Reklama

.

.

pátek 4. března 2016

Jean-Claude Juncker: Ukrajina se nebude moci stát členem EU a NATO v příštích 20-25 letech


4. 3. 2016     zdroj a zdroj
Ukrajinci by si měli sundat růžové brýle, upozorňuje Rada federace. Evropa Ukrajinu definitivně odepsala a pouze politická korektnost zabránila předsedovi Evropské komise to říci přímo. Jak oznámil korespondent agentury Regnum 4. března, prohlásil to člen Rady federace RF Franc Klincevič, když komentoval slova hlavy Evropské komise Jean-Claude Junckera o tom, že v nejbližších 25 letech se Ukrajina nebude moci stát členem EU a NATO.


"Evropa definitivně Ukrajinu odepsala a pouze politická korektnost zabránila předsedovi Evropské komise to říct bez všelijakých vytáček. Myslím, že Ukrajinci mají na čase si sundat růžové brýle a přiznat evidentní fakt: celé poslední dva roky se země při přerušování vazeb s Ruskem zároveň sedmimílovými kroky vzdalovala i od Evropy", soudí senátor.

Dnes je mezi Ukrajinou a Evropou zeď, domnívá se Klincevič. "A tato cesta nikam je přímý důsledek Majdanu", dodal.

Klincevič předpovídá, že bez pomoci Evropy se Ukrajina střetne s těmi nejvážnějšími problémy. "Nevím, jak bude Ukrajina přežívat, když zůstane se svými problémy sama. A to se nevyhnutelně stane, a, podle všeho, dost brzy. Prohlášení Jean-Claude Junckera není první zvonění, zdůraznil senátor.

Prohlášení Junkera zaznělo v kontextu projednávání referenda, které se bude konat v Nizozemsku 6. dubna: Holanďané v něm rozhodnou, zda má jejich země souhlasit s asociací Ukrajina - EU.

Jeho prohlášení způsobilo doslova explozi v ukrajinském segmentu internetu. Uživatelé Facebooku a VKontakte vyjadřují hněvivé výčitky na adresu jak evropského úředníka, tak i vlastní těžkopádné vlády, která se dostala k moci právě díky heslům o evropské budoucnosti Ukrajiny.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Na Ukrajině už není co ukrást a těm chudákům bez peněz není co prodat,tak k čemu by Ukrajina EU byla....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omyl, je třeba privatizovat, místní oligarchové a Rothildové už ce perou o to co ještě zbylo. Soros má velký zájem o vodárny a doly a na nerostné suroviny atd. Jiří Plzen

   Vymazat
  2. Jen potvrzujete,co je napsané výše:"...a proto na UE,která je jen trapný přicmrndávač tandemu USA/Izrael,už nic nezbylo,jen využít lidské zdroje:udření ochlasti,hledající práci a jejich koběty,které teď ve vytoužených "krajkovaných trusikách" dělají kurvy po celé Evropě a konkurují si s exotikou dovezenou z Afriky...."
   Tu pravou "revoluci důstojnosti",má Ukrajina teprve před sebou....

   Vymazat
 2. Tak to asi loutka Juncker nebyl právě ožralý, když pronesl tato rozumná slova.
  https://www.youtube.com/watch?v=XPgiI46FCDU

  OdpovědětVymazat
 3. Vždyť je to účelem západu,rozložit Ukrajinu,rozeštvat lidi,že za problémy může Rusko a mezitím rozkrást Ukrajinu.Ukažte mě stát,kterému to pomohlo,kde se usadila USA demokracie.

  OdpovědětVymazat
 4. A za všechno může Putin.I za ziku,nízkou porodnost v Evropě,globální oteplování i za to,že mi nejde karta a že mě podvádí žena.Přisuňme více zbraní k Ruským hranicím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dneska mám zácpu, zasraný Putin! Hned to budu žalovat Gabalovi a Jakubu Jandovi. Tak to už dál nejde!

   Vymazat
 5. Veškeré akce SSA a EU na bývalé Ukrajině, směřují nyní k vyvolání další uprchlické vlny, tentokráte z východu.
  No to bude maglajz.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ..a aby nepřišla s holýma rukama,tak se na tom pracuje,všude se z fronty (ATO) ztrácí zbraně a munice ve velkých kvantech a nedá se to zastavit...,myslím,že si užijem a o to tu jde,Evropa je ztracena,vrchnost Sobotků,Juncknerů a Merklových a Hollandů ji zbaběle prodala.

   Vymazat
 6. Až zanedlouho budou Ukři s nezastíranou "vděčností" děkovat za ukradené naděje a, zejména!, rozkradenou zemi, tak by neměli pozapomenout ani na naše majdanové dobrosery, Fülleho, Schwarzenberga a další místní štětiny.
  Kalašnikovů snad mají pořád ještě dostatek, pokud je mezitím nestihli přezbrojit flintami od US hunů ...

  OdpovědětVymazat
 7. Ale, když Ukrajina sama nechtěla. Tenkrát přeci nepodepsali asociační dohodu, tak ti všichni tajtrlíci skákali dva metry vysoko. Ale proč by sem taky lezli, vždyť i některé jiné země jsou už na odchodu. Akorát čekáme, kdo se první zvedne od stolu. Ano, tak jsme pokakaný!

  OdpovědětVymazat
 8. Tak už konečně to svoje ukrajinské bohatství prodejte těm světovým oligarchům a máte klid. Budete konečně v Evropě, sice jen jako dočasná námezdní síla, ale přece jen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebyl Janukovič odstraněn taky kvůli tomu, že nebyl právě nakloněn velkému sbližování Ukrajiny s EU a vstupem do NATO nechtěl provokovat Rusko?
   Vždyť v té době EU a NATO po Ukrajině přímo toužily!!!

   Vymazat
 9. Ukrajina je dorozkradena, dovysáta, zplundrována - je třeba na ni zapomenout a rozhlédnout se, kde dál jde prosazovat ideály anglosaského humanismu, liberalismu a nabombardovat "démogracii".

  OdpovědětVymazat
 10. Západ zneužil Ukrajinu jako mladou děvku . Teď by mohl padnout vláda koupit titanic a s fašounama směr jižní amerika .

  OdpovědětVymazat
 11. Michal Masopust6. března 2016 0:30

  Takže tímto prohlášením vlastně tzv. "eu", "nato" a ussa přiznaly jejich bankrot ohledně Ukrajiny, de facto tak vlastně přiznaly jejich úhlavnímu nepříteli V.V.Putinovi a RF to, že Ukrajina patří do sféry vlivu a do zájmové oblasti Ruska?!?
  Hlavně, že to tam všechno rozvrtali a postavili na hlavu, na to je užije! A ty Rusko se teď starej a dej to tam po nás do pořádku?!?
  Divím se jenom ruské věrchušce, že stále ještě omílá frázi o "наших западных партнёрах"?!? Ta výše jmenovaná zločinecká sebranka NIKDY nebyla, není a ani NIKDY nebude Rusku "partnerem"?, ale VŽDY jen a jedině protivníkem, potencionálním agresorem a lupičem jeho nerostného bohatství?!!! Snad se časem i jejich rétorika změní a začnou věci nazývat pravým jménem?! Z velkých a politicky vlivných stran v RF je zatím jediná KSRF G.A. Zjuganova, která už dávno toto blábolení o tzv. "partnerech" nepoužívá! Je nejvyšší čas, aby toto pochopila i vládnoucí strana Jednotné Rusko?!!!

  OdpovědětVymazat
 12. Já to vidím jako obrovský úspěch Ukrajiny, ještě nedávno byli navěky mezi Východem a Západem, podivně se vydali na Západ a již mají jistotu, že tam dojdou za více jak 25 roků. Vztahy s Ruskem zničili, ekonomiku devastovali, tak si mohou těch 25 roků žít v politicko-ekonomickém VAKUU.

  OdpovědětVymazat
 13. Ještě uvidíme, zda změna orientace Ukrajiny nebude dřív (a je jedno zda na východ či západ). Ona taková atomová elektrárna potřebuje pořád svoje, svou jistotu nebo jaderný humus bude v širokém okolí. Nelze ji nechat, či jen tak prodat.
  Co soukromník dokáže, můžeme pozorovat např. v Jánských lázních, Lázních Kyselka, v chátrajícím hotelu Thermál nebo Vřídle v K. Varech a dalších místech republiky. Kecy, že jen soukromý vlastník je narozdíl od státu ten zodpovědnej, mám už po krk.
  No a na státních postech vždy musí být velký plat, protože je velká zodpovědnost. Když se mají skládat účty, tak to nic, "já jen podepisoval papíry co přinesla sekretářka" (viď Sašo Vondro). Nebo proč nepřinutit Kalouska k opakovaným testům zakoupených padáků. Na jeho rekvalifikaci na paragána rád přispěji. I na letecký benzín by se pár lidí složilo. A stejným způsobem i jejich kamarádi a přátelé by měli užívat plody své "kvalitní" práce. Vakcíny jsou neškodné? Celá ministerstva a hygienu i s jejich rodinkama povinně přeočkovat. Jen tak se dá naučit zodpovědnosti k ostatním, nikoliv jen k vlastní peněžence.

  OdpovědětVymazat