Reklama

.

.

středa 30. března 2016

Krutá pravda o „svobodném“ Tibetu: mučení, otroctví, dolary a CIA

Daniel Solis
29.3.2016 Šifra

Ve své pravidelné střelnici pro časopis Šifra si bere politolog Daniel Solis tentokrát na mušku návštěvu čínského prezidenta v Česku, kterou hodlají aktivisté bojující za svobodný Tibet narušovat a podrývat. Mnozí z nich ve své naivitě ani netuší, co činí, neb (opět) skočili na lep masivní propagandě.


Při příležitosti historické návštěvy prezidenta Číny, který dorazil do naší v porovnání mikroskopické země (28.-30. března), stoupá hysterie těch, kteří nám nepřejí dobré obchodní a politické vztahy s tímto více než miliardovým (jak z hlediska populačního, tak ekonomického) národem. Pouhá jedna třetina z 33 územněsprávních celků Číny má menší počet obyvatel než celá naše republika. Na jednoho Čecha připadne 136 Číňanů. Čínský HDP je 60krát větší než ten náš… Prostě Čína je obchodním partnerem k pohledání. Takového nám bude leckdo závidět!

Jenže jsou tu i tací, kteří pracují, vědomě či nevědomě, pro cizí agendu oněch závistivců a kteří tento proces navazování přátelských vztahů s Čínou, ve svůj vlastní prospěch, či spíše ve prospěch svých zadavatelů, hodlají podrývat. Ostatně ničení a potřísnění čínských vlajek barvami a jiné výstřelky budiž toho důkazem.

Nemusíme chodit daleko, abychom tyto lidi odhalili. Zrazují totiž naše státní zájmy zcela nepokrytě a otevřeně. V čele těchto dobráků stojí politický turista Martin Bursík. S barokním palácem přímo naproti Sněmovně, který za velmi podezřelých okolností v dobách divoké privatizace coby mladý komunální politik podivuhodně „zrestituoval“, se ocitá v první linii sabotáže dobrých mezinárodních vztahů a státní politiky jedné Číny.

Provokativně vyvěšuje gigantickou plachtu s portrétem tibetského dalajlamy. Tím hraje na strunu všech naivních a neinformovaných lidí, kteří jsou přesvědčeni o tom, že Tibet je utiskován a lidská práva Tibeťanů jsou pošlapávána. Někteří dodnes věří v nacisty propagovaný mýtus o mírumilovném soužití všech tvorů v tajuplném místě Šambala, které se má údajně nacházet právě v Tibetu.

Inu, myslet si mohou, co jim je libo, ale uchýlit se k aktivismu, jehož jediný efekt má být torpédování hospodářské spolupráce mezi oběma zeměmi, je sebedestruktivní. Obzvlášť když je třeba zasněným „sluníčkářům“ připomenout či možná ozřejmit, neboť o tom někteří, zejména ti poctivější, nemají ani tušení, že celá magie Šangri-La je jen rouška před skutečným důvodem zájmu o Tibetskou náhorní plošinu. A tím je, světe, div se, geopolitika!

Tibetské plató je totiž strategicky nepředstavitelně významná oblast pro celou střední Asii – stéká z něj voda pro polovinu světové populace. Jmenovitě toky Modrá nebo Dlouhá řeka (Jang-c’-ťiang), Tsangpo – Syn Boha Brahmy (Brahmaputra), Matka Gangy (Mekong), Otec řek (Indus), Rozhněvaná řeka (Salwin) a Žlutá řeka (Chuang-che), dále Gogra, Manas, Satludž, Sun Kosi, Arun…

Mírumilovné utopické místo Šambala tak stojí v přímém kontrastu s realitou. Nejen že kontrola Tibetské náhorní plošiny znamená kontrolu nad osudem téměř poloviny obyvatel planety, ale skutečnost nemůže být dál od romantických představ esoteriků a mystiků. Tibet pod vládou lamaistické teokracie má za sebou dlouhé období krutovlády, nevolnictví a brutálního uzurpátorství lidí, podřízených hierarchické struktuře náboženských elit, jak je dostatečně zřejmé například z publikací amerického politologa Michaela Parentiho. Vypichování očí, usekávání končetin a jiné nelidské týrání bylo v Tibetu až do jeho osvobození Čínskou osvobozeneckou armádou na denním pořádku. Aniž bychom si Čínu jakkoli idealizovali, pro statisíce celoživotních tibetských nevolníků to osvobození opravdu bylo.

Francouzská cestovatelka Alexandra David Neel v knize Starý Tibet před novou Čínou napsala: „V Tibetu jsou všichni rolníci doživotními nevolníky a je nepravděpodobné mezi nimi najít někoho, komu se podařilo se z dluhů dostat.“ David MacDonald, který ve 20. letech 20. století pracoval jako obchodní zástupce Velké Británie v Tibetu, v knize Skutečný Tibet tibetskou mírumilovnost rovněž popsal velice barvitě: „Nejtěžším trestem v Tibetu je trest smrti. Odsouzeného zašijí do koženého vaku a hodí do řeky. Zpočátku takový vak plave na hladině, ale v průběhu pěti minut se začne potápět. Pokud člověk uvnitř neumře, hodí ho do řeky znova. Když umře, vyndají ho z vaku, mrtvolu rozsekají a naházejí do vody. Kromě trestu smrti však tu existuje i řada krutých trestů: lámání rukou i nohou, vypichování očí, lití horkého oleje nebo vroucí vody do očí, čímž otroka oslepí atd. Pokud to nevolník přežije, zůstane po zbytek života invalidou. Zločinci i podezřelí jsou drženi ve studených, temných a špinavých kobkách až do konce svých dní.“

Ne, Tibet v roce 1959 vůbec nebyl nebeskou Šangri-La, nýbrž krutou a zaostalou feudální teokracií v rukou hrstky „duchovních“, přičemž mnohá svědectví o jejich účasti na vynalézavém mučení a popravách lidí mají s buddhismem společného asi tolik jako Spojené státy s budováním demokracie a ochranou lidských práv ve světě. Celá země byla prostě řízena jen hrstkou bezuzdných lamů a majitelů pozemků, kteří si byli velmi dobře vědomi své beztrestnosti.

Ostatně posuďte sami… Vzápětí totiž přišel na řadu tibetský odboj financovaný CIA. Nejen dalajlama, ale i jeho bratr Thubtan Norbu byl v padesátých létech na výplatní pásce této špionážní agentury coby její agent. Úkol zněl vytvořit ozbrojený odpor proti ČLR. Kdepak buddhistická umírněnost a mírumilovnost! Na hranici s Nepálem operovala začátkem 60. let teroristická skupina Kuši Gangdruk, čítající na 2000 ozbrojenců vycvičených CIA v rámci operace ST CIRCUS. Přímo ve Spojených státech bylo vycvičeno 170 z nich.

Rozpočet CIA na operace v Tibetu čítal v roce 1964 více než 1,7 milionu dolarů. Samotný dalajlama, velký přítel bývalého českého prezidenta Václava Havla, dostával od CIA v letech 1950 až 1974, rok co rok, apanáž ve výši 180 000 dolarů.

Teroristické aktivity v Americe vycvičených buněk spočívaly v přepadávání čínských úřadů a vraždění etnických Han-Číňanů. Typický postup amerických válečných plánovačů, kteří takto vyrábějí teroristické skupiny po celém světě – pro dosažení vlastních cílů, ale za nasazení cizích životů. Ani dnes tomu není jinak. Málokdo si ještě dnes myslí, že Islámský stát nebyl vytvořen a nefunguje s podporou CIA, tak jako svého času al-Káida, jejíž vytvoření potvrdila jak současná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová, tak i prezident Barack Obama.

Prezident Richard Nixon se nakonec v 1971 s Čínou dohodl a utlumil podporu tibetskému odboji. Mezitím ale zahynulo zcela zbytečně mnoho lidí. Dalajlama si ve své autobiografii Svoboda v Exilu posteskl, že CIA podporovala nezávislost Tibetu z vlastních pohnutek destabilizovat komunistické režimy ve světě, nikoliv ze zájmu o Tibet.

Pozůstatky programu propagandy CIA, vedeného pod kódovým jménem ST BAILEY, nicméně přetrvávají do dnes. Jedná se o přísně tajnou politickou akci proti Číně, ve které hraje separatistický boj Tibetu, soustředěný kolem osoby dalajlamy, stále ještě určitou roli. Protože appeasement Nixona je v současné době hospodářské světové války ten tam. Nyní posílá Pentagon námořnictvo do Jihočínského moře a vyvíjí na Čínu nepatřičný nátlak všemi prostředky, i přes své české agenty.

Euroatlantičtí exponenti v naší zemi, kteří umějí zručně pracovat s prostoduchými a politických reálií neznalými dobrovolníky z řad mladistvých romantiků a esoterických nadšenců, hodlají torpédovat úsilí naší země o navázání obchodních vztahů s ČLR podvratnými akcemi, zaměřenými na urážku státní návštěvy a diskreditaci naší zahraniční politiky, která aspoň v tomto ohledu dává konečně nějaký smysl. Proto lze všechny ty, kteří mávají tibetskými fanglemi, snadno označit za naivní nástroje propagandy nebo, v horším případě, rovnou vlastizrádce.

Nechají se opít Bursíkovým rohlíkem tak jako historkami o mírumilovnosti tibetského lamaismu a prodají při tom, v pravém slova smyslu, i vlastní babičku. Protože životní úroveň současných i budoucích generací naší země není přímo úměrná konformitě s bruselskými směrnicemi nebo zákulisními machinacemi české rezidentury CIA na Tržišti, zvané též americká ambasáda, ale schopnosti obstát coby svébytný a seriózní obchodní partner hospodářsky významných hráčů a suverénní činitel na mezinárodním politickém kolbišti. Zameťme si proto raději nejprve před vlastními vrátky…
Daniel Solis, www.danielsolis.cz

56 komentářů :

 1. V reakci na uprchlíváckou likvidaci českého národa nepřátelé sluníčkáři /vítači/ sešikovaní s papeženci a protestantskými sektami bodli do zad prezidenta Zemana a stejně havloidně falešně jako podstrčili církevní zlodějinu lidem coby restituce nyní vydávají Araby za irácké křesťany. Nenechte se obelhat těmito snahami o diskreditaci protiuprchlického mírového hnutí. Ve své nenávisti vůči našemu prezidentu a zhrzelosti z prohrané přímé volby podpoří i nabídnutí svých dcer pro muslimskou hru taharrushi (hromadné znásilnění).

  OdpovědětVymazat
 2. Po tom, co se o tibetskou otrokářskou vlajku otíral islamista vozící vládním speciálem pomoc spolubojovníkům IS do Lybie - uprchlívák Schwarzenberg obhajující pogrom na ženy v Německu a symbol korupce a kolaborantství Kalousek, by si slušný člověk touto dalajlámovou teokratickou zástavou vytřel leda tak zadek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. JEŠTĚ ŠTĚSTÍ,ŽE VŠICHNI DOMORODCI UŽ CHÁPOU,ŽE ISLAMISMUS NENÍ NÁBOŽENSTVÍ,ALE IDEOLOGIE,KTERÁ JE PODOBNÁ FAŠISMU.

   ptáte se jistě KDE JE DŮKAZ.No vzpomente si jak při Norimberském procesu SS necitili žádnou vinu,oni přece plnili přikazy i když to byly masové vraždy.

   Musulmané přicházejí s ideologii KORÁNU,tedy jakéhosi návodu jak pobít křestany a ateisty-VŠECHNY.Demokracie znamená odpovědnost za své činy.To se v KORÁNU,přenáši na ALLAHA STEJNĚ JAKO V KNIZE MEIN KAMPF.KORÁN nařizuje na př.v súře 4-89 toto.

   Přáli by si,aby jste se stali nevěřicimi jako oni jsou,aby jste byli stejní.Neberte si mezi nimi přátele dokud se nevydají na stezku boži a jestliže se obrátí zády pak je chytte a zabte kdekoli je naleznete...

   Jen se INVAZORŮ zeptejte jestli jím není trapné brát peníze z rozpočtu nevěřicích.Odpoví vám jasně.

   TO NEJSOU VAŠE PENÍZE TO JSOU PENÍZE OD ALLAHA.
   Proto je nemožné zachranovat paní MERKELOVOU zadrátováním hranic a kohortami policie a armády.Je třeba ji poslat do mešity ,aby tam reformovala KORÁN ZEVNITŘ,protože se stala jejich matkou a prorokem možná,že ji při REFORMOVÁNÍ KORÁNU, který propaguje středověk ve formě KALIFÁTU nezabijí,nebot jakékoli změny v návodu jak zabijet a podřezávat krky tzv nevěřicim, jsou trestány u této nepřátelské ideologií,která má být použita pro třetí světovou válku SMRTÍ.

   Vymazat
 3. Tak Dalajláma je agentem CIA :-D
  Co se tady v této žumpě člověk nedozví...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvoje omezenost ti dává právo nadávat? Samozřejmě, že Dalajláma v exilu byl naverbován.

   Vymazat
  2. 0:27

   Kreténi jako ty nemají úctu vůbec před nikým. Co Ježíš? Taky byl agentem CIA? Vsadím se že jo.

   Vymazat
  3. http://aeronet.cz/news/poplach-v-praze-hrad-pry-zacina-pouzivat-slovnik-aeronetu-neziskovky-zrusily-pomlazku-a-nahnaly-trolly-do-prace/

   Vymazat
  4. http://aeronet.cz/news/poplach-v-praze-hrad-pry-zacina-pouzivat-slovnik-aeronetu-neziskovky-zrusily-pomlazku-a-nahnaly-trolly-do-prace/

   Vymazat
  5. The 14th Dalai Lama was financially backed by the CIA from the late 1950s until 1974, receiving US$180,000 each year. The funds were paid to him personally, although he used most of them for Tibetan government-in-exile activities funding foreign offices to lobby for international support.
   https://en.wikipedia.org/wiki/CIA_Tibetan_program

   Nelez tu ty vožralo, niekto ti naščal do hlavy. A to som len hodil do guglu dalai lama cia pay

   Vymazat
  6. Hele, ty loser, proč sem pořád lezeš a stále dokazuješ svoji ubohost tím přiblblým mečením?

   Vymazat
  7. O existenci Ježíše Krista neexistuje žádný historický fakt ani pramen. Bible - to je pohádka, podobenství, ale ne historická kniha. Květa

   Vymazat
  8. Je zajímavé, že se sem dere ten idiot pokaždé kolem půlnoci. Nerozumí psanému textu a tak tu pak perlí mimo mísu. Jeho milovaný chrchla a wallesa byli taky jen mučedníci režimu a tomu ten hňup věří dodnes. V propaganda-ČT to nebylo, tak to musí být pravda. Bože, proč jsi dal do vola život?

   Vymazat
  9. 14:14Zdravím.Není na tom nic zajímavého.Nejdříve instrukce a pak Pepa Vyskočů zasedne a pracuje.Přes den,jako správný Havloidi slunko jasné chrápe.

   Vymazat
 4. inác dobrý článoćek. písal som o tom pred mnohými rokmi na dolezite.sk. ale opakovanie je matkou múdrosti. Prečo? Lebo furth przijdou nove figury co nevjedí. to jako bychom zrusili skolu. Pozrite sa na wikipediu na Economy of Cuba. Pred rokmi som čital niečo úplne iné ako je tam dnes
  https://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Cuba
  porovnajte
  https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Economy_of_Cuba&oldid=466006925

  a teraz si predstavte že nikto nevie čo tam bolo predtým...

  OdpovědětVymazat
 5. Jak jsou nesčetné země světa prolezlé CIA,
  tak je i ta naše.
  Kolik asi bere Bursík (výdaje na vejce a barvy)?
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten odporný neschopák se objeví všude, aby se zviditelnil i s tou jeho zubatou tupou hrůzou. Jak s podporou fašistické okradiny, jak se krčil v tom průvodu. Vsadím se, že u bukvy šapita bude pečený vařený.

   Vymazat
  2. Dědo, ty křečovité a ČT zveličované demonstrace, jsou předzvěstí toho, že pražská kavárna si uvědomila, že "její doba - doba pašalíků" pomalu, ale nezadržitelně končí. Prostě havloidní sebranka správně cítí svůj konec. Cítí, že je jenom kousek od okraje smetiště dějin. On to také řekl jasně prezident Zeman. Tento proces se bude urychlovat a nikdo, opakuji - nikdo - jej už nezastaví. Sledoval jsem včera v ČT rozhovor redaktora televize s M.Bursíkem, kterého spolu s jeho protestujícími nevpustili do přímé blízkosti Hradu. Měl jsem vypnutý zvuk a mohl sledovat zděšení toho pitomce Bursíka a vedle stojícího klauna Ferdinanda Kocába. Byli zcela konsternováni a zcela zjevně bezmocní a zmatení. Oni ví co je čeká. A čím dříve dojde k tomu, že jim lidé tvrdě připomenou jejich "zásluhy", tím lépe. Prostě Česko, ale ani Maďarsko, Polsko či Francie, Itálie etc. si od USA již poroučet nedají. A USA mají spoustu nedodělků v Rusku, na Ukrajině, na BV, v Jižní Americe, Číně atd. Světový řád se mění a návrat zpět už není možný. Světový četník ztrácí svůj obušek.

   Vymazat
  3. Vzhledem k tomu, že si Bursík může dovolit život na vysoké noze v Londýně i s celou famílií, tak asi dost.
   Ale je možné, že je tam jen ve vyhnanství, že zde se s jeho dětmi nechtěli bavit ani dvře od chléva a sem jezdí jen na naplnění smlouvy o dílo a po skončení kontraktu odjíždí zpět do exilu, že je to jen takový "Agent chodec".
   Zdr.
   JiB

   Vymazat
 6. Samozřejmě, že každý může na věc mít vlastní názor, nicméně mě zaráží, že názor několika jednotlivců se považuje za názor celého národa. Bursík je evidentně podporován z Německa a hájí oprávněné zájmy určité části společnosti. V ČT je nejen neustále presentován a je mu dělána reklama, ale kromě něho tam vystupují lidi, co neustále mluví o "našich" spojencích o "našich" potřebách a podobně, přitom se jedná o jejich spojence a jejich zájmy. Tato země byla přifařena k západu a obyvatelstva se nikdo neptal. Dnes, kdy USA hájí jen svoje zájmy a rozpoutala celosvětový bordel jako určitý způsob války vedené mimo svoje území, těžko může inteligentní člověk považovat současný stav za neměnný a že vše zůstane na věčné časy.
  Nic netrvá věčně ani láska k jedné slečně.

  OdpovědětVymazat
 7. Tady je to panoptikum havloidů v plné parádě. To stojí za to si prohlédnout.
  http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Za-demokracii-a-lidska-prava-11400#

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásnej pohled - panoptikum debílků. kteří zajímají snad už jen ČT a US ambasádu. Čiší z toho ubohost a to je dobře. Jen by to chtělo jména pod každou fotkou.

   Vymazat
  2. Vidím tam Bursíka s hromadou svého oblíbeného bioodpadu. A který z nich je místní Josef Vyskočil? Hádám ten na druhé fotce, zahalený do Tibetské vlajky. Ten vypadá opravdu ynteligentně.

   Vymazat
 8. V článku jsou uvedeny stručně všeobecně známé fakta o Tibetu.Všichni, jen trochu inteligentní lidé, tyto skutečnosti znají. Jenom pro hrstku totálních primitivních idiotů v čele s Kalouskem a knížetem pekel je pravda absolutně nepřípustná. Stydím se za tuto část ignorantského a nevdělaného národa českého, včetně všech veřejnoprávních médiíí s dobře placenými poskoky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No,po pravdě v r.'49-'50 "mírově anektovala"Čína Tibet a né r.'59jak píše autor.Ano,pravdou je,že šlo o geopolitika,ano ještě dnes se praktikuje v Číně mučení jak tehdá v Tibetu.Vzdělaný národ a lidé ví,třeba i z cestopisů J.Hanzelky a M.Zikmunda,jak se žilo v 50 letech minulého století v Tibetu a jinde ve světě a proto porovnávat dnešek s tím co bylo je pofidérní.Vše má svůj vývoj,vždyť i p.Solis začal jako příznivec p.prezidenta Havla a po letech skončil.... :)) trouba.Pravdou je,že to co píše dál třeba nemuselo být,kdyby nedošlo k "mirovèmu osvobození"Tibetu Čínou!

   Vymazat
 9. Tibet, to překrásná země, ale jejich pohřbívání zemřelých je opravdu jen jaksi mimo chápání. Mrtvého člověka tam rozsekají na kousky a naházejí supům. Tomu fandí Kalousek, Bursík a kníže a další kavárníci!!!

  OdpovědětVymazat
 10. ....včera jsem pár minut sledoval čt24,kde jela na plné obrátky nenávistná kampaň proti všemu čínskému, prezidentu naší republiky a všem, kteří tak nějak chápou, že se tu děje něco velmi zatuchlého. Kalousek a jeho knížecí dvojče, Štětina, Kocáb, Bursík a jiná podobná kavárenská selanka, předváděla opravdu nádherné ostudné divadlo, samozřejmě všeznalý pražský lid bouřil v boji proti komunismu, mával fanglemi Tibetu a zvracel spolu s komentáři pánů otrapů čt1, Karas a spol. přizvaných k objasnění celé té trapárny.. .prostě jak už tu někdo napsal, bezva panoptikum havloidů a podobné pakáže..... dozvěděl jsem se, že máme nově založenou jakous organizaci či podobný odpad ,která nám neznalým vysvětlí jak to vlastně je s tím dodržováním lidských práv v té hnusné komunistické Číně. Prostě, propaganda jede na plné obrátky,z ostudy kabát nám vypucuje snad jen uznání amerických soudruhů, že tak nějak stojíme na té té správné straně padacího mostu. Šapík musel slintat blahem. Nalezl jsem zde názory ,že se mnozí stydí za to co se u nás děje, za politiku hradu atd. Já mohu pouze dodat , stydím se za odpadní žumpu české televize a některých výše uvedených protagonistů absurdního divadla, kteří se nám obyčejným snaží vnutit ten správný pohled na věc.

  OdpovědětVymazat
 11. Šokující pravda o Tibetu, kterou média z dobrého důvodu tají...

  http://www.lajkit.cz/zpravy/item/245-sokujici-pravda-o-tibetu-kterou-media-z-dobreho-duvodu-taji

  OdpovědětVymazat
 12. Proč aktivisté a sluníčkáři nejedou strhávat vlajky do Londýna před palác královny nebo nejedou stávkovat proti Francouzskému výrobci letadel Airbus,který masivně dodává tyto letouny do Číny a to samé americký výrobce letadel Boeing z Dallasu,který dodává také svá letadla ve stovkách do této země!To jsou obchody v miliardách USD !!To jim lidská práva nevadí?co by udělala policie v USA nevo v Anglii s lidma co poškozují na hlavní třídě vlajky státu,který se chystá uzavřít obchody v miliardách s hostitelskou zemí.Prachy jim nesmrdí jak koukám amíkům ani frantíkům!USA nechávají Čínu skupovat jejich státní dluhopisy,obligace atd.Proč jim to umožnují těm Číňanům?USA s Francií obchodují s Čínou v biliónech korun ročně!!Naše zem je příštipkář a přesto podle nacistů ze STOP09 by ČR neměla vůbec obchodovat s Čínou!!Mag.oři nacističtí a zrádní knížecí kolaboranti nepřejí rozvětu českého podnikání a práci pro lidi!STOP09 podporuje jen podvodné podnikatelé jako je Bakkalla !!Zeman ať je jaký koliv udělal obrovský kus práce s obchodem s Čínou!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Největší prdel je, že kdyby se té hrstce "protestujícíc" (j)elit někdo podíval pod bundu, tak tam četně spodek bude napsáno Made i China, o teniskách ani nemluvím Možn i matroš té tibetské vlajky byl vyroben v Číně. Je to banda debilů, ale mám takový podprahový pocit, že jim ani nešlo o Tibet, jako o to, zdehonestovat Zemana. Já mu fandím a takntihle kreténi nevědomky pomáhají k jeho ještě větší popularitě. O úloze ČT se netřeba vyjadřovat, všichni ti mozci včetně Tlacháče by potřebovali vyházet a do konce života být na pranýři

   Vymazat
 13. vlast tě (0:21) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
 14. Po přečtení článku si jenom navždy zapamatujte šaška Kalouska s vlajkou Tibetu na zádech a v okně své sTOP09 strany. Měli byste vědět, za co vlastně bojuje. Za Tibet ? Proti Číně ? Prdlajs, za žold, dostal velké zálohové platby, musí si to odpracovat.

  OdpovědětVymazat
 15. Na parlamentních listech jsou všichni kteří jsou v službách USA proti ČESKÉ REPUBLICE vidět: http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Za-demokracii-a-lidska-prava-11400# nikdo z těch kteří jsou tam vyfocení nezodpoví otázku, proč mu nevadí zabíjení lidí, dnes už druhou velmocí, USA a to konkrétně, mučení neodsouzených lidí na Guantanámu, bombardování nemocnic, televize, mostů při humanitárním bombardování v Jugoslavii, vyzabíjení desítek tisíc civilních občanů Iráku a Libie, vyzbrojování hrdlořezů z Islámského státu. Takže z jejich strany žádný protest. No a ti kteří s nimi nesouhlasí, jsou označení za agenty Putina, což znamená, že to je ostatních 10 milionů obyvatel naší republiky. Nějak se USA u nás přestává dařit.

  OdpovědětVymazat
 16. Já to nemám Busíkovi za zlé, chová se přirozeně, docházejí mu možná peníze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymnímu (30. března 2016 9:30):
   Tomu se ale mezi prostým lidem říká jidášství.
   A nejsem si jist, zda-li to "přirozené" chování našich bursíků aj. štětin lze jen tak odbýt tím, že jim to nemáme za zlé.
   Zlu je nutno čelit, jinak roste a zničí nás naopak ono.

   Vymazat
 17. Kromě trestu smrti však v tibetu existuje i řada krutých trestů: lámání rukou i nohou, vypichování očí, lití horkého oleje nebo vroucí vody do očí, čímž otroka oslepí atd. Pokud to nevolník přežije, zůstane po zbytek života invalidou. Zločinci i podezřelí jsou drženi ve studených, temných a špinavých kobkách až do konce svých dní.“ A TO HÁJÍ NAŠI HAVLOPEROUTKOVI KAVÁRENŠTÍ POVALEČI NAJATÍ AMERICKOU BUKVICÍ ČAPIREM ZA PÁR ZELENÝCH OBRÁZKŮ

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale to popisujete v přítomném čase, to je ale chyba. Jako to píšete, tak takový byl Tibet před příchodem Čínské lidové armády. Od té doby Tibet civilizačně poskočil, zvýšila se podstatně i životní úroveň prostých Tibeťanů. Navíc od běžných Číňanů Tuibeťané se nemuseli omezovat v počtu dětí. Tkže dnešní čísnký režim přeje Tibeťanům víc, než jakýkoli režim vládnoucí Tibety před tím!!! Květa

   Vymazat
 18. promítáním různých bonmotů se havloperoutkáři jen ztrapňovali a dokazovali své ultranízké IQ je to prostě selanka prodejných kurev spravedlnosti neutečou !!!!!

  OdpovědětVymazat
 19. ANO PRO TY KAVÁRENSKÝ ZMRDY JE PŘIPRAVENA TIBETSKÁ SPRAVEDLNOST DALAJLÁMA JIM ZA ODMĚNU VYMODELUJE TŘETÍ OKO
  DUBOVOU TŘÍSKOU DOPROSTŘED ČELA !!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...A barevnej pisek z mandaly jim nasype do oci podle barvy aby lepe videli svet :-)))

   Vymazat
 20. KAŽDEJ DNES VÍ ŽE AMERICKÁ DEMOKRACIE A LIDSKÁ PRÁVA JSOU JEN PRÁZDNÝMI BONMOTY ŠÍŘENÉ BOHUŽEL V MÉDIÍCH ZA POPLATEK TĚCH KTERÉ MÉDIA TAKTO OHLUPUJÍ ALE SPRAVEDLNOST SE BLÍŽÍ A ZMRDI PŮJDOU !!!!!!

  OdpovědětVymazat
 21. Proč odpornou kampaň proti ČLR ,kterou vede prolhaná ČT po celou dobu návštěvy čínského prezidenta neodsoudí naše vláda? Vždyť ČT má být veřejnoprávní televize , která má podávat objektivní informace. Místo toho si ČT zprivatizovala parta redaktorů, kteří vědomě šíří lež, pomluvy a nenávist . Naše vláda nejen nezasáhne ale ani se k tomu , že zejména kanál ČT24 záměrně a trvale poškozuje naši republiku vůbec nevyjadřuje.Pak si samozřejmě sebranka,která v ČT vládne dovoluje čím dál víc.Panové Sobotka a Zaorálek se před kamerami rozplývají nadšením nad rozšířením Česko-Čínských vztahů ale odsoudit tuto hnusnou kampaň vedenou proti ČLR ve veřejnoprávní televizi nedokážou.Takže ať jdou někam ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak může prolhaná vláda odsuzovat prolhance z ČT ? Ruka ruku myje.

   Vymazat
  2. Já vím, že to víte, ale možná to chcete slyšet od někoho jiného. Takže- je to banda pokrytců, jimž nevadí všechny ty lumpárny ve světě, za kterými stojí náš nyní největší přítel. Nevadila jim Libye,Irák atd. nevadí jim upalování Kurdů islámským režimem Turecka, ani cca osm tisíc civilistů východní Ukrajiny pozabíjených ostřelováním kyjevským režimem. Škoda, že si nevšimnou, jak rozdílnou cenu (asi jen propagandistickou), mají životy civilistů západní vs. východní části Evropy. Pláč nad desítkou z redakce Charlie a lhostejnost, když šlo o dvě stovky obětí ruského letadla na Sinaji. Za prachy vychválí kdejaký hnus! Q.

   Vymazat
 22. Stačí si přečíst knihu o CIA od Stewarta Stevena Výbušnina - Operace CIA Splinter Factor , která u nás vyšla v roce 1991 a uvidíme úplně jiný pohled na 50 desátá léta u nás a v Evropě. Kniha je v čr na indexu...současná kavárna má z knihy radost....a proto ji nesnáší...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Každý by si ji měl přečíst. Ona ale vyšla mnohem dřív, po roce 1968. To se její prodej nehodil, protože by to dráždilo SSSR. No a potom roce o kterém hovoříte, to se ta zase nehodilo USA. Já je mám obě. Paradoxní je, že ten pozdější výtisk jsem koupil v prodejně knih v sídle ÚV KSČM. Nicméně je to úžasné čtení. Osud takovýchto knih je vždy trochu podivný. Mám domě dvoudílnou knihu "Pavouci" z roku 1947 od sovětského vyslance v USA Korolkova, pojednávající o pletichách a pochybných dohodách USA, Anglie a Francie s Hitlerem. Nikdy od těch dob nevyšla.

   Vymazat
 23. Vy, prolhaní a nenávistní promítáte heslo "pravda a láska"? Vy, politické mrtvoly, jste nerecyklovatelné, vraťte se do hrobu!

  OdpovědětVymazat
 24. Článek je výborný..
  Od Alexadry David-O ´Neill jsem přečetla snad opravdu všechno ,včetně poslední (jí věnované)biografie ...
  to je čtivo!u nás vyšla myslím v 70.letech její
  "Cesta do Lhasy", kdy
  v mužském převlečení zdolala
  všechny možné překážky a jako PRVNÍ ŽENA navštívila
  posvátná a obyčejnému smrtelníku nepřístupná města Dalajlámů a
  přinesla úžasnou dokumentaci...
  Sláva jí za statečnost a nasazení...
  j.

  OdpovědětVymazat
 25. Není Vám ten scénář hodně povědomý? Kdopak asi rozdával tibetské hadry, jen tak mimochodem naprosto stejné velikosti a provedení. Nemyslím, že by byl tento hadr úplně běžně dostupný a koupitelný. Hodně to připomíná rozdávání stejných a předem udělaných červených karet proti prezidentovi nebo vítačské fangle při průjezdu okupačního šrotu, případně při antiprotestech na protirežimních a proti muslimáčských demonstracích. Podivuhodná náhodička a nejen v Čechách. Kterápak "neziskovka" dostala štědrou zahraniční podporu? Obecně by se dalo řící, že v tom jedou dvě skupiny lidí. Jedni jsou placení prospěcháři-lůzři, kteří klidně půjdou za mrzký peníz na jakoukoliv demošku a druhou kategorií jsou výslovení vlastizrádci a škůdci, kteří se plně zaprodali a budou kolaborovat stejně jako za nacistů. Jména těchto vlastizrádců jsou již dostatečně známá a profláknutá a jen podvody v jejich stranách jim umožňují držet se na tzv volitelných místech v jejich stranách (např. strana Zelených) 20 a více let, pokud je vůbec někdo bude volit a občas někoho nevhodného nahradit mladým dorostencem nebo novým protekčním spratkem. Tomu se říká rodinkářská demokracie a klientelizmus, dříve to byli obyčejní stávkokazové a zrádci. Zajímavý je také postoj policie. V Praze nemají běžně problém Vám odtáhnout auto a dát Vám mastnou pokutu, ale když jde o vozík s plakátem kavárenských flákačů a TOPáků no to je jiná. To nějak nejde odtáhnout a natož pokutovat. To se ještě brání a dělá tomu prostor. Zvláštní "nestrannost","nadstranickost" a "apolitičnost" garantovaná ústavou. Pamatuji co bylo okolo toho keců v roce 1989 a 1990. A zrovna od čumáků a dinosaurů z dnešní TOP09, Zelenáčů a pražských flákačů za ODS a původně OF. Naštěstí ze sebe zase jen udělali blbečky a Číňané ví své i o naší tzv. České hrdosti. Podobnou vidí v půlce Evropy, kde je zvláště bojovníci za demokracii v Británii pak vozí ve zlatém královském kočáře a oblékají se do rudé a o nějakém připomínání tzv. opiových válek nebo Britské okupaci (pardon demokratizaci) Tibetu se raději ani neví. Jen tak mimochodem Čína má nejméně 4000 let starou historii, proti které je tech necelých 200 let nejdemokratičtější říše zla jepičí epizodka. Nikdy, ale v celé své historii nevyvraždili nikde tak důkladně původní obyvatelstvo jako v dnešních USA, kde je víc buzerantů a potomků černých otroků než původních indiánů. Inu je se čím chlubit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vytesat do kamene souhlas

   Vymazat
  2. Souhlas, nic nebude zapomenuto a odpuštěno-z mé strany určitě. "Oni" to vědí také, jejich nonverbální projevy(hlasově a mimikou), jsou povzbuzením. Vědí to i v USA, proto se snaží zastrašovat starou taktikou,"novou vojenskou pomocí", pozdě.

   Vymazat
 26. Kdo podrýval a podrývá? Kníže pán Schwarzenberg s poblázněným Kalouskem,dvojice k popukání.A galérka opičáků,jejich přiblblých nohsledů,kavárenských pomazaných.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady je to panoptikum zoufalců a vlastizrádců, v čele se starým přemřelou von Pěnkou a ožralou Kalouskem v plné parádě.
   http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Za-demokracii-a-lidska-prava-11400#

   Vymazat
 27. Chcem upozorniť, že pravda nikdy nemá len jednu starnu. Súhlasím s tým, že v Tibete boli používané ozaj ťažké tresty, aspoň z nášho pohľadu. A rovnaké tresty su dodnes používané napriklad v takej Saudskej Arábii, a v dalsich arabskych zemiach je ukamenovanie bezny trest. Číňania však majú tiež maslo na hlave. Napríklad taká genocída Ujgurov, alebo prenasledovanie, zatvaranie a mučenie zástancov Falun gongu ktorím sú odnímateľný organy za živa. ...A to ide o Číňanov, nie o Tibeťanov.
  Áno rozumiem, že Číňania ponúkajú zaujímavú spoluprácu.
  Treba to samozrejme využiť, hlavne, keď v Číne sú nesmierne finančné zdroje, ale nezabúdajme v Číne je stále socializmus. A Číňania sú fanatici, však len si spomeňme na ich kultúrnu revolúciu.
  Nie som zástanca slniečkarov, sú taký zmetený, že je mi ich fakt ľúto, ale neidealizujme si ani Číňanov.
  Čína nieje žiadna vysnene krajina. Čínsky občania vo výrobných halách aj spia, ide o najlacnejšiu pracovnú silu na svete. Bežne tam pracujú aj deti. A úplne na záver, mnohí zamestnanci sú aj majetkom zamestnávateľa.
  Preto ak chceme poukazovať na Tibet, nezabúdajme aj na neprávosti co sa páchajú na čínskej strane.
  Ľudia sme raz taký, bližší je nám ten, komu viac peňazí štrngá v peňaženke.

  OdpovědětVymazat
 28. Chcem upozorniť, že pravda nikdy nemá len jednu starnu. Súhlasím s tým, že v Tibete boli používané ozaj ťažké tresty, aspoň z nášho pohľadu. A rovnaké tresty su dodnes používané napriklad v takej Saudskej Arábii, a v dalsich arabskych zemiach je ukamenovanie bezny trest. Číňania však majú tiež maslo na hlave. Napríklad taká genocída Ujgurov, alebo prenasledovanie, zatvaranie a mučenie zástancov Falun gongu ktorím sú odnímateľný organy za živa. ...A to ide o Číňanov, nie o Tibeťanov.
  Áno rozumiem, že Číňania ponúkajú zaujímavú spoluprácu.
  Treba to samozrejme využiť, hlavne, keď v Číne sú nesmierne finančné zdroje, ale nezabúdajme v Číne je stále socializmus. A Číňania sú fanatici, však len si spomeňme na ich kultúrnu revolúciu.
  Nie som zástanca slniečkarov, sú taký zmetený, že je mi ich fakt ľúto, ale neidealizujme si ani Číňanov.
  Čína nieje žiadna vysnene krajina. Čínsky občania vo výrobných halách aj spia, ide o najlacnejšiu pracovnú silu na svete. Bežne tam pracujú aj deti. A úplne na záver, mnohí zamestnanci sú aj majetkom zamestnávateľa.
  Preto ak chceme poukazovať na Tibet, nezabúdajme aj na neprávosti co sa páchajú na čínskej strane.
  Ľudia sme raz taký, bližší je nám ten, komu viac peňazí štrngá v peňaženke.

  OdpovědětVymazat