Reklama

středa 16. března 2016

Lotyšsko proti německým antifašistům


riga ss pochod
Stanislav Kliment
16. 3. 2016  Vaše věc
 
Lotyšská pohraniční služba nevpustila na území Lotyšska skupinu německých antifašistů, která do Rigy přiletěla, aby se zúčastnila protestního shromáždění proti dnešnímu pochodu bývalých dobrovolníků lotyšských divizí Waffen SS.

Ve skupině byli zástupci Asociace obětí nacistických režimů, Organizace veteránů odporu a Německé protifašistické ligy. Němečtí antifašisté byli vyzváni ke zpáteční cestě s tím, že mají zakázán vstup na území Lotyšska. Bylo jim také vyhrožováno zatčením a deportací do střediska nelegálních migrantů. Pochody dobrovolníků Waffen SS se v Rize konají pravidelně 16. března. Účastní se jich rovněž příslušníci SS z dalších států Pobaltí a dnešní neonacisté. Po vzpomínkové mši se koná pochod k Pomníku svobody. Provokační akce budí vždy negativní odezvu u antifašistů. Při jednom z posledních pochodů odpůrci nacistů po jejich odchodu od Památníku svobody jeho okolí dezinfikovali. Akce pohraniční služby proti německým antifašistům je v příkrém rozporu s tolerancí projevovanou lotyšskými orgány ke zločincům z časů II. světové války.

Lotyšská policie ochraňuje bývalé příslušníky Waffen SS při jejich pochodu Rigou.

10 komentářů :

 1. No jenom jestli ti Lotyši nebudou takoví "fašisti" jako AfD v Německu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona strana AfD je fašistická?A odkdy,vždyt jejími členy není nikdo z TOP 09 či ODS?To ,že v Pobaltí mašírují esesáci je příznačné,protože jsou široce podporováni režimem USA a také vojáky USA.Takže se není co divit.Tam jde jenom o to co nejvíce provokovat Rusko.

   Smazat
  2. AfD je fašistická protože to řekli němečtí novináři, V Lotyšsku jsou SSáci, protože to řekli ruští novináři. Najdi 5 rozdílů, ruský hýkající oslíku.

   Smazat
  3. O tom, že v Lotyšku oslavují své vrahy SS není pochyb. Je to každoročně k vidění.Stačí se tam zajet podívat. K tomu nepotřebuji žádné novináře.

   Smazat
  4. 22:46- podstatný rozdíl je v postoji vlád k těmto organizacím. Přidejte si Ukrajinu a rozdíly najdete sám aniž budete rusky hýkat.

   Smazat
  5. Stačí se podívat na You tube nebo fotografie z pochodů lotyšských SS-jednotek a je jasné, že to s nějakou ruskou propagandou nemá nic společného. Lotyši prostě bojovali proti Sovětskému svazu v řadách německých vojsk, to je neoddiskutovatelné. A to, že se k tomu v rámci EU dodnes hrdě hlásí, na tom také není nic vylhaného. Být po jejich vůli, tak ten troll z 22:46 by nejen nehovořil česky, ale spíš by se ani nenarodil, protože náš národ by jako slovanský asi neexistoval.

   Smazat
 2. Litevští, lotyšští, estonnští a ukrajinští esesáci a dozorci z koncentráků byli bještě větší hovada a dobytek, než germáni. Byli tak brutální, že jim v jejich způsobech vraždění a týrání zajatců, vězňů a Židů bránili i samotní Němci. Takováhle pakáž je součástí eurounijní kultury. proti tomu ti gauneři pražkovkavárenští neprotestují. Hanba, třikrát hanba a díky Rudé armádě za osvobození. Včera jsme si mohli připomenout plody anglosaských lumpů, kteří nás zcela vychcaně v Mnichově zradili, chtěje uvolnit Hitlerovi cestu na Rusko. Švédi, napoleon, I. WW, II. WW a nyná NATO - stále stejný tlořilý scénář, stále je to táhne, gaunery Drang nacht Ost.

  OdpovědětSmazat
 3. Pochod fašistických zrud .

  OdpovědětSmazat
 4. doktor jaképak zrůdy, jsou to naši spojenci a bratři ve zbrani............

  OdpovědětSmazat
 5. Žádný strach, novodobí politruci v ČT nám to vysvětlí ! (Abychom věděli, co si máme myslet)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.