Reklama

.

.

úterý 8. března 2016

Hillary jde do války

Diana Johnstoneová
8. 3. 2016  Kosovo on line

Když voliči zvolili Billa Clintona za prezidenta Spojených států v roce 1992, zvolili rovněž jeho ženu. Tuto skutečnost oznámil Bill sám, nicméně po selhání jejího plánu na reformu zdravotnictví, byl jediným Hillařiným politickým úspěchem její vynikající výkon v roli věrné manželky, která „stojí za svým mužem“. Její chrabrá obrana frivolního manžela byla široce oceňována, ale jako kvalifikace na nejvyšší úřad v zemi je to příliš málo. Sehrání role ve válkách v bývalé Jugoslávii by se mohlo jevit jako více prezidentské.

Během primárek Demokratické strany v roce 2008 vyzdvihovala Hillary svou zahraničně-politickou zkušenost, kterou získala jako první dáma, když opakovaně bavila publikum vzrušujícím popisem své cesty do bosenského města Tuzly v roce 1996:
„Samozřejmě si na tu cestu do Bosny pamatuji,“ sdělovala publiku. „VxBílém domě existovalo rčení, že pokud je dotyčné místo příliš malé, příliš chudé či příliš nebezpečné, prezident jet nemůže, takže vyšle první dámu. Pamatuji si, jak jsme přistávali pod palbou odstřelovače. Na letišti mělo být něco jako uvítací ceremonie, ale místo toho jsme utíkali s přikrčenými hlavami do aut, abychom se dostali na naši základnu.“
Když se rozšířilo do světa, co řekla publiku, byl Hillařin příběh rychle vyvrácen řadou očitých svědků této události a také televizním záznamem, který ukazoval, jak Clintonová přistála v Tuzle se svou dcerou Chelsea a jak ji přivítalo malé děvčátko květinami.

Když ji redakční rada Philadelphia Daily News zahnala do úzkých během rozhovoru na konci března 2008, Hillary Clintonová byla nucena přiznat, že tam žádní odstřelovači nebyli, nicméně si to ulehčila:
„Myslím, že to je drobnost, víte, pokud jsem řekla něco takového, víte. Říkám hodně věcí – milióny slov každý den –, takže pokud jsem se přeřekla, bylo to prostě mylné konstatování.“
Nemusela nikdy uhýbat před palbou odstřelovače, ale ví, jak uhýbat před obtížnými otázkami. Skutečnost, že pronáší „milióny slov každý den“, jí údajně poskytuje velkorysou kvótu pro možná „mylná konstatování“ či – jinak řečeno – lži.

Tvrzení, že musela utíkat před odstřelovači, je historicky absurdní a morálně domýšlivé, a navíc nestoudně lživé. Čtyři měsíce před její návštěvou byl válečný stav vxBosně definitivně ukončen Daytonskými mírovými dohodami, které byly podepsány 21. listopadu 1995. To nemohla nevědět. Ve skutečnosti se ani zdaleka nejednalo o vyslání na místo „příliš nebezpečné“ pro prezidenta. Cílem návštěvy první dámy a její dcery bylo zdůraznit, že Bílý dům neztratil o Bosnu zájem ani po obnovení míru. Hillařin mluvčí Howard Wolfson se rovněž připojil k „mylným konstatováním“, když tvrdil, že se nacházela „na frontových liniích“ „potenciální bojové zóny“. Bez ohledu na to, že tam nemohly být žádné „frontové linie“ či „bojová zóna“, když válka skončila, Tuzla ani jedním z toho nikdy nebyla. Tuzla byla převážně Muslimy obývaným průmyslovým centrem, které bylo vybráno pro americkou vojenskou základnu, pravděpodobně z části proto, že se jednalo o mimořádně bezpečné prostředí.

Lhaní o Bosně nebylo nic neobvyklého, ale toto byla obzvláště hloupá a chvástavá lež. Hillary zřejmě předpokládala, že incident se střílením budou masy považovat za zvýšení kvalifikace pro zvolení vrchní velitelkou. Ukázal se tím rovněž přetrvávající sklon pohlížet na konflikty jako na příležitost k projevení osobní houževnatosti místo jako na výzvu k rozumnému pochopení politických složitostí. Hillařino tvrzení, že čelila střelbě, nemá tak daleko od tvrzení Sarah Palinové, že rozumí Rusku, protože ho může vidět z Aljašky.

Hillařiny zaznamenané výroky ohledně bývalé Jugoslávie odhalily tentýž sklon k předvádění se v záležitostech zahraniční politiky, kterým se bude vyznačovat její následné působení ve funkci ministryně zahraničí.

Holokaust jako záminka

Gail Sheehyová ve své nadšené biografické knize o první dámě Hillary’s Choice píše o Hillařině naléhání ve prospěch bombardování Jugoslávie v roce 1999 jako o její hlavní zásluze. Podle její knihy přesvědčila Hillary svého zpěčujícího se manžela k rozpoutání 78denní bombardovací kampaně NATO proti Srbům argumentací, že: „Nemůžeš připustit, aby toto etnické čištění pokračovalo na konci století, které zažilo holokaust.

Tato věta je teatrální a zcela irelevantní v souvislosti s oním konfliktem na Balkáně. Ve skutečnosti žádné „etnické čištění“ na Kosovu v té době neprobíhalo. Bylo to bombardování NATO, které záhy přimělo lidi prchnout všemi směry, což představitelé NATO interpretovali jako „etnické čištění“, o němž tvrdili, že se mu zabrání bombardováním. Hillařina poznámka nicméně ilustruje fakt, že Jugoslávie znamená počátek používání odkazů na holokaust jako emočně nejsilnějšího argumentu ve prospěch války.

Vždy tomu tak nebylo. Na konci druhé světové války chtěli jak přeživší, kteří dlouho trpěli, tak ti, kteří odhalili hrůzy nacistických koncentračních táborů, pouze dospět k závěru, že se jedná o další silný důvod, proč již nikdy neválčit. Ale jak čas ubíhal, ze vzpomínky na holokaust se podivnou chemií Zeitgeistu dnes stal nejsilnější rétorický argument pro válku. Jedná se o jakýsi druh imaginárního revizionismu minulosti, který znemožňuje čelit přítomnosti. Hillařina věta je obdobou vyjádření: „V Mnichově bych Hitlerovi řekla ne,“ či „Bombardovala bych Osvětim.“ Dějiny 2. světové války, a dokonce i světové dějiny jako takové, byly v posledních desetiletích naprosto zastíněny tragédií holokaustu, a to do té míry, že i západní hlavy států se mohou ocitnout v pozici, kdy předvádějí dramata minulosti, místo aby čelili současné realitě. Konflikt v Kosovu byl tak temný, tak cizí pro Američany a tak zkreslený klamy a sebeklamy, že nejjednodušším způsobem, jak o něm přemýšlet, bylo činit tak prostřednictvím analogie s konfliktem, který znal každý, nebo si to každý myslel. Morální odměna se zdála být obrovská, zejména s ohledem na nízké náklady, poněvadž to znamenalo bombardování země s nedostatečnou protivzdušnou obranou, a žádné velké riziko pro naši stranu.

Stojí za zmínku, že Hillary naléhala na Billa, aby bombardoval Srby v telefonátu, když byla v severní Africe na cestě po Egyptu, Tunisku a Maroku. Její průvodkyní na cestě byla její nová asistentka Huma Abedinová, mladá dcera muslimských učenců a její spolehlivá odbornice na muslimský svět. Mnoho sekulárních arabských nacionalistů v severní Africe sympatizovalo se Srby, kvůli dřívějším dobrým vztahům s Jugoslávií za dob Hnutí nezúčastněných zemí. Hillary se však začala učit, jak si vážit náhledu fundamentalistických muslimů, přičemž muslimové v Bosně a na Kosovu se tehdy těšili široké až fanatické podpoře islámského světa. Zajistila Huma Hillary, že muslimové všude zatleskají Clintonově administrativě za bombardování Srbů?

Existují nicméně pádné důvody k pochybnostem, že Hillařino moralizující naléhání bylo jedinou příčinou, že NATO bombardovalo to, co zbylo z bývalé Jugoslávie v roce 1999. Stratégové se starali o méně sentimentální geopolitické důvody (jak bylo stručně naznačeno výše). Ale je tu mnohem menší důvod pochybovat o tom, že Hillary skutečně naléhala na Billa, aby bombardoval. A není vůbec žádný důvod pochybovat o tom, že se tím chlubila své oddané biografce, aby prokázala své „odhodlání“ použít americkou vojenskou moc při „humanitární“ misi. To zapadá do jejího imidž: „tvrdá a pečující“.

Tento článek je výňatkem z knihy Diany Johnstoneové Queen of Chaos: the Misadventures of Hillary Clinton (CounterPunch Books).

Zdroj: www.counterpunch.org, překlad: Karel Hyka

33 komentářů :

 1. Doufám, že se ta militantní kráva nestane prezidentkou. Pokud jo, nepomůže asi ani emigrace do jižná Ameriky.
  Každopádně to bude (jak už jsme slyšeli) ve stylu
  My tu válku V EVROPĚ proti Rusku vyhrajeme!
  V takovým případě bych si opravdu přál, aby odvetný útok Ruska vedl rovnou a kompletně proti USA!
  Je opravdu škoda, že se za posledních snad 200let nevedla žádná pořádná válka na území USA, to by si dnes tak nevyskakovali.
  Počítám , že kdyby to v LA nebo NY vypadalo jako ve Stalingradu tak by si nikdo dnes nedovolil takhle v USA kafrat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona není kráva, je prostě americká Beauty.

   Vymazat
  2. Souhlasím.
   Nejlépe je,chytit hada u hlavy a ne za ocas.
   USA tlačí Evropu do války proti Rusku,takže stačí vymazat USA a Evropa se uklidní.

   Vymazat
  3. Michal Masopust8. března 2016 11:01

   I já v to doufám, že se tato militantní, velkohubá a nebetyčně BLBÁ idiotka (krávou jí nazývat je pro ní doslova lichotka a urážka pro všechny stračeny světa, které jsou tisíckrát užitečnější a potřebnější, než tato zkurvydcera!!) nedostane do bílé chatrče, ale bohužel asi ano, protože nadnárodní korporace, světoví banksteři a vojensko-průmyslový komplex ussa si to přejí!
   Pak bude zbývat už poslední naděje, že ruský MÍŠA se pořádně na.... a načechrá tomu zk........ yankejskému jestřábovi pérka?!!!
   Ussácká města budou pak vypadat mnohem hůře, než Stalingrad v době Velké vlastenecké války a co hlavně, budou i bez elektrické energie "nádherně zářit".:-D

   Vymazat
  4. Michale !
   mluvíš mi z duše!!!!!
   jituš

   Vymazat
  5. To Michal Masopust 8. března 2016 11:01

   Pane Masopuste, v to napsané skutečně doufáte?? Kolika lety života disponujete, že současnou realitu světové politiky navrhujete řešit silou – tedy rozpoutáním 3.SV? Život nespočívá v hrdinství bájného Ramba, nebo utrpení obránců Leningradu přesto že i takovéto skutky jej mohou tvořit. Věřím však, že málo kdo z těch, kteří si válku na vlastní kůži prožili (vyjma naší protichemické roty z Války v zálivu) by si tu zkušenost rád zopakoval.

   Ono je něco jiného mudrovat u klávesnice s nohama v bačkorách a něco jiného být civilem, na kterého se z oblohy sypou kila trhavin v ocelovém plášti, fosforové a jiné chuťovky, nebo jej postřelují z letadla či dronu. Jesli chcete získat autentický zážitek, tak na Donbas je to nejblíže a zážitky civilů a stopy občanské války stále velmi živé! To nehovořím o armagedonu nukleární války, který by nás, dle Vašeho návodu, zřejmě čekal. Tak prosím raději važte slova!!

   Evidentně nám zvolení Hitleri Clintonové presidentkou USA není po chuti. Všichni máme obavu, že pod jejím vedením je rozpoutání války mezi USA a RF reálnější variantou, než dosud, přesto že Černý muž v Bílé chýši nám také nesedí. Je také zřejmé, že zvolený kandidát se podepíše na životě nejen vlastních, ale s velkou pravděpodobností i na kvalitě a možnostech života velké části obyvatel planety. Z tohoto úhlu mají všechny spekulace o budoucím presidentovi jakýsi smysl.

   Čemu se neustále podivuji je však skutečnost, že řada diskutérů vyslovuje zcela pomýlená tvrzení vztahující se k inteligenci jednotlivých politických osobností s jejichž působením, nebo rozhodnutími jsou v kolizi. Myslím, že v ČR, N, RF, Japonsku a kdekoli jinde, kde dochází k volbám politických representantů jsou kandidáty ti NEJ. Nedokážu si představit, že by martiriem voleb prošel obecní blb, nebo hloupá ženská bez rozhledu, inteligence a schopností se srozumitelně a jasně vyjádřit - to jsou ty nejminimálnější nároky pro možnost být zapsán do kandidátky. Ta varianta je natolik nereálná, že si ji nikdo z nás nedkáže představit, přesto s ní ve svých příspěvcích někteří diskutéři neustále pracují. Termíny typu „BLBÁ idiotka“ atd. dle mého soudu hodně vypovídají o mentálních schopnostech autora a značně dehonestují diskusi, kterou sráží na úroveň vypouštění mouder opilců ve IV. cenové skupině.

   Már s námi!!
   Ferro

   Vymazat
  6. To Michal Masopust 8. března 2016 11:01 - pokračování"

   Jak je tedy možné, že političky jako Merkelová, Clintonová, Albrichtová a další působí na mezinárodní scéně spíše destruktivně. Jeden by očekával, že z ženské podstaty budou vášně spíše tlumit a prosazovat řešení problémů jednáním, ale opak je pravdou. Odpověď skutečně nespočívá v jejich nízké inteligenci na hranici idiocie, nebo ve frustrujících zážitcích z dětství. Správná odpověď zní: Politické elity (nejen ženy) jsou ovládány zvenčí k prosazování zájmů ovládajících. Ovládajícími jsou zákulisní loutkovodiči (skupina rodin vlastníků nadnárodních korporací a bank), kteří k vedení politických elit používají systém cukru a biče. Cukrem jsou nehorázně vysoké až korupční odměny a možnost ovládání života obyvatel („opium moci“) a s tím související výlučnost v naplňování jejich mnohdy zvrácených potřeb (viz souvislosti s úmrtím soudce SCALII atd.). Bičem jsou kompromitující materiály z jejich soukromého a politického života, které by je v případě zveřejnění dohnaly k sebevraždě, nebo k úprku před lynchujícím davem. Politické, ekonomické, bezpečnostní, umělecké, vzdělávací a další elity jsou bez ohledu na stranické, náboženské i jiné rozdíly a rozpory sdružovány v tajných zednářských, iluminátských a dalších spolcích, které vytváří paralelní mocenské struktůry, které jsou aktivovány na pokyn ze zákulisí (viz italská lóže P2). Proto se nedivme činům pí. Merkel, ani Clinton ani jiným politikům s nejasně zdůvodněným rozhodováním. Oni všichni plní (i proti svému přesvědčení, zájmům rodné země a jejích obyvatel) zákulisní zadání. Cesta z tohoto marasmu je v rozmetání tajných spolků, důsledná kontrola majetku a finančních toků politiků a rozprášení EU s jejím korupčním odměňováním. A zajisté i možnost vypsat REFERENDUM k zásadnám otázkám směřování života společnosti.

   Mír s námi!
   Ferro

   Vymazat
  7. Michal Masopust8. března 2016 14:29

   Nikdo rozumný si třetí světovou válku nepřeje, ale ti vaši ach tak "inteligentní" presidentští kandidáti v ussa si jí přejí, chtějí vyrabovat nerostné bohatství RF, to RF nkdy nepřipustí, tak jí právě ti zřejmě vámi obdivovaní zaoceánští "inteligenti" vyprovokují?!? Na tyto "inteligenty" typu hitlary clintonové apelovat voláním po míru je dle mého názoru zcela bezpředmětné!!

   Vymazat
  8. Tady je jádro zla současného světa:http://probuzeni.blogspot.cz/2013/04/tajne-spolecnosti-jejich-moc-ve-20.html

   Vymazat
  9. Michal Masopust8. března 2016 14:48

   To13.40 Na nominaci na tzv. "presidenta" ussa není potřeba žádná velká inteligence, ale hodně, opravdu hodně peněz, to byste měl vědět?!? A že je hitlery clintonová idiotka, o tom svědčí její idiotský smích po zavraždění Muammara Gaddáfího v r. 2011! Jestli taková ženština bude mít prst na jaderné spoušti ussa, tak Búh s námi!!

   Vymazat
  10. To Michal Masopust 8. března 2016 14:48
   Výše uvedenými příspěvky jsem chtěl uvést věci na pravou míru. Ne prvoplánové nadávání a nepodložená kritika duševních schopností jmenované a dalších pol. elit napříč E a USA, ale cílené, řízené a kontrolované jednání politiků ovládaných zájmy mimo zorné pole jejich voličů. Důvody jsem osvětlil, stejně jako způsob řešení.

   Cílem je rozložení národních států, vyvolání chaosu a nesnesitelného utrpení davů, které posléze požádají a nadšeně přijmou vlastní zotročení pod diktátem jediné světové globální vlády - NW0. Stejný scénář jako po 11/9. Národní zděšení po stržení dvojčat (tedy řízené demolici 3 baráků po údajném nárazu dvou letadel) a panická hrůza z možného teroru potvrzená akcí v Bostonu vedla k bezproblémovému ořezání občanských svobod přijetím zákona Patriot act. Kdo by si dovolil bojovat za občanské svobody pod dojmem národního ohrožení internacionálním terorismem!!

   Chcete-li vědět více, tak si přečtěte "Protokoly sionských mudrců". Tam jsou rozpracovány odpovědi na otázky PROČ, KDO a JAK.

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
 2. Tato krvavá válkou lačna lezba patři do kriminálu a ne na volební místo USA prezidenta !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Moni!!!
   všechno nejlepší k MDŽ -posílám Ti kytičku!
   jituš

   Vymazat
  2. Michal Masopust8. března 2016 14:13

   Paní Jituško, děkuji za uznání a posílám Vám tímto k MDŽ aspoň virtuální rudou růži. Srdečně zdraví Michal

   Vymazat
 3. Netřeba dále komentovat.Tak vypadá slavná juesej.

  OdpovědětVymazat
 4. HITLARY je nejen PUNCOVANÁ PSYCHOPATKA, je to zároveň NEFALŠOVANÁ PEKELNICE. God Bless America!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Trumpa zabijí , jako Kenedyho.Metoda USA 200 let válek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trump je také jejich člověk.Je to pouhé divadlo,prezidentské volby v Usa vždy byly a jsou jeden velký židovský trik!

   Vymazat
  2. jiří brotstein8. března 2016 11:53

   NAPROSTÝ SOUHLAS!
   Stačí si vzpomenout jaký cirkus byl kolem Obamy. Jakou psychózu dokázali vyvolat, když volili toho "spasitele světa" zachránce jiných ras s Nobelovou cenou míru. Nestačím se divit kolik lidí se nechá opět vtáhnout do tohoto obludného cirkusu.

   Vymazat
 6. Průběh jejich voleb je naprosto k uzoufání. Vzduchem létají milióny dolarů a skutečný výběr žádný. Demokratická totalita. Jen by mě zajímalo, zda si americký volič nepřipadá jako blbeček, o kterého v té celé tragikomedii (komedie před volbami, tragédie po volbách) vlastně vůbec nejde. Ale nejspíš sami sebe dál hecují, že jsou nejlepší na světě, protože tak je to přece naučili, ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Převážně si američtí voliči nepřipadají jako blbečci, jedná se o realitu.

   Vymazat
  2. Tady je krásně vidět jak je to stádo stále věřící v Americký sen zdebilizované. Krásná ukázka toho našeho vzoru , kterému podle pravodlásky nesaháme po paty a musíme se za to stydět -D -D. Jeden by blil.
   Ti nadřazení bezmozci si zvolí klidně Satana, jen proto aby nepřišli o ty svoje hambáče od Monsanta, aby mohli parazitovat na celém světě, je jim naprosto jedno kolik lidí to ve zbytku světa odnese. Svému svědomí ulehčí tím, že pošlou nějakou nepotřebou cetku ze svého domácího skladiště rumiska vyrobeného v Číně.
   Krásná ukázka pravých otroků, kteří už pozbyli mozky, všechny morální hodnoty a zůstalo jen to JÁ.

   Vymazat
 7. Ať jde ta podělaná Hitlery i stím svým kuřbuřtem do prdele,tím světu prospěje nejvíc!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Pokud se Clintonová stane prezidentkou,bude to znamenat přímé ohrožení existence života na této planetě.Tato nesoudná a dá se říci v tomto směru i hloupá dáma si přeje
  rozpoutání celosvětového konfliktu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trump prohlásil, že odtajní záležitosti kolem tzv. 9/11. Clintonová, aby ho trumfnula a získala voliče, tak ta zase kontrovala tím, že odtajní věci kolem UFO. Divadlo jede !

   Vymazat
  2. Trump je zase nevypočitatelný a může přivést planety k záhubě také. Na dnešní americké volební scéně si mezi tzv. favority soudný člověk nevybere.

   Vymazat
 9. Snowden nedávno prohlásil, že ve volbách budou Američané volit a vybírat mezi Trumpem a Goldman Sachs. Krátké a výstižné.

  OdpovědětVymazat
 10. hillary necht jde do vaginy obecne!ano, donald je taky zidolover, ale ikdyby nebyl, tak si clovek nevybere, stejne to zidko to ridi, viz hussain Obama, ze?
  amik

  OdpovědětVymazat
 11. Připojuji souhlas ke všem komentářům!
  j.

  OdpovědětVymazat
 12. Přátelé, obraťme list a věnujme se trochu Česku. Dvojčátka Sobotka a Bakala dnes vytvořili společně rekord pražské burzy, kde si dnes můžete zakoupiti za jednu korunu českou celkem 10 (slovy deset) akcií společnosti NWR. Dnes se může stát podnikatelem a držitelem cenných akcí doslova každý. Vzhůru na burzu, přátelé :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Jak dlouho si obyčejní občané USA nechají toto oblbování líbit ?
  Vždyť tam žije miliony inteligentních lidí (náš "Honolulu" i "Amík" jsou toho důkazem.
  Nebo snad ne ???
  Trepifajxl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. obávám se, že většina těchto amerických týpků je něco jako místní agent palmer

   Vymazat
 14. Americký prezident je nejlépe placený mluvčí na světě. A než se z této pozice dopracuje na skutečného prezidenta, tak bude prolito ještě hodně krve a to na všech stranách!

  OdpovědětVymazat