Reklama

.

.

úterý 8. března 2016

Je Evropa na pokraji války?


Je Evropa na pokraji války?
8.3.2016 Security magazin

Politická destabilizace, konflikty mezi Kurdy a Turky v Německu, mezi šíity a sunnity v západní Evropě, i doutnající válka na Balkáně. Pochmurné vyhlídky Evropy.
Dnes server ParlamentniListy.cz zveřejnil rozhovor s poradcem několika československých komunistických premiérů a významným politickým analytikem Jaromírem Sedlákem. V něm mimo jiné uvádí:
"V červnu, až bude ve Velké Británii probíhat referendum, bude Evropa už v takovém rozkladu, že by Britové byli blázni, aby hlasovali pro setrvání v Evropské unii. Ostatně v Německu už se hroutí státní aparát. A letos mají přijít až dva miliony uprchlíků. Argument, že toho hned využijí Skotové, aby se trhli a sami si požádali o členství v EU, je mimo. Zlatý oči. I oni budou vidět ten bordel v Evropě."

Podobný názor vyjádřil koncem února francouzský politický analytik Maxime Tandonnet pro list Le Figaro, který uvedl: "Evropské unii se nepodařilo udržet jeden ze základních stavebních kamenů, na kterém postavila svoji budoucnost. Existuje reálné nebezpečí, že politická destabilizace Evropy povede k návratu nacionalistických režimů,"
"Ostatně v Německu už i někteří bývalí přívrženci Merkelové říkají, že se bude střílet. Prý to začnou Maďaři a Makedonci. Na Balkáně vznikne nejspíš kvůli tomu nová válka, podobná té z devadesátých let. Nikdy to tam neutichlo, pořád to vře. Bude také velmi krvavá. Nicméně se to nemusí rozšířit do celé Evropy."
Německá kancléřka Merkelová v pondělí 2. listopadu loňského roku na konferenci v jihoněmeckém Darmstadtu varovala, že uzavření hranic v rámci Evropy by mohlo vést k vojenskému konfliktu na Balkáně. Merkelová se tehdy údajně snažila vyvolat strach mezi vládami balkánských států, aby je odvrátila od rozhodnutí postavit podél svých hranic zábrany proti uprchlíkům.

"V případě potřeby je na německých hranicích nutné použít střelné zbraně," tvrdí šéfka opoziční AfD

Analytik Jaromír Sedlák dále uvádí: "Možná asi dojde na Zemanova slova, vyhlásí se všeobecná mobilizace a všichni se budou snažit za každou cenu izolovat od konfliktu. Ostatně i uprchlíci jsou ozbrojení. Pro osobní obranu si nesou slzáky, pepřáky, dýky a jiné obranné prostředky. Bojí se totiž jeden druhého. Takže se do té války zamíchají ještě problémy mezi šíity a sunnity, Kurdové versus Turci a tak dále." Celý rozhovor naleznete zde.

Není bez zajímavosti uvést, co řekl prezidentský kandidát Donald Trump - podle něj vyvolá uprchlická krize v Evropě revoluce a může znamenat i její konec, pokud země nevezmou situaci pevně a rozhodně do svých rukou.

Na konci loňského roku upozornili bezpečnostní experti ze Stratforu na tři hlavní trendy v letošním roce:
 • vztahy mezi USA a Ruskem se ocitnou na "mrtvém bodě,
 • v Evropě bude i nadále vzrůstat nacionalismus a
 • Turecko posílí svůj význam "regionální mocnosti". 
Tyto trendy jsou vzájemně propojeny a budou se přímo ovlivňovat. Islámský stát (IS) se nepodaří v příštím roce porazit, ale díky intenzívním vojenským zásahům bude oslabena jeho "konvenční schopnost". Hrozba IS bude příčinou vzrůstající islamofobie na Západě, která povede k postupnému rozpadu Evropské unie, tvrdí Stratfor. "Kontroly na hranicích a výzvy k zachování národní identity oslabí celou EU. Uzavřené hranice způsobí nárůst migrantů v oblasti západního Balkánu, přitom tento region se již nyní vyznačuje etnickým a náboženským napětím." 

„Společnost v západní Evropě je na pokraji chaotického násilí způsobeného narušením hospodářství, masovou imigrací a terorismem,“ varoval začátkem ledna spoluobčany armádní generál André Blattmann, velitel švýcarských ozbrojených sil.

45 komentářů :

 1. Že by pravda a láska zasílaná na objednávku kavárenských po celém světě humanitárními bombardéry NATO nakonec v Evropě prohrála? Neuvěřitelné. Kdo by to řek, že národy Evropy necbudou chtít žít ve 4. rajchu národa Německého a pod moudrým vedením reichskanzlerin Merkel spět v poklidu s popěvkem Dojčland Dojčland ýber alle na retech ke svému zániku? Tedy - kdo by to řekl krom pražské kavárny?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Arabové (hlavně ti u moci) se za 1000 let nezměnili. Jejich morálka i životní styl je vpodstatě stejný. Jejich ideové centrum - S.Arabie, Turecko, Pakistán. A nejhorší na tom je, že dnes se spřáhnuli s tím nejhorším jinde ve světě - ergo špičkami moci v Evropě i Americe. Od vraždy J.F.Kennedyho a M.L. Kinga to jde hoodně s kopce. Tu už pomůže snad jen přírodní katastrofa......

   Vymazat
 2. válčit mohou ti kteří po válce křičí nikdo jim nebude bránit ale aby tam hnali normální lidi a sami zalezli do bunkrů tak to teda néé prostě tady v tomto bodě skončili jo bránit česko to ano ale válčit pro americké zájmy ? konec a basta ano budem je bít ze zadu a rusové zepředu

  OdpovědětVymazat
 3. peroutkovi kavárenští flákači do první linie dostanou dobrou bublegum a půjdou zmrdi

  OdpovědětVymazat
 4. Řešení krize s migranty je velmi jednoduché. Loděmi Řecka, Itálie Španělska, Francie a dalších států NATO neprodyšně uzavřít mořskou hranici Evropské unie a cokoliv čemu se podaří prorazit bez milosti potopit. Toto je sice velmi kruté řešení, ale jinak se proud migrantů nikdy nezastaví. Samozřejmě je třeba tomu udělat dostatečnou publicitu, aby se to dozvěděli všichni, kteří se do Evropy chystají. Pud sebezáchovy je rozhodně silnější, než potřeba se odebrat na velmi nejistou cestu na západ.
  ------------------------------------
  Co se týká těch migrantů, kteří již do Evropy přišli, tak ty posbírat, zavřít do táborů, aby nemohli dělat problémy, velice pečlivě je vytřídit a všechny ekonomické, kterých je cca90%, vrátit do země původu, třeba i letecky. Pořád by to vyšlo levněji než je v Evropě celý jejich život živit. Je to opravdu velmi kruté řešení, ale jediné možné jak zvládnout všechny ty migranty, kteří se sem do Evropy z východu hrnou.
  --------------------------------------
  Co se týká EU, tak tu je třeba udržet pohromadě za každou cenu. Lépe se dokáže bránit jako celek než samostatné státy (i když to zrovna v současné době tak nevypadá). Rozhodně je třeba se zbavit diktátu USA a Německa a nastolit celoevropskou demokracii v rámci federativního uspořádání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten poslední nápad je ovšem podmíněn splněním těch předchozích. V opačném případě naopak úprk z EU = jediná záchrana.

   Vymazat
  2. Uprk ? Kam ? Do Patagonie ?

   Vymazat
  3. Neřekl jsem úprk z Česka, ale z unie, naučte se číst.

   Vymazat
  4. 22.07 No něco na tom je,ale já bych měl i plán B a to všechny nalodit a plnou parou směr USA,když to tak pěkně rozesrali at se postarají.

   Vymazat
  5. ale vážení ta imigrace je dávno naplánovaná a řízená, kdyby se chtělo politikům, tak by sávno do Evropy žádný neprošel
   jde o obrovský byznyz a páni si jej nedají vzít a obyčejní lidé jen trpně přihlížejí, konec se blíží a bude apokalypsa a to bude konec Evropy ........

   Vymazat
 5. Doba keců už vypršela, nadešel čas činů !

  OdpovědětVymazat
 6. Válka nebude. Starej Kagan Rockefeller umí zbaběle zabíjet lidi, jenom když je to bezpečné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebylo by špatné ho postavit před soud toho zločince ROCKEFELERA a zabavit mu jmění,které použivá k řizení dnešního NWO.Ten bude dále A STÁLE rozšiřovat ŘIŠI CHAOSU,ZABÍJENÍ A VÁLEK

   NWO plán je nechat na živu TŘISTA MILIONŮ lidi zbytek miliard pobít jako prasata,pokud se nebudeme bránit.

   Vymazat
 7. jasně že válka žádná nebude - uklidněte se a běžte zítra do práce. vzdělávejte se a pošlete svoje děti do světa - tak využijete možnosti EU, které se nám nabízí .. a nemyslete na nějakou nesmyslnou válku, která nebude. nikdo si ji nepřeje a proto ani náhodou nebude !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt jo ?

   Vymazat
  2. Nikdy si nikdo žádnou válku nepřál, krom několika málo psychopatů a frustrátů....a stejně vždycky byla. Na rozpotání války stačí obvykle jen velice málo bláznů, jenomže pak už nelze zastavit. Rozjetý vlak taky nezastavíte pouhou červenou lucernou.

   Vymazat
  3. Ano,O:44,je potřeba "strčit si hlavu do vlastní prdele"a dělat,že se nic neděje....,ale ono se děje bez ohledu na to,jestli to vy vnímáte,nebo ne a to i v té vaší slavné Evropě....

   A mluvit o demokracii v souvislosti s NATO,nebo EU,může jen opravdový DEMENT,jako ten z 3:51....
   (někde se to tu v diskusi níže objevilo)

   Vymazat
 8. Já spíš očekávám radikální změny, které způsobí nevídaná ekonomická krize Západu. Vše nasvědčuje tomu, že se blíží a již ji nelze zastavit. Následovat bude úpadek, bída, radikalismus. Vzroste odpor proti dnešním mocenským strukturám a dojde k nastolení něčeho nového. Je ovšem obava co to asi bude...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je přece úplně jasné. Lidi se vrátí k idee socialismu a komunismu. Obě tyto idee jsou velice dobré, ale musí se dělat poctivě a ne tak jak se dělaly.

   Vymazat
 9. Podívejte se na ty idioty a frustráty v diskusi. Chtěj zabíjet, dělat tribunály, rozdávat hrdelní tresty, odstraňovat Židy...

  Co to je kurva za verbež? Vždyť vy jste horší jak ti islamisti. Vy si nezasloužíte žít v naší svobodné demokratické společnosti. Táhněte odsud někam do Nigérie, Afghánistánu... tam se mentalitou hodíte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nauč se rozumět psanému. Jinak ti není pomoci.

   Vymazat
  2. Zcela souhlasim. Jedna se zde o nacisticko-komunistickou luzu, ktera se znovu snazi prodrat k moci.
   Doufejme, ze clenstvi v NATO a dalsich demokratickycvh institucich temto lidskym lejnum v jejich snahach zabrani.

   Vymazat
  3. Doufat můžeš, ale hlavně se modli, lidi jsou čím dál víc frustrovaní z toho, co se po roce 1989 nepovedlo, co se rozkradlo, co se zničilo, jaký dobytek se dostal ke korytům a k majetku. Ty velmi dobře víš, že se ve vzduchu vznáší účtování a proto kvičíš a nadáváš. Lůza jsi ty a i to tvoje 'demokratické' NATO i s tou 'demokratickou' EU, na kterou jsi ve svém svatém hněvu nějak zapomněl.

   Vymazat
  4. Souhlasím, jestli se někdy budu chovat hodně zle a agresivně tak jen proto že mě k tomu situace v čr pod kontrolou našich zlodejskych jelit dohnala,,

   Vymazat
  5. Co to meleš,ty pochcanej kašpare,jaká svoboda a demokracie????To ti nakukal Poserplína nebo seš takovej kretén od přirození?!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  6. Totálně vypatlaná demokratická guma.Pane,vy nevíte co je tzv.demokracie.Asi vekslák - za totáče...

   Vymazat
  7. Uvědomte si že konkrétně v ČR lidé žijí pod židovskou taktovkou.Koukněte se na složení vlád od roku 90,kdo zastává klíčové funkce,kdo rozkradl nebo nechal rozebrat naši zem.Z 80% jsou to lidé židovského původu.To je fakt a i když to Dvořáku stokrát smažete,tak tento fakt bezměníte.Proto je potřeba tyto věci prošetřit a před řádným soudem tyto bytosti potrestat i s jejich poskoky že Dvořáku,Davide atd.....

   Vymazat
  8. Jdi už s tou protižidovskou rétorikou do hajzlu!!!!!

   Vymazat
 10. o tom že bude valka nelze pochybovat stejně jako nelze pochybovat že bude kobercově humanitarni prejže elity narodu už se nemohou dočkat lidi je jak sraček a zbrani milionkrat tolik stejně jako milony miliard patrone do mašinkveru

  OdpovědětVymazat
 11. http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/sobotka-cesko-je-pripraveno-prijmout-syrany-z-turecka-1277773

  Čtěte a uvažte.
  "BALKÁNSKÁ CESTA 2" (stoprocentní náhrada):
  1) Turecko stahne emigranta z Řecka a odešle ho do EU (Sobotka ho uvítá, ubytuje, zaopatří, nikoliv ze svého, ....)
  2) EU za tuto akci zaplatí Turecku - kolik na jednoho imigranta a rok? Skuste počítat. A co se v Turecku změní? Přilepší se státní pokladně.
  3) Turecko stahne imigranta z Řecka, ale do EU pošle jiného. Na příklad vycvičeného džihádistu stahovaného nyní z oblasti DAEŠ. Kdo to pozná? Nikdo.

  "Balkánská cesta 3"
  Zruší se víza a Turecko do EU pošle neomezeně kohokoliv. Není už těžké hádat koho. A EU za to bude ještě víc platit.

  Pane Sobotko.
  Jak máte zajištěno, že džihádisti kteří sem takto snadno začnou pronikat nezačnou vraždit v prvé řadě členy vlády, parlamentu a další politiky a státní úředníky?
  Budete například nějak označeni aby vás poznali?
  Budou už v Turecku příslušně vyškoleni v tom koho mají ušetřit?
  Jak se zachovají k občanů, na tom samozřemě nezáleží.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doplněk k "Balkánská cesta 3":
   Turecko nejprve dá džihádistům z DAEŠ občanství. Pak jim pokyne směrem k EU.
   Jak snadné milý Watsone!
   Děda.

   Vymazat
  2. Děda,naprosto souhlasím.
   Už razím ono známé,zachraň se kdo můžeš.
   Po tomto summitu,je jasné,že nás EU neochrání,spíš i nás zavleče do nevýhodné situace.Nejdříve,zastavit válčení v Sýrii,Turecku znemožnit zasahovat do Sýrie a také vraždění Kurdů.Když to ještě zrychlím,úplně vyhnat USA z BV a bude okamžitě klid.

   Vymazat
 12. Brusel nemá žádný zájem o nějaký mír a stabilizaci Evropy, ten jede podle plánu na likvidaci Evropy, Turek také jen plní příkazy. To trapné a průhledné divadlo, to nicnedělání a plané tlachy lídrů EU je cílevědomé a účelové.
  EU bylo zřízeno jen pro snadnější otrocké ovládnutí národů. Jednotlivé státy nerozhodují o ničem, o nich rozhoduje mocenská elita USA, Británie, Německa, Francie. Již teď jsou národy jen tupá stáda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. plne suhlasim...este by som dodal, ze kde beru napriklad francuzi tu drzost a rozpravaju o moralke, ked im rocne do rozpoctu priteka 1/2 biliona(nie miliardy!) dolarov z roznych koncesnych zmluv a prav z africkych "chudobnych" statov?!?! Francuzi donutili kedysi zkolonizovali cast africkych statov a neskor im udelili "slobodu" vymenou za koncesne zmluvy na tazbu a vlastnictvo ich nerastneho bohatstva...je to ciste svinstvo a francuzi dodnes ziju z vypalneho...to iste anglicania, spanieli a dalsi a dalsi...to s tymto moralnym odpadom sme dnes v unii??? to tieto staty nam prikazuju ako mame chapat moralku???FUJ!!!

   Vymazat
  2. Ti běžní občané jsou na tom,stejně,jako my zde na Východě:elita kolonialismem vydělávala a stále vydělává její negativa nyní mají nést oni a taky my....To je jedna z "hodnot EU"(kromě šukání se do prdele),kterou máme hájit a nazývají jí" solidaritou" a bohužel spousty naivních pitomců i ve zdejší diskusi,tomu věří....

   Vymazat
 13. vojna nebude, ale sikana na nasich statoch bude!!! Je tu ocividna obrosvka snaha o kulturne a rasove premiesanie europskej civilizacie!!!Akonahle bude v Europe dostatocne mnozstvo moslimov, zacnu si do europarlamentu volit svoje moslimske strany... v tom momente umozni demokracia svoju autodestrukciu, pretoze ak ma moslim vykonavat svoje chapanie v ramci islamu, je nuteny konat proti zasadam a zakonom demokracie a celkovo naseho dnesneho spolocenskeho zriadenia... uvediem jeden priklad: dnes demokracia prikazuje rovnost vsetkych ludi, no islam tvrdi, ze zene je umoznena len polovicna dolezitost a vaznost!!! A takychto faktov a rozdielov je vela....moslim si nesmie robit z koranu vlastny vyklad, ohybat jeho pravidla, alebo si ich zvolnit!!!Pri prijati velkeho mnozstva moslimov do europskeho demokratickeho systemu sposobi autodestrukciu samotneho demokratickeho zriadenia, popripade vznik autonomnych casti roztrusenych po celej europe, kde vymozitelnost demokratickych principov nebude mozna. Pokial dopustime prichod takeho mnozstva moslimov, tak v case, kedy si oni vytvoria taketo "No Go" zony v celej europe, europske povodne narody zacnu zanikat, spustia sa obrovske strety medzi povodnymi obyvatelmi a novopristahovanymi moslimami koli neriesitelnej civilizacnej a ideologickej odlisnosti. A bojim sa toho, ze na europu bude pouzity model riesenia Kosovskej katastofy. Proti Europskemu domacemu obyvatelstvu bude pouzite donucovacie prostriedky, ked sa same bude branit, a nakoniec v ramci obrovskej spolocenskej krizy, bude nutne demokraticke zriadenie zmenene, popripade zmutovane na akysi kompromis medzi poziadavkami, moslimov a povodnych europanov a vykonavanie tohto zriadenia bude zabezpecene silnym policajnym a vojenskym dohladom... a toto pre mna nie je kulturne obohatenie! NIE JE! mozem za seba povedat, ze na taketo obohatenie sa mozem zvysoka vysr....ť

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Muslimové kteří sem mají namířeno s evropany na žádný kompromis nepůjdou. Děda.

   Vymazat
 14. Společnost v západní Evropě je na pokraji chaotického násilí způsobeného narušením hospodářství (mimo jiné sankce vůči Rusku nařízené z USA), masovou imigrací (řízenou z USA a terorismem (podporováno USA). Máme tu nevyhnutelně Evropské jaro.

  OdpovědětVymazat
 15. Ví někdo co přijde potom?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě léto a to může být horké i hořké.

   Vymazat
  2. A ještě před létem to bude:

   náhrada zavřené "Balkánské cesty" "Tureckou cestou".

   Ta bude podstatně širší, nebude chaotická, bude ji řídit Erdogan s Mekelovou. Realizaci budou zajišťovat evropští Sobotkové.

   Podle toho co již víme o těchto manažerech a o dávné i nedávné politice Turecka, budou do EU exportováni za velké peníze od EU především vycvičení džihádisté s praxí v DAEŠ.
   Nebo je možné že by to bylo jinak? Není.
   Děda.

   Vymazat
 16. Když čtu ty názory tady, nedivím se, že je válka nevyhnutelná. V době Říma se prováděla preventivně mezi frustráty decimace. Objektivně vzato, dnes by bylo záhodno snížit populaci na polovinu. Blbcůje příliš, každý druhý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Předpokládám,že osoba jménem Ruda se přihlásí
   dobrovolně,aby šel příkladem.Jeho sebekritika je přesná.
   Petr Majevský

   Vymazat
 17. prsli vtirky do zaprdeny putyky a vono se to zvrhlo

  OdpovědětVymazat