Reklama

.

.

sobota 12. března 2016

Minuta ticha za Slobodana Miloševiče

Vlastimil Fořt
12. 3. 2016

Před deseti lety, 11. března 2006, byl v cele v Scheveningen nalezen mrtev bývalý president Jugoslávie Slobodan Miloševič. Do vězení na předměstí nizozemského Haagu se dostal způsobem známým z Divokého západu, americká vláda na jeho hlavu jednoduše v duchu své šerifské tradice vypsala dne 25.6.1999 odměnu 5 milionů dolarů, když jej krátce předtím nedokázala zabít během 78 dní trvající bombardování. Miloševič byl nakonec o dva roky později zrazen, zatčen a do Haagu dne 28.6.2001 unesen. V průběhu oněch dvou let před únosem ovšem musel čelit ještě dalším dvěma pokusům o atentát. Nějak takto si pánové Clinton, Cook, Blair, Fischer, Scharping a krvavá „domovnice“ Albright představovali demokracii: kdo se znelíbí, byť byl třeba řádně zvolen, bude označen za psance, zabit nebo postaven před „mezinárodní“ soud, a basta.

O činnosti tzv. Mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu sepsal poučnou knížku s názvem „Justiční tyranie uprostřed Evropy“ český novinář Radim Panenka. Kniha ovšem vyšla v mizivém nákladu a je obtížně dostupná. Vyjádřeno ve zkratce, hlavním úkolem tribunálu bylo a je soudně posvětit někdejší novinové titulky, tedy že právě zejména president Miloševič může za (ovšemže novinářsky virtuální) etnické čistky na Kosovu, za válku v Bosně i za agresi NATO, která díky oddanému americkému psíkovi Václavu Havlovi vešla do dějin jako „humanitární bombardování“.

Slobodanu Miloševičovi bylo v Haagu upíráno i právo na obhájce, takže se musel hájit sám. Činil tak s neuvěřitelnou statečností a hrdinstvím, ale i trpělivostí. První velkou porážku utrpěl žalobce Nice v okamžiku, kdy byl nucen pod tíhou argumentů obhajoby stáhnout bod „snaha o vytvoření Velkého Srbska“. Jedním z nejpikantnějších detailů procesu bylo svědectví britského politika Paddyho Ashdowna ze dne 15. března 2002, tedy dva měsíce před tím, než se tento člen liberálně demokratické strany stal vysokým představitelem pro Bosnu a Hercegovinu. Ashdown tvrdil, že stál na albánské straně hranice s polním dalekohledem a sledoval území Kosova, kde viděl tankové, minometné a dělostřelecké útoky na albánské vesnice jižně od Juniku. V rámci slyšení obhajoby předvoval Slobodan Miloševič svědka, brigádního generála Božidara Deliče, který 7. července 2004 doložil, že z místa, kde Ashdown tvrdil, že stál, nic v Kosovu vidět nemohl. Případně, že vidět sice mohl, ale jen pokud má zázračnou schopnost vidět skrze hory.

Když už hrozilo úplné rozmetání obžaloby, byl Slobodan Miloševič „zemřen“. Stalo se tak krátce po svědectví Alice Mahon, dlouholeté členky britské Dolní sněmovny za Labour Party, které vyznělo pro obžalovaného nanejvýš příznivě.
Samotné jméno „Slobodan“ se v Evropě vyskytuje vedle srbštiny pravděpodobně už jen v řečtině (Eleftherios). Jde zřejmě o pozůstatek z doby 500 let trvající turecké okupace. U ostatních evropských národů svoboda asi nehrála zas až tak zásadní roli. Je příznačné, že právě člověk s takovým jménem se stal mučedníkem tzv. Nového světového pořádku, tj. projektu celosvětového otroctví.

Každý, kdo si svobody vážit nepřestal, by proto měl mučedníka Slobodana a s ním i všechny oběti stále pokračující genocidy Srbů uctít alespoň minutou ticha.

 
Vlastimil Fořt
11. 3. 2016

18 komentářů :

 1. Čest jeho památce.

  OdpovědětVymazat
 2. Myslím, že jsem někde četl, že Miloševič žádného obhájce nechtěl, Byl totiž profesí právník. Proto musel zemřít dřív než zesměšní Haagský tribunál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesněji, Miloševič obhájce nepotřeboval. Ale svého obhájce navrhoval, teď už nevím kdo to byl. Monstrtribunál mu ho zamítl a místo něho mu vnucoval svého obhájce (doslova, obhájce jako u inkvizičních procesů nebo u Moskevských procesů). Takového obhájce Miloševič nechtěl, a tak se obhajoval sám. O.

   Vymazat
 3. Sláva Slobodanovi. Čest jeho památce.

  OdpovědětVymazat
 4. Nezapomeňme na pana Miloševiče !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Statečný člověk, čest jeho památce !!! Smrt humanitním bombometčíkům a jejich přisluhovačům ! Veškrna už to má za sebou !

   Vymazat
 5. Jsem velmi zvědavý na to jak a jestli vůbec budou v Haagu soudit Porošenka s Jaceňukem .

  OdpovědětVymazat
 6. A 18:03-pokud to myslíte vážně,měl byste se nad
  sebou zamyslet.Haag není soud,ale soudce Lynch.
  zcela odpovídá americké justici.S.Miloševič se
  skutečně chtěl hájit sám.Po rozmetání obžaloby
  byl ve své cele zavražděn.Oficiální tvrzení o
  infarktu je sice možné,ale nikoliv pravděpodobné.
  Čest jeho památce.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někde jsem četl, že ta šaškárna je placená USA a Saudskou Arábií.

   Vymazat
 7. Další oběť zvůle tak zvaného mezinárodního tribunálu řízeného ze zámoří.

  OdpovědětVymazat
 8. Nehodí se zabijí.Demokracie fuj.Nejhorší je, že jsme věděli pravdu .Zlořád .

  OdpovědětVymazat
 9. Doufejme že Rusko vytvoří tribunál ohledně válečných zločinců pomoci i Činy už se to i projednávalo a bylo v médii z dělováno !!

  OdpovědětVymazat
 10. Mám v živé paměti to každodenní vymývání mozků mainstremem jaký je Miloševiš vrah....To a další vraždy a genocida se nikdy nesmí zapomenout!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačí se podívat na Erdogana a jeho zločiny a podporu od pokrytecké EU...je to na blití ta "západní demokracie a její protagonisti z EU a okolí....Zločinci udržují zločinný systém.

   Vymazat
 11. Je mi líto pana Slobodana Miloševiče . Bojoval priti rozpínavosti islámu v evropě . Pomsta za to co provedli srbskému národu ustaše a jednotky SS handžar z Bosny v novodobých dějinách byla na místě . Prezident Havel a západ s pomocí čt špinili Srbský národ . Dnes chápu proč otec chtěl aby jsme šli do Bosny proti džihadistum . Dnes bych šel Venco bombardáku pomoci Slovákům . Marcel

  OdpovědětVymazat