Reklama

.

.

neděle 6. března 2016

Já už nevěřím nikomu!

Valerie Ivaškina

6. 3. 2016, Petr Ďoubalík, Anatolij Šarij, Pavel Perec, Valerie Ivaškina - Jak se daří lidem na Krymu?


Také se vám to stává? Diskutujete, argumentujete, uvádíte příklady, citujete, odkazujete na zdroje a v odpověď slyšíte: "Já už nevěřím nikomu!" 

Jsme zavaleni informacemi, o jejichž množství a aktuálnosti se mohlo našim předkům jen zdát. Na internet připlouvají každou minutu tisíce nových textů, fotek, videí. Kvalitních, objektivních i naopak, ano i podvrhů. "To je upraveno ve photoshopu...", "Kdoví, kde to natočili?!", "Co se nehodilo, to vystříhali."

Objevuje se proto stále více videí natočených "na jeden zátah". Bez střihů. Nadšenci amatéři, kteří nám chtějí zprostředkovat důvěryhodné informace, chodí se zapnutou kamerou a ukazují, jak to kde vypadá nebo se dotazují kolemjdoucích na jejich názory. Nanejvýš pak zrychlí nudnější pasáže, aby šetřili náš čas. Jen žádné střihy! Ať se tomu dá alespoň trošičku věřit.

Nedávno jsem narazil na takové video. Mapovalo názory lidí na Krymu. Dotaz zněl: "Chtěli byste se vrátit zpět pod Ukrajinu?" Pro představu doporučuji kousek shlédnout (je na konci příspěvku). Já ho viděl celé a dnes jsem se odhodlával, že si ho pustím ještě jednou, abych pro vás spočítal, kolik bylo kterých odpovědí. Ale práci mi ušetřil Anatolij Šarij (AŠ). Nejen, že spočítal odpovědi, ale především ukázal, jak dokáží i s takovým videodokumentem naložit ukrajinská lžimédia (UTV), aby výsledek odpovídal jejich propagandě.
Anatolij Šarij

AŠ:
Teď vám ukážu, jak odhalují ruskou propagandu na ukrajinské TV.

UTV:
Neustále rostoucí ceny, odvody do bojující armády, ničení přírody a iluzorní představy o mostu. Po půlroce ruské okupace místo slibovaného ráje dostali krymčané odpověď od lidí. Dotazoval se v ulicích Simferopolu v konci srpna ruský bloger Pavel Perec…

AŠ:
Mluví se o hrůzách Krymu, ceny rostou a oni využívají video ruského blogera Pavla Perce. A on se dotazuje: „Chcete se vrátit pod Ukrajinu?“ a oni odpovídají: „Ano“ nebo „Ne“. A teď poslouchejte:

UTV:
Výsledek může udivit oddané diváky ruské propagandy.
Řekněte, kdybyste měla možnost se vrátit zpět do součásti Ukrajiny, vrátila byste se?
1 – Ano
2 – Samozřejmě, tam je lépe, než tady
3 – Já ano, protože se mi komfortně žilo, dřív, při Ukrajině
4 – Možná
Polovina dotazovaných se nebála říci pravdu...

AŠ:
Stop, stop! Co nám to řekli? Polovina dotázaných se nebála říci pravdu? A „pravda“ je tedy to, že každý krymčan se chce vrátit pod Ukrajinu? „Polovina dotázaných“ a ukázali 4 lidi. To znamená, že se celkem zeptali 8? Ještě čtvrtina se bála odpovědět. A kdo tedy vlastně řekl „Ne“? To bude zajímavé!

UTV:
A pouze zbývající čtvrtina hlasovala tradičně za „Krym je náš!“ To ale neuvidíte na „kiseljovské TV“ (ruské státní TV, redaktor Dmitrij Kiseljov).

AŠ:
Šarij opakuje (cituje): „…a pouze čtvrtina řekla, že se nechce vracet pod Ukrajinu, ale to už neukážou v „kiseljovské TV“… Já pamatuji, ne tak dávno Ganapolskij takové věci oznamoval a pak...??? Tak pojďme, přepočítáme!
15x „Ne“.

Nepočítám ty, kdo odmítli odpovídat na dotaz, počítám ty, kdo řekli „Ne, nechci se vracet do Ukrajiny“ – 15 lidí. A těch, kdo řekl „Chci“ – 4 a ty všechny také ukázali ve vysílání ukrajinského telekanálu, s tím, že prý jen čtvrtina řekla, že se vrátit nechce. A s vaší matematikou – je vše normální? 15x - Ne, 4x - Ano. To opravdu neukáží na „kiseljovské TV, to ukáží na ukrajinských TV, které zalhaly, není co dodat.
překlad: Ď.

Tak vidíte: učebnicová ukázka, jak dokáže šikovný ukrajinský lhář převrátit i takové video v pravý opak. Kdoví, jestli se mu u toho aspoň uši červenají?
Valerie Ivaškina

Pro zlepšení nálady proto doporučuji, pojďme se ještě kousek projít se sympatickou Valerií Ivaškinou po krymském Sevastopolu a Simferopolu. Opět nonstop kamera a podobné dotazy: Jak se změnil váš život za poslední 2 roky? Chtěli byste zpět pod Ukrajinu? Mladičkou Valerii podezřívám, že chtěla získat poněkud jiné odpovědi (téměř všichni jsou spokojeni a pod Ukrajinu nechtějí). V úvodu totiž mluví o "anexi" Krymu a občas se pokouší zmást dotazované ukrajinštinou. Nutno jí ale přiznat dokonalou profesionalitu, nedává na sobě nic znát a zůstává stále přívětivá a veselá. A o to víc mám pocit, že výslednému pocitu z videa mohu věřit. Ukrajinský střihač i matematik budou mít tentokrát opravdu těžkou službu, jestli budou chtít i tento materiál použít pro svou propagandu.


46 komentářů :

 1. Je možné,že na Krymu jsou lidé,kteří by chtěli zno-
  vu patřit pod UA.Podle jiných zdrojů je to ale vel-
  mi nízký počet obyvatel.A nejsou to jen ruská media.
  Co bylo z UA řevu po francouzském dokumentu.Snaha
  zakázat vysílání dokumentu.Prý UA dodají dokument,
  schválený ofociálními místy.Tedy cenzurovaný.Jakou
  má takový dokument cenu je zbytečné říkat.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 2. Pokud by se čistě teoreticky Krym navrátil Ukrajině, nepochybně by kyjevská vláda dokončila to, co v roce 2014 už nestihla, tedy poslala by armádu s podporou nacistických bataliónů proti civilnímu obyvatelstvu, stejně, jak to udělala na Donbase. Podle mě si to každý Krymčan uvědomuje, proto jich také skoro 98 procent v referendu hlasovalo pro odpojení od Ukrajiny a připojení k Rusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přestaň pindat o banderovcích, kteří nehrají žádnou roli . Krym se buď musí vrátit Ukrajině a nebo Rusové se musí postavit k tomu celému čelem, zaplatit reparace a ukradený majetek a možná bude všechno OK. Doporučoval bych nečíst a hlavně nevěřit všem blábolům, co píše proruská propaganda - a bohužel i na některých českých webech, včetně tohoto. Žasnu, jak tady mnozí nadávají na mainstream a přitom jste těžce ovlivněni masovou propagandou a k tomu ještě z cizího státu. Ach jo ...

   Vymazat
  2. Pokud by se vrátil Krym pod Ukrajinu, pak můžeme počítat s tím že do 5 let je na Krymu vojenský základna USA! Další kroky je možno domyslet.

   Vymazat
  3. Texas se musí vrátit Mexiku?!!!

   Vymazat
  4. To 0:42
   Zaplatit...komu? Ukrajině těžko. To by napřed musela Ukrajina zaplatit Sovětskému Svazu (Krym byl předán Ukrajině r. 1954 - za Chruščova), což asi už stejně těžko půjde. A kdyby měla zaplatit Rusku, tak nevím v čí prospěch by toto vyrovnání vyznělo.
   A pokud zpochybňuješ banderovce v Ukrajině, tak skoro lituju námahy, cokoli Ti objasňovat...

   Vymazat
  5. 8:07 banderovci na Ukrajině získali asi tak 2% hlasů ve volbách, na rozdíl od stejně smýšlejícího Kotlebu na Slovensku - kterého tady řada diskutérů vychvaluje skoro až do nebe. Udělejte si trochu pořádek. A pochopte, že svět se neřídí už dávno přáním nějakého diktátora z Kremlu. Mimochodem memorandem v 1994 i Rusko potvrdilo neměnnost tehdejších hranic Ukrajiny, která se na oplátku vzdala svých ZHN. Ale to ty jistě víš, jenom to obratně zamlčuješ, nebo to tak snad není ?

   Vymazat
  6. Pro pablba v 11:49
   Když zmiňuješ Putina jako diktátora tak proč tak nemluvíš o všech zvolených politicích? Putin je řádně zvolený prezident a ty jsi jen hovno v záchodové míse těsně před spláchnutím. Předpokládám, že jsi z Ukrajiny podle blbosti kterou šíříš nemůžeš být odjinud, takže bys měl dobře vědět, že dohody jsou platné dokud je partner normální, v okamžiku státního převratu již není možno cokoliv dodržovat, taky bys nejspíše někomu nedával dokodnuté peníze v okamžiku, kdyby je ten partner najednou chtěl použít proti tobě, ale vlastně ty jo, ty jsi z Ukrajiny.

   Vymazat
  7. Bez tých zbytočných emócií by som navrhol pozrieť sa realite do očí. Svetová veľmoc a svetová mocnosť si ukázali svaly, oňuchali sa a zhodli sa na tom: veľká rvačka by bola príliš nákladná. Tí, na ktorých nevidieť si sadnú, pohovoria, kávičku vypijú a... dohodnú sa. Ako si zachovať tvár, čo ešte áno a čo už nie. Keby sa tak veľmi nepotrebovali, jeden by aj uveril, že si idú po krku, ale ono sa zrazu čosi zmierni, tam sa čosi podarí, tu sa v čomsi neprekáža... Keď sa isté analytické centrum zmieni, že už rozbitá Ukrajina stojí priveľa a nikam to nesmeruje, iné dodá, že by bolo vhodné si "podeliť zodpovednosť".Vláda sa mierne potrasie, figúrky sa premiestnia a "evolučný" vývoj dozreje k "revolučnému" riešeniu.Až budeme o trochu starší možná sa nám už bude zdať normálne, že je Ukrajina napr. ľavobrežná a pravobrežná. Možno sa nám bude zdať, že Poľsko sa po dlhom čase zasa cíti ako nasýtený kocúr a na Donbase budú chodiť na pikniky do polí. Buďme optimisti, s našimi historickými skúsenosťami môžme tušiť, že geopolitika vníma morálku inák ako diskutéri na internete.

   Vymazat
 3. Vrátit se chce pravděpodobně pouze pár fanatiků, např. Krymských tatarů. Jak by se normální člověk mohl chtít vrátit? Na Krymu tvoří většinu občané s ruskými kořeny. Jak by skončili? Jako na východě Ukrajiny, jako v Doněcku apod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti tatarští fanatici usilovali o odtržení již od Ukrajiny a připojení k Turecku což turci podporovali i dříve a je jich hrstka, jako při posledni antidemonstraci sluníčkářů v praze v čele s tím parchantem nějakých herců svezených z celé republiky i dětí emigrantů z celého světa a nějakým profesorem chazaren sionistického vyznání.

   Vymazat
 4. Pravdu by do televizni kamery v zemi kde vladne Putler a jeho gestapo rekl jen malokdo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blbečku 22:27! Co sem píšeš takové žvásty? O dnešním Rusku nevíš nic. Jen kvičíš nenávistí, usmolený lúzře! Pavel P.

   Vymazat
  2. 22:27 máš pravdu, obvykle do TV redaktorovi se bojí občané říct něco jiného než je oficiální verze. Nálada v Rusku není vůbec optimistická - minulý týden jsem tam byl naposledy . obávám se, že to tam špatně dopadne. Tak nesvobodnou společnost jsem už dlouho neviděl.

   Vymazat
  3. A to já zase viděl, například asi tak před deseti lety na mě ve východním Turecku mířila turecká hlídka těžkým kulometem. On se totiž v každé Dolmuši může schovávat krom baťůžkářů z Čech ještě nějaký zlý Kurda z PKK. Svoboda je relativní. A zákay vycházení po desáte večer, to myslím v Rusku taky ještě běžně nepraktikují.

   Vymazat
  4. Chujmere,jsi ještě větší kokot než kdo kdy doufal!!!!!!!

   Vymazat
  5. Pepku vyskoč a otoč se o 180 st.Teď!

   Vymazat
 5. Tragédie je to ,co ukázala židovláda v Kyjevě za teror proti obyvatelstvu.Dodnes nebyli viníci
  potrestáni a pravděodobně nikdy nebudou.
  Dnes jsem měla tu pochybnou čest se na pár tlam v blábolivé akci opět ( v tv náhodou u kamarádky) podívat.Všechno roztleskàvači ,podjebàvači a nakonec majdanoví vrazi -škodná v zemi..Všimněte si,že neříkám ve vlastním národě-jejich vlastní totiž není..Pravý sektor také jimi zástupně použit a pak prohlàšen jako jediný za zločinné banderovce a fašisty.(tím mu samozřejmě neodpírám účast a vinu na vší té hrůze...)
  Chtějí to nechat vyvanout ,ten jejich smrad z krve a já jenom doufám ,že se jim to nepodaří a budou potrestáni .Přála bych si,ať to zní jak chce (je mi to jedno),aby tahle země byla rozdělená na ty nejnemožnější části,aby byla jak se říkà úplně rozcupovaná na hadry ,aby těmhle oligarchickejm hajzlům nezůstalo nic,než než nějakè pofidérní,nezajímavé okleštěné jádro ,kde bysi mohli tak leda vzpomínat ,jak si chtěli kdysi hrát na ´velikou a významnou ukrajinu....´
  vlaštovka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo koho napadl a kdo komu ukradl uzemi, vlastizradna komunisticka slepice?

   Vymazat
  2. claštovko - zkro´t trochu nerva. Kdyby jsi se podíval/a pořádně, tak zjistíš, že Ukrajině ukradli část území .. a to je fakt, který se nedá odepřít. Jak by se Ti líbilo kdyby třeba jižní Moravu zaplavili vojska z Maďarska a prostě si obsadili místní úřady vojáky bez označení ?

   Vymazat
  3. vy dva sráči, je těžké pochopit? že to tak lidi chtěli.

   Vymazat
  4. Tak ještě jednou a pomalu pro ty, co mluví o ukradeném území:
   V roce 2010 svobodně a demokraticky zvolený krymský PARLAMENT (ano, Krym měl v Ukrajině zvláštní status s vlastním parlamentem) vyhlásil referendum o dalším osudu Krymu. V něm se 96% (slovy devadesát šest procent) obyvatel Krymu vyslovilo pro připojení Autonomní republiky Krym i Sevastopolu k Rusku. Dne 21. března 2014 Rusko NA ŽÁDOST PARLAMENTU (pořád stejného)nově vzniklé Republiky Krym začlenilo Krym a město Sevastopol do svého státního území.
   Jestli existuje nějaký demokratičtější způsob upatnění práva na sebeurčení podle Charty zákládních práv a svobod, tak ho prosím uveďte.
   Označit použitý postup za "krádež území" může jen ...píp. To ale jistě víte.

   Vymazat
  5. 0.02
   A tvojí Anku Rádodajku která tě vypradla po tom šíleným mejdanu napadla NEMOC ŠÍLENÝCH KRAV KDY?????Zavři hubu ty degenerovanej pazdráte!!!!!!

   Vymazat
 6. a takhle to podle Tebe řeší ? že tam sousední stát pošle neoznačené vojáky ? možná v Africe, ale v Evropě přece ne ! Proto svět protestoval, a proto jsou i sankce a proto jde Rusko dolů vodou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak se podle vás řeší situace, kdy vy darujete příteli řekněme auto a on vám za to na oplátku propíchne pneumatiky u vašeho auta a navíc vám před vrata postaví valník s hnojem? Naše zákonodárství to řeší tak, že v takovém případě lze dar vyžádat zpátky. Ovšem v případě, kdy je známo, že soudcem bude tchán protistrany, je asi lepší poslat zelené mužíčky.

   Vymazat
  2. 0:57 Neoznačení vojáci se tam objevili až poté, co se kyjevští majdanisté pokusili násilím obsadit tamní parlament. Potom jen bránili označeným ukrajinským vojákům (bylo jich 22000, z toho jen 4000 odešli na Ukrajinu) vyrazit z kasáren a "ukáznit" Krymčany, jak to bylo předvedeno na Donbasu.
   Pokud by neoznačené vojáky považovali Krymčané za hrozbu, jistě by s nimi domobrana a parlament nespolupracovali. Argument, že jejich přítomnost ovlivnila svobodné hlasování, je pitomost. Dovedete si představit, že by v roce 68 bylo u nás vyhlášeno referendum o připojení k SSSR a kvůli přitomnosti vojáků by 96% bylo pro? Jestli ne, tak už to prosím nikdy neříkejte. Jinak vědomě lžete.

   Vymazat
  3. Jak dlouho už odbíráš MfD a čučíš na ČT, bezmozku? Říká ti vůbec něco Nuland nebo Bidden?

   Vymazat
  4. To je tady snůška Rusofobních magorů. V Moskvě jezdí víc nových mercedesů jak v celé západní evropě. Potkal jsem se tam s lidmi, kteří se s Vámi podělí o to "poslední" co mají, takové nerostné bohatství nemá zádný stát na světě, výrobky, které potřebuje RF ke své obraně nemají na světě konkurenci, ect.ect.

   Vymazat
  5. sleduji tuto diskuzi a skoro se mi nechce věřit. takže podle diskutérů posílat přes hranice neoznačené vojáky je správné a vlastně se nic neděje ? ¨Tak to je skutečně scestné - nikomu nic nepřeji, ale jenom si to zkuste představit v dnešní době třeba na severu kdyby přijeli přes hranice neoznačení polští vojáci chránit si své občany sice polské národnosti ale českého občanství .. A třeba by to zdůvodňovali tím, že v Praze sedí jako premiér Sobotka.

   Vymazat
  6. 10.48
   A co takhle vyhnání demokraticky zvoleného prezidenta a demokraticky zvolené vlády? To je v pořádku? Co bylo dřív? Puč v Kyjevě nebo připojení Krymu k Ruské federaci? K čemu chodit k volbám, když pak legitimní vládu Západ nerespektuje?

   Vymazat
  7. Váš příklad má jednu chybu, nebere v úvahu, co předcházelo. Pokud do Vašeho modelového případu vložím předchozí děj, bude situace vypadat poněkud jinak. V Praze začnou nacionálně proti Polsky orientované demonstrace. Demonstranti se nakonec zmocní vlády. Ihned po převzetí moci prohlásí, že i v oblastech s převážně polským obyvatelstvem, je jediný úřední jazyk čeština. Pokud chce tamní obyvatelstvo mluvit rodnou řečí tak jen doma a pro jistotu tam začnou přijíždět radikální členové nacionalistů. Pak už příchod polských vojáků jeví v poněkud jiném světle.
   Z hlediska mezinárodního práva je samozřejmě připojení území cizího státu bez jeho souhlasu protiprávní čin. Zase je tu jedno „ale“.. Kdo podkopal mezinárodní právo odtržením Kosova od Srbska, invazí do Iráku bez mandátu OSN (dokonce i bez vyhlášení války), zneužití rezoluce OSN v Libyi a podporou islámských vzbouřenců v Sýrii? Co je dnes v souladu s mezinárodním právem?

   Vymazat
  8. 6:27 co je to nuland a biden ? jsem obyčejný ovčan a znám jenom nula a bidet

   Vymazat
  9. Mach 13:34 Ale i v Tvé úvaze je chyba - žádný zákon o zákazu ruštiny nikdy nebyl schválen a dokonce ve skutečnosti se nikdy nestalo, abych třeba já na Ukrajině při služebních cestách dříve nebo i nyní nerozumněl . A pozor - já absolutně ukrajinsky neumím, dá se říci ani slovo. V TV hlavní zprávy jsou převážně v ruštině - i dnes (naposledy začátkem února, kdy jsem byl v Kijevě a Charkově), takže argument s jazykem nemohu brát vážně. Tady je vidět, jak lehce se dá neznalý člověk oblbnout. Skutečnost je prostě taková a hotovo.. a milionkrát můžete tvrdit něco o jazykovém zákoně = nic takového neexistovalo a neexistuje dodnes.

   Vymazat
  10. Tento příspěvek 18:25 mě přesvědčil, že jste syčák a ne ledajaký, nýbrž placený bruselský troll. Jak se snažíte překroutit platný zákon o ukrajinštině jako jediném úředním jazyku nebo banderovský zákaz vysílání ruských televizních stanic. Proskribce a křišťálové dny na západní Ukrajině, pogromy a vyhlazování rusky hovořícího obyvatelstva na východní Ukrajině, tohle popřít nemůžete! A k příjmu Svobodné Evropy jste se před rokem 1989 také dostal, stejně jako se dnes v Kyjevě dostanete k satelitnímu vysílání ruských TV, dokud někoho z nácků nenapadne úprava nově prodávaných přístrojů.

   Vymazat
  11. Ad 21.07
   Vůbec to nemusí být placený bruselský troll. Stačí sledovat Českou televizi, ta člověku vypláchne mozek dokonale.

   Vymazat
  12. Povšimněte si, že 18:25 argumentuje cestami na Ukrajinu, takže vědomě lže coby dobře placený eurohujer nebo bruselský troll.

   Vymazat
  13. Ad 21.20
   Samozřejmě že lže, o tom není sporu. Typický demokrat, kvůli kterým se slovo demokrat stává nadávkou.

   Vymazat
  14. 18:25 Že je ta Wikipedie ale prolhaná:
   "Kromě nyní Ruskem anektovaného Krymu, kde je úředním jazykem také ruština, je na Ukrajině prozatím oficiálně úředním jazykem výhradně ukrajinština".

   Ještě jeden citát z Wiki:
   "Z lidí, deklarující se rodilé Ukrajince, zhruba 15% nehovoří ukrajinsky. Ruština je rodným jazykem 29,6 % obyvatel, z nichž necelé dvě třetiny tvoří etničtí Rusové; rusky hovoří také většina ukrajinských Bělorusů a Židů".
   Samozřejmě že se tam rusky bez problému domluvíte. Ale pokud vy nebo výše uvedení musí jednat s úřady, mohou úřady s nimi komunikovat výhradně Ukrajinštinou.

   Vymazat
 7. NEREAGOVAT na 22:27
  To je ten loser.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toho fašistu poslat na Ukrajinu, ke svým krvavým náckům.

   Vymazat
  2. Je to další sympatizant s banderovskými vrahy českého, polského, židovského, maďarského a nakonec i ukrajinského národ?

   Vymazat
 8. Máme demokracii, takže lze otevřeně fandit ukrajinskému fašismu pod taktovkou ČSSD. Otřesné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. soudruzi z ČSSD se už vezou ve vagónku, který jede na konečnou do vozovny :-)

   Vymazat
  2. Co je špatného na papírové šibenici jako názorné ukázce výjimečného (nejvyššího) trestu pro vlastizrádce nebo je protektorátní kolaboranté - vítači a sluníčkáři spolu s katolickými pederasty a protestantskými sektami (souhraně nazývanými církevní zlodějina) chtějí místo toho odměňovat?

   Vymazat
 9. vlast tě (22:27) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
 10. Co je demokracie: Tak demokracie je obsazení části Kypru Tureckým vojskem. Demokracie je bombardování Jugoslavie se zaměřením na nemocnice, vlaky, velvyslanectví, mosty, obytné domy a to humanitárnim bombami s obohaceným uranem. Demokracie je rozbombardování Iráku a rozbombardování Líbie. Demokracie je taky bombardování Syrského území Tureckem, demokracie je obchodování Turecka a Izraele s Islamským státem. Vše výše uvedené je samá demokracie a kdo o tom byť jenom pochybuje je příznivec Putina, který dle naší slavné ČT 24, ČT 1 a dalších médii to všechno zavinil. USA pět let bombarduje území Sírie, ale dle komentářů na ČT 24 migrační krizi zavinilo Rusko. Let MH 17 nad Ukrajinou ještě nestačil dopadnout na Ukrajinskou zem a Obama už hlásil že toto letadlo sestřelil Putin. Kalousek na ČT 24 otevřeně řekl, že kdyby se Velká Británie odpojila od EU nejvíc prospěchu by na tom mělo Rusko které vlastně je toho všeho příčinou. Od fašistů nás neosvobodila Rudá armáda ale demokracii nám přineslo až náš vstup do NATO, které s naším souhlasem hned za několik dní po vstupu demokraticky vybombardovalo a vyzabíjelo obyvatelstvo Jugoslavie. Všechno toto je možné shrnout do jediné věty: " Raději budeme lhát a zabíjet s Američany, než hovořit pravdu a bojovat proti válce s Rusy!

  OdpovědětVymazat