Reklama

.

.

neděle 27. března 2016

Je to k pláči nebo k podělání?


Zdeněk Hrabica
27. 3. 2016
Vzhledem k současné dramatické a výbušné teroristické situaci v Evropě a zejména v Belgii a ve Franci, přijala Bezpečnostní rada státu České republiky a vláda řadu opatření a vyhlásila první bezpečnostní stupeň.Co tento stupeň znamená je veřejnosti již známo. 

Na stanici metra Muzeum na pražském Václavském náměstí jsem narazil na čtyři příslušníky moci, na jednoho policistu a na jednu krásnou policistku, blondýnu. A k nim patřili i dva „paragáni“ v červených baretech s dlouhými samopaly. Nic zajímavého, ani slovo Blondýna mne příliš nezaujalo, konečně spatřil jsem jej i na státní poznávací značce mercedesu před panelákem, kde bydlím.

Ale vracím se k meritu věci, po zuby ozbrojená skupina ve stanici metra se vesele a vesela bavila kolkolem krásné policistky s dlouhým ohonem. Je přece jaro. Přišlo mi to docela úsměvné, když jsem poznal, že jaro vlezlo i na tuto čtveřici.

Byl jsem také mladý, ale jako voják základní strážní služby, bych si asi v době poplachu a ještě k tomu v centru Prahy ani na okamžik nic podobného strachem nedovolil.

Nebyly tenkrát kamery.

Ale hořekuji nad něčím úplně jiným; ze čtvrtka na Velký pátek jistý muž se štaflemi poničil dvě čínské a české vlajky, které zdobí pražskou Evropskou třídu. Policie ČR zatím oznámila, že neví, jak čin kvalifikovat, zda jako přestupek nebo jako trestný čin.

Ve větším měřítku se stejné – stalo na předpokládané trase cesty čínského prezidenta z ruzyňského letiště na Pražský hrad. Stalo se v noci z Velkého pátku na Bílou sobotu. Starosta Prahy 6 již skutek vcelku ocenil a kdyby to bylo v jeho kompetenci, asi by udělil pachatelům určitě nejméně Řád Kulatého náměstí nebo Řád Domu U kaštanu, v němž vznikla Česká strana sociální. Obě místa totiž patří do stejné měské části metropole.

Policie ČR po pachatelích stále ještě pátrá.

„Kníže“ – jinak Karel Schwarzenberg nedávno veřejně ronil slzy nad tím, že okolí Pražského hradu se proměňuje v execírák. Nové skutky ukazují, že opět střelil pořádně vedle...Podle něj by se možná rudé trenýrky měly zatřepotat opět na sídlem českých králů a prezidentů.

Když ne nic jiného se již nestane a nevyšetří a nekvalifikuje, Společnost pro postavení pomníku Václava Havla si vše vynahradí megalomanským bilbordem, barevnou fotografií na plátně, zobrazující Václava Havla s Dalajlámou. Zavěsí jei na Bursíkově domě, nedaleko od budovy Parlamentu České republiky!

Těšme se a radujme se, „kavárna“ má zcela jiný bezpečnostní stupeň než česká vláda a bezpečnostní rada státu.

Psáno pro Novou republiku, Nové slovo a LUK.

34 komentářů :

 1. Opravdu netuším, co by ti " dva „paragáni“ v červených baretech s dlouhými samopaly" uprostřed obrovského davu přicházejících a odcházejících cestujících, početných skupin zahraničních turistů,apod., "chtěli" s těmi dlouhými samopaly dělat. V případě konfliktu by jim, dle mého názoru, byly spíše na obtíž.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdy je třeba zasáhnout přesně i na větší vzdálenost než v amerických kovbojkách.
   Ale k věci. Už v pondělí jsem šel z Hradu Nerudovkou dolů k řece. Ve Sněmovní jsem potkal politickou běhnu Němcovou a měl jsem sto chutí jí plivnout do ksichtu. Přemohl jsem se. Dole pod parlamentem jsem naproti hospůdce U tří trojek uviděl dva policisty, jak místo aby hlídkovali kolem objektů nejvyššího státního významu, baví bujaře se baví. Specifické výrazy a intonace prozrazovali, že tito sedláci udělali kariéru. Jeden ze západního pohraničí a druhý někde z Hané.
   Stejný obraz se pakoval v hale Hlavního nádraží, kde se procházeli jako snoubenci dva policisté a dva vojáci, důvěrně si povídali, nedbajíc co se děje kolem nich. Podobně Na Národní Třídě před Tescem.
   Možná by to chtělo zavřít ministra vnitra a ministra divadel (promiňte) samozřejmě toho komedianta z ministerstva obrany. A pěkně do jedné cely. O chlebu a o vodě.
   Tahle kudrnatá pakáž nic pořádného nedokáže.

   Vymazat
 2. Bingo,pane Hlavico.Tutéž otázku jsem si kladl i já.Opětovné hanobení státních symbolů se již stává veselou atrakcí kavárenských povalečů a slunek našich jasných,ale bohužel za přispění vládních a různých zastupitelůmoci!A to není legrace,to je rozvracení politické situace v našem státě!Je to trestný čin.Kde byla policie,která má nějaký a je jedno jaký stupeň ohrožení?Kdo bude potrestán,pane Chovanče?

  OdpovědětVymazat
 3. Né aby jste hanobili Havla a Dalajlámu ! Za to bude minimálně 40 let a facka od Kalouska .

  OdpovědětVymazat
 4. Doufejme, že se policii podaří pachatele vypátrat. Už však nevěřím tomu, že by některý pražský soudce tento závažný vandalismus potrestal. To není in.
  Bohužel se obávám toho, že tito kreténi, kteří útočí, a ještě snad víc idioti z TOP 09, kteří to schvalují a omlouvají, nedomýšlejí , co může následovat. Bude Schwarzenberg, Kalousek nebo Langšádlová také bránit právo na názor, až je někdo zleje tu barvou, tu kýblem hoven ze septiku? Protože škodí této zemi a mají autoritářské a nedemokratické sklony? Fandí fašistickým násilnickým projevům, vyznávají pouze svou "víru pravou", a ostatní se buď podvolí nebo...? A po kýblech sraček a barvě příjdou bejsbolky a násady od krumpáčů? A pak už jen střelba jako na Majdanu? To je jejich cíl a demokratická představa? Proč by měl někdo respektovat jejich posunuté meze, když je najednou silnější, a může si stanovit meze vlastní, případně žádné?
  Ne, to není dobrá cesta k slušné společnosti. Jsou to oni, spolu s Bursíkem a podobnou verbeží, kdo rozděluje a vnáší násilí. Je nutné to neustále připomínat, až budou před volbami zase slibovat demokracii a klid a mír. Prolhaná svině nemůže mít charakter. Nikdy. J.B.

  OdpovědětVymazat
 5. Jakto, že při vyhlášeném stupni nebezpečí není známo kdo hanobil vlajky. Copak nejsou nikde na Evropské kamery. Vašek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ono to známo je . Jenže to bude asi podobné jako s tím letadlem sestřeleným nad Ukrajinou . Takž USA to ví ale nepoví .

   Vymazat
  2. Jak to, že při vyhlášeném stupni nebezpečí nejsou preventivně internování teroristi ze 100hoven a TOP09? Jinak, kdo se chcete cítit v naší matičce Praze bezpečněji, nespoléhejte na policii a vezměte si vložky Hartman RICO. Platí i pro muže, pro případ posrání!

   Vymazat
 6. FUj, komedianti, na to se už se nedá dívat, neúspěšní politici Bursím a Schwarzenbwerg se budou zviditelńovat

  OdpovědětVymazat
 7. Udajně bylo zneuctěno na 50 vlajek. Pokud by to dělal jeden pachatel, trvalo by mu to minimálně hodinu a byl by zachycen minimálně na deseti kamerách (více pachatelům by to pochopitelně trvalo přiměřeně kratší dobu). Tudíž, pokud policisté ve službě nechrápali, museli v noci pachatele na obrazovkách vidět a sledovat je bez jakékoli akce minimálně několik minut. Co kdyby tam v tu dobu místo několika primitivů ničících vlajky bylo nějaké komando a položilo tam podle cesty nějaké nálože (vzor viz Afganistán a osud našich žoldnéřů, kteří na takové nástraze zařvali)?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:20 Je několik možností :
   1) Kamery v dotčených místech zrovna nejsou nebo byly v opravě ....
   2) Dozor si zrovna potřeboval někam "odskočit"..
   3) Řídili se sloganem "Pomáháme a chráníme"..
   4) Vše bylo monitorováno, natočeno, hlášeno, ale ...
   5) ......
   Můžete si vybrat ....

   Vymazat
  2. Jo a pak tak ještě kolem projížděl sněžný pluh...

   Vymazat
 8. Kdovi, jestli se s nadsenim a dobrovolne nezapsala na brigadu v sapito Na Trzisti 15 (ambasada SS - Spojenych statu) ta don quixotska skupina "stovky" zastydlych hovnaru... Copak by na to asi tak rekl nas polistopadovy politicky vezen a kreslic tykadel Roman Smetana?

  OdpovědětVymazat
 9. Jednoduše je to pakáž.

  OdpovědětVymazat
 10. Chudák Ema to odnesla za Bursíka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 27.3.15:53
   Ema Svoboda to odnesla kvůli tomu, že se ohradila, proti hanobení mrtvého Ransdorfa, ale toho si moc nikdo nevšiml, jen NOVA a vyrazili jí. Přesně jsem to čekal a myslel jsem, že to bude dříve.

   Vymazat
 11. Co se týče hanobených vlajek a proč nikdo nic neví, je to jasné. Kdo tady organizoval demonstraci proti Zemanovi se stejnými, anglicky psanými transparenty a stejnými červenými kartami. Dokonce velvyslanec USA si dovolil otevřeně vystoupit v ČT 24 a otevřeně zaútočit na našeho prezidenta Zemana. No a máte odpověď, kdo to opět organizuje, platí a jaký bude výsledek vyšetřování, kdo to spáchal. Pražská kavárna, řízená velvyslanectvím USA má takovou moc, že tzv. nezávislý soud se dokonce odmítl zabývat krádeží prezidentské vlajky ze střechy hradu skupinou Stohoven ( proč asi dnešní disidenti si dávají sprosté názvy nevím ) protože podle tohoto soudu přeci o nic nejde, pokud se to děje proti prezidentovi, kterého si zvolil lid této země, kterým jak pražská kavárna tak nezávislé soudy, tak těžce pohrdají!!!

  OdpovědětVymazat
 12. Jednoduše, krátce a stručně - je to ale bordel - co? Odpornej, hnusnej, svinskej bordel, kam oko dohlédne. Nic takového tady čtyřicet let do devadesátého nebylo. Dokonce ani těch několik let po válce, kdy v lesích ještě řádili verwolfové, a lidi měli ještě v živé paměti kolaborantské svině s jejich sviňárnami, ke kterým se pak po válce nikdo nechtěl znát, jídlo bylo na lístky a na příděl, šatstvo na body - ale takovýhle bordel, zesměšňování prezidentů a vlády, aby se lidi báli vycházet z domu, aby zde bylo spácháno třista vražd a pět set sebevražd ročně, bezdomovci, fůra přivandrovalců z Ukrajiny a Vietnamu - nic takového tady nebylo. Byla to radost budovat vlast s tím, že se vše špatné změní k lepšímu, a smět tomu věřit, dokonce na vlastní oči vidět, že se vše k lepšímu mění. Dnes? Již je jasné že nic se k lepšímu nezmění, vše je horší a horší, bordel, tisíce ošupačených bezzubých Slováků všude, tisíce uřvaných, vyžraných, metrákových cikánů, herny,bordelová doupata, rozflákané paneláky, rozflákaná nádraží, pole zničená azbestovbými deskami, kravíny nacpané výbušninami a odpadky, ulice posrané od čoklů a plné odpadků -no - byl tady někdy dříve takovej bordel? Tak na co si to pořád hrajeme? Co na to lumpenkavárna a tak? Kde vůbec je? Kdo to vůbec je? Proč si jejich zástupce nezvou do medií, aby nám všem řekli veřejně, co si o tomhle bordelu myslí, a jak by se měl řešit? Jak se jim líbí ulice plné hoven a červů, a kde bydlí oni, že se toto v mediích nepřetřásá, zatím co nějaké pitomé čapí hnízdo se rozebírá už asi tři neděle? Proč se nikdy nepřetřásá v mediích otevřeně současný bordel? V lidech je jen beznaděj, a nemá cenu už nic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas 17:14
   Zbývá už jen dodat , že naděje umírá poslední . Snad .

   Vymazat
  2. 17:14 A aby bylo všem jasno kde je příčina, objevuje se stále více různých Vlastimilů, kteří vám vysvětlí, že za to můžou Sionisté.

   Vymazat
  3. k tomu už není co dodat stejně jdeme všichni do záhuby čeká nás Sodoma Gomora, ne se snad lidi vzpamatují a vše se změní ?
   moc tomu už nevěřím

   Vymazat
 13. Incident s vlajkami a nepostižitelným pachatelem, včetně drzé reakce starosty Prahy 6, mne vede k prosté otázce: Kdo v ČR vlastně vládne? Kdo má skutečnou moc?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zeman žádnou moc nemá. Vládne tu TOP 09 a jejich mafiáni. Topáci ovládají ČT a tím modelují mysl lidiček.

   Vymazat
 14. Jak je možné, že policie nezvýšila pozornost a ostrahu když o den dříve už byly poškozeny dvě vlajky.To ,že bez povšimnutí bylo následující noc zničeno dalších 50 vlajek
  je trestuhodná nedbalost , tedy hlavně vedení policie ,které nevydalo žádné pokyny aby se tomuto vandalismu zabránilo. Toto totální selhání policie by v civilizované zemi stálo hlavu alespoň policejního prezidenta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šmarjapano, policajti v Praze nemaj nic jinýho na práci než celé noci prostát u přiblblých vlajek.
   Také se mi líbí jak toho co poškodil ty vlajky nazýváte vandalem a přinejlepším byste ho zmlátili a zavřeli, ale Smetana je pro vás hrdinou.

   Vymazat
  2. Až na to, že mícháte pojmy s dojmy. Vlajky, které mají uvítat příjezd nejvyššího představitele čínského státu, nejsou "přiblblé", ale symbolem, který každý normální a slušný člověk respektuje. Kdo se předvádí tím způsobem, že je ničí, je blbec, a může to být i nebezpečný blbec, podle drzosti, se kterou si toto dovolí a vůbec se nebojí trestu. Jak to? Přinejmenším je to úmyslné poškozování cizí věci, jako je čmárání po fasádách domů, což může páchat jen vymaštěné hovado, kterému se třeba nedaří prosadit se na diskotékách - tak ničí vzhled ulic a města? Je dost možné, že policajti nezasahují schválně, protože ve skutečnosti slouží mafiánům z ODS a mají bžundu z toho, jak se to tady sere a hroutí na všech frontách, jako policajti nikdy nezasahují, když cikánský zmetek někoho bílého mlátí nebo okrade.To už je takový současný český folklor, kterým se někteří blbci tajně baví, ale bavit se přestanou v okamžiku, kdy nějaké cikánské hovado nakrmí kudlou jeho nebo členy jeho rodiny. Ničit ty vlajky je důkazem ubohé blbosti, jakou se česká společnost v současné době vyznačuje, někdo se tím cítí jako obrovskej geroj, a podobné svině jako je Kalousek z toho mají radost. Ty, kdo toto spáchali, bych netrestal soudně, to je zbytečná ztráta času. Pouze chytit, a rukojetí každé zničené vlajky by dostal deset ran přes prdel - to by stačilo. Pan Smetana určitě nebyl považován za hrdinu proto, že počmáral pitomý plakát, aby dal najevo, co si myslí o Ivanu Langerovi a celé té zločinecké modré sebrance, ale proto, že byl za takovou hloupost vláčen po soudech a trestán, čímž ovšem justice prokázala modré sebrance medvědí službu. Čmárat po plakátech je málo - hrdinství by bylo, shromáždit se pod okny parlamentu v době konání jejich pitomých potlachů se vztyčenými vidlemi, a vyházet z oken na vidle všechny ty sprosté šupáky, kteří drze vykrádají ekonomický potenciál státu ( nás všech) s přezdívkou, že je to mzda. Ale na takové hrdinství u nás už nikdo nemá.

   Vymazat
  3. No on ten rozdíl nějaký je. Smetana, pokud vím, namalováním tykadel poškodil několik předvolebních plakátů ODS. Vyčíslenou škodu zaplatil, byl odsouzen (mám dojem) ke 100 hodinám veřejných prací a protože trest nenastoupil, tak ho zavřeli. Tady někdo poškodil 50 vlajek. Ty vlajky nejsou státní. Celou tu výzdobu organizuje nějaká soukromá česko-čínská společnost jako reklamu, vlajky jsou tedy jejich majetkem a za vyvěšení na sloupy VO, dokonce Eltodu platí. Nedovedu odhadnout, kolik asi je cena jedné vlajky, ale myslím, že to určitě hodně přesáhne cenu těch poškozených plakátů. Je také otázkou, jaká barva byla použitá a zda to vůbec půjde dostat dolu. Spočítejte si celkovou škodu a řekněte mi, jak byste Vy nazval toho, kdo to způsobil (nebo skupinu lidí, která to způsobila, organizovala, dala k tomu pokyn atd.). A že by při množství kamer, které jsou konkrétně na Evropské, nebylo možné identifikovat pachatelé, to ať mi nikdo nevykládá. Vezměte si jen příklad, kamery spojené s radarem, jak Vás hezky vyfotí i za jízdy v autě a přes přední sklo, včetně SPZ a je jedno, zda ve dne, nebo v noci. Jenomže by se muselo chtít, protože když se nechce, tak nejde nic. Osobně jsem velmi zvědavý na nějaké stanoviska PaChů.

   Vymazat
 15. Ano, banda TOP na čele s cizákm Šláfenbergem ignoruje skutečnost, že nikoliv Čína či Rusko ničí tento svět, jsou to právě USA, které už více jak 200 let terorizují tento svět a potlačují demokracii a lidská práva. Za USA zústávají hromady mrtvol a ještě řízením migrace chtějí zničit demokratické instituce Evropy (nikoliv EU) EU je už pod vlivem USA. Všechno zlé co se vě světě děje je Made in USA!!!!

  OdpovědětVymazat
 16. V Praze se asi dají levněji nakoupit pouliční statisté a blbečci všeho druhu na jakoukoliv špinavost. Jejich akce dodatečně posvětí hloupá TOP09. V takovém Londýně to ale už nešlo. Velká Británie navzdory americkému varování vstoupila do čínské banky AIIB (to si Česko netrouflo), protože i Londýn moc dobře ví, kdo bude světovou finanční jedničkou a City chce i nadále zůstat světovým finančním centrem i nadále, až nebude dolar světovým platidlem. V Londýně se muselo velkolepě vítat i s pozlaceným kočárem i s rudými koberci. To se v Praze nemusí, Praha bude jenom takovým nadirigovaným bezvýznamným šťouchancem do čínských žeber v zájmu světového četníka, ale hlavní vývoj to už neovlivní. Nedochází to ani straně "sTOP09", která ustrnuila v roce 2009. Ale spíše ještě dříve, než byla vůbec založena.

  OdpovědětVymazat
 17. Skutečnost, že policie údajně neví, kdo vlajky poškodil, přestože je po Praze instalována možná tisícovka kamer, bude třeba v budoucnosti použít, až zase napadne vládu, ministerstvo a policii rozšířit šmírovací nástroje. Kamery instalují se zdůvodněním, že mají pomoci v prevenci a při odhalování kriminality. To se však evidentně neděje, takže je velmi opodstatněné podezření, že kamery slouží nějakým jiným záměrům - politickému špehování, sběru citlivých osobních informací či čemu? Je záhodno se pánů Chovanců a Sralbotků ptát, k čemu kamery slouží, když boji proti kriminalitě nikoli. Je to neskutečná politická šmýra, která zde nyní vládne, když nedovedou sehrát ani tyjátr s kamerami na údajné sledování a postihování kriminality.
  KR
  KR

  OdpovědětVymazat
 18. Proč tu není můj dnešní komentář do diskuse? Chvíli tu byl, potom zmizel, jakoby tu vůbec ani nebyl.....Některé oficiální struktury mají strach a mě není jasné z čeho. Zastal jsem se Miloše Zemana, prezidenta našeho. Nechápu to. Nechápu. Podpořil jsem kanál Dunaj-Odra-Labe = je to jen čistě můj, jen můj osobní názor. Nikde nedávám pokyny, aby to tak bylo :-). Podpořil jsem spolupráci mezi národy a státy, vyjádřil jsem určité sympatie k čínskému prezidentu. Přeci přijel na oficiální návštěvu nebo snad ne !? Co se to děje za pitomosti??? Kdybych vyzýval k odboji, tak bych tomu rozuměl. Jen jsem chtěl abychom byli jako občané sami sebou a nevrhali se jednou na tu, potom na jinou stranu. Že by tohle někomu vadilo? Na víc ve svých příspěvcích vyzývám k dodržování zákonů ČR a ke klidu. Podotýkám, že názorovou pluralitu podporují české zákony a Ústava České republiky. Pokud se tohoto stanoviska držím, není důvodem jakékoliv omezování mé maličkosti. Ale možná, že už na prahu středních let hloupnu. Nechápu to, prostě a jednoduše. Nechápu. Srdéčně zdravím všechny lidi dobré vůle (a blbci račte mi jít pryč z cesty - to si vyprošuji) Začínám si připadat jako v roce 1988 a 1989 - nelíbí se mi to. Jáchym

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ono - jestli jsi to milý Jáchyme taky odeslal. Jestli to nebylo delší než předepsanej rozsah, není důvod příspěvek odstraňovat-ale ty píšeš, že se zde mihnul a zmizel? Tedy byl odeslán? Ale to se tu fakt nestává, naopak zůstávají zde i ty sprosté bláboly, urážky a štěky toho urážejícího prasete, který všem nadává "rudohnědá lůza". Takže zmizení slušnýho příspěvku by byl asi omyl, nebo jiná záhada, ale určitě ne v závažnosti textu. Kolik je to "práh" středních let? Čtyřicet? Padesát?

   Vymazat
 19. Je to tak, každý může mít nějaký názor a v demokracii ho může svobodně hlásat. Tady ovšem není demokracie. Skupina zaprodaných pičusů může všechno a nikdo jim v tom nezabrání. Nejhorší na tom je to, že jsou pořád někde vidět. Pokud jen vyvěšují tibetská vlajky, zapalují svíčky, či rozsvěcují červené bordel světlo na Hradě, dá se to snést. Ovšem pokud poškozují pomníky, natírají tanky, či ničí vlajky a symboly, které jiná část společnosti uznává, je to hanebnost, která by měla být veřejně odsouzena. Jenže naše veřejnoprávní sdělovací média jsou taky zaprodaná a účelová. Když Bursík získá pro svoje kratochvíle 1500 podpisů, hned je to slyšet v Radiožurnálu, co si myslí další milion obyvatel se nedá popsat, natož aby se to veřejně šířilo.

  OdpovědětVymazat
 20. Připoměl bych, že disidentští šmejdi a zaprodanci to tady podělali hned na samým začátku, protože slušným lidem začali prostřednictvím medií hned po uchopení moci nadávat, že se neumíme stěhovat za prací a podobně, když práce nebyla, a byl nejspíš vydán tajný zákaz zaměstnávat lidi nad pětatřicet let ( prý mají socialistické návyky) - takže generaci osmatřicetiletých a starších tehdy úplně odepsali ti posraní šašci. Všechno souvisí s vlajkami, trenýrkami, apod. Mají na svědomí i odporně počmárané fasády domů, ohrad, podchodů, mostů apod. protože prostřednictvím medií hulákali, že je to výraz svobody a demokracie, protože za sociku se nesmělo ničit nic, - taková to byla totalita. Za šestadvacet let zničili různí zkurvysyni a parchanti slušný vzhled spousty měst, začali kopat do pomníků na hřbitovech a tak - prostě svoboda - ne? Dnes se tomu konečně říká trestný čin úmyslného poškozování cizí věci, ale už je pozdě. Ani po šestadvaceti letech si zbabělci - obecní zastupitelé - netroufají dát fasády a bordel v obcích a městech do pořádku a trestat ty ničivé šupáky, ne snad že by nebyly peníze, ale prostě se bojí, že to bude zas nějaký šmejd účelově vydávat za výraz nesvobody - tak jsme blbí! Žádnýho sprejovýho zmetka nikdy nikdo nechytil a nepotrestal, podle toho to všude vypadá. Jo takhle Hitler - by s tím zametl. Vyhlásil by stanné právo, zákaz nočního vycházení, kdo bude přistižen při ničení fasád a veřejného zařízení, bude bez vyzvání zastřelen - jen to by na ty odporné spratky platilo. Jinak na všechny zákazy a příkazy serou, autority mají na háku, mučí své učitele -prostě celá společnost je na sračku, hlouběji už to nejde. Tak na co si hrajeme? Nejsou tresty - ani pro vrahy, ani pro šmejdy - jen exekutorská havěť dostala volnost ožebračit chudáky, kteří mají skoro hovno, kvůli ziskům šmejdů, kteří jim vnutili půjčky na vysoké úroky, a přestože většina jich jistinu zaplatila, ubohé domovy jim drancují i kvůli fiktivním, tedy neexistujícím dluhům.Takový jsme frajeři. K poblití. Všechno. Nějaké vlajky, i když je to ubohost - jsou jen důsledkem neuvěřitelné zkaženosti celé společnosti. Politické zlodějny, mediální klystýr, odporné celebrity a šašci, a jsme na dně senkrůvny. Komu a čemu to prospělo? Teď teprve čumí ta zbohatlická smečka, když takzvaní teroristi jdou i po turistech, vraždí se na letištích,v obchoďácích, na diskotékách - maj po courání po světě, přitom kvůli tomu tady celá ta maškaráda, která změnila život statisíců lidí ve vyhlazovací tábor, byla. Teď lezou na svý načančaný chaty a sídla, tam se opevňují, kupují si zbraně a tygry a lvy - ubozí blbci! Teď čumí, a zvažují, jestli to nebylo přece jen lepší dříve, život v pohodě, klidu a beze strachu, bez pitomýho mediálního strašení, šílených zpráv a žvástů. Pozdě!

  OdpovědětVymazat