Reklama

.

.

pondělí 28. března 2016

Lavrov vyjádřil rozpaky z absence reakce OSN na hromadné vraždy Kurdů v Turecku


28. 3. 2016    zdroj
Na MZV RF byly prostudovány materiály televizního kanálu Russia Today (RT) o zločinech tureckých silových struktur ve městě Džizre na jihovýchodě Turecka. Potom ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov odeslal dopis vysokému komisaři OSN pro lidská práva. Sdělila to 24. března na briefingu oficiální mluvčí MZV RF Marie Zacharova, informoval korespondent EADaily.


"Ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov zaslal dopis vysokému komisaři OSN pro lidská práva. V dopisu vyslovuje rozpaky z absence postoje vysokého komisaře OSN pro lidská práva k událostem v Džizre. Vyvolává to údiv a rozpaky. Věříme, že v dohledné době bude toto hodnocení sděleno. Podle nás nelze v žádném případě ponechat bez reakce oznámení o tragédii, při níž bylo dle dostupných informací 150 osob zaživa upáleno", řekla Zacharova.

Televizní kanál RT spustil petici, v níž vyzval Radu pro lidská práva OSN, aby prošetřila údajnou hromadnou vraždu Kurdů v Turecku. Informaci o možných zločinech získala snímací skupina RT od očitých svědků během práce v tureckých městech Džizre a Diyarbakır.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. jó, kdyby V. Havel nebyl nebožtík, zastal by se Kurdů ještě dříve než Lavrov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Který V. Havel a kterýcgh Kurdů?

   Vymazat
  2. Vážně by se "zastal" ? Nebo by zase plácal něco o tom, že byli humanitárně demokraticky upáleni ?

   Vymazat
 2. Vďaka členstvu USA a podobných "demokratických" (=gangsterských) krajín, je OSN polozločineckou organizáciou. Ako takú ju nejaké ľudské práva nemôžu zaujímať.

  OdpovědětVymazat
 3. Žijeme ve zkurveným světě.

  OdpovědětVymazat
 4. Kdopa to asi dělá do lidskej práv v ÓSN? Že by předsedalo saudské princátko? Saudská Arábie - vzor vše lidskoprávařá a pravdoláskařů a pražskovšiváků. To je humus, to je humus.

  OdpovědětVymazat
 5. Zadolárek a Sralbotka nepochybně sepisují výzvu ostatním lídrům států EU, aby se Turků, pardon, Kurdů zastali. Musejí přeci po zamítnutí protiruských sankcí kvůli Savčenkové napravit svoji reputaci. Určitě budou úspěšní, vždyť lídři EU mají nyní tureckou problematiku v malíčku a kurdskou v paži. Angela Merkelová řekne: "Slávku, píšeš jako bůh!" a vyzve k přepracování smlouvy s Tureckem v duchu, že víza do EU mají dostat všichni kromě Kurdů.
  KR

  OdpovědětVymazat
 6. Tak za Savčenkovou Sobotka bojuje a tisz zavražděných Kurdu ho nezajímá . Přitom oni nesli největší tíhu války proti daeš . Co to je za svět ?

  OdpovědětVymazat
 7. Potřebuje to vyházet celou slavnou OSN a hlavně to nedochůdče princátka se Saůdi Arábie poslat domů a hned se může začít debata o Tureckých šmejdech !!!

  OdpovědětVymazat
 8. já to budu připomínat neustále. Až všichni budou vědět že USA jsou zločinecký a teroristický stát tak potom se může něco změnit.
  Pepan.

  OdpovědětVymazat