Reklama

úterý 29. března 2016

Iskander-M je v Sýrii
29.3. 2016   Eurasia24
napsal/přeložil Geo Letmý videozáběr z vojenského pořadu ruské televize Zvezda potvrdil to, o čem se spekulovalo už dlouho: Rusko do Sýrie přesunulo také moderní taktické rakety systému Iskander-M. Informaci přinesl blog BMPD.

Na záběru z pořadu Sloužím Rusku z 27. března je na krátký okamžik zřetelně vidět odpalovací zařízení 9P78-1 operačně-taktického raketového komplexu 9K720 Iskander-M, umístěného na letecké základně ruského kontingentu v Hmeimim v Sýrii.

Iskander-M je mobilní raketový systém s dosahem 500 km. Taktická řízená raketa 9M723K1 (v kódu NATO SS-26 Stone) má délku 7,3 m, průměr 0,92 m a hmotnost 3800 kg a je vybavena bojovou hlavicí o hmotnosti 700 nebo 480 kg. Cíl zasahuje s maximální kruhovou odchylkou 5 až 7 metrů.

15 komentářů :

 1. V článku i na webu
  http://www.letectvi.cz/letectvi/Article66815.html se píše o doletu raket Iskander-M 500 km. Můžeme prý být zcela klidní, např. z Kalingradu do Prahy určitě nedoletí.
  Otázkou je, zda je možné těm Rusům věřit....
  O Kalibrech také tvrdili, že mají dolet pouhých 800 km, ale z Kaspického moře do Sýrie doletěly i když to bylo cca 1200 km. Dle ruských médií je oficiálně udávaný dolet 2500 kilometrů, některé neoficiální zdroje připouštějí i dolet výrazně vyšší.
  Tak nevím ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonyme (29. března 2016 18:01):
   Rusové nikdy!, opakuji nikdy! nestřílí své rakety jen tak.
   A proto, pokud na ně nebudeme útočit (třeba jen jako bezvýznamná součást agresivních sil NATO), může nám být lhostejné, jestli na nás dostřelí.
   Pokud se však staneme cílem pro odpovídající ruskou odvetu, buďte si jist, že na nás Rusko dosáhne. Ať již tou či onou raketou. Mají jich dost k tomu, aby nás přiměli vzít to v úvahu ...

   Vymazat
  2. Musíš hledat informace v odborných médiích a ne u novinářů, kteří nerozumí vůbec ničemu. Už před léty Rusové na mezinárodních vojenských veletrzích představovali Kalibry s deklarovaným doletem 2 300 km. Jen nějak náš nabubřelý Západ tomu moc nevěřil, stejně jako si stále myslí, že moderní zbraně Severní Koreje jsou jen atrapy. Jinak jsou také dohady o tom, že Iskander v modernější verzi má dolet až 800 km. To nás v naší Praze už dostihnou. Ale to je úplně jedno, protože v jednom raketovém sile na Sibiři u Krasnojarska je na naši republiku zacílena jedna raketa R 36 M2 SATAN ( v Rusku VOJEVODA ), která má dolet 15 000 km s deseti samostatně manévrujícími hlavicemi, každá o mohutnosti 800 kilotun ( na Prahu padnou 2 hlavice - Malá Strana, Jižní město ) s přesností dopadu 300 metrů a těchto deset hlavic o ničivé síle 400 Hirošim spolehlivě naši matičku zemi promění te

   v termojaderné peklo s okamžitou smrtí ž milionů lidí. Zbytek zemře krutou smrtí do jednoho měsíce. Takže bych moc nejásal.

   Vymazat
  3. Oprava - s okamžitou smrtí 6 milionů lidí

   Vymazat
 2. Jestlize se situace v Europe zlomi tim spravnym smerem kterej zacalo razit Madarsko/a to se stane z pravdepodonosti 500%/ a americky zmrdi odtud vypadnou,nebude duvod znepokojovat se z Rusackejch rachejtli!Podminkou vsak bude vymiceni toho marasu co se tady roztahuje jako nesmrtelny.Rusove chteji obchodovat a ne valcit!Pokud Polaci budou pokracovat smerem kterej si vybrali tak at zapomenou na svetlou budoucnost...
  Ukrousi si udelaji poradek doma sami a Slovaci taky. Nemcouri jakbysmet a Belgicane prestanou existovat!Preventivne,aby z te zumpy nahodou nevzeslo opet to svinstvo co zasralo celou Europu.Rusove vedi moc dobre,s kym se oplati obchodovat a komu nakopat prdel!Jako obchodnici jsou korektni a spolehlivi!
  Nechaji si Europu udelat generalni uklid samou a to se nepochybne stane. Usakove budou vykopani za velkou louzi a tam at si delaji co budou chtit,-treba at se vsichni mezi sebou pozabijeji nebo se povesi na suchy vetve...
  Pak zacne normalni obchodovani se vsim vsudy a pro blaho vsech zucastnenych stran.Takze nevidim jedinej znepokojujici duvod obavat se jakychkoliv ruskych rachejtli jakehokoliv urceni.pokud budou splnene vsechny predpoklady v plnem rozsahu a se vsi duslednosti!)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Idiote, Američani jsou jediní kteří jsou schopni tento kontinent ochránit pžed případnou hrozbou. Jakoukoli. Hluboce podfinancované armády kontinentální Evropy toho schopny nejsou ani ve snu.

   Vymazat
  2. To je jasný,ussacká plechová kavalérie je tak dokonalá,že když k nám ty jelita chtěli nacpat radar,tak jim z deseti pokusů sedm nevyšlo!!!???Už máš tak vychlastanou palici jako fotr Lahváč I.

   Vymazat
  3. Hej ty BLBE, Anonymní29. března 2016 19:14
   nevím koho amícíci už ochránili, leda tak vytvořit chaos,přivést jinou zemi do zkázy a pak z toho těžit, nato jsou kabrňáci, jo a vymývat pitomcům jako jsi ty mozky, to umějí skvěle, jak vidno.

   Vymazat
  4. I kdyby nás čistě teoreticky rusové napadli, což je dle mého samozřejmě blbost, tak amíci kvůli nám do války s Ruskem nepůjdou a to ani v případě, že by rusové obsadili celou Evropu, NATO je pro nás úplně k hovnu, slouží jen amíkům a ti ostatní jen jako blbci platěj.

   Vymazat
  5. O čem tady trollík 19:14 v rámci cpaní klínů do hlavy filozofuje, v souvislosti s invazí machometánů NATO jasně prohlásilo, že nebude bránit společnou hranici EU.

   Vymazat
  6. Pro 2O:27 a pro admina.Kdy bude konec těmto komenářům konec? Vážně se zabývám o trestní odpovědnosti webu NR.Komentáře druhu 20:27 patří na porno stránky a nebo Nová Republika by měla být přístupna po 22hodině

   Vymazat
  7. 9:34
   Jen bonzuj, Pepku, bonzuj. Stejně jako jsi bonzoval STB.

   Vymazat
  8. Pro 9:34-Kamo,pozadej svyho nadrizenyho sluzebnim postupem o preveleni k dopravni anebo poradkove policii...

   Vymazat
 3. Napriklad pred turisty ze stredniho vychodu.

  OdpovědětVymazat
 4. Komentare na NR a mnoha dalsich alternativnich a konzervativnich strankach jsou velmi dulezite,aby lide rekli,co si o dane zprave mysli.
  Clovek se z nich kolikrat dozvi vic,nez ze samotne zpravy.
  CZ75

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.