikdy proti tomu nazvání (pojmenování) neohradil. Dáme-li do souvislosti jeho mnohá vystoupení, výroky, projevy, včetně toho výše zmíněného, nelze než dát za pravdu jeho (dřívější) sebekritického ohodnocení, že skutečně oním pánským přirozením je. To, že k jeho netaktnímu, neslušnému, odsouzení hodnému kroku spolu s jeho soukmenovci došlo jen dokazuje, jak (ne)morálně, (ne)eticky a (ne)kultivovaně (ne)kvalitní, ale také loajálně omezené má své členy. To je první balvan, pojďme dále, k druhému.

S neskutečně pozoruhodnými názory k projevu prezidenta Zemana se nechal slyšet předseda ODS, pan Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M. Pozoruhodnými už proto, že partaj, které předsedá, se ve svém názvu honosí jako „demokratická“. Uf, tak to je tedy síla, protože pan předseda ODS se mj. nechal slyšet, že nesouhlasí a nepodporuje myšlenku zákona o obecném referendu. Podle něj je možné vyvolávat speciální referenda, pokud je situace tak závažná, že je potřeba se obrátit na všechny občany. Máme parlamentní a zastupitelskou demokracii, která (prý) funguje, a on nevidí důvod, proč do toho zavádět další prvek. Korunu všemu nasadil, když prohlásil, že „Obecné referendum považuji za nepatřící do našeho ústavního systému, zbytečně drahé a je to věc, která nijak nezkvalitní naši politiku a naši demokracii,“ shrnul Fiala.

Panu Fialovi nejen uniká, ale zcela vědomě nerespektuje skutečnost, že je řeč o jednom ze základních prvků demokracie, že obecné (neb všeobecné) referendum dává možnosti občanům spolurozhodovat o osudu své země a jejich občanů jako jedno ze základních práv každého občana v demokratrické společnosti. To je ovšem něco, s čím zřejmě pan Fiala a jeho spolustraníci nesouhlasí. Vždyť od toho tam jsou oni, aby rozhodovali, jak oni uznají (pro sebe) za vhodné, výhodné nebo potřebné a proto nemají zájem, aby do těchto věcí zasahovali občané, resp. plebs, lůza. Že jsou tím plebsem a lůzou voleni, jim také nic neříká.

Nebyla by to ani paní Němcová, rovněž z ODS, aby si nepřihodila svůj mimořádně vyspělý a seriozní názor, že : „Myslím si, že hlava státu operovat s takovými materiály nemá... to nebyl promyšlený projev, který by byl směřován k tomu zákonu, ale byl to jeho volební projev. Myslím, že je mu úplně lhostejné, co skutečně přijato bude nebo nebude. On tady používá rétoriku, která se zavděčuje jeho voličům a proto tak vystupuje“! A jsme u toho druhé balvanu, který představuje jak pan předseda ODS Fiala, tak ukvokaná paní Němcová. Zatímco pan Fiala je názoru, že všechno tady klape podle jejich not a že všechno navíc je jen zbytečné a pro ně nežádoucí, Mirka Němcová zase považuje prezidentův projev za nepromyšlený, ale přesto tvrdí, že to byl vlastně projev volební. Nejen já, ale i mnozí další si nemyslím, že by kdy pan prezident Zeman mluvil nepromyšleně tím více, měl-li by to být projev předvolební.

Myšlení paní Němcové je skutečně na úrovni „slepice“, která svým myšlenkovým pochodem a úpornou snahou číst cizí myšlenky, přichází k nezvratnému poznání, že prezidentu Zemanovi je zcela lhostejno, co skutečně bude nebo nebude přijato. A neméně objevný názor od ní je, že Miloš Zeman prý používá rétoriku, kterou se zavděčuje voličům! To je bomba, že? Komu by se asi měl zavděčit, než těm, kteří jej s vírou v lepší život volili za prezidenta? Podle Němcové by zřejmě měl prezident mluvit tak (což se samozřejmě nikdy nestane), aby se hlavně zavděčil jí, ale také pánům Fialovi, Stanjurovi, Blažkovi, Bendovi a dalším, ale i lidem třeba z TOP 09. Zřejmě jí nedošlo, že tohoto přání jí nebylo dopřáno ani v době, kdy na Hradě po deset let seděl Václav Klaus.

Je samozřejmé, že nikdo nemůže jinému vnucovat svůj názor nebo povinnost loajality s každým, i když je to třeba prezident, ale „Můžu si myslet, co chci, ale jednou je to hlava státu, která navštíví jednání Poslanecké sněmovny ČR a celá návštěva musí mít určitou váhu a důstojnost. Když se mi něco nelíbí, můžu to vyjádřit jiným způsobem,“ poznamenal poslanec za Úsvit Martin Lank. S tím nelze než souhlasit (zřejmě s výjimkou těch, kterým je tento odsudek určen).

28 komentářů :

 1. Ods? politicke strany a vubec politika cr??? diky jiz jsem blil a cinim tak dale!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Ono pojmenování „kokot“ použil zjevně podnapilý Kalousek, když rozdával svůj autogram pirátům. Ke shlédnutí tady: https://www.youtube.com/watch?v=xmc8dMI6Zpo
  TOP09 je už od svého založení stranou jednoho muže bez ohledu na existenci Schwarzenberga či Langšádlové, která je intelektuální obdobou Černochové. K ODS lze poznamenat jenom to, že není co poznamenat. Snad s výjimkou projevu Miroslavy Němcové, která své vysoké mínění o sobě prezentovala slovem: „Myslím...“ Prof. Petra Fialy je mi líto, brněnská univerzita má docela dobrý zvuk a svým pstojem se takhle přihlásil k dědictví martyrů.

  OdpovědětSmazat
 3. mimo subjekt, ale nevim kam to dat a jak poslat foto?
  peroutkuv "hitler je gentleman" :Hele, našli to v Čapkově vile a Zeman měl zase jednou pravdu! Jen prolhaná TV mlčí jak hrob.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikam nic nedávejte ani neposílejte - nebo ze sebe uděláte ještě většího blbce. Máte totiž na mysli podfuk, který se na internetě objevil asi před půl rokem a pochopitelně je to hoax. Ano - bohužel je to tak, prezident republiky si svou umanutostí znepřátelil velmi mnoho občanů a svým chováním udělal přesně opak toho, co sliboval (spojování společnosti). viz: http://www.lidovky.cz/nasla-jsem-peroutkuv-clanek-tvrdi-starostka-narodni-knihovna-je-to-podvrh-1tt-/zpravy-domov.aspx?c=A150629_145619_ln_domov_hm

   Smazat
  2. Co si myslíte, že už rok dělá pražská kavárna - ve dne v noci zametá stopy a očišťuje Peroutku. Jestli ten článek byl v nějaké knihovně, tak si pište, že už dávno zmizel.

   Smazat
  3. 15:23 Řekněte upřímně - Vás to baví se šťourat v takových nesmyslech ? Nepřipadá Vám, že prezident republiky by měl být tak trochu osobnost a nést "nějaký prapor pravdy" v čele národa ? A teď zcela osobně - Vy jste přesvědčený, že konkrétně náš prezident Zeman takový je ??

   Smazat
  4. kromě spálení všech závadných Peroutkových článků by to ještě chtělo trochu vylepšit páně Peroutkův životopis, je v něm mnoho kazů a to nejenom před válkou a za války, ale i v době emigrace v Anglii a v Americe

   Smazat
  5. mila 14:45tko, hoax nehoax kam ti to mam chytra
   hlavo poslat? dejmi email ok? noo je toz tydeniku pritomnost z 28.10.1938, skoda, ze to nejde poslat sem!!! ale poslal jsem to sem administratorovi!! tak ho pozadej at ti to posle a nenapadej sefa, ok?! ono jestli budu ci jsem blbejsi ci ne, maji narok posuzovat jini soudruzi, got it????

   Smazat
  6. chtel bych poznamenat, ze namisto hledani nejakeho clanku kokota peroutky anebo se hrabani v opicim hnizde adreje, by meli poslanci projednat 20 letou pomalu koncici promlcovaci lhutu zlodeju naroda ceskeho, ze???
   minule doby!!!

   Smazat
 4. TOP a ODS jsou už díky Bohu strany za zenitem, když spolu vládly, zničily, co šlo. Nemám ráda Sobotku, ale oproti vládě minulé je hvězda. Lidi, prosím, přemýšlejte, až budu volby a nechovejte se tak -"my jsme někdo,takže nemůžeme přece volit levicové strany". Podívejte se, co ty strany dokázaly. Když vládla pravice, utahovalo se obyčejným lidem, ale bohatí bohatli a kradli jak straky - ovšem bez potrestání.

  OdpovědětSmazat
 5. Vysvětlete mi, někdo, proč to ověřování pomocí obrázků. To je nějaké sledování, kdo to píše? Já se tedy za své komentáře zásadně nestydím. Jen mě opravdu zajímá, proč to je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože nemáte či nepoužíváte pro tuto diskusi svůj profil na Googlu. To je celé. Ověřování jde mimo redakci. Google si ověřuje, zda jste člověk a ne nějaký automat.

   Smazat
 6. Jeden velký(?) paradox:
  TOP09 a hlavně její předseda hlásají demokracii, demokracie mají plný pysk, ale když to mají prokázat - poslouchat názory svých oponentů, tak je po demokracii! Je to jistý ukazatel toho, jak "korektně" se chovají v politickém klání! To může být pro budoucí nerozhodné a vnímavé voliče peříčkem na pomyslné misce vah.

  OdpovědětSmazat
 7. Prezident Miloš Zeman byl zvolen lidmi této země, což ale pražská kavárna neuznává. Proč? Protože pražská kavárna se považuje za něco víc, než obyčejní pracující občané České republiky. Pražská kavárna je přesvědčená, že je výjimečná, nadprůměrně inteligentní a může si dovolit nerespektovat volební výsledek na úřad prezidenta republiky. Pan Kalousek také sdělil, že to je naposledy, kdy něco takového odsouhlasil a už nikdy nebude hlasovat pro rozšíření možnosti vůle lidu a proto také nezvedne ruku za zákon o referendu. To je přesně postoj pražské kavárny. Jsou to lidé, kteří žijí z práce dělných lidí, které prostřednictvím zákonů které prosazují, okrádají a žijí na úkor pracujících lidí. Navíc jsou přesvědčení, že oni jsou ti praví, kteří jediní mají právo na názor a navíc, že jsou jediní, kdo má právo určovat co je a není správné a to také prosazovat. Skutečnost je taková, že volba lidí byla dobrá a ukazuje se to dnes a denně na všem co prezident prosazuje a podniká hlavně v tom, že se nenechá manipulovat americkým velvyslanectvím a Evropskou unií. Když je něco bílé, prezident řekne, že to bílé je, bez ohledu na to co si zrovna myslí americké velvyslanectví. Američané a jejich přisluhovači, potřebují rozvrátit Evropu a nastolit v Evropě co nejhorší podmínky tak, aby zamaskovali skutečnou situaci, která je v současné době v USA. Poslední taková akce pražské kavárny se týká procesu pilotky Savčenkové, když Američané a potažmo všichni jejich přisluhovači, křičí o nespravedlnosti, které se vojenské pilotce zapojené do vojenské akce Ukrajinské vlády proti vlastním občanům, děje. Je ovšem do nebe volající, jak ti samí lidi, nemají vůbec žádných námitek proti tomu co se děje s vězni, kteří jsou, bez rozhodnutí řádného soudu, věznění a mučení na Guantanámu na Americké základně na Kubě. Nic nenamítají, jak Turecko vraždí a bombarduje své občany Kurdské národnosti s podporou a zbraněmi USA a Evropské unie a za poslední léta takto pozabíjelo Turecko na 50 tisíc Kurdů. Když Ukrajinská armáda zabíjela obyvatele Doněcka a Luhanska, naše média jásala a nechutně "řvala" jaké je to demokracie. Když se obyvatele Doněcka a Luhanska začali bránit vyvraždění, naše média začala řvát, že "opolčenci" bombardují nevinné Ukrajinské a Americké vojáky ( black woters). Myslím, že urážející je, že v ČT si myslí, že všichni věří těm neskutečným lžím, které denně z obrazovky na nás Česká televize doslova kydá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je až neuvěřitelné , kolik nenávisti k prezidentovi je v těchto údajných "demokratech" typu Kalouska , Fialy , Němcové a spol . Přitom žádný z nich není schopen přednést projev spatra bez toho aby ho měl na papíře jako prezident Zeman . Je opravdu neuvěřitelné jaká hovada jsme do parlamentu zvolili . Podle toho to taky v Česku vypadá . Vládnou nám komedianti ,zloději a psychopati soustředění v Parlamentu a v Senátu . Jak dlouho ještě ???

   Smazat
 8. Jsme jako v panoptiku. Lži mají oficiální punc a pravda je kriminalizována. V parlamentu dávají hlasovat o vykastrovaném všeobecném referendu, z něhož se vytratila možnost hlasovat o těch nejdůležitějších záležitostech, které se nás, občanů, bytostně dotýkají, a to o vystoupení z NATO a EU. Tito pánové nás mají za nesvéprávné blbce. A mají pravdu, potvrzujeme to u každých voleb. T

  OdpovědětSmazat
 9. ČSSD, která má za ministra Zaorálka, který tak dneska horuje za zrůdičku Savčenkovou (viz také http://politikus.ru/articles/72145-zverstva-savchenko.html), protože to dostal befelem shora, tak tato ČSSD musí být spláchnuta do záchodu !

  OdpovědětSmazat
 10. Fialovi z ODS jsem svůj názor na jeho prohlášení
  napsal.Za rámeček si ho nedá,ovšem neodpoví.Nemá
  totiž protiargument.Upozornil jsem tohoto tvora,
  že ohánění ústavou ze stran politiků je podvod,
  protože sami ji porušují v případě své potřeby.
  Dále jsem ho upozornil,že tuto ústavu,na kterou
  se odvolává,si sestavili politické partaje pouze
  pro svůj prospěch.Stejně tak je pravda,že nějakých
  200 lidí si něco odhlasovalo a 10 milionů se tím
  musí řídit.Demokracie v plné parádě.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je dobře že jste aktivní občan.Vaše názory vám nikdo nebere.V demokracii je dobrým zvykem vyslechnout i ty omezené a nevědomé,když mají potřebu říci své.

   Smazat
 11. Není holt Baťa jako Baťa.Jeden pochopil,jak psáno,pošetilost napodobování lenochů,pánů i nepánů a uspěl.Zdejší Baťa,i když prý stàřím se moudří,dodnes nepochopil nic a loajálně,tak jak bylo zvykem,obhajuje člověka,po pravdě obyčejného křupana toho času prezidenta.Taky bych prezidenta,kterého by lidé měli v úctě a měl přirozenou autoritu,jenže co platné nynějšímu vzdělání a znalosti,když se chudák sám považuje za nejlepšího a ostatní lidí má za blbce.Snad příště volba bude lepši a nebude důvod se za prezidenta ČR stydět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16.55 máš na mysli to , že když na Hradě bude někdo takový jako Kchárl tak nebude důvod se za prezidenta ČR stydět ?

   Smazat
  2. Tomu křupanovi nesaháš ani po kolena, protože si lidí váží. Pohrdá pouze poplatnými novináři a pražskou kavárnou, které se nás snaží přesvědčit o své intelektuální nadřazenosti stejně jako ty.

   Smazat
  3. Pro 16.55:

   Co jsi zač ty nymande, že si dovolujes urážet našeho pana prezidenta ? Jsi stejna svoloc, jak ti kavarensti , prostě 0 nula !

   Smazat
 12. Prezident ČR je Ing. Miloš Zeman, CSc, bývalý předseda vlády, bývalý předseda PS, tedy nekonečně vzdělanější člověk než nedostudovaný hajný a cizák Šláfenberg, kterého vzývá zdegenerovaná pražská lumpenkavárna.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten nedostudovaný hajný hochštaplerům vyhovuje, většinou spí a když mluví, tak mu není rozumět ani německy ani česky. Myšlenku neudrží a stejně tak moč či stolici. Ale meč, aspoň ten virtuální na obranu bohatých šmejdů, třímá s rozhodností bájného reka. Za jeho podporu fašismu by ho tchán jistě pochválil. Co na tom že porušuje zákon, když si to páni z bilderbergu přejí tak je možné vše.

   Smazat
 13. TOP 09 v čele s Kalouskem se opět projevili jako strana destrukce demokracie v ČR. Je to banda zlých a ČR nepřátelsky nakloněných lidí. Tím, že opustili sněmovnu dali najevo pohrdání autoritou prezidenta ČR a současně pohrdání Milošem Zemanem jako člověkem, protože fumkce prezidenta souvisí s osobou Miloše Zemana. Nějaká úcta když už ne k funkci, tak alespoň k člověku, to poslancům TOP 09 nic neříká. Velká škoda, že není možná odvolatelnost poslanců, protože za toto extempore by si nic jiného nezasloužili.

  OdpovědětSmazat
 14. Pane Baťo, klid. Panu Fialovi stačí zastupitelská demokracie, má ji tedy mít. Počkejme si, jak ODS dopadne ve volbách. Až se jeho loupeživá stranička nedostane do parlamentu, bude mít to, po čem touží. Bohužel volby jsou ještě daleko, a tak honem rozkrást, co se ještě dá. Kalousek se chová hystericky, protože jakmile prohraje taky jeho divné uskupení, půjde před soud a zbytek života stráví v kriminále. Škoda jen, že si to občané Prahy a podnikatelská část veřejnosti uvědomují tak pozdě. Ale jen houšť, do voleb je daleko, a tak mají zároveň další dosud nepřesvědčení občané možnost snižovat dále procento preferencí těchto stran. Zdravím, Pavla

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.