Reklama

.

.

neděle 6. března 2016

Komentář ke „konferenci“ našich velkých demokratů, kteří nevědí, co dělat s tím, že lidé už nechtějí bezmyšlenkovitě polykat to, co jim cpe západní propaganda do hlav

Petr Hájek
6.3.2016 Protiproud
Jak se zbavit působení nezávislých médií? Smazat, vypnout! Zavřít je, až zčernají! Ve sněmovně a Havlově Knihovně se politruci třásli strachy
Soudruzi lidovci a „topáci“ mají plné ruce práce. Bojují totiž právě za mír, proti imperialismu a jeho agentům. U lidovců žádný div, jsou na to zvyklí z dob, kdy dělali stafáž KSČ v Národní frontě, budovali sovětský socialismus a loajálně předstírali, že je u nás demokracie. Ta lidová.

TOP 09 je na tom nikoli náhodou podobně. Toto právě umírající „béčko“ lidovců vytvořil Miroslav Kalousek, když svým spolustraníkům (poté, co odmítli jeho plán vstoupit do vlády Paroubkových socialistů s podporou komunistů) partaj rozštípl a z půlky ji vytuneloval. Ten také ví, co dělá, je to zkušený harcovník. Bylo mu čtyřiadvacet (1984) když začal s Gustávem Husákem aktivně budovat lepší zítřky – a pořád ho to nějak nemůže přejít. A tak i jeho věrní „Genossen“ se činí.
Jako řemen!

Logicky proto právě KDU-ČSL a TOP 09 patřili k hlavním sponzorům konference „Jak porazit kremelskou dezinformační kampaň?“, kterou v Poslanecké sněmovně (pod záštitou poslankyně TOP 09 Langšádlové) zorganizovali svazáci z organizace Evropské hodnoty. Vedl je zástupce ředitele Jakub Janda. Ano, právě ten populární jinoch, který ve volném čase natáčí pokrokové pornofilmy pro homosexuální kolegy. Nedělá to pro peníze, těch má dost, ale pro osvětu. Ze stejných důvodů zorganizoval i tuto perverzní konferenci.

Dnešní pokrokoví mládežníci, věrni odkazu svých někdejších vzorů, totiž rychle pochopili, kde mají „zdroje“ pro luxusní život z našich daní – ať už tečou přes státní rozpočet přímo či přes bruselské penězovody. A protože za to také musejí něco svým „řídícím orgánům“ odvést, tak nám teď všichni společně chtěli ve Sněmovně (a poté v Knihovně Václava Havla) předvést, jak bude vypadat „válečná demokracie“.

Po úspěšné „konferenci“ je to jasné: Bude. A jako řemen!
Základní otázka


Je to namáhavá práce bojovat s kremelskou propagandou, mudrovali tito největší z demokratů. Důvodů k depresi mají nemálo. Normální lidé totiž, kdovíproč, stále méně důvěřují Bruselu a Washingtonu, přestože jim tyto „evropské hodnoty“ vtloukají dvacet čtyři hodin denně do hlav médii, která mají k dispozici. A to jsou skoro všechna – až na pár nezávislých „alternativních“, převážně internetových, kterým naopak lidé důvěřují čím dál víc. A právě o to šlo.

Čím to, soudruzi? Takové mraky peněz na to Brusel vydává! A spojenci ze zámoří snad ještě víc. Nejenže vláda černého muže z Bílého domu nadále otevřeně živí stovky novinářů s průkazkami CIA ve Svobodné Evropě a dalších amerických státních médiích sídlících v Praze. Ale přes různé nadace a ambasády posílá navíc mraky dolarů nejen „neziskovkám“, leč přímo fízlovacím webům jako jsou NeoVlivní zasloužilé soudružky Slonkové, či Svobodné fórum soudruha Šafra – a nic? Jak je to možné (základní otázka socialismu podle renegáta Josefa Škvoreckého)?

Vypnout, smazat, internovat!


A přišli na to. Je to přece jednoduché: Protože se s nimi moc mažeme. Zatím jsme ta západnímu pokroku nepřátelská alternativní média dokonce ani demokraticky nevypnuli a žurnalisty, kteří je tvoří, nepozavírali! Rušičky už sice nepracují, ale ve věku internetu by stejně byly nanic, takže na to musíme jít jinak.

Jsme přece těsně před válkou s Rusem, takže kdo nevolá Sláva! na americké kolony a nemává vlaječkou s pruhy a hvězdami či alespoň nepíše oslavné články a básně na Brusel či uprchlíky, pěkně se propíchl, neb je to nutně Putinův agent. Takže jak na to?

"Ruská federace podřizuje svou komunikační strategii vojenským cílům, je tak nutné s jeho propagandou bojovat všemi dostupnými prostředky – mazat příspěvky, blokovat internetové účty i přistupovat k soudním opatřením," uvedl na konferenci předseda podvýboru pro obrannou a bezpečnostní politiku za KDU-ČSL Ivan Gabal. A protože je zjevně (už ze své funkce) ve spojení s tajnými službami, prozradil i něco víc:

Putin plánuje v Praze státní převrat!

„Pokud jde o sankce, existuje scénář na shození současné vlády v Praze, nastolit vládu ochotnou sehrát roli proruského koně a nabourat v sankcích EU,“ sdělil tajemně lidovecký poslanec. Vynalezl současně, že abychom se prý preventivně zajistili proti ruským plánům, bude tudy muset projíždět více amerických vojenských kolon. „A poslední věc, skutečně si myslím, zda současná ruská komunikace neukazuje to, že se blížíme do velké války,“ dodal lidovecký poslanec.

Jistě ví, o čem mluví. Má zkušenosti. Když poslední vládu Petra Nečase svrhla skupina policistů a prokurátorů organizovaná a řízená z americké ambasády, mediální propagandisté to zvládli, takže lid vcelku nic nenamítal. Pro jistotu se tu pak projelo pár amerických vojenských kolon – a byl úplně klid. Jenže od té doby ten ďábel Putin zase vystrkuje růžky. A že toho mezitím stihnul:

Zorganizoval migrantskou apokalypsu a EU je z toho v rozvalu, protože lidé uvěřili kremelské propagandě šířené alternativními weby, že vetřelce do Evropy pozvala humanistka Merkelová a chce je násilím (kvótami) instalovat i u těch, kteří ještě nechtějí jako národ zahynout. To všechno ten Putin! Nemluvě o tom, že dohnal i hloupou britskou veřejnost k takové nechuti vůči Bruselu, že premiér Cameron musel vyhlásit referendum o odchodu Velké Británie z tohoto pokrokového superstátu řízeného Německem.

Jde opravdu o pravdu


Všechno je to brutální kremelská propagandistická lež! Migranti přece nejsou migranti, ale „uprchlíci“ vyhnaní ze Sýrie ruským leteckým bombardováním. Jsou to převážně vzdělané vysoce kvalifikované ženy se spoustou dětí, kteří se nám společně postarají o důchody. A Británie? Tam už jsou celá města, která se skvěle integrovala do imigrantského islámu a místní si to spolužití nemohou vynachválit. Stačí číst Britské listy soudruha Čulíka! To je správný „alternativní“ web! Nebýt ďábelské kremelské propagandy, Britové, její oběť, by nikdy nechtěli z EU odejít!

Dobře to řekl na konferenci ve sněmovně český člen bruselského týmu zaměřeného na monitorování a potírání ruské propagandy Jakub Kalenský, když pana Gabala doplnil originální myšlenkou, že lež není alternativní názor. Jenže jak se ukázalo, neměl tím kupodivu na mysli Českou televizi, takže si soudruzi oddechli. A pak už to šlo ráz na ráz:
Skončíme na Guantanamu?

Všechno to způsobují Putinovi agenti v alternativních médiích, odhalila Kalouskova poslankyně Helena Langšádlová (TOP 09). A navíc jsou rafinovaní. Jejich cílem prý není v Evropské unii šířit „obrázek toho, jak je v Rusku vše skvělé a Putin úžasný“, ale hlavně znejišťovat a rozdělovat společnost, zpochybnit „základní instituce jako je EU a NATO. Někdo šíření těchto dezinformací dělá vědomě, a to je věc orgánů činných v trestných řízení, někdo jen sdílí apokalyptický pohled na svět,“ vysvětlila tato profesionální žena.

Tím ovšem opravdu udeřila hlavičkou o hřebíček – a odhalila nás! Ano nás, protože řeč byla také o Protiproudu. Jako jeho zakladatel a šéfredaktor musím pokorně doznat: Nešíříme sice „obrázek toho, jak je v Rusku vše skvělé a Putin úžasný“ (což je naše rafinovaná mystifikace a manipulace, protože on nejspíše ve svém vzdoru vůči západní dekadenci opravdu úžasný je). Zato od počátku vskutku „zpochybňujeme základní instituce jako je EU a NATO“.

Jsem tedy „orgánům činným v trestním řízení“ k dispozici. Škoda jen, že soudružka nenaznačila, zda půjde „jen“ o internaci (pravděpodobně na Guantanamu), nebo rovnou o Lidový soud pod žalobkyní Lenkou Bradáčovou. To abych věděl, jestli se mi vůbec vyplatí připravit si zubní kartáček, nebo to už bude zbytečná starost.
Proč je ti lidé tolik čtou?

Později se Velcí Inkvizitoři přesunuli do Knihovny Václava Havla, aby pokračovali v odhalování špionů. Jakub Janda chtěl od kolegy Kalenského například vědět, jak by podle něj vypadal ideální svět za řekněme rok boje proti kremelské dezinformační kampani. A dostalo se mu vskutku expertní odpovědi – jsou to holt profíci:

„Myslím si, že první věc, kterou opravdu potřebujeme udělat, je monitoring. Stále nevíme, kolik těch webů je, na kolik lidí cílí, na kolik lidí opravdu dosáhnou,“ řekl Kalenský. „V každé zemi je třeba mít tak deset lidí na plný úvazek, kteří by to monitorovali. Je třeba to brát vážně.“

To mají tedy v Praze personálně bohatě přeplněno. Jenže zase je tu jiný problém: Jak získat údaje o čtenosti daných stránek, což nedávno potvrdil pro Český rozhlas analytik sociálních sítí Josef Šlerka ze společnosti Socialbakers. „Přesně to vědí jen ty servery samotné, nikdo jiný. Já můžu z dat na sociálních sítí odhadovat jen to, do jaké míry vzbuzují u svých čtenářů potřebu dál se o ty informace podělit. A působení stránek jako Protiproud je v tomto směru intenzivní.“

Ta čísla, jak mohu potvrdit zase já, jsou vskutku impozantní. I pro nás samotné občas překvapující. Ale ještě si je chvilku necháme pro sebe. Vždyť i podle informací deníku E15 z unijních zdrojů, ani Brusel nemá k dispozici sociologická data o tom, kdo jsou čtenáři takzvaných pro-kremelských serverů – a to už je v profízlované EU fakt co říct. Anebo jde o další výstražný případ váznoucí komunikace mezi tajnými službami a politickou centrálou?
Není v tom jen Protiproud

„Nejde ale v první řadě o výraz kritického postoje a nedůvěry k zahraniční politice Západu? Vůči ní představuje protipól právě zmíněné Rusko, jež by tak u respondentů bodovalo převážně jen díky chybám, kterých se dopouští Západ?“ zeptal se odvážně již citovaný E15 Jakuba Kalenského.

Svazák připustil, že část veřejnosti může mít odůvodněné výtky například vůči západním intervencím na Blízkém východě, Rusko ale podle Kalenského své praktiky prostě nemůže omlouvat (imperiálním, podvratná poznámka PH) jednáním Západu. Pokud se teď někomu zdá, že se pomocí časové smyčky vrátil o pětašedesát let zpátky, nejde tak úplně o omyl. Jen ta smyčka není časová.

Naštěstí v tom není jen Protiproud. Když se soudruh Janda zamýšlel nad vlivem údajné ruské propagandy na české občany, odhalil další velkou lež: Všechno prý v nás posiluje pocit mnichovanství, kdy si lidé myslí, že stejně nic nemůžeme ovlivnit, že velcí hráči rozhodují bez nás a jsme řízeni zvenku, většinou Spojenými státy. No řekněte – jak tomuhle může někdo věřit? A kdo takové lži šíří?

Co vy na to, paní Müllerová?

„Z našeho pohledu je velmi důležité sledovat například fungování webu ParlamentníListy.cz – už vzhledem k tomu, že ho velká část seriózních politiků vnímá jako standardní komunikační kanál, přestože tam můžeme vidět konkrétní konspirační či prokremelské hlasy, kterým je dáván velký prostor. (...) V případě Parlamentních Listů samozřejmě vnímáme i to, že dávají prostor také západním hlasům“.

Touhle záludností – dát prostor i „druhé straně“ – ale pana Kalenského a spol. NeoVlivní, na to jim neskočí: „To je stabilní technika, jak vytvořit dojem, že jste seriózní médium,“ přidal něco z kuchyně „Evropských hodnot“.

Když paní Müllerová informovala Josefa Švejka o tom, že jeho byt prohledali tajní, byla z toho chudák celá vyděšená. Protože když nic „protistátního“ nenašli, dopustili se na Švejkovu adresu dnes již klasické výhrůžky: „Vyřiďte mu, že je ztracenej, protože je rafinovanej!“
Jejich strach – naše naděje

To bylo na prahu První světové války. Dnes nám to přijde směšné. Ale není. Už pro to, že právě balancujeme na prahu další, s pořadovým číslem 3. Je málo možností a nástrojů, jak jejímu fatálnímu vypuknutí zabránit. Nezávislé informace k nim patří na místě prvním. Jestli se Gabalům, Langšádlovým, Jandům či Kalenským a jejich soudruhům z havlistické knihovny a kavárny jejich zničující dílo nakonec podaří, záleží především na aktivitě nezmanipulované veřejnosti.

Vědí to – a proto takto směšně šílejí. Proto oživují ducha špiónománie a praktiky bolševických politických procesů na obou stranách Železné opony: u nás gottwaldovských, za mořem mccartyovských.

Protože něco jako svoboda slova a nezávislá média v nich vzbuzuje panickou hrůzu. Soudě podle této právě proběhlé „konference“ mají už docela pořádně v kalhotách.
A v tom je naše velká naděje.

25 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Bylo by na čase,kdyby je nejaký ten spermiový dělostřelec z IS poslal k ALLÁHOVI.

   Vymazat
 2. Taky cítíte tu předlistopadovou vůni převratu?

  Už se těším, až všichni ti obhájci a ochránci evropských hodnot ( to bych prosil vysvětlit, co to znamená) půjdou tam kam patří.

  Včera bylo pozdě!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Paranoidnimu blbovi Hajkovi couhaji z Putinovy zadnice uz jen palce u nohou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou tvoje palce a čí je to zadnice se už asi nepamatuješ

   Vymazat
  2. pro 5:47
   Ano, ten paranoidni Hajek je podelanej strachy tak, ze uz porada i konference o tom co je treba zakazat. Jeste ze tu mame bojovniky za svobodu slova a nazoru. Mate to chlapci opravdu tezky. Mozna by to chtelo zase nejaky istruktazni filmecek od Jandy s Gabalem. Prizvat muzete i Langsadlovou, jestli Vam z ni nebude tak trochu soufl.

   Vymazat
  3. No tys zase měl noc, hustý co? Zase natržený konečník?

   Vymazat
  4. No to ti to trvalo ty potrate opičí kurvy,jsi se zdržel na hřbitově alkoholika Veškrny nebo si Poserpínovi měnil nočník?!!!!!!

   Vymazat
  5. smrdí květy zla
   radost zmizela
   ďáblu se modlí
   bytosti podlí
   nesahat rukami
   ba ani vidlemi

   Vymazat
 4. ...a všechna koryta řek se naplnila "od rantlu k rantlu" krví nepřátel země české...

  OdpovědětVymazat
 5. Je strašné to co si dnešní svazáci myslí a dovolují. Sačí se podíva na kanál Maryško(SEZNAM.cz). Např Lekce historie pro Miloše.

  OdpovědětVymazat
 6. Je to sranda,plná paradoxů a ukazuje to na blbost běžného voliče lidovců...Kdyby ty hloupé svíčkové báby,které je volí, věděly s kým si ti lidovci nejvíc rozumí,nic naplat,svůj ke svému "lidovci a buzeranti všech zemí spojte se",je potřeba zachránit svět i proti jeho vůli....

  OdpovědětVymazat
 7. Já jim dávám ránu z milosti.

  OdpovědětVymazat
 8. Vyčkejte času jako husa klasu. Ti všichni nás vedou do destrukce národních států a do války s Ruskem. Ta bude, jinak nemá Říše šanci na přežití. A až vypukne, nezapomeňme ty hajzly včas odchytat a vysoce je odměnit. Všechny.

  OdpovědětVymazat
 9. Nejenom, že je zde spousta lidí, kteří vyhledávají Webové stránky s tzv. proruskou propagandou a to proto, že se snaží najít objektivní odraz reálného světa, je tady i spousta lidí, kteří odmítnou bojovat za tzv. evropské hodnoty našich sluníčkářů a pravdoláskařů a v případě konfliktu se postaví na stranu slovanského Ruska.

  OdpovědětVymazat
 10. Je porřeba si položit kardinální otázku.Kdo jsou tito lidé kteří se snaží rozvracet a likvidovat vše co stojí na křesťansko-slovanských základech a neustále útočí na Rusko.Kdo zná historii tak ví,že mechanizmy likvidující slovanstvo a křestanství pochází od stejného etnika a je úplně jedno v jakém koutě světa.Když se vrátím k ČR tak se v 90% nejedná o Čechy.V tomto konkrétním případě Janda,Gabal,Langšádlová,Žantovský atd....ani jeden z nich není Čech,patří k zástupcům národa který staletí infikuje planetu kulturou úroku,komunismem,bolševismem,genderismem,imperialismem atd....Zde je jádro problému.Vládnou lidé jejichž kultura nemá s kulturou ostatních národů nic společného a lidé jsou vedeni na porážku jako poslušné ovce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:12- souhlas, jen je třeba najít schůdný politický mechanismus nápravy "vlády menšiny nad většinou" bez označení antisemity a bez "exploze kotle", kterou zaviní vinní ale odnesou nevinní! Babo raď!

   Vymazat
  2. Myslím že současnost je připravena nedělat chyby které dělal např.Adolf H.neboť za tento bídný stav jsou odpovědni konkrétní osoby a důkazy jsou.Ti co si myslí že se o nich neví se velice mýlí a to je také dobře.....

   Vymazat
 11. Vážený pane Hájku, děkuji Vám za všechny slušné občany ČR a těch je většina s Vámi.

  OdpovědětVymazat
 12. Hájkovy komentáře jsou čtivé a svěží. Ještě chybí úvaha o tom, že my, co jsme odkojení totalitní propagandou, která nás sjednotila s pomocí soudruhů z CIA k boji ozbrojenému svazky klíčů, kterými národ neohroženě cinkal po náměstích bez obav před demokratickým násilím, že starších ročníků se masově řízená propaganda nečape a má opačný dopad než je ten tolik chtěný. Dokonce nás tato propaganda přiměla k odpuštění srpnové okupace a k znovu-nalezení sympatií k bratrskému Rusku, které nás na rozdíl od našich západních spojenců mnichovsky nezradilo. Ještěže nám to podávají protiruští soudruzi bolševici tolik po lopatě. Jenom je těžké pochopit, proč se tolik snaží, abychom si nepřátelské Rusko co nejvíce oblíbili. Že by tu jejich zohavenou propagandu řídil Kreml? Jednají tak a na Putina se to svést dá, jako všechno. L.P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta totalitní propaganda sjednotila národ pod smečku disidentů, kterým většina nikdy, nikdy nerozuměla ani za mák. A nerozumí ani sebezáhubným tendencím vedeným pod jménem humanity zase, stejně jako humanitárnímu bombardování. Komančům stačilo místo zakazování, uveřejňovat skvělá absurdní dramata V. Havla a bylo vymalováno. Nikdo by nevěděl, co si o tom pošukovi, humanitárním bombarďákovi myslet.

   Vymazat
 13. Panu Hájkovi je nutno poděkovat, že se po celou dobu nesnažil lést havlistům do řiti a vždycky říkal, co si myslí o tomto rádobydemokratickém režimu. Skutečná demokracie je stále na horizontu, někteří k ní zřejmě nedoputují.
  Ono totiž se to má tak. Skutečný demokrat se bude vždycky snažit, aby oponent s jiným názorem se mohl vyjádřit. Naši "demokrati" jsou zvyklí lidi s jiným názorem okřikovat.

  OdpovědětVymazat
 14. Podle těchto demokratů jsem xenofob,antiislamista,
  Putinův agent,rasista lůza a další.Jako takový jsem
  přesvědčen,že na svůj názor mají právo a mohou ho
  rozšiřovat.Oni,jako praví demokraté,mi můj názor
  zakazují a dokonce i vyhrožují.Demokracie je přece
  jenom demokracie.Jak pro koho.V padesátých letech
  by patřili mezi ty,kteří za to posílali do lágru.
  V tom lepším případě.Inu demokraté.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 15. Háje uvízl v minulosti a v podstatě prospívá kavárenským. Stále dělí lidi na pravičáky, levičáky, bezvěrce a jenom on je tan pravý ořechový. To je ale špatně, lidé se prostě musí spojit napříč proti tomu zlu, které se na nás připravuje skočit. Je mi srdečně jedno, jestli je někdo komanč, bývalej komanč, levičák, pravičák, věřící, či ateista. Zajímá mne jen to, zda je vlastenec. Na rozdíl od Hájka. Jde o přežití a tak všechno ostatní musí pryč. Je to tah praýské kavárny a jejích vodičů, jak nás rozesrat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mu nevěřím ani slovo. Ne proto, že by neměl v lecčems pravdu. Ale stačí si připomenout jeho klausovskou minulost, jeho účast na zločinné amnestii jeho nulovou snahu zabránit podpisu pana Klause na restitucích atp. Ať jde Hájek do háje. Anebo do Institutu Václava Klause anebo do řiti.

   Vymazat