Reklama

.

.

čtvrtek 3. března 2016

Izrael poskytl první těžební licenci na ropu na Golanských výšinách společnosti napojené na Dicka Cheneyho


Michael B Kelley
3. 3. 2016   Zvědavec

Izrael udělil americké společnosti první licenci na průzkum ropy a plynu na okupovaných Golanských výšinách, uvedl John Reed z Financial Times.


Místní dceřiná společnost newyorské společnosti Genie Energy – ve které je poradcem bývalý vice-prezident Dick Cheney a mezi jejíž akcionáře patří Jacob Rothschild a Rupert Murdoch – bude nyní mít exkluzivní právo na okruh velikosti 153 mil čtverečních v jižní části Golanských výšin.

Tato geografická lokalita se pravděpodobně ukáže kontroverzní. Izrael obsadil Golanské výšiny v šestidenní válce v r. 1967 a anektoval toto území v r. 1981. Správa této oblasti – která není uznávána mezinárodním právem – byla většinou poklidná, dokud před 23 měsíci nevypukla syrská občanská válka.

„Tento čin je především politický – je to pokus prohloubit vazby Izraele na okupované Golanské výšiny,“ řekl FT izraelský politolog Yaron Ezrahi. „Načasování přímo souvisí s faktem, že syrská vláda je zaměstnána násilím a chaosem a nemůže se zabývat tímto problémem.“

Na Golanských výšinách je asi 20,000 izraelských osadníků

Počátkem měsíce jsme informovali, že Izrael zvažuje vytvoření nárazníkové zóny sahající z Golanských výšin na území Sýrie až 10 mil, aby zajistil 47 mil dlouhou hranici před hrozbou islámských radikálů v oblasti.

Tento krok by přesáhl Dělící zónu pozorovatelských sil OSN zřízenou v r. 1973, aby se ukončila yomkippurská válka a vytvořila se nárazníková zóna mezi těmito dvěma zeměmi.
Reed poznamenává, že nedávný nález zemního plynu u pobřeží Izraele (ve skutečnosti Gazy – p.p.) ve Středozemním moři přinesl této zemi jedno z největších pobřežních ložisek zemního plynu na světě, což znamená, že Izrael se může stát významným vývozcem energií v regionu.


Israel Grants First Golan Heights Oil Drilling License To Dick Cheney-Linked Company vyšel 22. února 2016 na businessinsider.com. Překlad v ceně 118 Kč Zvědavec.Poznámka redakce Nové republiky: V článku není dostatečně zdůrazněno, že Golanské výšiny podle mezinárodního práva stále patří Sýrii a plyn objevený s pobřežním šelfu v oblasti Ghazy podle mezinárodního práva patří Palestině.

24 komentářů :

 1. Klasika.....
  USrael.Židoteror.Okupace.Chaos.Válka.
  Vypálená země.Uprchlíci.,ale když někdo řekne
  slovo kritiky ,je okamžitě antisemita...
  jituš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Golanské výšiny nikdy nepatřili Izraeli,zabral si je a je klídek :-) Naproti tomu Krym vždy patřil Rusku,připojil se zpět k Rusku a celý svět se může z toho " násilí " podělat :-)

   Vymazat
 2. Nechápu jak může Izrael dát USA exkuzivní práva na průzkum a těžbu ropy a zemního plynu na Golanských výšinách, když mu tam nepatří ani píď země a vše je to Syrie. To samé se týká ložiska plynu u Gazy, která rovněž nepatří Izraeli, ale Palestíně. Samozřejmě vše lze když to posvětí USA, které navíc z toho budou jen těžit nemalé peníze. Co na to mezinárodní společenství národů a co OSN - jako vždy když v tom jsou zaháčkovány USA, tak mlčí a mlčí a dělají, že se nic neděje.

  OdpovědětVymazat
 3. Všeho dočasu, až se Jordán spojí s Palestinou Libanonem Egyptem a Sýrií, podporovanými Iránem
  a Irákem s tichým souhlasem Ruska Jemenu a porevolučních vlád Sausaké arábie Kataru a Arabských emirátů vše bue úplně jinak než bylo v týdenní válce.

  OdpovědětVymazat
 4. Zida nad vodou drzi pouze zase Zid v USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ale také židi z ČR. Přečti si ministry v Klausově první vládě a tzjsitzi si, kdo byl ne-žid z nich.

   Vymazat
  2. Není žid jako žid. I v Izraeli protestují proti tomu. Holt i nezi vyvolenými jsou zjevně vyvolenější, což je ale spíše případ pro psychiatry.

   Vymazat
 5. doktor ad 23.01 Arabi se nikdy nespojí a z toho Izrael žije.Prostě jsou to muslimové, kteří toho nejsou schopní mj. pro rozdíly ve výkladu koránu.Navýš je rozeštvávají USA a Izrael, kteří jedno a totéž jsou..a personální unie ve vedení zemí NATO to jistí,

  OdpovědětVymazat
 6. Vidím, že náckové tady mají zase slezinu. Hnus.

  OdpovědětVymazat
 7. Jak tady můžete psát proti islámu a být i proti Izraeli který jediný s nimi bojuje?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protoze je to tady banda vlastizradnych komousu a nacku. Kam vitr, tam plast.

   Vymazat
 8. Poslouchejte nacisti, zidi se od vas uz do koncentraku znovu zahnat nenechaji. Tak se uklidnete, pakazi.
  A se svym uzemim si Izrael muze delat co chce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mongole 5:07, od kdy patří Golanské výšiny Izraeli? Nauč se češtinu hnědý blbe.

   Vymazat
 9. Čím míň peněz z ropy budou muslimové mít tím míň peněz na zabíjení křesťanů,ateistů a židů budou mít.Palestina je teroristický stát který vede HizbAlláh(čemu v tom názvu nerozumíte, Alláhovi?) a Syrští muslimové nejsou hodní jen proto že mají za spojence Rusko.A vy pitomí náckové jestli se arabský svět spojí máme v Evropě minimálně třistaletou válku a s ní spojenou bídu a hlad která se bude týkat i evropských antisemitů.Všech bez vyjímky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Golany byly Izraelem anektovány. Nepatří Izraeli, vo tom to je. Viděli jste politika, který by proti tomu něco namítal? To by byl hned nácek, že?

   Vymazat
  2. Se podívej, co antigojové vyváděj v Evropě.

   Vymazat
 10. Jak může Izrael disponovat s ukradeným územím, které by mělo právě v nejbližší době vrátit Sýrii. Sprostá loupež bohatých Golan.
  Izrael, velký spojenec USA, si dělá co chce!!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Zdravím Jituš :, Izrael jsou obyčejní zločinci vraždí Palestinské děti zabírají území co jim absolutně nenáleží a ještě ho dohazuji další pijavici v USA ! A copak děla OSN ještě chrápete ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby Izrael zabral veškeré území všech těch arabských islamistických kozomrdů, bylo by to jedině dobře.

   Vymazat
  2. 11:35 - s tím by se dalo i souhlasit:))A dávají jim zadní nohy do holinky?(myslím těm kozám, aby neutekly:)))

   Vymazat
  3. Kdyby tvůj fotr nebyl debil, nezplodil by idiota jako jsi ty 11:35 obřízko.

   Vymazat
 12. jj ten vecny problem s licousnikama a svetem prolezlym zidovskou hiearchii! je na case noveho leadera by udelal poradek!!!
  amik

  OdpovědětVymazat