Reklama

pondělí 14. března 2016

Josef Mrázek: Otevřený dopis prezidentu republiky Miloši ZemanoviPraha 13. 3. 2016
Vážený pane prezidente,
smutná zpráva (pořad OVM v ČT), že Česká národní banka vydala jen během ledna a února 2016 na znehodnocování české koruny dalších 114 miliard Kč, nás nutí připomenout, že se potvrzuje, co kritického již bylo o akci ČNB napsáno, a že jste jediný, kdo může na porušování zákona o České národní bance reagovat hned. Zároveň se jeví jako naléhavé podat na odpovědné funkcionáře ČNB trestní oznámení kvůli podezření, že prosazují jiné zájmy, než které podle zákona o ČNB prosazovat mají.


Trochu více světla přinesly Otázky VM v ČT 16.3.2016, kde kromě guvernéra ČNB Singra vystupoval slovenský analytik Juraj Karpiš. Ten uvedl, že i Slovenská národní banka měla tendenci uplatňovat nezávislost trochu podobně, jako ČNB, to jest v rozporu s logikou. Není přece přijatelné, aby se škody způsobené v podstatě celému národu jakoby nepočítaly a nedaly reklamovat prostě proto, že banka je nezávislá. Nemůže být nezávislá na zákonech. Důležitá je odpověď na klasickou otázku, komu je kritizované jednání prospěšné. ČNB svými intervencemi způsobuje škodu na straně české koruny, kterou by měl hájit zákon o ČNB, a zvýhodňuje zahraniční měny.

Juraj Karpiš také mluvil o tom, co je nám ovšem známo, že závazek pevného kurzu vůči euru znamená vlastně zapojení do eurozóny, ale ve velmi nevýhodném kurzu, se všemi nevýhodami (navázání na úmyslně znehodnocované euro), ale bez výhod.

Nepřirozené znehodnocení koruny je příležitostí pro spekulanty, láká k nákupu levné koruny (podhodnocení již překročilo 15%). Proto je udržování škodlivého kurzovního závazku stále nákladnější. Sto čtrnáct miliard Kč vydaných za první dva letošní měsíce, by mělo být posledním varováním (srovnejte s tím, jak ministr Babiš zápasí o každou miliardu schodku 70 miliard Kč).

Ještě tvrdá čísla. Do zahraničí směřuje náš export v hodnotě asi 3600 miliard Kč za rok. Při paritě kupní síly by za to mělo být 3600 : 17 = 212 miliard euro. V kurzu dosažitelném bez negativní intervence by to bylo 3600 : 23 = 156.5 miliard euro. Ve vnuceném kurzu 27 Kč/euro to je 133 miliard euro. To stačí v zahraničí k nakoupení zboží v hodnotě jen 63% hodnoty vývozu oproti 74% bez intervence. Dovezena bude o 15% menší hodnota, než při kurzu bez intervence. Je třeba dodat, že objem exportu by byl při méně dumpingových cenách o asi 5% menší, ale za tento menší objem bychom dostali a dovezli o 10% více, než za celý vývoz po intervenci.

To znamená, že intervence ČNB přerušila zotavování kurzu koruny a vrátila její kurz hluboko zpět a guvernér Singer neuvedl, neboť nemohl uvést, nic, co by mohlo ospravedlňovat postup, který způsobí jen v zahraničním obchodě ztrátu navíc ve výši 3600 x 0.15 = 540 miliard Kč za rok. To je částka, která by stačila k zaplacení celého veřejného zdravotnictví a ke zvýšení všech důchodů o 50% k tomu. Jde tedy o věc zcela zásadní, která vyžaduje přiměřeně energickou reakci od Vás, pane prezidente, a rovněž od orgánů příslušných k posouzení, jak se to srovnává se zákonem o ČNB, například se zásadou otevřeného tržního hospodářství.

Za spřátelené skupiny aktivistů Vás zdraví

a za pochopení našeho rozhořčení Vám děkuje

Josef Mrázek

42 komentářů :

 1. Pokud nemáme EUR a zůstávají nám naše koruny, tak je činnost ČNB pro společnost pozitivní. Jsme většinový exportér a tím pádem současný kurz koruny nám přináší pozitivní impulzy, myslím, že většina čtenářů NR nechce přejít na EUR právě pro tuto možnost ovlivňovat kurz ze strany ČNB. Nebo se mýlím ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, nemýlíte se. Ale pane exportére, kvůli vám a vaší "výhodě" jsou nízké platy, v životní úrovni nedosahujeme a nedosáhneme ani Rakouska, umělým snižováním směnného kurzu okrádáte lidi o hodnotu úspor i o hodnotu odměny za práci a zdražujete import, včetně tolik potřebných technologií. Asi se na ty věše výhody zvysoka vyse.me. Marek

   Smazat
  2. Samozřejmě, že se mýlíte, nebyl li by ten export, nebyly by platy žádné. Konec konců poměr importu a exportu jednoznačně hovoří pro exportéry !!!
   Jednoduchá pomoc, přejděme na mezinárodní EUR a nemusíme směňovat. Slováci si svoji měnu nemohou vynachválit.
   SID

   Smazat
  3. 16:55 Přecházet na E v této době je ještě větší nesmysl. Nemá cenu to rozebírat. Jednoduchá pomoc je ,vyhodit Singera a nechat Kč volně plout.On totiž ten obézní chlapec plní jiná zadání, než ze zákona má.

   Smazat
  4. Nejsem ekonom, ale autor článku i vy jste přehlédli i další věci:
   - znehodnocování úspor
   - snižování reálných příjmů v porovnání se zahraničím (např. dražší dovolené)
   - jaký má vliv snižování měny na dluhovou obslužnost, kdy státní dluh každým rokem roste?
   - jak souvisí státní výdaje do Bruselu s příjmy z Bruselu...
   - do jaké míry opravdu naše levné peníze ovlivňují náš vývoz?
   - kdo skutečně má benefity z našeho levného vývozu?
   - co stát hodlá dělat s tím, že v roce 2015 si ze země zahraniční vlastníci domácích podniků odvezli 430 miliard Kč?

   Smazat
  5. RABOVÁNÍ OBČANŮ VOLIČŮ V ČR DOSAHUJE GALAKTICKÝCH ROZMĚRŮ,HLAVNĚ V OBLASTI ČNB

   Řekne li pan ANO,BUDE LÍP,že přišel do politiky proto,aby politici nekradli PO MILIONECH,znamená to v neoliberálním překladu,že on NÁM všem ukáže jak se krade po stovkách miliard a jeho hloupí voliči ho ZA TO budou nejen volit,a ještě mu i za to budou tleskat.Kdyby jste se ho na to zeptali,odpoví vám,že ČNB je nezávislá a co dělá není jeho věcí.

   PŘEKLAD.ČNB může působit tak velké škody všem občanům proto,že polt.třida šmejdů provozující křiváckou Starou politiku není kontrolována občany,kteři nemají ani k dispozici drahé intelektuály,aby jim to vyložili srozumitelně a pak by ten financmajstr byl donucen doporučit presidentovi,aby skupina banksterů ČNB byla postavena před soud,který by už musel vyžádat odborné posudky k tomu,aby šli do basy.

   Stát sice musí mít možnosti,aby vyráběl-tisknul svoje peníze,jinak to není žádný stát,ovšem ČNB musí pracovat pro zájmy STÁTU ČR A NE ZA ZÁJMY ZAHRANIČNÍCH KORPORACÍ,kdy před nosem lhostejných ovčanů nakupuje dluhy prý vyspělejšich států Z ČEHOŽ NIC NEMÁME. Nejnověji se dali na eura,které ECB za asistence DRAGHIHO tiskne ZDARMA každy měsíc v rozsahu ŠEDESÁT MILIARD a vykrádá tak ůspory zejména německých penzistů,jejichž vláda ztratila nad svou národní bankou kontrolu,když mu to dovolila to QE MONUMENTÁLNÍCH ROZMĚRŮ.

   Na www.nwoo.org si můžete najít populární výklad Nikolaje Starikova O TVORBĚ PENEZ INFLACI A PRIVATIZACI, který popisuje třetí bod BARNETOVA PLÁNU na rabování CELÝCH států.Ostatně jistě ho všichni znáte ve znění.

   Zajištění neomezeného finančního toku peněz do USA.ŽÁDNÁ VLADA NESMÍ BRÁNIT TOMUTO RABOVÁNÍ A ODCHODU PENĚZ ZE ZEME.Kritiky teto politiky zabijeme.

   Takže víte co vás všechny čeká,když nebudete podporovat opozici NOVÉ POLITIKY nyní ve formě Hnutí za Novou republiku.PROSTĚ SE STANETE VŠICHNI OTROKY a čim více budete běhat v kolečku jako veverky tám více vás naše polit.třida šmejdů dá dokrást.

   Smazat
  6. NELZE DOSÁHNOUT ZMĚNY,ANIŽ BY DRŽITELÉ MOCI PENĚZ BYLI TÉTO MOCI ZBAVENI.JAK SI OBČANÉ PŘEDSTAVUJÍ TO TRESTNÍ OZNÁMENÍ.

   DRAHÝ PANE POLICEJNÍ PRESIDENTE.

   v hluboké úctě se vás ptám proč skupina managerů ve vedení ČNB porušuje zákony a tiskne v miliardách devalvační koruny,kterými poškozuje zájmy všech občanů ČR a zákony republiky.

   Pod falešným tvrzením,že dovedou odhadnout deflační tendence tisknou stovky miliard,kterými snižují naše platy a znehodnocují úspory. Namísto,aby je alespon dali k dispozici našim skvělým podnikatelům,kteři by předložili projekty jak na nich vydělat a tedy i DOBŘE ZAPLATIT své nyní velice špatně zaplacené zaměstnance,za ně ČNB kupuje dluhy jiných států z čehož nemá užitek snad nikdo z republiky.

   Žádám,aby jste prověřil,že neexistuje žádná bankovní metodika měření inflace a deflace,která by byla odborně způsobilá a argumentačně udržitelná,protože nemůže obsahovat proměnné,jež by odhalily pravou podstatu zvrácené motivace a exkluzivní pozice ČNB.

   TO MŮŽE JEN SOUD,PŘED KTERÝ SI O TOM DOKÁŽE VYŽÁDAT I ODBORNÉ POSUDKY PROČ TENTO DODNES PROBÍHAJÍCÍ GIGANTICKÝ PODVOD JE NADÁLE MOŽNÝ A STÁLE PROBÍHÁ.

   Připomínám,že každý, kdo o tomto podvodu ví a nebude ho řešit se stává spoluvinníkem a proto by i osobám v ČNB velice prospělo,kdyby svoje jednání obhájili před soudem.

   Smazat
 2. Zeman tam má přeci svého koně Rusnoka,který s tím držením kurzu na 27kč za EURO souhlasil,ještě než nastoupil do ČNB.Jistě exportéry s tím souhlasí,protože jsou to většinou cizinci,kteří vlastní tyto firmy.Také potom tito exportéři,nemusí tolik vynakládat EUR na České mzdy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jste si zase něco popletl pokud inkasujete EUR a ty přecvrknete na Kč - můžete vyplatit při příkladu za 10 EUR mzdových nákladů na kus a hodinu 200, nebo 300 Kč ? Co je pro vás příznivější ?
   Inflace žádná, takže většina uvítá raději 300 Kč, než 200 Kč/hodinu. Čemu dáte přednost vy ?
   SID

   Smazat
  2. Pane SID, pravdu nemáte. Drtivá většina zaměstnavatelů mzdu nezvyšuje, spíše naopak. Ale popisovat, o co jde je na mnoho stránek. Mám proto pro vás doporučení - přečtěte si Ilonu Švihlíkovou, snad se Vám rozbřeskne.
   Panda

   Smazat
  3. Pro SID
   To si asi nerozumíme,inkasuji EURA a při kurzu 27kč za EURo,zaměstnanci na mzdu 27 tisíc,proměním 1tisic EUR,kdyby byl kurz 25kč za EURO,musím proměnit více EUR,na tu samou mzdu.Proto Vás musí i napadnout koupěschopnost zaměstnance.Vy jste opravdu zaměstnancům přidal ten rozdíl?

   Smazat
  4. Víc EUR nedostanete !!!!
   Konečná cena v EUR je neměnná - při kurzu 20 Kč mohu zavřít firmu, protože ode mne nikdo nekoupí nic. Zaměstnancům mohu proto přidat pouze tehdy, inkasuji li víc - jak vidíte - víc inkasovat nebudu !!!
   Takže to je celý zázrak růstu naší ekonomiky a vy byste chtěl o něj dobrovolně přijít.
   SID

   Smazat
  5. 18:09 snad byste nechtěl, aby za Vaše podnikání ručil stát a potažmo občané ? Poku si nedokážete vyjednat lepší cenu, nebo neprodáte svůj produkt jinam, jděte raději od toho zavčasu.

   Smazat
  6. Nojo, ale cizinec si zisk pak chce vyvézt ven = nižší Kč je méně EUR!

   Smazat
 3. Singer je obyčejný darebák.Zeman jakbysmet.Z moci
  své funkce mohl odvolat celé vedení ČNB a neudělal
  nic.Lživé vysvětlení zločince Singera,že se pro li-
  di nic nezmění zřejmě vzal za své anonym 16:16.Pro
  něho nic neznamená,že jsou v zájmu někoho občané
  tohoto státu okrádáni.Zřejmě patří mezi ty expor-
  téry,kteří na tom vydělávají.Jenže:všechno to umě-
  lé snižování hodnoty koruny začalo,když se minist-
  rem financí stal Babiš.Do té doby nebylo po ocho-
  tě manipulovat s hodnotou koruny mnoho chuti.Kro-
  mě požadavků těch exportérů.Aby měli větší zisk.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy musejí bejt kousek,kolik máte tříd?A co práci,máte,jo tak děkujete Bohu a že v ČNR seděj lidí s rozumem.Na praváků by jste toho moc nedostal Majevský.

   Smazat
 4. Co kdyby soudruzi kolem hlavního šiciho stroje začali pracovat za schválenou minimální mzdu a tím i všichni příživníci vširokém okolí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když vezmete minimální mzdu před 4 lety a dnes, tak je pokrok jednoznačně viditelný.
   Děkujme Bohu, že máme takový kurz.
   SID

   Smazat
  2. Tak to jste asi jediný, kdo si to myslí. 8-)

   Smazat
 5. Hlavně,že pánům bankéřům z ČNB a některým podnikatelům se " daří " to ostatní Singra nezajímá.Z toho důvodu také Singr nechce euro,protože pak by byla ČNB na vedlejší koleji i s ním :-)

  OdpovědětSmazat
 6. tady si zabrečite sadarmiko ale na blbim hrobečku zelbohu vovčani jsou permanentně protahovani řitnim otvorem aniž by se někdo z nich nadechl nebo pokusil zahrat na odpor a dobře jim tak je to trest za to že si nechavaji leta letouci srat na makovice a ještě přitom slastně hikat

  OdpovědětSmazat
 7. Pořád to nechápu. ČNB nakupuje za stovky miliard Kč EURa za 27 Kč. V příštím roce se vrátí kurs na 23-24 Kč. Všechna ta EURa budou tedy mít hodnotu o 10-15 nižší a za ně zase budeme nakupovat. Není to obrovská ztráta?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není !!!
   :-)
   Pokud to tiskárna ustojí, tak se to vyplatí

   Smazat
 8. Ten název Česká je jen synonyma,ve skutečnosti jsme kolonie Usraele pod židovskou nucenou správou,stejně jako ta banka. Je čas,všechny vlastizrádce pověsit a jimi nakradený majetek zkonfiskovat!

  OdpovědětSmazat
 9. Pan Josef Mrázek nic nepochopil. Všechny kolonie dostaly přece jednotný pokyn: "všichni k pumpám zachraňovat dolarovou impérii". A čeští bankovní svazáci se snaží až se z nich kouří.

  OdpovědětSmazat
 10. Centrální banka svými intervencemi proti koruně znehodnocuje úspory občanů a umožnila vydělat vývozcům, tedy hlavně automobilovému průmyslu, 400 miliard.

  Falešné argumenty ČNB

  Hlavním a také jediným argumentem ČNB v obhajobě svých intervencí proti koruně je falešné tvrzení, že hlavní nosnou ekonomikou devizy ČR je exportní průmysl, a ten je třeba za každou cenu podpořit. Už ale tají, že drtivou část vývozních firem má ve vlastnictví zahraniční kapitál, který ze slabé koruny profituje tím, že tučné výnosy z něj (levná pracovní síla vytvořená levnou korunou) plynou do zahraničí.

  Výsledkem je, že banky místo toho, aby peníze tlačily do tolik potřebného investičního a spotřebního koloběhu (stimulátoru prosperity), hromadně ukládají své nevyužité a umrtvené přebytky do Centrální banky, kde oproti dluhopisům s negativním výnosem slibují alespoň zúročení 0,05%. Během třech posledních měsíců banky do ČNB vložily více jak jeden bilión korun, tedy téměř roční rozpočet ČR, což je nejvíce v dosavadní historii. Přirozený princip finančních toků od ČNB ke komerčním bankám a dále k firmám a lidem přestává fungovat a nabírá patologický zpětný chod, který má počátky v intervencích. Dá se použít přirovnání, že ČNB zašpuntovala přirozený ekonomický růst.

  Přitom zahraniční dluh České republiky v druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o 137 miliard korun. Celkový dluh 2,9 bilionu korun tvoří 66,4 procenta hrubého domácího produktu země. Vyplývá to z předběžných údajů ČNB. Na růstu zahraničního dluhu má největší podíl nárůst počtu bankovních dluhopisů, které drží zahraniční subjekty. A zisk bank v Česku je opět rekordní. Bankám a spořitelnám stoupl za 3. čtvrtletí 2015 souhrnný čistý zisk meziročně o 3,9 mld. na 54,14 mld. Kč. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Více podrobností na www.desitka.org/?p=5756

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto správně. Rozumbrada před Vámi tu popisoval jak je príma mít podhodnocenou korunu kvůli exportu. Jo, je to príma, alespoň zpočátku, pokud by se onen "zisk" z podhodnocení koruny investoval do dalšího rozvoje naší r e á l n é ekonomiky (tj. vlastní strojírenská a zem. výroba, služby aj.). Bohužel však tento "zisk" odplouvá do zahra kapes, tj. jsme obyčelnou kolonií.

   Smazat
  2. Jak se zdá naši elitní intelektuálové stále ještě nejsou nebožtíky a hezky to tady v přispěvcich sadí do prozatím ještě neprobuzených hlav těch občanů,kteři nežijí s pilinami v hlavě.

   Smazat
 11. Nebylo by lepší místo planého tlachání podat trestní oznámení ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně ano. Kecáním se zatím nikdy nic nevyřešilo.

   Smazat
  2. OSV POKLÁDÁ PŘISPĚVEK ZA KONSTRUKTIVNÍ

   Trestní oznámení může podat KAŽDÝ OBČAN ČR,protože je cílem banksterů z ČNB,kteři velice dobře vědí co vlastně dělají.Ostatně zkuste dát do kopírky tisícivku a jděte ji udat-octnete se hned v base.

   TO VŠAK NEPLATÍ PRO ZLOČINECKÉ SPIKNUTÍ PROTI REPUBLICE-VEDENÉ ČNB.

   Centrální banka je NAŠE banka a ztráty,které ZÁMĚRNĚ vyrábí její vedení jsou zcela očividně naše ztráty.

   VLÁDA NYNĚJŠICH ŠMEJDŮ, NAMÍSTO,ABY ZAKROČILA, NÁM NAMLOUVÁ,ŽE JE TO PRÝ SOUKROMÁ BANKA LAPKŮ Z VLÁDY A I TÍ TEDY PATŘÍ JAKO SPOLUVINNÍCI PŘED KÁDIHO.
   Aby řeč nestála,CO TADY DÁT vzor trestného oznámení,které může zdarma podat KAŽDÝ občan na policii,.To by bylo hned účinnějši na ty vládní Nemehla než pan KALAŠNIKOV,který by jen způsobil,že na volné místa nahrnuji jiní zločinci.No při volbách uvidíme kdo z koho.Ostatně každý vidí,že ODS a TOP strana,která chce bojovat mezi sebou atomovými pumami se už hezky opaluje na rozptylové loučce,kde jsou hezkou připomínkou toho,že ČEŠI JSOU SMĚJÍCÍ SE BESTIE.

   Smazat
 12. Zdá se, že pisatel nepochopil v jediném správném ekonomickém systému neokapitalismu a globalismu princip rozdělování, trvající již desetiletí. Silnější bere vše a slabý cedí i krev. Kromě jiného staří čeští důchodci jsou zvyklí na bídu v době II.sv. války, takže jim stačí denně 2 rohlíky a půl kelímku bílého jogurtu. Vezměte si příklad z V. Klause, který byl proti sov.EU a podepsal a nakonec se postaral o sebe jek hlásal a ukradl důchodcům naspořených 330,9 miliard korun z důchodového účtu. Přesně podle komunistického scénáře z roku 1948. Čest práci a kokejte makat a ne žvanit a teoretizovat!

  OdpovědětSmazat
 13. Tvorba falešných peněz a lichva je hlavní zdroj moci globalistické kabbaly - a té Mošé Zeman slouží, a ten dopis tudíž smete zestalu.

  OdpovědětSmazat
 14. Proboha, vždyť je to řízeno z VB, musíme zachraňovat jejich měny.

  OdpovědětSmazat
 15. On pan Karpiš řekl ještě jednu důležitou věc: " Centrální banka je NAŠE banka a ztráty centrální banky jsou NAŠE ztráty". Singer čuměl s otevřenou hubou jak tydýt. Měl by si uvědomit, že není guvernérem soukromé banky.

  OdpovědětSmazat
 16. Na Singera a nejužší vedení ČNB podat trestní oznámení pro krádež a poškození věřitele (všech občanů ČR) ve finančním hospodaření - odsoudit, zavřít, zabavit veškerý majetek a alespoň částečně tím zmírnit ztráty celé ČR a všech jejich obyvatel. Všichni platíme za to, aby pár darebáků majitelů velkých firem mělo větší zjisky a vy chudáci plaťte a nekecejte nám do toho, protože tomu nerozumíte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne pro krádež, ale pro zanedbání péče řádného hospodáře. Jinak je to jen model, kdy se jim lépe tuneluje země. Možná, že pár korun zisku uberou těm, co vyvádí ven dividendy, ale je to jen kapka v moři. Jinak o škodí většině národa. Kurs měli zvyšovat pře pár lety, tehdy to mělo smysl. Dnes už ne.

   Smazat
 17. Je to jednoduché, pokud předtím zaměstnavateli stačilo na vyplacení 17 Kč ve mzdě jeden dolar, tak nyní mu na vyplacení 17 Kč stačí jen třičtvrtě dolaru.

  Naopak dělník který si chce koupit zboží ze západu musí víc makat, aby místo 17 Kč zaplatil 25Kč.

  No nejsme my krásná kolonie?

  Aneb v naší nesvéprávné republice mohou nastat jen dvě varianty: buď nastoupí politici typu Kalousek, Topolánek, Nečas, a spol., kteří zvýšením sazby na DPH, zmrazením důchodů , minimální mzdy a soc.dávek sníží životní úroveň.
  Pokud se přes masivní mediální kampaň toto nepodaří a nastoupí rozumnější vláda, provede se devalvace měny, aby se dosáhlo téhož


  OdpovědětSmazat
 18. Řeči o nebezpečí deflace stačí porovnat s tím, co se stalo ve Švýcarsku poté, co jejich Centrální banka přestala od 1.1.2015 uměle vázat kurz franku na euro. Frank skokem zpevnil o asi 20%, exportéři zuřili, ale už v září byl na stabilní hodnotě, vyšší o zhruba 10%, než byla před uvolněním. Podle ČNB jsou zřejmě švýcarští bankéři hlupáci, nehodni následování.
  V této souvislosti si vzpomínam na radu z anglického průvodce po Švýcarsku od Loney Planet:
  "Uvidíš-li švýcarského bankéře skákat z okna, následuj ho. Určitě na tom vyděláš."

  OdpovědětSmazat
 19. Ono se okolo toho kurzu dělá moc věda, hlavně aby nebylo jasno. Když s tím začali, první asi 2 týdny k tomu jednotliví členové bankovní rady dávali silně vzájemně nesouvisející, až trapně, vysvětlení. Jasný příznak náhlého podrazu z vnější pohnutky, bez předchozí porady a dohody mezi nimi.

  Můj nevědecký názor coby důchodce je jednoduchý. Když nepřeje důchodcům zvyšovat důchody a dělníkům platy, a nemám pravomoc Guvernéra odvolat, tak mu nebudu přát pevné zdraví. Vsadil bych se, že zemře do půl roku na rakovinu. A pak by se snad kurs dal opravit.

  Jestli jsou moje pocity v rozporu s ústavou, tak jsem se to asi naučil od nich. Oni ti politici a bankéři a další podobní, členové Bilderbergu a poradci Goldman Sachs, nás od sametové naučili už hodně podobného.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 20. Pokud věříte tomu, že zde není infalce, tak asi nechodíte nakupovat. Spotřební koš je nastaven tak,že nezohledňuje nic. Zahrnuje jen atrapu potravin a bydelní už vůbec ne.

  OdpovědětSmazat
 21. Guvernéra ČNB může odvolat pouze Bank of England.
  President ČR to asi nebude. Lepší by bylo ošetřit slib guvernérů, měl by se konat na půdě Bank of England. S pozdravem Pe.K.
  P.S. Tím se vysvětluje jednání celé bankovní rady.
  ČNB opravdu opakuji opravdu není pro lidi této země.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.