Reklama

pátek 25. března 2016

Ján Čarnogurský: Čoskoro vystúpime z NATO. EÚ je poslušný mopslík USA, našou nádejou je Rusko

25.3.2016     Parlamentné listy (významně kráceno) Blog Jána Čarnogurského
Ján Čarnogurský, advokát, bývalý slovenský premiér a minister spravodlivosti v úvode svojho blogu, ktorý má Čarnogurský na konzervatívnom portáli Postoj.sk, zhrnul priebeh bruselských útokov. Napísal, že ministerka zahraničia Federica Mogheriniová na udalosti zareagovala plačom. „Bol to najlepší signál o sile Európskej únie,“ myslí si Čarnogurský. Leží v žalúdku aj fakt, že Turecko, ako náš partner v NATO, podporuje Islamský štát.


Bývalý disident Čarnogurský skritizoval všetkých, ktorí skritizovali Roberta Fica pre to, že chcel prijať len kresťanských utečencov. Tento krok Čarnogurský vníma ako správny.

Slovenská armáda nás podľa konzervatívca nie je schopná brániť, lebo Slovensko je v područí NATO a Američanov. Myslí si tiež, že z NATO čoskoro vystúpime. „Dovtedy aspoň nedovoľme, aby sa čižmy NATO pevnejšie rozkročili v našej krajine medzi Tatrou a Dunajom,“ píše Čarnogurský na svojom blogu a dodáva, že riešenie celej situácie vidí v spojenectve s Ruskom.

34 komentářů :

 1. Nikdy jsem nevěděl a dodnes nevím, co si mám o tomto člověku myslet. Myslí svoje slova upřímně a nebo to všechno jen hraje? Nevím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem u něj byl jistou dobu "na rozpacích",co je vlastně zač.
   Od 89 "ušel velký kus cesty" a jak je vidět,došel k rozumu,příklad toho,že nikdy není pozdě....

   Smazat
  2. Tento človek sa zaslúžil hlavne o to, aby sme sa dopracovali k tomu, že nie sme sebestační a sme závislí na západe vo všetkom.! Dnes zrejme už pochopil aký bol strašne " múdry " ! O seba sa vedel veľmi dobre postarať, tak ako aj Mečiar a ďalší.!

   Smazat
  3. 05:44 soběstatčnost v globalizovaném světě je sice možná, ale bolestná. můžeme být soběstační - ale za vysokou cenu, snížení životní úrovně atd.. kdo šlape někde ve vedlejší koleji a ještě k tomu se uzavírá před světem, tak to tam potom taky podle toho vypadá. Viz Rusko - merkněte na statistiky, podívejte se na nějakou politickou talkshow z ruské televize. I běžní občané už toho tam mají dost, po chvilce blahobytu zase zabředli do průserů ... Snahy uzavírat se do sebe v dnešním světě je cesta do pekla.

   Smazat
  4. pro 9:51 ...soběstačnost je nezbytná. byli jsme před bruselem budeme i po něm. pamatuj! kdo se pro pohodlí vzdá svobody, ztratí pohodlí i svobodu. pokud jako národ nechceme zahynout, budeme se muset rozhodnout. vybereme-li špatně... tentokrát nás rusko neosvobodí.

   Smazat
  5. 9.51 opravdu toužíte po teroru a atentátech jako ve Francii, Belgii, Anglii, Švédsku... s tím, že nebezpečí doshauje stále větších a větších rozměrů? stojí opravdu právě ztráta běžné každodenní bezpečnosti za to? Abych použil obvyklý příklad, já se opravdu klidně bez každodenní dostupnosti pomerančů a banánů obejdu a koupím je třeba jen jednou za týden nebo vůbec, ale bez každodenní bezpečnosti a možnosti pohybu po území beze zbraně se budu vzdávat opravdu jen těžko

   Smazat
  6. Ad průsery v Rusku - vy určitě nemluvíte o tom, jak vypadají v porovnání např s devadesátými lety statistiky teroristických útoků v Rusku a o schopnosti udržet rozvoj společenského uspořádání tak, aby nemizelo, jak říkají Rusové "kořenné osídlení" ...

   Smazat
  7. Nemusím o tom člověku vědět vše, ale s výše uvedeným souhlasím. Z agresivního NATO co nejdříve vystoupit, nejenže nás nutí do nesmyslného zbrojení, ale navíc z nás che udělat první terče pro ruské zbraně.

   Smazat
  8. 9:51 já s vámi nemohu souhlasit. Cesta do pekla není soběstačnost ale nenažranost!!! Cesta do pekla není uzavírání se ale vykořistování!!! Myslíte že to že tady je taková "životní uroven" je jen tak? myslíte že to je protože lidi více pracují ? Ne je to protože žijeme na dluh svých dětí a vnuků a taky protože kvůli tomuhle ekonomickému modelu, žijí stamiliony lidí v rozvojovým světě podhranicí chudoby. Protože vyrábí laciný jedovatý šmejd který pak tad ykupujeme. Pouze jasná uázka skutečé ceny a snížení životní urovně (místo pomerančů jablka, a místo anansu švestky, místo o 35% levnějšího palmového oleje o 35% dražší slunečnicový = čokoláda namísto za 20kč za 26kč atd) Vše by se dalo ale muselo by se chtít. Museli by se zakázat reklamy které z90% mrzačí charakter a namísto skromnosti vyzdvihují konzum. Musel by se nějakým kompromisem vyjednat podmínky na pronajímání bytů a nemovitostí aby lidé neplatily 40 - 70% příjmu za nájmy a mohl yby si pak dovoli domáci potraviny a výrobky (oblečení atd které je díky vykořistování bangladéšských a čínských atd dělníků vlastně zadarmo) nebo uvalit velké clo na výrobky z ciziny a ano znamenalo by to že nekoupíte tričko za 30kč ale taky by to znamenalo že by se vytvořilo mnoho pracovních míst a příležitostí pro drobné švadleny například. A taky by to znamenalo že by si člověk tich věcí více vážil a ty výrobky by byly vyráběné tak že by nemohl yničit živ prostředí jak tomu je např u levných oblečení. Chápu že co ted tady píšu není problém napadnout muselo by se to samozřejmě pořádně vymyslet a určitě by to šlo. A opakuji že ne soběstačnost je cesal dopekla ale nenažranost a výchova ke konzumu kdy pouze výše ceny je hodnota.

   Smazat
 2. Pan Černogurský rozhodně není politický vizionář, spíše se mi zdá, že je zmítán proudem. Není to tak dávno co bojoval za samostatnou stoličku v EU pro Slováky a už chce vystupovat.

  OdpovědětSmazat
 3. Stolička,hvězdička,jak se to rýmuje...

  OdpovědětSmazat
 4. "Nápady" má tento pán různé, ale je to čestný národovec, tak jako je většina Slováků. Zato tady naši zemi vedou bohužel protektoři. Pro své kšefty nás všechny obětují.

  OdpovědětSmazat
 5. Vypadá to , že pan Černogurský prozřel . Což se ovšem o našich j/elitách říci nedá .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:17 O "prozření" pana Černogulského se dá pochybovat, spíše je možné mluvit o jeho snaze, vrátit se do politiky a "zajmout". Podobně se u nás v současnosti chovají někteří členové ODS (Vondra, Šedivý, apod.), kteří se v nedávné minulosti přímo podíleli na morální a hospodářské devastaci tohoto státu.
   Občané by neměli zapomenout na skutečnost, že "kdo zradí (zklame) jednou, zradí (zklame) kdykoliv". L.S.

   Smazat
  2. 7:17 ten pán neprozřel, ale leze všemi možnými dírami zpět do politiky. pochopil, že část posluchačů na ty jeho kraviny slyší a tak je zveřejňuje

   Smazat
 6. Dnes nemůžete věřit nikomu.Článek může sloužit k jiným záměrům.
  Vystoupit -to není vystoupit z vlaku najivkové.Jsem neviditelná pralátka v kosmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 7:53
   Přesně.
   Spíš jde napsat,vystoupit z letadla,které letí do USA nad Atlantikem.

   Smazat
  2. Samozřejmě vám oběma neupírám váš, z mého pohledu poněkud ustrašený názor. Evropskému expresu se poněkud zadřela ložiska a stojí ve stanici.Kolem se zmateně motá parta opravářů, kteří se tváří že tomu rozumí, ale osobně bych jim nesvěřil ani opravu koloběžky. Vystoupit z EU i NATO samozřejmě lze, chce to ale mít "koule". Mno vypadá to že si počkáme, až to udělá někdo jako první a dominový efekt jen tak mimichodem zasáhne i nás.
   Vy dva mě připadáte najivní asi ak jako byli Ukrajinci, kteří si nechali nabulíkovat, že členství v EU a NATO bude jen to jediné co jim bude stačit k tomu aby se jim naplnily peněženky.
   Jiří

   Smazat
  3. 7:53- než se "rozhoupáte", stanete se skutečně "neviditelnou pralátkou"!

   Smazat
  4. Ján Čarnogurský neskoro ale predsa pochopil o čom je ta americká demokracia,privatizácia a zotročovanie ľudu a štatou zahraničnými investormi a viazane zmluvami EU a USA -TTIP .Rozpadom EU a vystúpením týchto krajín z NATO by USA stratili moc a kontrolu a to si nemôžu dovoliť/sleduj Britexit lobbying USA o zotrvanie v EU/

   Smazat
  5. Nemáte pravdu. Pan Čarnogurský od začátku bul proti bombardování Jugoslávie i proti odtržení Kosova od Srbska. On už dlouho veřejně mluví o nebezpečné politice NATO.

   Smazat
 7. Česká vláda jako jedna z nejproradnějších v Evropě musí skončit, pryč s touto bandou řízenou Shapirem

  OdpovědětSmazat
 8. z týchto komentárov je len vidno, že o Čarnogurskom neviete zhola nič, vždy bol rusofil, ale čo už, hlavne že niekto vie povedať čosi priamo, a trocha ma potešilo, že už nie sme nacionalisti ale vlastenci ... preto máme aj SNS - ktorá takáto podobná strana je jej protipólom v Česku ???? Úsvit vedený potomkom japoncov?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nemáme na výběr. eu zdegenerovala. přece se nenecháme převálcovat těmi kozomrdy. ...toho bohdá nebude!!!

   Smazat
 9. Je lepší přiznat, že jsem se mýlil, byl oklamán, než do poslední chvíle škodit.

  OdpovědětSmazat
 10. Vyjadřujte se slušně,věcně a nestyďte se za lidské jméno.Pod Anonymem hučte do kanálu.Borci.

  OdpovědětSmazat
 11. Vyjadřujte se slušně,věcně a nestyďte se za lidské jméno.Pod Anonymem hučte do kanálu.Borci.

  OdpovědětSmazat
 12. Ve vší úctě, kolega Slovák shora má pravdu a většina poznámek na konto Jána Čarnogurského je dost mimo mísu.

  Tím vůbec neříkám, že by mi byl názorově blízký nebo sympatický !! Ale jak se říká, komu čest... On je opravdu konzervativec - anžto je z opravdu katolické země, i když to není Polsko, tak nutno dodat, že nepříliš bigotní, spíš pragmatický, ale dost neústupný - a tohle byl, pokud pamatuju, vždycky. Už za Pitharta a tehdy slavného dvojdomku.

  Mimochodem tehdy kolovala fáma, že je Husákův levoboček. Je to sranda, ale oni jsou si fakt hodně podobní - i tím chováním. A Husák byl osobnost, ať chceme nebo nechceme (já, který jsem z něho měl od školních let srandu, to prostě musím připustit).

  V. Ratata

  OdpovědětSmazat
 13. Spory o tom,jestli Čarnogurský to myslí úpřimně či ne. Čarnogurský je pravicový konzervativní politik. Ale nechce, aby Slovensko žilo pod taktovkou USA,NATO a EU. Dokázal to jako ministr, když s Koncošem(SDL) hlasoval proti humanitárnímu bombardování Jugoslavie. Proti NATO organizuje pravidelná shromáždění, nyní bude 31.3. v Bratislavě. Ale jeho postoj proti NATO není nový. Inicioval petici proti vstupu Slovenska do NATO a teď jsou to demonstrace za vystoupení z NATO. Je známým rusofilem. Putin ho zve na valdajské sněmy pravidelně. Vystupoval proti Sakašvilimu za gruzinské války. Dokonce ji navštívil a psal své postřehy, co tam viděl. Jeden z mála slovenských politiků, který je tvrdě proti fašistické chuntě v Kyjevě. Podpořil přičlenění Krymu k Rusku. Je předsedou Slovensko-ruské společnosti. Podívejte se www.srspol.sk, aby jste se přesvědčili, že nejde o to, dostat se za každou cenu do politiky. Získate tam zajímavé informace o Rusku. Čarnogurský je křesťan, konzervativec, ale domluvíte se s ním spíš, než s některými tzv. levicovými politiky, kteří mají plné ústa fráz, ale čin žádný.

  OdpovědětSmazat
 14. Prečítajte si diskúsiu pod jeho "doporučenim" na webu hlavnespravy.sk a uvidíte, čo si o ňom myslia Slováci.

  OdpovědětSmazat
 15. Prečítajte si diskúsiu pod jeho "doporučenim" na webu hlavnespravy.sk a uvidíte, čo si o ňom myslia Slováci.

  OdpovědětSmazat
 16. Čarnogurský je vychytralý politický turista, který si tímto prohlášením připravuje zadní vrátka k usnadnění emigrace do Ruska, až na Slovensko kromě muslimů od dvojčátek Merkel-Erdogan dorazí miliónová utečenecká vlna z Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
 17. Je udivují a smutné, jak dav malých českých hospodských a webových žvanilů, kteří Jána Čarnogurského viděli a slyšeli naposledy před 23 lety, se vydává za znalce jeho postojů a politiky. Ján Čarnogurský je skutečný konzervativní, křesťanský demokrat. S řadou jeho kroků levice nemusí a nemůže souhlasit, ale jeho postoje jsou rozhodně mnohem více než 26 let konzistentní, čitelné a na v případě jejich demokratické roviny a některých konzervativních položek kompatibilní s levicovými postoji - některé hodnoty jsou totiž staletími ověřené.
  Ano, Ján Čarnogurský se zmínkou o samostatné slovenské stoličce v EU výrazně zasadil o rozpad Československa (dokud o tom hovořil Móric s Andelom ze SNS, tak bylo možné to brát jako extrém), ale v tomto případě hovoří o vystoupení z NATO. Je děsivé, že čtenář NR a dokonce přispívatel do diskuse netuší, že EU není totéž co NATO.
  KR

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.