Reklama

.

.

čtvrtek 31. března 2016

Mainstreamová média řešila bandu zmanipulovaných idiotů s tibetskými vlajkami a zkoumala, zda a jak jsou organizované „čínské davy....To hlavní obsah Společného prohlášení o navázání strategického partnerství mezi Čínskou lidovou republikou a Českou republikou jim utekl.... Že by záměrně ?

31.3. 2016   Eurásia24
 napsal/přeložil Geo
Čína změnila Českou republiku. K lepšímu
Návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice přinesla víc než podpisy smluv. K nezaplacení je to, kam se za pár hodin pohnula celá česká země, jaké získala perspektivy, kolik škůdců před národem muselo odhalit svoji skutečnou tvář a ukázat, pro koho pracují. Význam návštěvy hlavy ČLR v kontextu polistopadové degradace naší republiky nepochybně ještě potvrdí blízká či vzdálenější budoucnost.Podle prezidenta Miloše Zemana dosáhnou čínské investice v Česku jen v letošním roce 95 miliard korun. Podstatná část těchto investic by se uskutečnila i bez návštěvy čínského prezidenta, ale nejde o letošek.
Tak tedy zde je doslovná citace části Společného prohlášení o navázání strategického partnerství mezi Čínskou lidovou republikou a Českou republikou:


„Obě strany budou spolupracovat při podpoře dvoustranné spolupráce v rámci iniciativy Ekonomické pásmo Hedvábné stezky a Námořní Hedvábná stezka pro 21. století (iniciativa Pásmo a Stezka), předložené čínskou stranou. Na základě memoranda o porozumění (2015), podepsaného oběma vládami, budou obě strany posilovat komplementaritu iniciativy Pásmo a Stezka se svými rozvojovými strategiemi a politikami, rozvíjet a prohlubovat vzájemně prospěšnou spolupráci a usilovat o mírový a udržitelný rozvoj a společnou prosperitu obou stran.“

Do jakého světa nás prezident Miloš Zeman přivádí? Podívejte se (pochopí i neangličtinář):

Více o iniciativě Pásmo a Stezka na Eurasia24.cz třeba zde, o konkrétním „plodu“ tohoto konceptu v Bělorusku – obrovském průmyslovém parku, de facto spíš novém městě se vším všudy – například zde.

Dobré vztahy s Čínou, to nejsou jen dobré vztahy s Čínou. Rozvoj Číny na sebe neustále nabaluje nové a nové příležitosti – na obrovském eurasijském prostranství s miliardami lidí a nevyčerpatelnými příležitostmi pro zlaté české ruce. Šanghajská organizace pro spolupráci, to je i Rusko, čtyři středoasijské země a výhledově třeba Írán či Pákistán.

Ne, infrastrukturu a pracovní místa v Africe nevytvořil Člověk v plísni ani Bono Vox a spol., i když o tom na koncertech pěkně mluvil. Byli a jsou to Číňané, kteří režírují rozvoj Afriky a otvírají brány k příležitostem, jež černý kontinent nabízí.

Čína, to je Asijská banka pro investice do infrastruktury a především BRICS – naděje na multipolární svět se suverénními státy, spolupracujícími jako rovný s rovným na principu vzájemné výhodnosti. Bez válek, brutálního lichvářství, vydírání a parazitismu.

Neocenitelnou službu, kterou Miloš Zeman našemu národu pozváním Si Ťin-pchinga poskytl, je odhalení a potvrzení toho, kdo pracuje pro Českou republiku a kdo proti ní. Kdo usiluje o rozvoj, mír a perspektivu, a kdo chce naopak stahovat naši zemi k dluhovému dnu, vystavovat ji riziku válečné apokalypsy, pokračovat v její degradaci a ničit ji přílivem migrantů.

Prezident nechal každého sehrát jeho roli. Komentovat Kalouska, Schwarzenberga, „Azova“ Štětinu, Bursíka nebo Kocába opravdu nestojí za údery do klávesnice. Ale zábavné bylo, jakému trapasu Miloš Zeman vystavil loutku Zaorálka a především robota Sobotku. Prezident zcela jistě přesně věděl, co komického ze Sobotky vyleze a jak na sebe práskne, na koho musí dělat. Jakožepremiér řekl toto:

„Pro harmonický rozvoj jakékoli společnosti jsou jedním ze základních předpokladů úcta k lidským právům a základním svobodám a jejich ochrana. Za velmi důležitý a užitečný nástroj pro sdílení zkušeností a komunikaci v těchto otázkách považuji lidskoprávní dialog mezi Čínou a Evropskou unií. Jako Česká republika jsme připraveni vést s Čínou také bilaterální dialog o lidských právech.”

Ještě někdo váhá, do které z uvedených kategorií zařadit Sobotku a všechny, kteří museli přednášet podobné básničky?

I za to patří prezidentovi Miloši Zemanovi dík.


97 komentářů :

 1. Legrační je jak se zdejší konunističtí idioti mohli dříve zesrat z probíhající globalizace a údajně plánovaného NWO, mohli se zesrat jak nám Čína vzala pracovní místa, jak se kvůli Číně zavřeli naše textilky a obuvní průmysl...

  A dnes ti samí idioti jako na povel v extázi oslavují čínkou hedvábnou cestu, což není nic jiného než globalizace a čínský NWO, další čínský export k nám a další zánik našich pracovních míst.

  Také se dříve mohli zesrat vzteky jak jsou naše podniky zkupovány západem, jací jsme tu otroci a protektorát. A dnes ti samí idioti jásají že budou naše podniky skupovat Číňani a oni pro ně budou dělat a posílat jim dividendy.

  Prostě zcela nesvéprávní idioti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Promiňte, ale němělo být pod Vaším vulgárním textem, úplně dole, místo: Prostě zcela nesvéprávní idioti, text: Prostě zcela nesvéprávný idiot?

   Vymazat
  2. No to máš pravdu,že ti tvoji nekomunističtí idioti zkurvili v uplynulých letech vše,co vzali do svých nenechavých pazour a nechali nás vyrabovat Západem,ale někteří z nich,jako Zeman,uznali svůj omyl a znaží se napravit co ve své naivitě a prozápadní euforii zkurvili a pokud nechceme pochcípat hlady,nebo na východní frontě s emerickou a EU fanglí v ruce,musíme si tu realitu uvědomit a přijmout každou akceptovatelnou nabídku ke spolupráci....Ze Západu žádná nepřijde,jen svrab,neštovice,zadlužení a války a pokud to nechápeš,jsi VŮL,jak už jsem ti jednou napsal....

   Vymazat
  3. 12:35

   Zeman celou dobu předvolební kampaně tvrdil, že na rozdíl od klause je silně PROevropský a první věc co udělal po nástupu do funkce bylo slavnostní vyvěšení fangle EU na hradě. Dodnes vehementně prosazuje zrušení naší koruny a zavedení eura.
   Bohužel, lidé jako vy si pamatují nejdále co měli včera k večeři. Takovým je radost vládnout a manipulovat jimi.

   Vymazat
  4. Co to zas mekáš ty věčně vožralej kreténe?!!!!!Proč si nenotuješ s těma debilokratama jménem Burš,Poserplína,Kraďousek,Štětináč a jim podobný duševní retardi?!!!!!

   Vymazat
  5. Tím anonymem ve 12:05 blbost přímo tluče o zem. A těmi idioty myslel nejen sebe, ale třeba i Štětináče-Plavce, spícího pomočeného hajného, či Bursíka a jeho inteligentní Jau-Jau.

   Vymazat
  6. Chytrákovi zřejmě nedochází, že ke "skupování" musí být dvě strany. Za prvé kdo prodává a za druhé kdo kupuje. No a kdo prodával a kdo u všeho tenkrát byl a za jakých podmínek, to všichni víme moc dobře. Zřejmě tví kámoši, které nyní štve, že nemohou být u další jimi vysněné privatizace (zlodějny a tunelu) č. II. Zloděj křičí chyťte zloděje :-). Takže tvá objevná zjištění jsou opravdu k smíchu. Ve skutečnosti je jen a jen na nás, zda-li budeme prodávat, či budeme akceptovat pouze pro nás prospěšné investiční pobídky. Nehledě na to, že se nám otevírá téměř nekonečný trh odbytu pro naše výrobky.

   Vymazat
  7. Palmere,ty nenabodobitelnej idiote,čím to,že jsi se z příchodem jara tak vehementně zaktivizoval? PS: proč bych měl oslavovat s činkou,já raději oslavuji s ruskou vodkou!

   Vymazat
  8. 12:57-neboj se,já si toho na Zemana pamatuju hodně,ale jedna věc jsou řeči a gesta,která nic nestojí a spousta hlupců jim přikládá přiliš velký význam a pak činy a těmi mě Zeman v minulosti velmi zklamal,ale dnes mu nemůžu upřít snahu z jejich nápravy a řešení vymanit se z houfu euroidiotů,kráčejících na popravu....Upřímě,jsou mi milejší tito "složití svérázové",než jednoduše čitelní kreténi typu Kalouska,korupčníka Klause,nebo dementa SchláffenDrecka...

   Vymazat
  9. I kdyby prezident Zeman neudělal nic jiného, než přiváděl k hysterickým záchvatům individua typu 11:05, bude to můj prezident! VK

   Vymazat
  10. Oprava: individua typu 12:05

   Vymazat
  11. Nechte už ty komunisty na pokoji.U nás komunismus nebyl ani nikdy nebude stejně jako v Číně.A jestli někdo chce v Čechách volit partu pravicových advokátů a majitelů obřích firem kteří si Bůh ví proč,říkají KSČM,tak má na to právo.Ale nadávat na komunisty dvacet pět let po socialismu je ubohé.

   Vymazat
  12. Nešlo by sem vložit pár odkazů na ty pravicové advokáty a majitele obřích firem z KSČM?

   Vymazat
  13. Já to Pepo Vyskočů napíšu.Jsi úžasný kretén!To,co nám sem Čína dováží a bude dovážet,tady všechno bylo!To jenom tvoji ksmoši ti to zapírají.Jukni jak bydlí a s kým se stýkají a za co a pak ti Pepku snad docvakne,že jsi jejich obětí.Raději si preventivně vyskoč.

   Vymazat
  14. A hlavní ministr propagandy ČT-1 a ČT-24 kokotoid pomazaný KALOUSEK zve a vítá do Evropy nové OKUPAČNI vojska USA opičáků v rezivých tancích prorezivělých Yankees.Fuck The Kalous ušatý,Fuck THE šašopiro,Fuck The yankees of Zednárium,of Judochazarium.

   Vymazat
 2. Pokud jste nepochopil(la)psaný text, tak se raději nevyjadřuje.S pozdravem a hezký den.

  OdpovědětVymazat
 3. 12:05
  tebe sere, žes nedosáhl základního vzdělání a musíš se živit lží, ale hlavně, že penězovody budou zastaveny směr západ, zmizí nezaměstnanost atd.. Kanal Labe-Odra- Dunaj z "nás" udělá výběrčí na hlavní křižovatce Evropy.
  Nepiš raději nic a nauč se číst.
  (jsi první na světě, který neumí obojí)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:33 - ale jdi, ten kanál Labe - Odra - Dunaj je ekonomický nesmysl, ale to se ví už desítky let. A Číňan na to taky rychle přijde, až to začne počítat.

   Vymazat
  2. 12:41
   Investice budou minimální, protože ten kanal budete kopat vy havloidi.
   Jako za Stalina.

   Vymazat
  3. 12:41

   Ale zemanovi kamarádíčci se třepou na zakázky z tohoto hloupého megatunelu. A zemanovi jde jen o svůj pomník.

   Vymazat
  4. A jak se teprv na to třepe Obama !

   Vymazat
  5. Nevím, co s tím má společnýho Obama, ale doufám, že tahle blbost se tu nikdy kopat nebude.

   Vymazat
  6. No Obama zřejmě proto, že tam do USA odletěl President Číny, neboli starší bratr GP.
   Kanal L.O.D. není blbost. Blbost je ta pražská knihovna ve tvaru zelené kravské sračky, kterékoliv Havlovo "dílo", nebo filmová tvorba po roce 1989.

   Vymazat
  7. 13:55 - tobě by se víc líbila knihovna v podobě šedé betonové krychle?
   A o kanále L-O-D se nemá cenu bavit, nikdy se do jeho stavby nikdo nepustí. Ani Číňan, ani nikdo jinej.

   Vymazat
  8. Ke kanálu Dunaj - Odra - Labe
   Jaká je návratnost této investice?
   Co se po něm bude vozit, když už se léta nevozí ani uhlí ze severních Čech do Chvaletic? Přitom je takřka úplně jedno, jak dlouho uhlí pojede, protože se nezkazí a zásoby u elektrárny jsou velké.
   K láci vodná dopravy je třeba ještě dodat, že je dána především námořní dopravou, říční až tak laciná zaae není. Aby se kanál vyplatil, musela by výrazně zdražit kamionová a železniční doprava a musela by se rentovat obnova skladů surovin a subdodávek u výrobních podniků.
   Pokud má stát zájem, aby Světlíkovy Vítkovice mohly vyvážet větší lodní hřídele než dosud, tak by bylo levnější mu vždy zaplatit Ruslana či Mriju, nebo spáchat kanál na Odře z Ostravska do Polska (k moři).
   KR

   Vymazat
  9. Smlouva s Čínou a východem,nikoliv s Judochazary ze západu spojenými se zednáři a Černým papežem.Ne s protáhlými kozlími lebkami Nésitů,ne s US-ISIL-IS-SS.Nikdy Ne s Trojskými koni CIA-bojovíků teroristů.Nový trojský kůň USA = islám IS.

   Vymazat
  10. KR-proč to nenechat na odbornících a hlavně na investorovi i čínskému. Na nich bude záležet, zda sen Zemana se uskuteční, stejně v době, kdy on a mnohý z nás zde již nebudeme. Stačí pár politických trpaslíků(knihovna na Letné) a nic nebude dřív.

   Vymazat
 4. jsem celkem svéprávnej,nejsem komunista a mám pocit že idiot jsi ty 12.05.dovolím si ještě vyjádřit názor na našeho tatíčka Zemana, je to podle mě zatím náš nejlepší československý a český prezident.první národní a pronárodní prezident.a jsem vděčný tomuto národu za jeho zvolení.nejsem zastánce zemana jako politika a premiéra ale smekám nad tím jak se ujal role prezidenta.pravda a láska vítězí

  OdpovědětVymazat
 5. ..ke kritickému konstatování ČT o tom, že Číňané vítali svého prezidenta v Praze pomocí vlajek na žerdích dodaných jim čínské ambasády....

  ...a proč ČT stejně nekomentovala zdroj červených karet na Národní třídě 17.11. 2014 rozdávaných z krabic...

  holt když se nechce, tak se vidí jednostranně
  pro ovčany možná přijatelné, pro občany ČR zcela nepřijatelné jednání reportérů a rádoby analytiků do ČT připuštěných

  OdpovědětVymazat
 6. 12:05
  Běž zvracet ty svoje zvratky do MfD anebo do nelidových Lidovek, tam se ti dostane uznání.
  Morave

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budu psát kde chci, kdy chci a co chci, a ty se z toho zlostí třeba poser, potrefená huso. Zatím se to i přes nelibost soudruhů jako jsi ty v této zemi smí. Uznání je mi víš kde.

   Vymazat
  2. Už to s tebou mlátí, co? Vezmi raději tibetskou vlajku a běž demonstrovat před americké velvyslanectví, že je ten Obama bekaný, že se kamarádíčkuje s takovým soudruhem kámošem.

   Vymazat
  3. Do té doby, než ti dá admin banána, pablbe:-)
   Už aby to bylo.

   Vymazat
  4. Pro 13:02.Palmere,zde se ukájejícíš pod pseudonymem Pepek Vyskoč upozorňuji tě,že se současným mocným podaří tento web zrušit bude to hlavně tvůj konec,protože se s tebou až do tvého neveselého konce už nikdo nikdy nebude bavit!

   Vymazat
  5. Já se divim,že těm kalouskovským slimákům odpovídáte, hulvátského placeného primitiva nepřesvětšíte . Jiří Plzen

   Vymazat
 7. vlast tě (12:05) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
 8. Výměnný obchod, budiž. Ale s důkladnou kontrolou nezávadnosti. Skupování našich podniků, tak to bychom už neměli dopustit. Ještě stále máme dost svých schopných lidí a co se týče podpory investic? Bylo byst financí, kdyby se zastavilo finanování neziskovek a politických stran a udělala revize státních výdajů na státní aparát.Neměli bychom si z Číňanů dělat naše pány, ale rovnocenné partnery.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no, bohužel jsem v minulých dnech před nima byli v dost hlubokém předklonu...

   Vymazat
  2. 13:29 Zřejmě myslíte za sebe a Vaše blízké ...

   Vymazat
  3. 13:29 berte to s nadhledem, dnes se před Číňany plazí Amerika

   Vymazat
 9. Kanál DOL (Dunaj-Odra-Labe, jehož trasu najdete pod zkratkou dodnes na některých mapách), ale stejně i třeba Nikaragujský průplav za dolary z Číny jsou pro dolar likvidační projekty, protože by se FEDu vrátil nadlimitní tisk z jejich rotaček (tzv. kvantitativní uvolňování). Pro dolar je optimální, aby byl všude v klidu deponován - v centrálních bankách na paletách (na místech, kde se dříve stohovalo bezcenné zlato), ve firmách, které si ho budou stohovat na siláž v bankách v daňových rájích, a v domácnostech samozřejmě také, v těch bohatších v trezorech, v těch chudších v celofánovém pytlíku pod polštářem. Holoubci, jen žádné investice, utáhnout opasky a šetřit, šetřit a šetřit. Do hlavy ovčanům to neustále vtloukal i samotný velikán Kalousek a dostával za to zcela oprávně ta nejvyšší mezinárodní ocenění typu "nejlepší ministr financí". Heslo dne: "šetřením (v dolarech) k (americké, nikoliv té vaší) prosperitě!" Jakákoliv velká čínská investice není proto na pořadu dne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby císař Karel IV. měl za strážce kasy Českého království nějakého prapra...Kalouska, tak ho rozhodně nenapadl takový mesmysl, jako třeba stavět Hladovou zeď. Uspořené groše by řádně odvedl na císařské stavby.

   Vymazat
  2. 13:35- bingo, proto ten řev raněných.

   Vymazat
 10. Volit ČSSD, Sobotku, Dientsbiera a Za orálka, to už je diagnóza.

  OdpovědětVymazat
 11. Všichni řvou, že zisky firem od nás odchází na západ a teď bych měl tleskat tomu, že další budou odcházet do Číny?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:41- pro Vás to bude možná změna, pro mne ne.

   Vymazat
  2. Pro mě taky ne, tak proč nad tím jásat?

   Vymazat
  3. 15:24- a proč se rozčilovat?

   Vymazat
  4. Pane Povolný, rozčilování jsem dalek. :-)

   Vymazat
 12. Udělali volební průzkum v Psychiatrické léčebně Bohnice a vyšla vítězně TOP 09 s 91 %!Zbývajících 9% byli pacienti v klecových lůžkách ,kteří nekomunikovali,jen mávali tibetskými vlajkami a řvali něco o svých právech!Všichni dotázaní mají obdivují svého kolegu-pacienta Kalouska a zdegenerovaného noblesního šlechtice Schwarzenberga!

  zločas

  OdpovědětVymazat
 13. Tak k tomu vám něco řeknu:
  Ten Číňan odlétá do USA za Obamou. A je hezké, že celá TOP 09, ODS. KDU a další jejich přátelé už vládním speciálem odletěli do USA, aby protestovali proti návštěvě. Nebudou čmárat po Čínských vlajkách, ale Němcová je počůrá, Kalousek poblinká a Trautnberk je pokaká.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to meleš, proboha? Kolik ti je, deset?

   Vymazat
  2. Do letadla nastupovali na Ruzyni jenom s vlajkami. Žerdě jim zabavili hned u vstupu do letištního terminálu (poslali je proto Biomase, má je v obýváku). Na americkém terminálu jim po příletu zase pro změnu zabavili i vlajky Tibetu, protože je místní černoch pokládal za vlajku nenáviděné jižanské Konfederace. Měli kliku, že s nima byl důstojník z ambasády, málem je šupem poslali zpátky do Prahy.

   Vymazat
  3. Kalouskovi se Štětinou zůstaly jejich poslanecké průkazy, takže se mohli dožadovat vpuštění do Bílého Domu, kde chtěli protestovat proti poníženému poklonkování prezidenta Obamy komunistickému diktátorovi. Svolané konsorcium psychiatrů následně konstantovalo, že "Oba jsou sice naprosto blbí, ale to není na překážku, aby zastávali libovolnou státní službu. Jejich voliči jsou zřejmě ještě blbější".

   Vymazat
 14. Pražská kavárna by měla odletět i s Tybetskými vlajkami do USA . Zde je zatknou a bude klid .

  OdpovědětVymazat
 15. Citát odjinud: „Jaroslav Plesl, šéfredaktor MFD, na svůj web umístil krásnou fotku, jak v USA vítají čínského prezidenta, kde vlály americké a čínské vlajky. A pokud by je někdo chtěl zničit, tak by ho možná rozstříleli, nebo minimálně zavřeli. Když se říká, že bychom se měli učit od Ameriky, tak tady máme možnost,“ navrhovala hlava státu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když ono to nemá smysl bavit se degenama, jak říkal myslím Werich "vůl zůstane volem a pařez pařezem!¨" Viz přispívatel z 12:05

   Vymazat
 16. Komunisti uz se nemuzou dockat toho, az budou diky vlastizradnemu ozralovi pracovat za 2 dolary denne v cinske montovne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chujmere debiloviči ty potrate opičí kurvy,zalez k Onanovi na palmu a zavři tlamu!!!!

   Vymazat
  2. 16:40 - teda teď jsi mu to nandal...
   :-)

   Vymazat
  3. vlast tě (16:23) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
 17. Ještě dodám k tomu co jsem napsal v 12:05 :

  To je kvikotu rudých idiotů když máme podepsad obchodní dohodu s USA. Idioti se bojí že k nám budou z USA proudit nekvalitní a zdravotně závadné výrobky. Ale nad dohodami s Čínou idioti extaticky jásají. Protže jak známo, čínské výrobky jsou vždy vysoce kvalitní a zdraví prospěšné.
  Nad idiocií těch pročínských vítačů leze jen nechápavě kroutit hlavou.

  Btw, na těch dohodách s Čínou zatím nejvíce profitoval zřejmě největší kamarád místních komunistických pošuků, Kellner. S jeho mnohamiliardovým byznysem kreditních karet :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mílý Pindos-Lámo 16:57. Nejde ani tak o ty výrobky, jako o toální nadvládu US monopolů a US oligarchie nad Evropou v případě podepsání TTIP. To v případě spolupráce s Čínou nehrozí - příkladů je hodně stačí hledat na netu.

   Vymazat
  2. 16:57 komiku, co nám asi tak může Amerika nabídnout, když už sama skoro všechno podstatné vyrábí v Číně a poslední dobou mají problémy s placením (úvěry splácejí Číně ocelovým šrotem a potravinami). Budou nám sem snad fedrovat mobily z Číny s vysokohorskou přirážkou z USA. Nebo sem poplují lodě s břidlicoým plynem a ropou ? Nebo nedej bože, fedrovat sem budou GMO potraviny pro nás, evropské pokusné králíky, aby americký farmaceutický průmysl zabezpečil celoživotní blahodárné působení na zdraví lidí ?

   Vymazat
  3. 17:18 A že jsem tak smělý, v kterém odstavci smlouvy TTIP se píše o té totální nadvládě US monopolů nad Evropou?
   Děkuji, Petr

   Vymazat
  4. vám (16:57) bych poslal s rancem buchet jako českého Honzu na vandr do jůesej, to by byl pro vás ten nejlepší léčebný pobyt

   Vymazat
  5. 17:33 Váš dotaz je nemístný, pokrytecký a směšný zároveň. Návrh smlouvy je tak tajný, že si ani europoslanci si do trezorové místnosti (vyhrazené k nahlížení) si nesmí vzít nic, na čem by si mohli dělat poznámky (včetně mobilů). Proto je pro chlapce mocipány tak nebezpečný každý, kdo má fotografickou paměť a výbornou znalost jazyků. Nic bych za to nedal, že takový Ransdorf byl zlikvidován právě kvůli TTIP a nikoliv kvůli možnému bankrotu švýcarské banky (výběrem vkladu).

   Vymazat
  6. 17:47 Můj dotaz reagoval na příspěvek o "totální nadvládě US monopolů nad Evropou", o kterém se zmínil A17:18. Jen mě zajímalo, jestli kolega nemá detailnější informace než my všichni ostatní smrtelníci. Takže nemístnou bych spíš považoval tu poznámku o nadvládě.
   A jestli jsem Vás rozveselil něčím směšným, tak mám hned hezčí den.
   Petr

   Vymazat
  7. 16:57 Nevím, proč tak popichujete proti Kellerovi? Vždyť je to jen jeden z těch schopných a pracovitých, mezi které se sám počítáte. Vemte si z něj příklad, zahoďte vlajku Tibetu a hurá do Číny.

   Vymazat
  8. 31. března 2016 17:47

   B I N G O !

   Vymazat
  9. Milý Petře 17:33 a 18:04. Jestli si myslíte, že v TTIP bude přímo odstavec, kde se bude pravit o tom, že USA přebírají totální kontrolu nad EU, tak to tam opravdu nenajdete. Američané jsou sice velice špatní stratégové, ale nejsou úplní trotlové a tak jak si to vy představujete, tak to nehraje ani 5. politická liga. Ale trochu vám i závidím ten naivní čiročirý pohled na svět.

   Vymazat
  10. 20:47 Z čeho jste nabyl dojmu, že si myslím takovou pitominu? Nikdo z nás o TTIP neví vůbec nic. Ale rozhodně si nemyslím, že by ta smlouva měla zaručovat to, že jedna strana oceánu zválcuje druhou. To by totiž nedávalo smysl pro nikoho. Ale jak říkáte, možná jsem naivní.
   Petr

   Vymazat
  11. Ano jste. A hodně.

   Vymazat
  12. Anonymní31. března 2016 20:47
   Podle mého názoru, je TTIP o něčem jiném, než o tom, která zeměpisná část „euroatlantické civilizace“ bude mít navrch. Jedná se o podřízení demokraticky volených vlád jednotlivých států na tomto prostoru, vůli korporací, zde operujících, nebo hodlajících operovat. Jinými slovy další krok k nevolnictví. Jakékoliv argumenty, např. o zvýšení zaměstnanosti, o zlevnění amerických aut, apod., jsou pouhým ohlupování občanů, aby neprotestovali proti nastolení tohoto nového režimu. P.K.

   Vymazat
 18. vlast tě (16:57) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
 19. Naše málá Česká republika by měla být ráda, že si ji Čína vybrala jako nástupní zemi pro expandování do EU. Česká republika samozřejmě nepřijde zkrátka, ale slušně na to vydělá. Číňané když zde budou chtít cokoliv podnikat, tak budou masivně investovat a to je snad pro ČR dobře. Jen letošní rok by to mělo být 95 miliard korun, což není zrovna malá částka. Dále byly podepsány strategické smlouvy s českými podniky a s podnikateli. To si myslím, rozhodně stojí za to nerýpat do Číny ohledně její vnitřní politiky. Je to jejich svrchované právo si vnitřní politiku řídit dle svého, ať je to jak je to, a nikdo by jim do toho neměl mluvit. Tibet jako součát Číny postoupil v rozvoji hodně dopředu a to co nám tady lijí do hlavy naše média jsou informace staré nejméně 20 let. V Tibetu je v současnosti lépe, než jak tam bylo dříve.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No nevím, nemám ten dojem, že by si nás k něčemu podobnému vybrala. Navíc si nejsem jistej, jestli bych se měl radovat z jejich slíbených 95 milard korun investic. Nebo si myslíte, že když se dají do holportu s panem Kellnerem, vstoupí do J&T, koupí pivovar nebo fotbalový klub, že to bude mít nějaký pozitivní vliv na někoho z nás?

   Vymazat
 20. Zde je zajímavá mapa Hedvábné stezky a centra v Evropě - jen nevím, zda se jedná o nás či Německo

  https://www.youtube.com/watch?v=CJxzFR2331I

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní31. března 2016 20:05

   Jedna trasa je přez Waršavu do Berlína a druhá trasa je přez Vídeň dále do Německa, kam to není k přečtení.

   Vymazat
 21. Střední Evropa není pro Čínu důležitá sama o sobě, je to tah na šachovnici
  Jaké jsou skutečné důvody investic Číny v zemích jako ČR
  Zatímco v posledních letech všichni sledovali kroky Vladimíra Putina ve východní Evropě, Čína postupně buduje své pozice na ruské periferii. Její ekonomická dominance na kdysi tradičním záhumenku Moskvy, v centrální Asii, je dobře známa. Méně se ale ví o čínské přítomnost v jiných oblastech ruské periferie, jako je Kavkaz nebo střední a východní Evropa. Peking slibuje desítky miliard dolarů v podobě investic a pomoci a podepisuje dohody o spolupráci s každým od Gruzie, přes Rumunsko až k Bělorusku. Získává tak politický vliv a začíná měnit geopolitiku tohoto regionu. Tento vliv roste na úkor Ruska a Západu, napsal v srpnu 2015 časopis Forbes. - See more at: http://blisty.cz/art/81742.html#sthash.9FtX42Pq.dpuf

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, toto je podstatné, mění se poměry sil a rozdělení světa. Dal bych přednost vazbám na Rusko (slované), ale při té současné mizérii s EU je i toto doufejme dobrý směr. Nedělat nic je cesta evidentně do pekla. Děda.

   Vymazat
 22. Od ameriky dostaneme tak akorát geneticky modifikované zrno :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím co furt máte za problém :-D

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Milos-Zeman-podporil-smlouvu-TTIP-a-tesi-se-na-geneticky-modifikovane-potraviny-Americane-je-jedi-uz-dlouho-a-nevypadaji-degenerovane-381373

   Vymazat
  2. 21:22 Nevypadají, ale konají.

   Vymazat
  3. Pokud to čtu přesně, prezident Zeman řekl, že smlouvu si nejprve důkladně prostuduje. Pouze ke geneticky modifikovaným potravinám se staví shovívavě, stejně, jako část zemědělské veřejnosti. Přiznávám, že sám nemám jednoznačný a kategorický názor, ale pokud je mi známo, "starej Mičurin" a další šlechtitelé dělali a dělají totéž. Geneticky, výběrem a křížením zlepšovali "výnosnost" jednotlivých druhů a plodin. Jen to dělai dlouho a evoluční cestou, kdežto nově se to dělá chemicky a pod mikroskopem. Riziko asi existuje tam i tam, otázka je, co člověk smí nebo nesmí, s ohledem na poznání, s přírodou zkoušet. V tom opravdu není jednoduchá odpovědˇ. J.B.

   Vymazat
  4. Je drobet rozdíl mezi (1.) šlechtěním, kdy pracujete se semeny, opylováním apod., a postrkáváte k sobě a množíte přírodní kombinace, a (2.) laboratorní úpravou DNA, která by třeba v přírodě vůbec nevznikla.
   V případě (1.) je přirozeným vývojem uchovávána jakás takás přírodní rovnováha přínosů a slabin vyšlechtěné odrůdy, v případě (2.) se dopouštíte umělé skokové změny, která může znamenat narušení rovnováhy a spustit nějaký nečekaný neovládaný proces ať již ve vývoji dané struktury nebo v návazných procesech a strukturách, jichž se daná upravená struktura účastní. Jestli to bude živelné nalézání nové rovnováhy, nebo to bude živelná destabilizace s netlumeným výkyvem - obojí je problém. Loni zhruba na jaře byl i v ČR uveřejněn článek o studii o několikaletém sledování použití GMO zemědělských rostlin na některých místech v Argentině. V porovnání s obyvateli území bez aplikace GMO odrůd se zdravotní stav obyvatel na územích s GMO zhoršil vč. klasiky - rakoviny.
   Zdá se, že sice máme nějaké povědomí, co kde lze v DNA najít, ale vůbec netušíme, jak složitě jsou vazby v DNA provázány, takže záměna nějaké sekvence, kterou zmákneme v laboratoři, může ve skutečnosti znamenat záměnu sekvence plus cosi. Obávám se, že mnozí současní tzv. vědci moc neposlouchali přednášky z dějin vědy, kupř. o Robertu Kochovi.
   KR

   Vymazat
  5. Každý opravdový vědec-genetik kterého jsem k tomuto tématu slyšel mluvit říkal, že škodlivost GMO stravy je neprostá kravina už z principu.

   Vymazat
  6. Ve francouzském výzkumu bylo zase prokázáno, že pokusné myši krmené GM kukuřicí uhynuly mnohem dříve než ostatní, jimž byla podávána běžná potrava. Podle studie, kterou francouzští experti zveřejnili v odborném časopise Food and Chemical Toxicology, bylo ve skupině myší krmených geneticky upravenou kukuřicí po 17 měsících sledování pětkrát více mrtvých jedinců než ve srovnávacích skupinách. Většina samiček onemocněla rakovinou prsu, samečci často měli nádory na kůži nebo na ledvinách.

   Vymazat
  7. 23:21

   http://www.gate2biotech.cz/seraliniho-afera-se-stazenim-studie-o-toxicite-gm-kukurice/

   Vymazat
  8. 23:33- takže jste se dočetl, že francouzští vědci trvají na svém a obvinili Mosanto z nátlaku na redakci.

   Vymazat
  9. Pro (23:11)
   Opravdový vědec si svá tvrzení ověří v praxi, kupř. experimentem, pozorováním atd. "Vědců", kteří cosi tvrdili na základě principů, tady už bylo dost a praxe je vykázala z vědeckých kruhů.
   Proč by GMO potravina z principu neměla být škodlivá, je z principu hloupost, neboť existuje řada biologických struktur, které jsou a které nejsou stravitelné, ba dokonce jedovaté a vlastně jsou to jen různé kombinace téhož, omezeného množství prvků, resp. molekul.
   Víme, proč ten který gen, sekvence konkrétní vlastnosti, má na DNA své místo právě tam a tam, proč není o pár nukleotidů dál?
   Nejblíže k opodstatněným tvrzením, že něco vyplývá z principu, mohou být fyzici, a i oni občas musejí kus své atomární vědy či kosmologie překopat. Pokud se k takovému tvrzení uchýlí přirodovědec, tak je na cestě k přírodopavědcovi. U zkoumání vyšší organizace hmoty - společnosti - je to už skoro diskvalifikace, neboť ve společnosti jde především o zákonitosti a ne zákony, kdy jedním z mála principů je "Nikdy neříkej nikdy!"
   KR

   Vymazat
 23. doktor Číňani jsou naprosto bezohlední kšeftsmani bez skrupulí.Takže obchodovat ano, ale vázat se ne ně ????? Kdo kromě Číňanů měl zatím prospěch se vzájemných vztahů..???? Takže není nutno vyměnit jeden anál západní za druhý anál asijský...

  OdpovědětVymazat
 24. Včera jsem se na přednášce o orchidejích koukal na obrázky z Tajvanu. Došel jsem k závěru, že jsme burani ze zapadákova. Samozřejmě na fotkách z krajského města byl podobný komplex jako ten plánovaný u Minska, jen menší, o stovkách hektarů. jogín

  OdpovědětVymazat
 25. Bylo by to zajímavé, ale tahle publikace byla opakovaně vyvrácena a autor byl financován zelenými aktivisty. Sám mám asi deset článků z molekulární genetiky a ne v novinách. jogín

  OdpovědětVymazat
 26. Šokující pravda o Tibetu, kterou média z dobrého důvodu tají...

  http://www.lajkit.cz/zpravy/item/245-sokujici-pravda-o-tibetu-kterou-media-z-dobreho-duvodu-taji

  OdpovědětVymazat
 27. Skvěle napsaný článek(O poprasku na domácí lidskoprávní scéně a iluzi česko-čínského „přátelství“)od Daniela Veselého na internetovém deníku Britské listy:http://blisty.cz/art/81749.html

  OdpovědětVymazat