Reklama

středa 16. března 2016

Lotyšská Riga: fašisté oslavují, policie uklízí nepohodlné novináře

Lotyšská policie odváží britského novináře G. Fillipse

16. 3. 2016, Petr Ďoubalík, video


Docela zvláštní podívaná: veteráni, potomci a sympatizanti legií SS si v Lotyšsku pochodují, policie zabezpečuje hladký průběh jejich oslav a naopak pacifikuje a odváží nepohodlného novináře. 


Ten divný pocit ještě zesílil, když jsem vyťukával dnešní datum na začátku tohoto příspěvku. Opravdu se píše rok 2016? Poměrně dlouhou část života jsem si myslel, že tohle už je dávná temná minulost, která se nevrátí. Že máme zákony, které to zakazují a lidi, kteří se poučili. Teď jsem svědkem zarytého mlčení našich politiků, a co hůř, myslím, že někteří dokonce v skrytu tleskají. Ti nejdrzejší už otevřeně.Dnes jsem přidal článek o tom, že pořadatelé pochodu legií SS mezi sebe nepustili ukrajinský prapor Azov. Copak? Nemají čisté svědomí? Došlo jim, že by se od nich ukrajinští hrdinové umazali v očích světové veřejnosti? Vždyť nám pořád evropští politici tvrdí, že nikde na Ukrajině žádné fašisty nevidí. Tady bychom je sice viděli v Lotyšsku, ale co říkat pak, až se vrátí "bojovat za vlast" na Donbas?

Zde je jedno video ze zadržení britského novináře Grema Fillipse. Na jeho konci jakoby si policisté a přihlížející fašounci společně zatleskali.

17 komentářů :

 1. http://rusnext.ru/news/1458129163 nacistická policie eu lotyšska v akci....

  OdpovědětSmazat
 2. Tak tohle video je udajne o zadrzeni brita ktery filmoval nezakonne pobliz letecke zakladny v Mozdoku, coz je...v Rusku. Takze propriste si radej informace overte :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč si vymýšlíte takové hovadiny, anonyme 23:10?? NA videu - http://rusnext.ru/news/1458129163 - je britský novinář Grem Philips, který se ptá arogantních rižských nácků, proč se v lotyšsku oslavují a glorifikují SS a válečné vraždění. A za to ho nevybíravým způsobem napadne místní policie. Žádný Mozdok, jak tu lžete to není!!!

   Smazat
  2. Anonym 23:17
   To je Loser Pepe JJ Vyskoč, alias iPhone. Toho můžete jen politovat. NEREAGOVAT!

   Smazat
  3. Pepek za to nemůže, že je retardovanej. Přeci jen, když se zkříží retardovaný bachař z koncentráku a syfilitická prostitutka, co z toho asi tak může vzniknout, že? Přeci náš Pepek Vyskočil!

   Smazat
  4. No jistě, ty tupoune, proto mají ty policajti na sobě nápisy RIGAS POLICIJA. Ty jsi vážně chudák.

   Smazat
 3. Ale najwacsi fasista je Kotleba... Orwel ide puknut od smiechu..

  OdpovědětSmazat
 4. Když se podívám na populárně naučnou literaturu, dozvíme se, že ty SS byly v podstatě normální vojáci a " kamaraden", vlastně príma kluci. Plně to odpovídá dnešnímu přepisování dějin. Pamětníci, co to naplno prožili a měli by výhrady už nejsou a z těch pár žijících kmetů mají dnešní "elity" srandu.

  OdpovědětSmazat
 5. Když se tak díváte,zkuste také déjiny,možná vám snad dojde jaké "dobro" bylo přivlastněni a násilná rusifikace zemi v SSSR.Že s "Rusem",po těch zkušenostech co maji,dnes nechtí nic mít vy považujete dík propagandě za přepisování dějin.Zkuste zjistit,proč 6 milionů sovětských občanů bojovalo s Wehrmacht a SS,proč Hrdina SSSR gen.Vlasov/ten co zachránil Moskvu před dobytím německou armádou/nakonec s ROA bojoval po boku Němců.To,že dnes uctívají své hrdiny v Pobaltí a
  Dalších zemích býv.Sovětského svazu se dá pochopit.Co
  se naopak nedá pochopit jsou pochody neonacistů,Slovanských spolků,pravoslavných extremistů a jejich hajlování na Rudém náměstí v Moskvě při svátku Dne národního sjednocení.Foto nebo video zde od Ďoubalika neuvidíte,na NR minulé jen co se hodilo.Hele přepisovači,včera v Tule velká demonstrace cikánů,tak jsem vzpoměl,foto svátku RF 4.11.2014 najdete na Romea.cz Koukni,ale nediv se,RF má nejvíc neofašistů na světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, Lotyši pochodují za svoji blbost, podobnou té naší. Za SSSR to byla vyspělá průmyslová země, tehdejší chlouba. Dnes jim tam nic nepatří, utíkají za prací do světa a koluje tam mezi místními černý humor, že kdo poslední opustí Lotyšsko, ať zhasne na letišti. Ale to se jistě nehodí říkat, to přece nemůže být pravda, že? Pokud bývalé země SSSR nenávidí Rusko a viní ho i z toho, že se jim dnes, kdy jsou tak "nezávislí a svobodní" nedaří, nechť si poslouží, Rusko to zcela jistě přežije. U Lotyšska si už tak jistá nejsem. Ale já přesto nevěřím, že to je názor obyčejných Lotyšů, ale zejména jejich vedení, ne nepodobného tomu našemu. To vleče občany někam, kde vůbec nechtějí být. Stačí se podívat na Ukrajinu. Svobodná, prosperující, prozápadní země, která se konečně zbavila finanční a jiné podpory Ruska. Myslím, že řadoví Ukrajinci si to neskutečně užívají. Nebo ne?

   Smazat
  2. Hezky to píšeš, je vidět, že přes svoji retardaci jsi zřejmě dokončil první stupeň ZŠ. To vypovídá o tom, že o všem vše víš a všechno znáš, takže bychom tě měli poslouchat, že jo?

   Ale ten údaj o 6 milionech Rusů bojujících po boku nácků, to jsi asi spletl s jiným případem, zkus tu raději napsat, kolik vlastně měli Němci vojáků na východní frontě.

   Smazat
  3. Když musí, tak musí. Monitoruje. Baví ho být za vola. Zvyšuje nám počet zobrazení a to je důležité pro příjem z reklamy. Takže vlastně takový užitečný idiot.

   Smazat
 6. ...je to jednoduchý, kdyby nebylo vítězstvi
  Rudé armády nad Hitlerem a jeho pohůnky Vlasovem.
  Banderou, Lotyši a jinými. tak si tady dneska neťukáme "ta naše moudra"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:46 historie říká,fašistickÿ režim porazila spojenecká vojska,pravda.Že propaganda říká,to co jste napsal+ drtivou většinu porazila RA je částečná pravda a dne si neťukáme,což je pravda.

   Smazat
  2. 14:36

   To jsi napsal krásně. A skoro i česky.

   Smazat
  3. ale hodně nelogicky a nesrozumitelně

   Smazat
 7. O to smutnější, že rukama lotyšských esesáků umírali Čechoslováci, několik transportů směřovalo z Terezína do Rigy. Hanba presstitutům z Kavčího hnízda a protektorátní vládě ve Strakovce.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.