Reklama

.

.

neděle 6. března 2016

Merkelová za sebou nechává Evropu rozbitou na kusy


6. 3. 2016    DeutscheWirtschafts Nachrichten
 

Politická bilance Angely Merkelové je tristní. Nebo hůře: hrozná.
Člověk by sice mohl kancléřce vyjádřit uznání, protože se dlouho snažila udržet dveře do Evropy pro utečence ze Sýrie otevřené. Kdo by takové humánní gesto neocenil? Avšak: Selhání Merkelové v otázce utečenecké krize začalo již mnohem dříve. Začalo tam, kde kancléřka ve slepé poslušnosti americkým Neocons nenastavila čelo jejich válečné rétorice v Sýrii. Saudská Arábie nadále kupuje zbraně z Německa - i když je již nesporné, že Saudové s několika dalšími státy Perského zálivu, nepochybnými spojenci USA a Německa, zažehli syrský válečný oheň.


Tímto se potažmo celá EU (nevědomky ?) stala pomocníky a strůjci této války. Dokonce i v současnosti jsou ze strany EU v účinnosti ekonomické sankce vůči Sýrii! Prezident Asad dal v rozhovoru pro německou ARD jasně najevo, že současným problémem Sýrie nejsou jen cizí žoldáci, gangy a teroristé. Tito jsou podporováni desítkami států - včetně člena NATO, Turecka. Merkelová by měla z titulu své vůdčí pozice v EU těmto sankcím zabránit nebo alespoň teď, kdy je situace v zemi katastrofální, trvat na jejich odstranění.

Otevření hranic EU z údajně humanitárních důvodů má ještě další efekt, který měla Merkelová předvídat. Skutečnost, že do EU prchají spousty mladých mužů ze Sýrie je důkazem toho, že byla syrské vládě fakticky odčerpána vojenská síla pro boj s IS. Ano, mnozí uprchli, protože již byli přímo v zorném poli teroristů. Ale na druhé straně museli staří lidé, ženy a děti zůstat v zemi a jsou nyní bez ochrany přímo vystaveni teroru a nouzi. To, že se nyní protiuprchlická agitace nejen v Německu obrací proti těmto mužům (zbabělcům či ekonomickým vyčůránkům), jde tedy taky na vrub Merkelové. Jednoduše měla podporu americkým Neocons odmítnout.

(tito samožřejmě vítají a i podporují migrační vlnu do Evropy, i u nás se začínají objevovat nevládní organizace podporované penězi z USA, které k nám uprchlíky dovážejí. Zatím jen "křesťany" a v malém počtu, jde o sondu veřejného mínění.)

V současné situaci znamenají otevřené hranice obrovské bezpečnostní riziko. Německý ministr vnitra tyto rizika ve svém vystoupení popsal do detailu. Je jen těžko představitelné, že kancléřka tyto rizika nevidí nebo nechce vidět. Také po novoročních sexistických útocích v Kolíně Merkelová váhala, potřebovala celé dny, než se k celé záležitosti vyjádřila.

Hlavní poučení ze silvestrovských událostí v Kolíně a posléze na povrch vyvstavších násilných událostí v celém Německu je to, že je třeba potlačovat pravicový extremismus. Vskutku, pravicový extremismus v Německu roste alarmujícím tempem. Minisr vnitra také položil na stůl přesná čísla. Prezident Maassen varuje před další eskalací: jestli dojde v Německu k teroristickému útoku nebo krajně pravicovému útoku s následkem smrti, pak situace může eskalovat.

(kupodivu dle autorů není prioritou zastavit migraci do Evropy zastavením dodávek zbraní a jiné podpory teroristickým organizacím v Sýrii, Iráku či Iranu. Boj proti extremismu je jen léčením následků, nikoli však příčin.)

Vlády v ostatních EU státech však nebezpečí vnímají a zatáhly proto za nouzovou brzdu.Merkelová věřila, že morálně deklarovaným geopolitických cílů lze dojít zavedením předpisů a nařízení v ostatních zemích EU. Zvlášť špatně se manipuluje s Rakouskem. K dispozici je slabá vláda a agresivní pravicová opozice.Rakušané před několika dny odhalili světu, že Merkelová evidentně hraje dvojí hru: Od listopadu Německo odmítlo přijmout všechny uprchlíky a imigranty, kteří přicházejí z Rakouska. Od ledna ale Německo všechny takzvané "ekonomické" uprchlíci vrátilo tajně zpět do Rakouska. Co by rakouská vláda za této situace měla dělat jiného než uzavřít své hranice? Čekat, až Rakouská FPÖ získá absolutní většinu?

(FPÖ je pravicová nacionalistická strana, nesouhlasící mimo jiné s uprchlickou politikou Německa)

Ve Francii plánům Merkelové také pšenka nekvete. Francouzi říkají již několik měsíců, že přijmou 30.000 uprchlíků, a nic víc. V Paříži stojí strana "Front national" před branami parlamentu. Bude Merkelová tak dlouho vnucovat jiné zemi svá pravidla, až se nakonec usadí Marine Le Pen usadí v Elysejském paláci?

Varovný signál Italů Merkelová také jednoduše ignorovala: Už měsíce italský premiér Matteo Renzi varuje před následky masové imigrace. Itálie má svoji Lampedusu, a před bezvýchodnou situací tamějších uprchlíků EU zavírala oči po celá léta.

(Lampedusa je ostrov ve Středozemním moři, který patří Itálii, plný uprchlíků)

Merkelová doufá, že může Italy uklidnit penězi . To by mohlo dokonce v krátkodobém horizontu fungovat. Ale jednoho dne peněžní prostředky dojdou, a celá hra začíná od začátku.

Státy východní evropy reagovaly velmi brzy, Skandinávie relativně pozdě. Ale přece.Tyto země žádný zásadní obrat v migrační politice nepředvedou. Také zde existují pravicové strany, které

jsou účastny na politickém dění. To bychom mohli odsoudit, ale nemůžeme to změnit. Leda, že bychom svrhli demokracii a naordinovali v evropě vládu jakési "strany jednotného vnímání Evropy".

Je to bizarní situace, že zrovna ta země, která s neuvěřitelnou arogancí porušuje demokracii, má řešit problémy EU. V Turecku má totiž Erdoganova vláda na svědomí brutální občanskou válku proti Kurdům - která sahá až za hranice do Sýrie. Nejen to. Páteční obsazení redakčního sídla opozičního deníku Zaman je absolutním vrcholem v potírání svobody tisku, jakého kdy bylo dosaženo. Je skandální, že Angela Merkelová není sto okamžitě protestovat proti tomuto porušováním lidských práv. Narozdíl od vlád USA a zemí EU, které se událostmi v Istanbulu alespoň znepokojují. Nynější "deal" s Erdoganem má vyřešit problémy, které Merkelová svou politikou způsobila. Erdogan už v Listopadu Evropu nestoudně vydíral. Dobytí redakce Zaman ukazuje, že Erdogan na nějaký hlas morálky z EU z vysoka kašle. Do této země chce nyní Angela Merkel vrátit uprchlíky a migranty? S pomocí NATO? Aby si udržela přívětivou tvář tím, že utrpení a bídu přenese o několik tisíc kilometrů na jih nebo na východ? Měli bychom snad dokonce vítat konec svobody tisku v Turecku, abychom se mohli tvářit, že neexistují žádné nepříjemné obrázky?

I v samotném Německu politika Merkelové vede k nebývalému rozkolu. Rozkol obchází celou zemi a je zřemý i v úředních institucích. Například SPD politik obvinil saskou policii, že "nedostála požadavkům multikulturalismu" a udržuje úzké vztahy s PEGIDOU. Mnohé racionální názory v souvislosti s uprchlickou krizí jsou s velkým populistickým gestem vždy zamítnuty jako "istrumentalizace". Ale když sám velitel NATO říká, že se "IS šíří mezi uprchlíky jako rakovina", pak Merkelová mlčí, a zřejmě jí najednou nevadí, že kompetentní zástupce vládního estabilišmentu tímto profiluje celý policejní sbor státu do roviny tupého pravicového extremismu.

V interviev pro stanici ARD Angela Merkelová vyloučila svou rezignaci. Bude prý nadále potřebná. Selže-li příští summit - o kterém řekla před dvěma týdny, že nyní musí přinést výsledky - pak je tu přece ten další. Ve zpolitizovaném světě schůzek na vrcholné úrovni, jak se zdá, je možné pohlížet na realitu světa s velkým odstupem. Ve skutečnosti je svět, který vidí Angela Merkelová ze svého vrcholu, už pouhou hromadou sr...k. Evropské unii hrozí, že se rozpadne - což jistě není žádoucí vývoj. Zejména v současné uprchlické krizi se EU ukázala jako společenství států, které nemohou být ovládány diktátem - ani z Berlína, ani z Washingtonu. EU potřebuje reformu, to je jisté. Nicméně, pakliže padá na držku, reforma není možná.

Angela Merkelová - ať už z jakéhokoli důvodu - není ochotna uznat vážnost situace. Její výzvy směrem do vlastní strany - diskutujme uprchlickou krizi, ale prosím až po volbách, svědčí o jejím post-demokratickém zaslepení, kdy politika je jen divadlem, ve kterém voliči nejsou hodni ani role statistů.

Angela Merkelová bude možná ještě dlouho kancléřkou Spolkové republiky. A nezmění-li svou politiku, pak se Německo a celá Evropa stane snadnou kořistí pro ty, kteří chtějí starý kontinent zničit. Může to být třeba extrémní pravice. Ale také to může být nová vlna hegemonie ze zámoří, která v zájmu svých globálních ekonomických cílů Evropu postaví na úroveň kolonie. I pak bude ještě Merkelová kancléřkou. Ale vládnout budou jiní. V každém případě to už nebudou Evropané. A Její sen o sebeurčující a mírotvorné EU praskne jako volební sliby ráno po dni voleb.

Pro Novou Republiku přeložil A.Frey

32 komentářů :

 1. Přihořívá....
  Blížíme se veřejnému pojmenováni strůjce migrační krize ze stř. Východu, sev. Afriky.
  Ne Řecko, Turecko, Syrie, Afganistan, Libye.


  DWN opatrně naznačuje, ale cílení je správné.
  Kdo z politiků, tedy mimo Putina, dopoví?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Více o Merkel - http://www.hlavnespravy.sk

   Vymazat
  2. Merkel stará piča a vývloka.

   Vymazat
 2. „I pak bude ještě Merkelová kancléřkou. Ale vládnout budou jiní. V každém případě to už nebudou Evropané. A Její sen o sebeurčující a mírotvorné EU praskne jako volební sliby ráno po dni voleb.“
  Dosti milosrdný závěr. Ona snad dnes svéprávně vládne? Ona vede Evropu k nějakému sebeurčení?
  Všechno co dělá, Evropu rozvrací a vede ji do područí USA. Makrela je extrémista a likvidátor Evropy. Jak dlouho ji hodlají omlouvat?
  Jediná naše cesta k záchraně před rozvratem, je distancovat se od takovéto Evropy. Ideově (stop multikulturalismu) i prakticky (výstavbou a střežením plotů). Brzo to udělají všechny státy. Ale čím později to který udělá, s tím většími a nákladnějšími problémy, se poté bude muset vypořádat. P.K.

  OdpovědětVymazat
 3. Tato bláznivá a sebestředná ženská už dávno měla být na uzavřeném oddělení blázince. A společnost jí tam mohou dělat vedoucí představitelé EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A stále KVOTÁ, stále KVOTÁ !!!!!

   Vymazat
 4. Když se řekne NATO, automaticky se mi vybaví agresivní Amerika. Když se řekne EU, vybaví se mi pro změnu jedna přitroublá "Němkyně". Nějak mě to v téomhle bordelu přestává bavit.

  OdpovědětVymazat
 5. jaký má tahle pyzda krytí že ji němci nemůžou sundat z místa kde škodí celé evropě to je neuvěřitelný !!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to židovka a košér po Polské židovské matce připravovaná leta svýn guruem židem a vysokým zednářem Helmutem Kohlem.To je největší chucpe které mohli židé Německu udělat.Židovka likviduje Germánii...To je chucpe neskutečný!!!!!

   Vymazat
 6. Merkelová je gentleman... ,PP .)

  OdpovědětVymazat
 7. ...Nemci ji sundaji!A kdyz ne nemci tak se NEKDO najde kdo to udela,jednoznacne vsak ma sve dny spocitany a to nejen politicky!
  Kdyby mela kouzelny zrcadelko a zeptala by se ho kdo je na tomhle svete nejhezti tak by ji odpovedelo:-no prece Snehurka, ale ty si zato nejvetsi pica!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že spočítáno to máme my, obyčejní občané.

   Vymazat
 8. Merkelová padne až si to budou přát ti, co ji do pozice kancléře dosadili, tedy Američané. Prozatím jim německá kancléřka plní veškerá zadání, takže není důvod ji nechat padnout. http://www.novarepublika.cz/2015/11/kanclersky-akt-nemecko-naprostym.html

  OdpovědětVymazat
 9. makrela pude do prdele ci si to SSA prat budou nebo ne! Az se tam zvysi obsah olova v ovzdusi -a to je prognoza na hrane reality tak se skopcaci vyserou na SSA! Udelaji to co se jim bude libit a SSA odtahne z Nemecka s placem...
  Jinej scenar je diskutabilni!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro tento případ mají SSA v Německu své vojenské základny, kde mají přes 40 tisíc vojáků. Amíci mají Německo v hrsti.

   Vymazat
 10. Prave ze ZAKLADNY!Kdyby to byla jedna tak by to taktickej problem byl!Takhle neni a Bundeswehr vlastn take spickovej vojenskej arzenal,je to jeho Fatherland a potomkove generalu wermachtu dnes veli Bundeswheru a znaj z vypraveni rodicu jak jim davali Amikokove na drzku!...Taky si asi nescetnekrat polozili otazku:co tady vlastne ti SSA -cti zmrdove dosud delaji a dokdy jeste?!....

  OdpovědětVymazat
 11. Německo se bez povolení USA ani neuprdne.Tento stát
  je silný ekonomicky.Po politické stránce to jsou u-
  bohé nuly.To jen čeští vlastizrádci z Němců dělají
  bohy,jak bez nich nemůžeme existovat.Merkel,jalová
  dělohou i hlavou,jen plní příkazy.A jde i proti
  zájmům Německa.Když na Němce přestane Evropa dělat,
  tak z nich nic nebude.Maximálně další válka.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 12. Zajímavé je, že Merkelová se chová jako císařovna Evropy. S kterými státy konzultovala pozvání imigrantů? Proč máme v mediích na talíři její výroky? Schválila snad Rada Evropy její strategii pro migraci?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je přesně ono. Kde bere tu drzost mluvit za druhé? My jsme ji nevolili! Nebudeme si ničit už tak zplundrovanou zemi kvůli jejím zcestným výrokům. Pozvala si "hosty", tak je tam má. Se sousedy předem ten "mejdan" nekonzultovala a teď je uráží, když nechtějí její agresivní hosty, kteří porušili zákony několika států, agresivně si vymáhají výhody, na které nemají nárok, dělají všude nepořádek, místní jim slouží, krmí je, uklízí po nich, ... přijmout na stravu a ubytování z vlastních dluhů!!! Jsme zadlužená země!!! Nemáme dost financí pro lidi, kteří tuto zemi po celý svůj život budovali ze svých daní!!! Pro kterou umírali naši předci!!!

   Vymazat
 13. Merkelová není Německý kancléř!!!

  OdpovědětVymazat
 14. V dejinach Evropy, neexistuje tak destruktivni a pomatena baba !! Proc ji Nemci neodhodi do politicke popelnice a nezavrou na psychiatrii je zahada.
  On me svymi ciny uplne desi ! Nejde ji vubec rozumet !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaká pomatená baba? Naopak Merkelová si je moc dobře vědoma co činí. Výše je psáno o tzv. "kancléřském aktu", který musí každý zvolený kancléř Německa podepsat a striktně dodržovat. Německo je k vůli tomu americkým vazalem už přes 70 let a suverénní zemí se má stát teprve až v roce 2099. Tam je zakopaný pes.

   Vymazat
 15. Vážení spoludiskutující.
  Tato diskuze se mně už ostře nelíbí. Stará baba i s jejími záměrnými ústřely je zřejmě nastrčené téma, aby dělala hromosvod, aby se odvedla naše pozornost, abychom se něčím lichým co nejdéle zabavili.

  EU snad ještě není monarchie a šéfka jedné z 28 zemí není její monarcha. EU má své vedení, až až dostatečně početné, až až dobře placené. A toto vedení je za bezpečnost Evropy zodpovědné!!!

  Ne jedna jediná stará baba, ví bůh komu zaprodaná. (Nejen bůh už to ví.)

  Součástí vedení EU jsou naši vlastní čeští zástupci. Za politiku EU a naše zájmy v ní nesou plný díl odpovědnosti.

  Pokud se nám něco na politice EU nelíbí, je pošetilé spílat oné jedné jediné staré babě. Na místě je žádat vysvětlení a volat k odpovědnosti naše oficiální zástupce.

  Někde jsem už dříve zaslechl, že EU je prý instituce demokratická. Pokud je její politika proti základním zájmům většiny našich občanů, pak nás naši zástupci v ní zradili, nebo jsou neschopni, a je třeba je vyměnit volbami. Nebo nezradili, víc nezmohou, a nemáme v EU co pohledávat. Jistěže jsou v tak početném spolku nutné kompromisy, případně se podřizovat většině. To však nelze v tak důležitých záležitostech jako riziko totální islamizace.

  Namítnete-li, že tak jednoduše to dnes v mezinárodní politice nefunguje, namítnu, že to je chyba. Že pak jde už jen o záměrné zmatky, chyby, zrady demokracie, porážky základních lidských hodnot. Reprezentované smlouvami na tisících stranách, které naši zástupci nemají ani čas prostudovat, které jsou jim přístupné omezeně, nebo jsou vůbec utajované.

  Tedy žádná Merkelová neustále jen. Na ni nemáme žádný vliv. Mlátíme jen prázdnou slámu. Naši zástupci nás reprezentují. Po těch musíme chtít vysvětlení, zodpovědnost, případně je vyměnit.

  Základní nedostatek nyní vidím v tom že není jasno, jaké jsou u nás názory jaké většiny občanů. Nikoliv jak kdy kde čím se (pro)řekne stará baba Merkelová.
  Staré Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravuji: O hodně starší Děda.

   Vymazat
 16. Kdy uz lidem dojde do mozku, ze Merkeslova jenom plni prikazy podle dlouhodobych planu ovladnuti sveta a vytvorit nekde pohadkovy stat s nejvetsim luxusem s supertajnymi zbranemi se stadem otroku.
  Jestlize je Merkelova dusevne nemocna, pak lidi v jinych zemich to nevedi - spise nechteji to vedet.
  Takovy pohadkovy stat potrebuje ovsem prostor
  a nehce zadne staty, ktere by tito novi faraoni nepodporovali. Jeto navrat k dobam, kdy take vladl jen jeden stat a ostatni pro nej pracovali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s Vaším pohledem na věc. Jak národní politici (Merkelová především, ale naši také), tak komisaři EU, jsou jedna svoloč, pracující na plánu rozvratu a islamizace Evropy. Kdo je pro tuto práci najmul? To je ten problém, že to nikdo nechce vědět a každý se raději diví, např. tomu, jak může údajně psychicky nemocná Merkel, vykonávat funkci.
   Kdo může mít tolik peněz a vlivu, aby mohl zkorumpovat všechny politiky. Jednoznačně ten, který má pravomoci, vydávat státům peníze na dluh. Není s tímto principem něco špatně? P.K.

   Vymazat
  2. Špatné je to s celým společenským systémem, vycinkaným hlupáky na Václaváku.

   Vymazat
 17. Nemecko by mohlo prekazet a propaganda, ze to jsou sami vrazi a pripominani denne koncentraky z nich udelala jen loutky, ktere nesmi premyslet.
  Za 70 let kazdy Nemec neni hrdym, ze se narodil jako Nemec- Bez Nemecka pak jiz nebude stat nic v ceste dosahnout cile - ovladnuti sveta,

  OdpovědětVymazat
 18. Ano, přesně toto je dalším příkladem křesťanské demence a zvrhlosti západních hodnot. Tento rádoby stát není schopen již vůbec ničeho a kam sáhne, tam jenom škodí. Jak snadné je domluvit se s Ruskem a začít respektovat zejména názor lidí, kteří na daném území žijí. Stačilo by třeba jen požádat obyvatele Krymu o nové, západní "demokracií" sledované referendum o návratu na Ukrajinu a mohlo být jasno. Bohužel takových státnických gest není současná evropská garnitura schopna. A tak se řeší jak hranice zavřít a přitom je nechat otevřenými. To je vskutku úkol hodný současné politické reprezentace.

  OdpovědětVymazat
 19. Politici , hlavně Makrela podcenili problém u
  s uprchlíky . Teď teprve uvidíme extremisty díky vám v parlamentech eu .

  OdpovědětVymazat
 20. Anonymní7. března 2016 14:25
  Přesněji, byste mohl říci, že tito politici stále podceňují, problém s uprchlíky. Ona totiž, prosazuje stále totéž. Narvat jich co nejvíce do celé Evropy. Což není nic jiného, než extrémistický postoj. Takže, extrémisté jsou v parlamentech nyní. Je potřeba je odtamtud dostat a nahradit stranami, které uvažují v zájmu svých občanů. P.K.

  OdpovědětVymazat