Reklama

.

.

pondělí 28. března 2016

Když nás něco potrefí poprvé


Zdeněk Hrabica
28. 3. 2016
Donedávna jsem si myslel, že v diplomacii se mají skoro svatě dodržovat určitá předem sjednaná pravidla. Zejména pokud jde rigorózně o předem přijaté názvy států, republik, království, ale i o názvy ctihodných dekorací jejich hlav, zvolených či z rodu. Nyní z řečí Jakuba Železného,... z jeho moderování ve zpravodajství ČT zjišťuji, že se nyní jedná o pobyt čínského prezidenta z „komunistické Číny“ v Česku, nikoliv v „kapitalistické České republice“, ale jenom u nás. Opakovaně - čínský prezident k nám přiletá z „komunistické Číny“. Ze „svobodných a demokratických médií“ – jiných než je Česká televize - své rodné vlasti se pak ještě navíc dozvídám, že čínský prezident – jinak diktátor - bude hostem „ovarové hlavy“ na zámku v Lánech a na Pražském hradě. Musím konstatovat, že podobné uvítání nejvyššího představitele suverénního státu a jeho přijetí prezidentem České republiky, zažívám z médií poprvé ve svém životě. Přestože vím, že hodně věcí člověk zažívá ve svém životě poprvé, nějak se to všechno ve mně příčí a hodně moc bouří.

Psáno pro Novou republiku.

17 komentářů :

 1. Člověk to může zažívat, ale nejde to strávit.

  OdpovědětVymazat
 2. Je to zcela normální. S kýmkoli mluvím, nadává na pravdoláskaře, je to ale tím, že lidé se uzavírají do komunit. Naopak, jiní, co maximálně vytěžili rok 1989, se nestýkají s jinými lidmi, co mají jiný názor než oni. A tak dlouhovlasý zarostlý disident, dnes zcela šedivý, dělá to, co dělá. Z novinářů se taky stává sekta. Jejich práce je provždy daná zaběhlým stereotypem a pokyny vedení, které nemá jiné zdroje, než CNN, BBC, DW a tak podobně. Takzvané elity jsou zcela odtrženy od běžné populace, a proto to je tak jak to i vypadá. Korupce hezky kvete ve státních institucích, média honí Babiše, přitom jiní ze státních či EU dotací si staví vily, o nich nic nikdy neuslyšíme. Všichni jsme si podle ústavy rovni, ale ČT a jiná sdělovací média dělají všechno proto, aby někteří byly ještě rovnější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Železný-Eisenkraft-Salzmann džunior roztopile zapruzeně špulí pusinku, když recitije pořád znovu "komunistická Čína".
   No, jeho tata Eisenkraft-Železný byl sionistický komunista, a jeho děda Salzmann-Slánský byl sionistický komunista. No a džunior je jedno z mnoha kukaččích vajec snesených do českého hnízda.

   Vymazat
 3. Asi čtvrt hodiny jsem sledoval na ČT24 komentovanou reportáž z příletu čínského prezidenta, déle jsem to nevydržel. Blábolil tam ideologické fráze nějaký "sinolog" (fakta žádná) a nějaká slepice (údajně vedoucí zahraničního zpravodajství). Když ta "odbornice" rovněž blábolila nějaké nesmysly o čínské ekonomice a nakonec prohlásila něco o "loňském poklesu (!!!) HDP v Číně", tak jsem to už nevydržel... To se opravdu na ČT domnívají, že se na ně dívají jen samí idioti?

  OdpovědětVymazat
 4. doktor ad 22:21 ...oni se nedomnívají, oni to vědí.

  OdpovědětVymazat
 5. Té komunistické Číny jsem si taky hned všiml. Je to maras ta úroveň takzvaných novinářů, ale je nějaká reálná šance jak těm novinářským zaprodancům plivnout do tváře? Jak to demokraticky změnit? Asi nijak, můžu demokraticky nechat televizor vypnutý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svuj televizor muzete nechat vypnuty a televizni vysilani kapitalisticky trzne odhlasit na poste, tak jako jsem to udelal jiz pred lety a zlepsil se nejen muj krevni tlak, ale i nas rodinny a partnersky zivot.
   Pokud to neustojite, muzete jej opet kdykoliv prihlasit.

   Vymazat
 6. Televizi nemám. A konečně o půlnočních zprávách na radiožurnálu se poprvé dovídám, že čínského prezidenta u nás někdo také vítal.
  Prý ho "vítali jeho příznivci i oponenti".
  Z toho usuzuji, že tam byl nejméně jeden jeho příznivec.
  Kdyby řekli že ho "vítali příznivci", měl bych jistotu, že byli nejméně dvá.
  Aha! Už jsem to našel na Youtube. Bylo jich víc.
  https://www.youtube.com/watch?v=mNOAwFQDlps
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale na plašení kun a jiné škodné na zahradě radiožurnál ještě ujde. Děda.

   Vymazat
 7. Zajímalo by mě, jak si ten Železný Streicher z jedné z nacistických agentur ČTK, ČT, ČRo plánuje budoucnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Má to těžký ten Salzmannův-Slánského pohrobek, v Israelu je budoucnost už taky jen nejistá.

   Vymazat
 8. chtěl bych být opět ze socialistického československa, pane Bože, co bych za to dal

  OdpovědětVymazat
 9. Pravdoláskaři jsou SS pátá kolona. SSA s jejich pomoci ovládají veřejný prostor, ale i policii, státní zastupitelství a část soudů. Koho chtějí zlikvidovat toho obviní (Šlachta, Bradáčová) a pošlou ke svému soudci. Bude těžké se jim vymanit. Měli by nám v tom pomoci Rusové.

  OdpovědětVymazat
 10. To rozhodně není všechno. "Údajní" výtači (zejména ti čínské národnosti) byli dle mínění některých novinářů navíc k vítání nahnáni, nejspíš za finanční obnos, nebo jak to mysleli. Vědí, o čem mluví. Jejich červenokaretníci a nevítači čínského prezidenta bez vorla nepohnou řití...

  OdpovědětVymazat
 11. Tak to dnes ve světě chodí. Jsou ti okolo USA včetně USA - ti jsou spravedliví, bojují za lidskou svobodu a spravedlnost. Jejich boj a podpora toho boje sice stály svět miliony mrtvých od konce dII.sv.války - no a potom jsou ty ostatní jako Rusko a Čína - ty budou špatné, bez osobních svobod atd. To bude do té doby, dokud nenastoupí velká krize, kterou opět USA způsobí, ale už se z toho nedostanou, pak se to snad změní. Teď prostě se Čína a Rusko bude jenom napadat, osočovat, lhát o nich.

  OdpovědětVymazat
 12. TOP O9 vyvvěsili prý na Sněmovně vlajku Tibetu ! Jak je tohle možné ? Sněmovna jim nepatří ! Drzost těhle šmejdů nezná mezí ! Tenhhle stát je už úpkně bezprávní , je mi na blití .

  OdpovědětVymazat
 13. Bez podílu cizího kapitálu, jen z domácích zdrojů a s omezenou zahraniční pomocí, při úplném vypořádání se se znárodněnými zahraničními majiteli po Únoru´48, při spuštěné Železné oponě a mezinárodní blokádě, bez vrácení celého zlatého pokladu a nesplacených válečných reparacích se československým dělníkům, zemědělcům, vědcům, inženýrům, zaměstnancům i intelektuálům podařilo při udržení slušné životní úrovně a životních jistot naprosté většiny občanů vybudovat: 4 atomové, 23 tepelných a 26 vodních elektráren, téměř 400 km dálnic, elektrifikovat železniční tratě, postavit hutní, strojírenské, chemické, potravinářské a jiné podniky a továrny, zmodernizovat zemědělská družstva a dosáhnou téměř 100% soběstačnosti v základních komoditách, provozovat flotilu námořních lodí, položit stovky a tisíce kilometrů energovodů, plynovodů a ropovodů, zavést zcela nové výroby niklu, hliníku a umělých hmot, postavit a provozovat jesle, školky, školy, odborná učiliště, polikliniky, nemocnice, kulturní a společenské domy, sportovní stadiony, rekreační střediska. Od základu bylo území republiky pokryto TV signálem, ne sice ideálně, ale přesto se udržovaly kulturní a historické památky, podporovaly se divadelní a umělecké soubory a soubory lidové tvořivosti. Vybudovala se podstatná část pražského metra s 38 stanicemi, obrovské prostředky se vynakládaly na industrializaci zaostalého Slovenska. Postavily se stovky obytných sídlišť s 200.000 panelových domů a 1.200.000 byty, což představuje 55% všech bytů a 30% veškerého bytového fondu. Dekrety na tyto byty se předávaly rodinám bezplatně. Ve zbrani byla udržována 200 tisícová armáda v mnoha desítkách vojenských útvarů, 16 výcvikových prostorech s 407 bojovými letadly, 101 vrtulníkem, 4.585 tanky, 4.900 obrněnými transportéry a BVP, 3.445 děly a raketomety a 77 zařízeními odpalovaní raket. Pro případ války a v rámci Civilní obrany byly vybudovány objekty, které by dnes bylo naprosto nemožné postavit. A ještě zbylo dost prostředků pro zahraniční pomoc rozvojovým zemím. Nízké platy byly vyváženy dotovanými cenami potravin, bydlení, hromadné dopravy, lékařské péče, kultury, umění, sportu a mnoha jiného. V roce 1989 měla SBČs k dispozici 105 tun měnového zlata v hodnotě 15 - 17 miliard Kčs, hotovost ve výši 85 mld. Kčs a žádné vnitřní dluhy. Státní dluh činil pouhých 24,2 mld. Kčs, v roce 1993 již 158,8 miliard a letos astronomických 1.412.900.000.000 Kč! Ani za tisíc let se nepodaří ho splatit. Ne vše se dařilo, ne všechno se dělalo správně, ne všeho bylo vždycky dost, také jsme nebyli se vším spokojeni a také jsme si zanadávali.

  OdpovědětVymazat