Reklama

.

.

pondělí 28. března 2016

Independent: Obama a Cameron „mlčí jako hrob“ nad osvobozením Palmýry

28.3. 2016   První zprávy
Syrské armádě se s podporou Ruska se podařilo osvobodit město Palmýra od Islámského státu, píše The Independent. Nicméně, lídři USA a Velké Británii drží „hrobové ticho".
Jako předtím, když byli představitelé těchto zemí požádáni, aby vysvětlili nečinnost proti teroristům, podtrhuje vydání.Osvobození města Palmýry v Sýrii spojenými silami syrských a ruských vojáků bylo největší porážkou IS za poslední dva roky, píše Robert Fisk, korespondent Independentu.

 A měli bychom slavit. Nicméně Západ mlčí o této problematice, a to navzdory nedávných teroristických útoků v Bruselu, které si vyžádaly o více než 30 lidských životů.

Americký prezident Barack Obama a britský premiér David Cameron mlčí jako hrob nad vítězstvím syrské armády, opírající se o Rusko, zdůraznil autor materiálu. V loňském roce, kdy byla Palmýra obsazena IS, Západ předpověděl pád Bašára Asada.

Západní média bez nadšení o osvobození Palmýry kvůli posílení Asada

Přičemž nikdo nebyl schopen odpovědět na otázku: „Pokud USA tak nenávidí IS, proč nebombardovaly kolony sebevražedných atentátníků, kteří prorazili první linii, proč neútočily na IS?“ Tu položil generál syrské armády, po porážce jeho vojáků. Jeho syn byl zabit při obraně Homsu. Jeho muži byli zajati a uřezané hlavy vyloženy na římských ruinách. Syrský úředník, který měl na starosti římské památky (na nichž nám tak záleželo, pamatujete?) byl sám sťat. IS mu dokonce nasadil brýle zpátky na temeno sťaté hlavy pro zábavu. A byli jsme ticho.

Ruský prezident Vladimir Putin naopak hovořil na toto téma a přesně předpověděl znovudobytí Palmýry. Ruská vojenská letadla, na rozdíl od USA (ta učinila pouze dva útoky), podnikala útoky proti IS a podpořila syrskou armádu. Výsledkem je, že syrská armáda s Rusy vyhnala vrahy IS z Palmýry a nyní mohou zaútočit na „citadelu“ IS v Rakce. Nicméně, není pochyb o tom, že Západ bude mlčet i při této příležitosti. „A zničení IS? Ať se o to Putin postará," shrnuje autor.

18 komentářů :

 1. Nová Republika mlčí jako hrob o zabítí muže č. 2 v Islámském státě po Bagdádím amíky. Mlčí jako hrob o americké letecké podpoře kurdským útokům na IS.

  Místo toho jen vymýšlíte konspirační pičoviny a extaticky jásáte nad každým ruským prdem, blbečci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele,Onanovo opileckej dramatik nám vyskočil z hrobu????Zalez zpátky ussacký vemeno z kachny!!!!

   Vymazat
  2. Pro blba 20:51: Kdybys měl na krku hlavau s mozkem, tak bys už dávno věděl, že NR není zpravodajská agentura, která přetiskuje všechno z mainstreamu. Tady se dovíš věci a přečteš názory, které mainstream překrucuje a cenzuruje. Jasné, blbečku?! A už sem do diskusze raději nelez, americká špíno!

   Vymazat
  3. 21:20

   A US prezident není mluvící hlava která má za povinnost komentovat každou pičovinu.

   Budu si lézt kdy chci a kam chci a ty se ty rusácký idiote zlostí třeba poser.

   Vymazat
  4. Mlčí jako hrob o americké letecké podpoře kurdským útokům na IS.

   Máte na mysli to bombardovanie Kurdských miest Turkami ? A masové vraždenie Kurdov ?

   Vymazat
  5. To je vidět, blbý jsi na to dost 21:37 opičí předkožko. A o Bagdádím se tu už psalo, jen ty jsi psaný text nezaregistroval, ještě by jsi nám mohl napsat, co pindosi osvobodili od roku 2011, od doby co Sýrii okupují. Tvé jednoduchosti je mě líto.

   Vymazat
  6. Nejlepší by bylo kdyby si skaknul do latríny k Veškrnovi,dva smrdící genitálové by konečně spočinuli bok po boku!!!!!

   Vymazat
  7. Ty sám jsi jeden velký prd 20:51.

   Vymazat
  8. Za tie jeho zlcovite vulgarizmy by mali jeho prispevok zmazat.

   Vymazat
  9. 21:37

   A kde budeš tupane vysírat,až tě tady bloknou.....

   Vymazat
 2. Bolo by skutočne trapné Obamovi, či Cameronovi oslavovať porážku ISSIL, keď ho s pomocou Turecka, Sadskej Arábie, ... vytvorili. Určite sa však objavia správy, že Palmyru oslobodila USA koalícia a keby im Rusko nerobilo problémy, tak už dávno!

  OdpovědětVymazat
 3. Je pochopitelné,že nebudou jásat,vždyť IS je jeich dítě,které mělo svrhnout nenáviděného Asada. Ještě že Putin včas zatáhl za páku a nedovolil těmto zločincům uskutečnit svůj záměr.

  OdpovědětVymazat
 4. Přece nebudou oslavovat svoji porážku!

  OdpovědětVymazat
 5. Prezident US je mluvící hlava, která píčoviny komentovat sice nemusí ,ale furt je plácá. A souhlas .Viděti své dílo, kterak chcípá před očima je asi tristní pohled ,který není třeba komentovat.

  OdpovědětVymazat
 6. Bravo Rusko, bravo Putin, bravo Sýrie, bravo Asad ;)

  A zdejší podporovatel ISIS Josef Vyskočil ať si prdne zlostí ;)

  Cože nám to před 5 měsíci, ten nás zdejší debílek předpovídal :)

  No je to vůl, takže jako obvykle kecal ty svoje blábolakhy;)

  Nevyšla mu okrájená Okrajina, Dombas v pohodě, nevyšel mu Krym, Krym v pohodě, nevyšly mu sankce no a teďka mu nevyšly, jeho pindy o budoucím ruském neúspěchu v Sýrii;)

  ISIS a an-kakajda v Sýrii jsou na sračky díky Rusku a on si může tak akorát zvednout dávku uklidňovadel :)

  Jediné co může zmetka jako je on těšit a taky ho to určitě těší, jsou mrtví, po teroristických útocích američany řízených muslimů v Evropě, to jej učitě těší.

  A taky tréninkové kempy jeho kamarádů z ISIS v Bosně a v Kosovu, z toho si on a jemu podobní zmetci, určitě ukapávají :(

  OdpovědětVymazat
 7. Úvahy jsou to jistě správné, ale bez zatčení nejvyšších představitelů, bojovníků IS, a jejich výpovědí, nebude možné nic dokázat.

  OdpovědětVymazat
 8. Černoušek z Bíle boudy nemá čas tancuje tanečky v Argentině a normální lidé proti němu v ulicích protestuji a plakáty křičí zalez do své boudy a vypadnou z naši země ! Cameron je prodejna šlapka a bez peněz ani huby neotevře ! Rusko to bravurně zvladlo a celí svět mu za to děkuje a nezapomene !!!

  OdpovědětVymazat
 9. Obama a Cameron,stejnej křivej ksindl a hnůj....A to ještě mají spolu s Francouzama na rukou Libyi.Šmejdi...

  OdpovědětVymazat