Reklama

sobota 19. března 2016

Foreign Policy: USA vynaložily 500 milionů dolarů na syrskou opozici


19. 3. 2016    zdroj a zdroj
Pentagon ukončil program na podporu a přípravu opozičních sil v Sýrii, protože nepřinesl očekávané výsledky. Ministerstvo obrany USA uzavřelo loňský program financování a přípravy oddílů syrské opozice, který Pentagon přišel na 500 milionů dolarů, ale nevedl k očekávaným výsledkům, uvádí agentura RIA Novosti článek, zveřejněný v časopise Foreign Policy.


Podle údajů listu byl program zahájen na jaře roku 2015 a předpokládal přípravu pěti tisíc povstalců do konce roku, avšak kvůli dezerci a útokům ze strany jiných militarizovaných skupin, byla připravena a účastnila se bojů proti skupině DAEŠ (zakázaná v RF) pouze hrstka bojovníků. "Hovoříme o čtyřech nebo pěti (bojovnících)", řekl generál armády USA Lloyd Austin při svém čtvrtečním slyšení ve výboru pro ozbrojené síly senátu USA.

"Program byl mnohem užší, než se očekávalo", potvrdila zástupkyně resortu Kristin Uormut a poznamenala, že přípravu absolvovalo pouze 100 až 120 osob.

Už v září roku 2015 senátor za republikány John McCain prohlásil, že tento plán Pentagonu na podporu jednotek opozice je "odtržen od skutečnosti", konstatuje list. Nicméně američtí vojáci sil zvláštního určení nadále pracovali s jednotlivými syrskými opozičními veliteli, kromě toho asi 50 příslušníků speciálních jednotek působilo na území Sýrie a poskytovalo pomoc v boji proti DAEŠ.

Program v hodnotě 500 milionů byl ukončen v říjnu, uvádí informace Foreing Policy.

V roce 2016 Ministerstvo obrany USA zahájilo se souhlasem prezidenta Baraka Obamy nový program na podporu syrské opozice, poznamenává list.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

30 komentářů :

 1. Tento program má zlý názov. V skutočnosti je to financovanie žoldnierov v cudzej krajine!

  OdpovědětSmazat
 2. Jj- Hussein Obama podporoval boj proti Daeš, kterou USA vytvořily, vycvičily, vyzbrojovaly a úkolovaly. Ta o perníkové chaloupce je lepší.

  OdpovědětSmazat
 3. A tomu všemu napomáhalo a napomáhá NATO. A také ČR. Na příklad dary zbraní a munice za miliony, předávané do ruk USA. Děda.

  OdpovědětSmazat
 4. Putler zaplatil za vrazdeni civilistu miliardy.
  Az nakonec odtahl s ocasem mezi nohama. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:54Á UŽ SE VZBUDIL NÁŠ PEPA VYSKOČ!PUTIN UTÍKAL?TO MÁŠ TY OCAS MEZI NOHAMA Z TOHO,ŽE NEDOSTANEŠ APANÁŽ,UBOŽÁČKU!

   Smazat
  2. Vocas měl nechat mezi nohama dementní kníže,když tě dělal ty Chujmerovskej maxiretarde

   Smazat
  3. I kdyby to tak ty obecní blbe z 4.54 bylo, tak si Vzdušné a kosmické síly Ruské federace perfektně zacvičily. Takto rozsáhlé cvičení by taky něco stálo, ty veškrnovskej demente.

   Smazat
  4. cena ruských vojenských operací v Sýrii stála RF údajně 33 miliard rublů, t.j. cca 11 miliard CZK.

   Pěkná sumička!

   Ale když pan Kožený, pozdější europoslanec zmařil v 90. letech min. století americkou ivestici v ČR do jeho televize NOVA, tak podle arbitráže Česká republika-ministerstvo financí- zaplatila do US 10 miliard korun českých!

   Také pěkná sumička!

   Usuzuji, že těch 11 ruských miliad mělo alespoň význam, resp.bude světový význam mít.

   Smazat
  5. Nikoli Kožený (Viktor), nýbrž Železný (Vladimír).
   KR
   P.S.
   Omyl je u lidí podobného druhu pochopitelný.

   Smazat
  6. 20. března 2016 4:54

   Lidi, proč reagujete na to individuum. S těžkým přemýšlením z něj vypadnou dvě jednoduché nesmyslné věty a pak se ukájí z našich reakcí, potažmo z mrzkého výdělku za funkci PROVOKATÉR.

   Smazat
  7. Kašlete na něj 4:54, je to debil, s debilama nemá cenu diskutovat!!

   Smazat
  8. Na ubozaka 4:54 netreba komentovat,ten se udusi sam nenavisti k svobodnemu svetu

   Smazat
  9. 4:5 gentleman Putin se zbavil tisicu tun zastaralych bomb z doby studene valky,mimochodem velmi presne cilenych diky fantastickych frontovych bombarderu SU 34, a dokazal svetu ze s ruskou armadou ustoji jakykoliv utok odrazi bez proplemu.

   Smazat
  10. Pro 4:54 Máš smůlu, že už vypustil duši (pokud kdy ovšem nějakou měl?!?) Venca Lahváč-Veškrna, vy dva byste si náramně notovali, mohli byste si i založit svůj vlastní web, abyste nemuseli otravovat zde! Jen ta návštěvnost vašeho webu by asi byla řádově 0,00 % ve srovnání s NR?!

   Smazat
  11. pro 4:54 Bóžinku, ty jsi ale debil....Nerada reaguji na takové pablby, ale tohle mi nedalo...

   Smazat
  12. Putler Putler, to je podle obsahu sdělení nějaké nové označení pro americké prezidenty?

   Smazat
 5. Doufejme že se vše i proti šmejdům s USA také obrátí ! Aby jsi byli konečně vědomi co jsi vy pěstovali a hřali na své hrudi ! Také by jsme měli poděkovat našemu herci Stropnickému který svoji roli sehrál opět výborně zasláno bylo plno zbrani i na Ukrajinu !! Vymlátit tuto lůzu z vlády včera bylo pozdě !!

  OdpovědětSmazat
 6. a co k tomu dodá náš ministr zahraničí pan Zaorálek?

  já bych jeho slova odtušil takto:

  ...finanční prostředky pro Assadovu opozici transportovala do Sýrie RF a zejména Putin.

  OdpovědětSmazat
 7. Nechte Zadrbálka stranou. Na vlastní uši jsem viděl jak mu v Bruselu vyhrožovali, že když nebude poslouchat, tak mu jej zkrátí na polovinu. Co by jste dělaly na jeho místě?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. respektuji; ale kraviny by ze svého hrdla pouštět do světa neměl.

   Smazat
  2. Zaorálek je klaun. Na vlastní uši a oči jsem zažil na schůzi ČSSD (v Ostravě Porubě za domovem sester) kam mě kamarád dotáh za účelem vstoupení, jak vyzíval všechny členy, aby je (mysli poslance)před ostatním národem očišťovali a lidem vysvětlovali, že nejsou žádní zloději a darebáci. Tak se tak nechovejte, jsem měl tenkrát na jazyku, jenže jsem nechtěl udělat ostudu kamarádovi, pak mě tam nikdo vícekrát neviděl.Vok Jan Michálkovice

   Smazat
  3. Pro Vl Kon
   "Vidět na vlastní uši" je zvláštní úkaz. No budiž.
   Každý politik - ať již zvolený ve svobodných demokratických volbách či dědičný panovník - má možnost ze své role vycouvat. Záleží jen na žebříčku jeho hodnot, zda upřednostní postavení svoje nebo (občanů) svého státu.
   Pokud Zadolárek a Sralbotka nemají na to nyní revoltovat, tak měli a mají možnost se zařadit do stáda (a buď čekat na vhodný okamžik nebo jen přežívat), ale oni odvádějí nadpráci. Nemusejí navrhovat sankce kvůli Savčenkové, mohou o rozhodnutích EK referovat neutrálně, chladně a nikoli vstřícně s podporou, atd. Kde skončí - v protektorátním vazalství, pořádáním politických procesů?
   Je tragédií české politické scény, že se tradiční i netradiční politické strany staly mechanismem karieristického postupu často postaveného (a zneužívajícího) na poctivé práci řady členů, místních funkcinářů, zastupitelů a příznivců. Problémem současné české politiky není absence programu, vskutku klíčovým problémem je zavedení takových stranických pravidel, která eliminují ty, kteří neplní program, kvůli kterému byli zvoleni. Stranické struktury a vazby by měly již preventivně odrazovat karieristy a umožňovat stažení z oběhu těch politiků, kteří programově sběhli, selhali, (ještě) nedorostli, už netáhnou a jen se vezou atp. Odchod - krom výhazovů kvůli morálnímu selhání - by neměl být společenskou ztrapňující degradací, měl by být vnímán jako přirozená nebo plánovaná obměna. Pokud stranické a zastupitelské struktury a vazby nebudou reflektovat zákruty lidských charakterů, tak žádný, třeba i andělský či božský program nezajistí, že 99 % občanů se dočká od politiků svého seriozního zastupování.
   KR

   Smazat
 8. ...takovejch zbytečně utracenejch peněz. No, jak to šikovně vysvětlit lidem ? Prostě musíme lhát, až se nám bude vot huby prášit. Aneb jak se říká: čím víc v hubě prachu, tím víc diplomat.

  OdpovědětSmazat
 9. Když opozice sáhne po zbrani, jedná se o snahu o odstranění politiků nedemokratickou cestou(ať kalašnikovem, nebo americkou puškou)...Nedává toto někomu za pravdu? M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
 10. Zločinci a zločiny jsou produktem kapitalismu. Zbavit se moci privátního kapitálu, to je jediný způsob jak se zachránit. Ten, kdo to může dokázat je jedině kapitál kolektivní – sociální. Jen v politické kolektivizaci realizaci sociálního kapitálu můžeme najít prostředí bezpečné a důstojné existence.
  Ne návrat ke kolektivizaci vynucené komunisty, ale ke kolektivizaci přirozené - kolektivizaci občanské.Cesta ven z toho současného průšvihu vede skz občanskou kolektivizaci.

  OdpovědětSmazat
 11. Téměř polovina Rusů věří, že existuje tajná světová vláda. Přesněji 45 %. To jsou údaje z posledního výzkumu Všeruského centra výzkumu veřejného mínění (VCIOM). Je zajímavé, že stupeň víry v tajný všemohoucí světový orgán roste s úrovní vzdělání respondentů. Nicméně názory na složení této "vlády" už se v Rusku liší. Jedni se domnívají, že planetě vládnou oligarchové, druzí - že to jsou Američané, třetí to svádějí na zednáře, Židy a "některé světové politiky", ať už to je Obama, George Bush nebo královna Velké Británie Alžběta II. Zmatek v odpovědích je jasný, vždyť ona vláda je - tajná! Nevěří na ni třetina dotázaných, čtvrtina s odpovědí váhala.

  Oněch 45 % našich spoluobčanů má v podstatě pravdu, i když se mýlili ve formě. Taková forma vlády jako "tajná světová" není - říká historik Andrej Fursov, který řadu let studuje světové elity. - Ale tajné nadnárodní struktury světové koordinace a řízení - to je realita. Tyto struktury často diktují svoji vůli vládám, parlamentům i jednotlivým osobnostem. Ale v žádném případě nepředstavují nějaký jednotný orgán světové elity.

  Co to tedy ona "světová elita" je?

  Světová elita je souhrn rodin monarchů (ne všech samozřejmě), staré evropské aristokracie, bankéřů a průmyslníků. Jsou mezi sebou propojeni podnikatelskými, příbuzenskými i okultními vazbami, jsou organizováni v uzavřených lóžích, klubech, výborech atd. Tato rodino-podnikatelská pavučina existuje v této podobě 150-200 let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Clinton řekl, že jediné, na co se Obama hodí, je přinést kávu do postele jemu a jeho ženě - a světová elita bere Obamu jako někoho na vynášení nočníků.

   A co prezidenti a premiéři na Západě?

   To jsou vysoce postavení zaměstnanci, které si světová elita najala na obsluhování svých zájmů a posadila je k tomu do vysokého křesla. Přitom však, jak už to tak bývá, na tyto zaměstnance dohlížejí tajné služby světové elity. Tak například plukovník Haus na prezidenta USA Wilsona a "asistent" britského premiéra Lloyda George - lord Lothian. Ve skutečnosti tento prezident a premiér se nacházeli vedle svých "asistentů". Vzácnou výjimkou byl Bush starší a jeho břídil-syn jako prezidenti USA. Bushové jsou součástí světové elity, jsou to vzdálení příbuzní britské královny a řídí společnost "Skull and Bones" (větev iluminátů) v Yale. Ale opět to je výjimka. Zpravidla prezidenti a premiéři vyšli ze střední třídy, na níž elita shlíží z vysoka, obzvlášť v anglosaských zemích. Vzpomeňme na případ, kdy Thatcherová zveřejnila jméno pátého člena Cambridgské pětky (což byli vysoce postavení Angličané spolupracující se sovětskými agenty) - Blanta, který byl, soudě podle všeho, nelegitimním synem Georga V., to znamená strýcem současné královny. Windsorové to Thatcherové nikdy neodpustili. "Měšťanka" (jak ji charakterizoval tehdy v Moskvě žijící ještě jeden představitel "třídy gentlemanů") musela nakonec odstoupit.

   Smazat
  2. Je to zářný příklad ekonomické a politické kolektivizace.

   Smazat
 12. Na to, jak se jim podařilo hlavně prostřednictvím nejbližších spojenců Turecka, S.Arábie a Kataru tu zemi zničit, to vyšlo dost lacino. Převrat na Ukrajině stál desetinásobek, to je ovšem nástupiště proti Rusku, tam do toho bylo třeba vrazit víc.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.