Reklama

.

.

neděle 6. března 2016

Lhaní v zájmu demokratických hodnot

Václav Umlauf 
6.3.2016 E-republika

Novináři napojení na jedno procento a na koupené politiky vytvářejí lživé simulákrum světa proto, aby nám chránili demokracii.


Stránka Pundit Fact zveřejnila dlouhodobou statistiku jednoho z hlavních mediálních krmelců korporátek, čili webu Fox News. Společně se CNN a BBC tvoří hlavní zpravodajský kanál našich korporátních zpráv. Na výsledky se podívejte zde.


Odshora dolů: Prava - Možná pravda - Polopravda - Možná lež - Lež - Gatě v plamenech

Liščí zprávy lžou dosti neuvěřitelným způsobem, jak je vidět. Pravdivé zprávy mají jen ze 17 %. A vyslovené lži, když už z toto hoří kalhoty, ty mají 15 %. Všechno mezitím jsou polopravdy, které vytvářejí dnešní "realitu" podle zájmů těch či oněch vlivových skupin. Drzost, nebo spíše servilnost médií, už překonala komunistickou dobu. Tehdy nad novináři stál vnější cenzor a oni si považovali za čest dostat do novin aspoň něco trochu slušného. Dnes se sami od sebe překonávají v tom, jakou lež napíší, a komu se tím zalíbí.

Poslední příklad je z tohoto týdne. Syrský prezident Asad dával 1.3. velké interview pro německou veřejnoprávní televizi ARD. Celé interview v oficiální anglické verzi syrské vlády si můžete přečíst zde. Takže překrucovat slova prezidenta, s nímž dělám zcela oficiální rozhovor, který se nota bene nahrává, a následně je vyvěšen na vládních syrských webech v angličtině - to je naprostá pitomost. Ale prodejný novinář si nemůže pomoci, protože autocenzura se stala jeho druhou přirozeností. Upravuje a manipuluje všechno, co je v jeho dosahu. A teď nemluvím o nějakých privátních amerických nebo evropských korporátních novinách jako Washington Post, New York Times, Le Monde, Guardian nebo Frankfurter Allgemeine Zeitung. Manipulaci s Asadovým rozhovorem udělala veřejnoprávní německá TV placená z koncesionářských poplatků. Rozbor této manipulace najdete zde.

Tam jsme to na demokratickém Západě dopracovali. Pokud se naši čtenáři podivují nad výkony českých presstitutů, je třeba si uvědomit, že našinci musí dohnat, a hlavně předehnat jejich západní koupené kolegy. Musím uznat, že na tomto poli se jim vskutku daří, a je třeba je pochválit.

Zůstaňme ještě u Německa. Už 66 let tvoří tzv. Bundespressekonferenz hlavní show německé žurnalistiky. Novináři si pozvou politiky a debatují s nimi o stavu médií. Nyní se prodejnost německých médií už dostala do kritického stádia. Lhaní o Ukrajině, Sýrii, Libyi, smlouvách TTIP, o uprchlících atd. se dostalo do bodu, odkud pro tuto partu už není návratu. Prostě a jasně: lže se prakticky o všem důležitém, viz horní graf pro Liščí lháře. Takže tentokrát už se museli před veřejností hájit samotní novináři, nikoliv jen politikové. Poslechněte si tento záznam zhruba od 27:40, kde to máte černé na bílém.

Novináři, chycení při lhaní a obvinění posluchači, se brání tím, že přece existuje něco jako "obecná linie" německé politiky. Podobný náhubek je dán realitě i na úrovni EU. Takže novináři jsou "zavázáni" prosazovat tzv. "hodnoty" nebo "demokratickou vizi" buď německé vlády nebo EU. Takže lžou a manipulují pravdu, když je třeba. Vůbec bych se nedivil, kdyby stejným způsobem omlouvali cenzuru a svou vlastní autocenzuru i presstituti z českých veřejnoprávních médií.

Žijeme v tristním světě, kdy se lže v zájmu demokracie, lidských práv a lidské důstojnosti. Prostě se lže proto, aby ovčanům byl "zachován" svět tzv. "západních hodnot". Takže novináři napojení na jedno procento a na koupené politiky vytvářejí lživé simulákrum světa proto, aby nám chránili demokracii. To je naprosto děsný stav.

S tím souvisí zánik investigativní žurnalistiky ve světě. K tomu si najděte výborný článek zde. Když máte tzv. "demokratickou", "českou", "EU" či "transatlantickou" pravdu, pak vám stačí malé stádo presstitutů v jednom světovém korporátním manipulačním agregátovém centru. To připravuje dané pravdy pro zbytek Západu. Víc presstitutů a novin už pak není třeba. A naopak je třeba, aby v zájmu hladkého provozu a úspor zmizeli ze světa. To mi nijak nevadí, ale agregace pravdy do jednoho velkého mediálního hnojníku, ta mi vadí. Ale co jsme chtěli, to máme.


Související články:

26 komentářů :

 1. Nejvice lzivych utoku a zmanipulovanych polopravd je v dnesnich dnech hazeno na Donalda Trumpa. T.j. duvod, proc to nevyhral ve state Maine a Kansas.

  Prolhana media ted dokazuji, ze on (Trump) je Mussolini a urcite za nejakou dobu to budou media, a ne vule lidu, co budou dosazovat vladni autority.
  Stetky, co prodavaji svoje tela klientum za par stribrnych jsou svetice, proti novinarum a nejsou ani zdalaka tak destruktivni.
  honolulu


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu -

   Souhlas ... jeden se může zamyslet nad Slovenskem taky -
   ???????
   Věcí s Trumpem je, že: mluví se o tom že není členem žádné nacistického tajného spolku, že nebyl - initiated - . Tzn do jisté míry není jedním z nich. Tzn je nekontrolovatelný. Podobně jako Putin, který je pro ně nekontrolovatelný a s Putinem celá RUS.

   Trump by se dal do pořádku kriminalitu Bushů, Clintonů a Obamy - všichni by skončili na oprátce a velká část pravdy by vyšla na povrch ... a to je děsí. Nezapomeň že sundali JFK a Bush v tom měl prsty co by CIA director...

   Trump má své vlastní stíny, ale svět jej momentálně potřebuje aby začal čistit to hejno hyen a zmijí ....

   Vymazat
  2. Vlastimile, Bush starší v atentátu na Kennedyho mít prsty nemohl. Tehdy nebyl snad ani zaměstnancem CIA natož ředitelem. Marek

   Vymazat
  3. V pohodě: mrkněte se na následující

   1: http://realitieswatch.com/proof-george-hw-bush-was-a-cia-agent-involved-in-the-assassination-of-jfk/

   2:https://www.youtube.com/watch?v=l6j7QF0CBUo

   ?????
   Tohle to je potvrzený fakt ....

   Vymazat
  4. největší hoax je FOAX News.

   Vymazat
 2. Bez souhlasu naroda diktatorka Merkerova privedla do Nemecka million Machametanu..

  Hitler si take delal po roce 1933 co chtel, ale snazil se opakovanymi volbami udrzet zdani legitimity..

  Merkerova zavadi orientalni diktaturu a na zdani legitimity svych cinu uplne kasle - a media jsou jeji sluzebnici.
  Jak se Evropa bude branit ? Nevim !
  honolul

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu

   Pokud se nesundají SIONISTÉ V BANKOVICTVÍ a JEZUITÉ v Bruselu - tak je vše v Evropě v haj...zlu

   Francie začala šlapat Rothschildům - aka Rotten-childům ....http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-03-04/edmond-de-rothschild-in-geneva-targeted-by-french-criminal-probe

   ?????
   Což je druhá vlaštovka ve Francii ... první jsou KT v Londýně co dávají dohromady nový finanční systém krytý zlatem a Rottens do něho nebudou mít přístup - they will just rotten - shnijí

   Vymazat
 3. Přes media jde propaganda. Lživá, častější, se dá dnes snadno odhalit, neb si to můžeme na internetu ověřit. Daleko horší je pravdivá propaganda(též ověřitelná),proti které se hůře bojuje a je třeba ji izolovat, mlčet o ní, znepřístupnit občanům, protože se proti ní těžko argumentuje, bagatelizuje. A to je problém té ,,naší" propagandy(Zeman,Rusko, Syrie...). Začarovaný kruh.
  M.Radikowski

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, proti pravdě se dá bojovat jen cenzurou. Ale dlouho to nefunguje. Pavel P.

   Vymazat
 4. Je třeba ještě dodat, že Američané jsou hlupáci, jímž lež je přirozeností. Blair musel alespoń za lež národu o Iráku odstoupit. Bush nikoliv, tomu to v USA ani nikdo nevyčítal, tedy, ty statisíce mrtvých. Potom se Clinton musel zpovídat před kongresem z toho, že si ho nechal vybafnout, a zkoumalo se jestli lhal a nebo ne.
  Není toto šaškárna? Jinými slovy, nepřipadají si ti Američané jako pokrytci? Pane Boře, dej, abychom nikdy nebyli stejní se, jako jsou oni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My už jsme stejní. Pokud nejsme horší.

   Vymazat
  2. ..... Povolný......dobrý fór ;-)))

   Vymazat
 5. Myslím, že v Evropě jde o to stejné, po dvou letech od majdanu byly publikovány v západní Evropě nejméně 3 obsáhlé dokumentární filmy o skutečné podobě majdanu natočené Francouzi, Němci a Italy. Žádná evropská média se za naprosté a dvouleté lhaní o skutečném průběhu majdanu a o situaci na Ukrajině ani neomluvila, žádný evropský politik nerezignoval ... atd.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak tak. Nejdříve se propaganda zpracuje "vědecky" v tzv. "Think Tanku" a potom už všichni tuto zjevenou pravdu jenom opisují a šíří dále. To už skutečně s novinařinou nemá nic společného. Je to pouze dokonalý systém práce s občanským stádem.

  OdpovědětVymazat
 7. Honolulu

  Věrohodnost informací:
  Greg Hunter z usawatchdog.com
  Roberts
  Ron Paul
  Rob Kirby
  Peter Schiff

  (Alex Jones ... má své mezery..)

  Co takhle Jesse Ventura ???? Lepší než Trump ...

  OdpovědětVymazat
 8. V podobném duchu jede i čt. Například. V USA vybuchla sopka a zahynulo x lidí. Materiální škody jsou x milionů dolarů. Potud pravda. Následuje příchod "odborníka" Fištejna, který divákům vysvětlí, že sopka vybuchla kvůli Putinovi a oběti výbuchu jsou vlastně oběti ruské propagandy, kteří již dříve uvěřili Putinovi, že schopnostmi ovládat vulkány Rusové ještě nedisponují. Pokud by to u toho skončilo, mávnu nad tím rukou. Televizi vypnu. Jenomže druhý den se dozvím, kolik miliard nás tenhle kabaret stojí. A po následujících volbách zjistím, kolik trotlů se těmito žvásty nechá zmanipulovat a zvolí do vedení země gaunery, kteří se mne chystají zničit importem fanatických muslimů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl jsem dodat, že v případě manipulace prostřednictvím nastrčených "odborníků", velmi pravděpodobně i dobře zaplacených, si vedení čt může elegantně umýt ruce. Oni přece řekli pravdu. Tu manipulaci za ně provedl onen odborník. A hledání spravedlnosti u českých soudů? Řeknu jeden příklad ze života. Kdysi jsem byl zaměstnancem NP Šumava. Byl jsem přítomen rozhovoru, který vedla čt s tehdejším ředitelem Žlábkem. Padla otázka : Je pravda, že dochází k těžbě dřeva i v prvních zónách? Odpověď zněla: Ve výjimečných případech ano. Ale vždy se souhlasem ministerstva živ. prostředí. Večer jsem si zapnul zprávy. Strhnul se mediální lynč. Největší prostor v něm mělo hnutí DUHA a její tehdejší šéf Bláha. Z vystoupení ředitele Žlábka byl použitý pouze cca dvousekundový střih, kterému předcházelo veřejné mediální mrskání tehdejšího vedení NP. "Rabování nejcenějších lokalit Šumavy přiznal i ředitel Žlábek. "Následoval střih se souhlasným vyjádřením. Tak že jsem měl možnost osobně poznat, jak "objektivně" čt informuje.

   Vymazat
 9. Novináři, až na výjimky v České kotlině,jsou pouhý služný lid, služky,slouhové oligarchůp
  Místo vlčáků,hlídajících demokracii se tento služný lid pasoval a pasuje do pouhých cvičených pudlů korporátních cirkusů!
  Inu liberálni společnost.
  A ovčané jim věří.

  OdpovědětVymazat
 10. Jedna věc je jistá. Až bude rozpor mezi pravdou (realitou) a fabulací neudržitelný tak se to nějakým způsobem pos..e. Stačilo by kdyby si strůjci virtuálních pořádků vzpomenuli na lidová přísloví a netvářili se že desítkami generací prověřené pravdy v jejich vesmíru neplatí. Např: Tak dlouho se chodí se džbánem...., Kdo seje vítr, sklízí bouři....... A taky si mohou povšimnout při ohýbání dějinných pravd jak to s těmi strůjci dopadá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až bude rozpor mezi pravdou a fabulací neudržitelný, tak se to nepodělá - natahají sem muslimské žoldáky, aby tu vyvraždili všechny nespokojence.

   Vymazat
 11. Když už je to celé o lhaní, tak také přidám jednu hehoráznou: Merkelová je gentleman. Hokarc.

  OdpovědětVymazat
 12. Lež je import z USA.Tam jim to žerou.V tý pitomý
  ČR je plno lidí,který se nám vysmívají.Jak je to
  možný?Je třeba znovu hrozit ruskou rozpínavostí.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 13. Jó a taky demokracii vyvážejí. Dokonce tak urputně a v takovém množství, že se jí pak zatraceně nedostává ani u nich samých.

  OdpovědětVymazat
 14. Panove pozor !
  Blizi se 15. brezen a bude se volit v Ohiu a na Floride... V pripade ze Donald Trump vyhraje v techto dvou dulezitych statech, tak ho uz nepujde zastavit - bezohledu na media, ktera rikaji, ze Donalda Trumpa voli pouze Naciste, KKK (Ku-Klux-Klan), Fasiste, Rasiste a obvykle nadavky.

  Na Floride ma velke sympatie. V Ohiu ho vsak ohrozuje popularni John Kasich, ktery tento stat dokazal pozvnest.

  Samozrejme, ze zde, (FL.), budu volit Donalda Trumpa !
  Nalepky jsou mi uz lhostejne.
  honolulu

  OdpovědětVymazat