Reklama

.

.

čtvrtek 3. března 2016

Mechanismus odmítnutí dolaru je připraven k aktivaci

- mbi -
3. 3. 2016  Eurasia24

Postup měnového swapu rubl – jüan byl úspěšně otestován a je připraven k aktivaci. Ve středu 2. března o tom informovala Centrální banka Ruské federace.


V rámci rozvoje partnerských vztahů centrálních bank obou zemí byl počínaje říjnem 2015 na několika transakcích, umožňujících rozložit financování ve vymezeném okruhu ruských a čínských dodavatelů, úspěšně otestován postup měnového swapu. Zkušební transakce umožnily Centrální bance Ruské federace a Čínské lidové bance (tj. centrální bance ČLR) ověřit a zabezpečit operační připravenost přejít na swap, pokud se to v budoucnosti ukáže jako potřebné,“ uvádí tisková zpráva.

V rámci dohody, uzavřené centrálními bankami obou zemí v říjnu předminulého roku, dosáhne objem swapových operací hodnoty 150 miliard jüanů a 815 miliard rublů.

Dohoda je dalším svědectvím zlepšení úrovně finanční spolupráce mezi oběma bankami, která dále podpoří také investiční a obchodní spolupráci mezi Ruskem a Čínou, vyplývá ze zprávy ruské centrální banky.

Zdroj: Rusvesna.su

37 komentářů :

 1. to budu nucen do budoucna nejdříve nakoupit rubly, abych mohl v Číně nakupovat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžeš i jüany. Zatím užívej dolary. Vše má svůj začátek a konec, tak funguje skutečnost, věčnost je abstrakce a pokud není jako abstrakce pochopena vede k pomýlení.

   Vymazat
 2. Není třeba pospíchat, brzy splaskne na "Západě"(USA) další(větší bublina) a to bude pravý čas. To již USA "nerozdýchají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přibliž trochu tu bublinu co má na "západě" (USA)prasknout a kterou již USA nerozdýchají. Docela by mě to zajímalo a určitě nejen mě. Případně dej odkaz.

   Vymazat
  2. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nejsem-putinovec-ale-souhlasim-s-ruskym-prezidentem-USA-chteji-destabilizovat-svet-prohlasil-na-univerzite-Erik-Best-A-pak-ukazal-studentum-co-se-v-USA-skutecne-deje-424588

   Vymazat
 3. Jen se radujte magoři! S dolarem klekne euro a ekonomické kolonie jako je Česká republika zkrachují.Vaše nemovitosti budou mít cenu stanu a úspory budou sloužit k zapalování cigaret. Je paráda že jste proti USA ale radovat se z toho že dolar klekne je sraní na vlastním dvorku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 15:28: Mate pravdu, ale takovy pad uSSackeho dolaru (a tudiz (nejenom) eura) je naprosto nevyhnutelny. Kazda pyramidova hra jednou padne - to je matematicka jistota, to neni otazka nazoru, pohledu nebo ideologie. Tudiz to co pisete se nutne stane - a kdyz uz se to stat musi, tak at je to cim drive, a pokud mozno bez valky.

   Vymazat
  2. Trochu vás poopravím, milý anonyme. Za prvé, eurooperace již dnes částečně běží v odděleném režimu od US dolaru. Dále, za Eurem je mnohem více krytí než za USD, byť ani to Euro není plně kryté reálnou hodnotou. Dále, ECB jedná nejen s bankou BRICS, ale přímo s čínskou PBOC, aby si zajistila jakou takou stabilitu po dolarové implozi. České banky (ehm, dcery zahraničních matek) jsou nejlépe v celé EU zajištěny aktivy a klintské vklady jsou ke kapitulu nejvyšší, takže pokud nedojde na přímou krádež českých depozit, tak žádné zásadní riziko pro korunové vklady a investice nehrozí. Lze naopak očekávat prolomení iformační bariéry ohledně stavu ekonomik a jeho odrazu v kurzu národních měn, což korunu může katapultovat k vyšší hladině klíčových parit. Plápolat budou znehodnocené měny, nikoli CZK, která je uměle depreciována, ale má vyšší vnitřní hodnotu. Na ty pak jako na primární dojde. Pak se náš kvalitní produkt může exportovat i při korunovém zhodnocení.

   Vymazat
  3. Asi jo. Ale vinu na tym má ta naše pitomá politika a sankce. Nebejt toho, tak se už klidně s Čínou a rusy obchodovalo a byla by záloha.

   Vymazat
  4. S tím nesouhlasím. Až padne dolar padne USA a padnou všichni vlastizrádci a škodiči a největší svině, protože již nebudou podporovaní a udržovaní z USA a bude mnohem a mnohem lépe. Ošemetné je, že dnešní vojenské technologie mohou zničit život na planetě zemi a umírající kobyla kope, proto se to musí udělat pomalu a postupně a nenechat se vyprovokovat. Rusko postupuje zatím velmi dobře.

   Vymazat
  5. v mém domě chci i nadále bydlet a úspory nestojí za řeč. Ale dělám si zásoby chlastu. Ten bude potřeba furt. a čím hůř se lidi mají, tím víc chlastaj.
   J

   Vymazat
 4. Komu nevezmou nemovitosti, či ho nedonutí k prodeji, po pádu měny opět získají hodnotu.
  Budeme-li ještě tady.
  Pavel p

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 15:45: Ja bych to poopravil - i kdyz mena klesne jak chce - ten dum zustane domem a pozemek zustane pozemkem. Jenom proste penize ktere byste za ne dostali budou mit na druhy den hodnotu krabicky se syrkama. Takze - ty nemovitosti nemusi tu "hodnotu" nejak opet ziskat - oni tu hodnotu maji porad stejnou - to o cem pisete je "hodnota mnozstvi PENEZ ktere by jste za ne dostali" - a ta muze skutecne byt nulova - coz by konkretne v pripade domu nebylo tak spatne - da se v nem porad bydlet.

   Vymazat
 5. Žádná bublina není a nepraskne. Jestli něco praskne, tak to budou úspory v českých bankách. Začne to zavedením záporných úroků na vkladových účtech a současným zrušením hotovosti (EET je nezbytný začátek, všude půjde platit pouze čipovou kartou). Držitel hotovosti bude automaticky pokládán za sprostého podezřelého, ne-li rovnou za teroristu, který ohrožuje kapitalistickou budoucnost.

  OdpovědětVymazat
 6. Už před lety nějaký ekonom prohlásil, že dolar nezbytně padne a že už není na celém světě síla, která by krachu dolaru mohla ještě zabránit. A když se ho ptali, co bude signálem pro tento krach dolaru, tak prohlásil, že těsně před dolarem prý padne i juan, rubl, euro a další měny. O české koruně nic neříkal, asi ani nevěděl, že něco takového existuje, byl to totiž ekonom americký.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sranda s dolarem je v tom, že pouze 20% tohoto oběživa používá a potřebuje sama Amerika. Zato celých 80% dolarů běhá někde po světě. Takže mně z toho vychází, že USA doplatí na krach dolaru 4x méně, než zbytek světa.

   Vymazat
  2. Anonymní 16:40
   Ono jde o něco jiného.
   Když přebytek dolarů,jde do bank,tak najednou zjišťujeme,proč onen záporný úrok,znehodnotit část dolarů.Když ale mnozí požadují za dolar protihodnotu a zboží přímo Americké,tam je problém.Zatím se to řešilo tak,USA nakoupily Čínské zboží za pár halířů,ale přeposílaly dál jako Americké,za Americké ceny,třeba Amazon.Jenže,USA nestíhá vyhovět všem požadavkům a to je problém.

   Vymazat
 7. Budou i jiné komodity, které budou mít svou cenu, protože je lidé potřebují na rozdíl od papírového šrotu a bezcenných obrázků. Například zlato, stříbro, platina, paládium, ale i veškeré suroviny, potraviny, kulturní movité věci jako obrazy a umělecká díla. Pád dolaru bude sice průšvih, ale nebude to konec světa, slunce bude svítit dál a planeta se točit a průšvih to bude hlavně pro ty kdo je mají, vlastní a obchodují v nich. Ti mohou mít ze dne na den doslova holou prdel. Proto pan Soros a další rychle prodávají pod cenou spekulativní aktiva a nakupují jiná aktiva trvalé hodnoty.Milovnící USA a tzv. západních hodnot, ale jistě rádi obětují svůj majetek na záchranu říše. Je to přeci jejich svatá povinnost.Nebo že by né.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. chcete říct, že pan Singer bude mít holou zadnici, protože sedí na zelených papírkách ? Asi nejlepší komoditou bude nějaká zbraň, proto asi všude ty zesilující kampaně za zákaz jejich držení. Pouze Švýcarsko jde proti proudu, to je naopak svým občanům přiděluje až do domu.

   Vymazat
 8. 14:53 a proč by něco "prasknulo" ? Občas čtu i v české černé kronice, že dlužník sprovodil ze světa svého věřitele (často kvůli pakateli). Americe se totéž ve velkém měřítku osvědčilo nedávno třeba v Libyi, kde stačilo "ukončit" Kaddafiho i jeho džamahiriji a USA zůstalo 500 miliard dolarů, které už nebylo komu vracet. Tipnu si, že dnes je nejohroženějším věřitelem saudská královská rodina.

  OdpovědětVymazat
 9. Nejsem ekonom, ale pokud se dolar podělá, státům EU klesnou dluhy a vzhledem k výrobním kapacitám a úrovni technologií bych řekl, že euro naopak posílí. Je pravda, že se Evropu snaží šmejdi zničit dluhy a imigranty, aby to zaplatila, ale nějak se jim to nedaří, naopak parazity vyžrané USA kolabují. Ti co vedou USA umí škodit a ničit, ale z toho jsou zisky jenom potud, pokud parazit nezabije svého hostitele a neudělá ze země jeden velký Detroit, potom začnou mít dluhopisy cenu sběrového papíru. Jak likvidovali Evropu, byla veškerá technologie předána do Číny a vznikl nový organizmus, který je proti parazitům imunní. Je vůbec nekonečný růst HDP nutný a možný? K čemu? Mně to připadá jako podvod, aby se půjčovaly peníze. Nerozumím tomu a celé je to divné. USA jsou vyžrané, Evropa má výrobní potenciál, nevím proč by euro mělo být svázané s dolarem, ostatně my euro nemáme.

  OdpovědětVymazat
 10. A kdy vrátí USSSA Číně a Rusku 1000 tun zlata za FED...

  OdpovědětVymazat
 11. Jasne... A co zlatej rubl, bude..?
  :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bude, ruská měna bude podložena zlatem. Ale někteří nevidí, dokud jim dům nespadne přímo na hlavu.

   Vymazat
 12. Tak dolar zase krachuje, jo? Ty ubohé rudohnědé idioty ta jejich profláknutá odrhovačka evidentně nikdy nepřejde :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli je někdo idiot,tak určitě tvůj fotr,protože dokázal zplodit něco takového jako ty.

   Vymazat
  2. Pro 17:38: At je jak chce - taky dolar a uSSa jednou padnou. Pad kazdeho imperia pokazde zacina totalnim moralnim upadkem. V pripade uSSa snad v tomto ohledu ani neni o cem diskutovat, diagnoza je jasna - staci spocitat ty miliony mrtvol co po sobe vsude nechavaji a vsechny ty jejich tupe lzi a zlociny po celem svete neni vubec treba pripominat. Tohle vsechno nevidi a neuzna pouze nekdo, koho ukolem je to vsechno popirat.
   Takze pro vas, novodobe uSSacke bolseviky tady mam mar hesel:
   S USA NA VECNE CASY A NIKDY JINAK!
   AT ZIJI USA - NAS BRATR!
   USA - ZARUKA MIRU VE SVETE!
   KORPORATNI FASISTE VSECH ZEMI - SPOJTE SE!

   Vymazat
  3. Anonymní3. března 2016 18:43,
   Chcete snad naznačit že americký dolar a s ním také USA budou věčné? Jen pro vaši informaci: nic není věčné, očekávat že něco bude navěky je bezprecedentní blbost

   Vymazat
 13. Magore od 15:38 - 80 procent obyvatel Česka nemá žádné uspory. Magore čti Kellera.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. doktor je jasné, že jako nesvéprávná montovna půjdeme do háje.....Ale vše zlé je k něčemu dobré.Vývoj je spirála,tedy historie se opakuje, ale na vyšší úrovni..Každá válka nebo krize přináší změny a větší doprdelevlezismus a degradace základních hodnot už snad kromě islámské nadvlády být nemůže.Uvidíme.

   Vymazat
 14. v danom momente sa USA budú starať o seba, a asi ten moment nastáva, v nesprávnu chvíľu, ale je tu, ani hora sa naraz nezosype, najprv len sem tam padajú kamene ...

  OdpovědětVymazat
 15. Přeji vám to kluci šikmooky a hlavně to přeji Rusku že to dokázalo a že dolary budou dobre pouze na vytřeni zadku ! Platina rychle stoupá více nežli zlato !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co Rusko dokázalo? Rubl je 80 za dolar, před rokem a půl byl 35 a před 8 lety 23. Doufám, že jsi si jich tehdy nakoupila plnou skříň, ty hloupá kozo.

   Vymazat
  2. Už zase urážíš a nadáváš, statistikový osle? Navíc ženu? Tupče!
   Ta tvoje argumentace m.j. znamená, že ruské firmy dostanou tu za své raketové motory tu za stíhačky a tanky,ale také za elktronické komponenty a výrobky, a dokonce i za blbou ropu třikrát víc rublů, než dříve. Takže mají na mzdy a energie dost. Za to USA, imbecile, neprodají do světa nic, ani z toho zbytku, co se ještě u nich , snad, vyrábí, protože jsou jejich výrobky, díky kurzu drahé!!! Proč asi naše ČNB úmyslně znehodnocuje náš!!! kurz koruny, co myslíš, ekonomický análnitíku?
   U nás se říkalo úsloví: "Umí hovno a chtěl by pomník"! To je tvůj případ, s doplněním, že jsi navíc nevychované hovado, urážející ženy. J.B.

   Vymazat
  3. JéBé, strč si ty svoje rozumy do prdele. Jak ty idiote vysvětlíš, že když Rusko dostává 3x více rublů, tak před 2 lety měli růst HDP 0 procent, minulý rok pokles -4% a letos se čeká pokles o další procento? Proč měli loni inflaci 15%? Proč se loni reálné mzdy Rusů propadly o 10%? Proč se procento chudých kteří musí živořit s přijmem nižším než 10.000 rublů (míň než pouhých 3000 Kč!!!) loni zvedlo z 12 na 14%?
   Vyprávěj a přeháněj ty vypatlaný rusácký fanatiku!

   Vymazat
  4. Pro 21.08 . jste ubožák kazdym coulem ! Tečka
   H

   Vymazat
  5. 21:14

   To je vše? Na víc se nezmůžeš, fanatický zoufalý rusáčku?
   Chápu, že to jde těžko. Před těmi jasnými fakty se vaše propagandistické bezobsažné žvanění sype jak domeček z karet.

   Vymazat