Reklama

středa 30. března 2016

Na Ukrajině našli svého Putina. Je to důležité zvonění pro juntu

Ljubov Ljulko
31. 3. 2016        zdroj
Soud uznal vítězství Jurije Vilkula ve volbách primátora Krivovo Roga legitimním. Je to víc než vítězství opozice v jednom ukrajinském městě. Je to reálný odraz nálad lidí na Ukrajině. Ukázalo se, že veškerou nynější kyjevskou moc lze nahradit legitimní cestou, je jen třeba se domluvit s Washingtonem.

Krivoj Rog v Dněpropetrovské oblasti je jedním z největších a průmyslově vyspělých měst na Ukrajině s milionem obyvatel. Je to centrum hutních a strojírenských podniků, nalezišť železné rudy. A dědic historického vítězství Doněcko-Krivorožské republiky.

Samostatný kandidát Jurij Vilkul (v Dněpropetrovsku kandidoval za Opoziční blok), 66 let, v regionu je považován za "člověka Achmetova", bývalý člen "Strany regionů", bývalý předseda Dněpropetrovské oblastní rady. Při listopadových volbách v minulém roce v prvním kole vedl, ve druhém zvítězil, ale s malým předstihem. Vilkul získal 89 tisíc hlasů, kandidát za "Svépomoc" Jurij Miloboga 88 tisíc.

"Svépomoc“, která byla tehdy ve vládnoucím bloku, obvinila Vilkulu z falzifikace a dosáhla silovými způsoby nových voleb.

Rozhodnutí Rady nazvali nacionalisté vítězstvím spravedlnosti a vítězstvím občanské společnosti. Ve skutečnosti však bylo voluntaristické a protizákonné. V podstatě byl vytvořen nebezpečný precedens: nyní pokaždé, když voliči odhlasují jinak, než jak je to výhodné pro vládu, mohou její zástupci přimět parlament k vyhlášení nových voleb.

Avšak ti lidé, co dříve seděli v zajetí lhostejnosti, šli k březnovým volbám a hlasovali. Tentokrát pro Vilkulu hlasovalo 210 tisíc osob, to je 74 procent hlasů voličů. Semjon Semenčenko, kandidát za stranu "Svépomoc", "hrdina ATO", obsadil druhé místo a získal 11 procent hlasů. Účast ve volbách byla 56 procent. Poznamenejme, že na volby bylo vynaloženo 5,7 miliónu hřiven, které bylo možno vydat na důchody, mzdy, sociální pomoc.

Odsud pramení závěr: Nejvyšší rada je zbabělý, korupční stroj, který plodí avantýru za avantýrou, komplikuje systémovou krizi na Ukrajině, mrhá prostředky daňových poplatníků.

Zde jsou názory některých adekvátních poslanců. "Je mi hanba za "Svépomoc".

Je možné si až tak nevážit města, že za kandidáta je navržen podvodník, člověk bez životopisu, bez zkušeností, bez vzdělání, bez profese, lžidůstojník a podvodník, který oklamal ústřední volební komisi při předkládání dokumentů, napsala ve FB lidová poslankyně za blok Petra Porošenka Irina Geraščenko. Je pravda, že ani ve Vilkulovi nevidí nic dobrého pro obyvatelstvo. Nu což, možná to tak je, ale ze dvou zel volí to menší.

"Patriotické hysterie končí, lidé začínají přemýšlet. Přemýšlet hlavou. Přemýšlet o svém reálném životě. O tom, čím zítra nakrmit děti, ne o mýtech, napsal ve FB lidový poslanec za Opoziční blok Jevgenij Murajev. Takže zrušit výsledky voleb výhružným pokřikem z Kyjeva nebo výsadky nepříčetných poslanců se nyní nepodaří.

Takový pokus bude znamenat místní válku s druhým co do velikosti městem Dněpropetrovské oblasti, kde se vždy uměli prát a dělali to s chutí. A, jako skoro při všech volbách v naší zemi, když tam lidé hlasovali "pro", hlasovali spíše "proti". Proti ukřičeným nacionalistům, drzým politikům hlavního města, proti "brigádám", které silou určují, pro koho hlasovat a pro koho ne".

Jevgenij Murajev předpokládá, že "ostré protestní nálady v Krivom Rogu jsou vidět proto, že tam proběhly volby. V desítkách jiných měst jsou protesty "na určitou dobu přidušeny, ale neustále rostou úměrně katastrofě, do níž majdanovská moc zemi dovlékla".

"Jsem přesvědčen, píše Jevgenij Murajev, že brzy tento protest exploduje a že bude převedena energie nespokojenosti na vytvoření normální budoucnosti. Tito lidé vejdou do historie, ale nikoliv ti, kteří psali barvou na stěnu krivorožského městského úřadu svá příjmení a jinou havěť".

Dodejme, že výsledky voleb v Krivom Rogu jsou vážným zvoněním pro kyjevskou moc (z hlediska budoucích parlamentních a prezidentských voleb). Je možné, že lidé neprohlédli, ale pouze ukázali reálný vztah k nelegitimní moci. Proto to je víc než vítězství opozice v jednom městě. Je to reálné zobrazení nálad, přinejmenším na východě Ukrajiny.

Je vidět, že je možné nahradit veškerou nynější kyjevskou moc legitimně, pokud ji však Američané přestanou podporovat. Nu a to je věc dohod mezi Ruskem a USA, které chtějí navrátit Ukrajinu do právního rámce. Ne náhodou přijel Kerry do Moskvy s velkým kufříkem pro smlouvání. Putin jen tak nikdy nežertuje.

Dnes na Radu nikdo neútočí a neblokuje tribunu na protest proti třetímu vítězství Vilkula, jak o tomto snili ti idioti, když zastrašovali odvetou "starého systému". Tito strašáci přestali působit, za prvé proto, že za dřívějších vůdců se žilo lépe a klidněji, a za druhé, "zítřejší" čestní budovatelé a jednotitelé nejsou mezi protiruskými politiky (kdyby byli, dávno by se projevili), ale Murajev, myslím, by se mohl stát ukrajinským Putinem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Je to světová válka USA proti celému světu, která se vede ze strany USA propracovanými metodami rozbíjení, podvracení států, které chtějí jít svou cestou a ne cestou, kterou jim nadiktují Spojené státy americké. V těchto státech USA si vytypují zločince, které prohlásí za nositele demokratických principů, násilím je dosadí do vedení země a pak jen vybranou zemi devastuje, ekonomicky vysává a likviduje. Vidíme to na příkladu států v jižní Americe, na příkladů států severní Afriky, nyní na Ukrajině. Přitom se stačí podívat co jsou to za lidi, kteří podle američanů reprezentují nejvyšší hodnoty demokracie. Tak jsou to Pussy Riot, nyní je to Savčenková a celá řada dalších zločinců. U nás byly demokratické principy uplatněné Václavem Havlem, hned po jeho zvolení prezidentem, když porohlásil, že všichni vrazi, zloději, násliníci jsou zavření komunistickým režimem a podle jeoho názoru jsou to vlastně bojovníci proti komunismu a proto vyhlásil obrovskou amnestii a všechny ty vrahy, zloděje, násilníky pustil na svobodu. Následovalo vraždění, loupení, krádeže, násilnosti, prostě vše co reprezentuje dnešní demokracii. Všichni ti kteří byli zavražedění, oloupení, nemají dle naší demokratické společnosti nárok na nic protože vše se dělo z vůle Václava Havla a tedy zcela demokraticky a vše bylo schváleno a podporováno garantem všech těchto demoratických principů a to USA. Po celém světě USA provádí tyto zvěrstva a jednim z posledních států, kde jsou uplatňované demokratické princiůy jako střilení do lidí , upalovaání lidí, je Ukrajina. Přitom první velky demokratický krok které na Ukrajině a se sohlasem zrádců Ukrajiny jako je Porošenko byly provedeny , bylo odvoz celého zlatého pokladnu z města Luck do USA. Nyní USA podporují vrahy, zločince a ostatní násliníky, to znamená všechny demokraty Ukrajiny a výsledkem je že důchodce bere měsíčně 30 dolarů a pracovnice ve státní správě pobírá 70 EURO měsíčně a vše při cenách zboží stejných jako u nás. Prostě demokracie, jak ma být.

  OdpovědětSmazat
 2. 7:11 Máš pravdu kolego a ještě napiš,kolik berou důchodci v Rusku a při jakých cenách zboží

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:44 Slabé, hochu, moc slabé. Budeš muset přitlačit.

   Smazat
  2. Čeští důchodci, jako jeden muž, stojí za Sobotkou i za Pravdou a láskou. Mají se zcela určitě lépe.

   Smazat
  3. Jsi důležitej jak třetí díra do rypáku,Lahváči Poserplíno!!!!!

   Smazat
  4. Nemají se v Rusku jako my.Ale rozhodně 100x lépe než na Ukrajině 7:44.Jsi k smíchu.Ve velkých městech si žijí dobře na vesnicích hůř.Přirovnáním jako u nás.Komunisti předávali zemi s přebytkemJelcin v absolutním chaosu,zadluženosti a rozvrácenou zemi.Podíl na tom nese i USA a západ .Zneužívali Jelcina alkoholika k obrazu svému.Ale co mají a nikdy se nezbaví je nezávislost a svoboda.A tyto atributy my,čecháčci už dávno nemáme.Jsme kolonií Němců a oni kolonií USA!Nakonec tam mají jejich vojska na věčné časy a nikdy jinak.Tak jsme to dopracovali s tou pravdou a láskou.

   Smazat
  5. 7:11 tak nám to pověz kolik berou a jak je tam draho, Soukalová pěkně popsala tu bídu a svrab za oceánem, zajímavé že tak nehodnotila pro vás sibiřskou díru Chanty Mansijsk. Ale to ani netušíš, kde se město nachází. U přihřátého vyznavače islámu vám neudělali patřičné politicko-neziskovkové školení. Tak příště až půjdeš prosit o svých třicet stříbrných tak se zeptej troubo.

   Smazat
  6. Je zajímavé, Pepku, že se tu objevíš vždy jen u článků o Rusku. Vy to máte na ústředí rozděleno podle témat? Shalom!

   Smazat
 3. Nejv(čší podporovatel terorizmu su USSA,NATO,Saudska arábia,Turecko.Katar u im prislohovčskí lokaji.Vid podporu teroristov rozbitím Iraku,Lýbie,Afghanistanu,Sýrie atd.

  OdpovědětSmazat
 4. 7,44 Co do toho taháte, můžete vyjmenovat dalších 100 států. Z toho je patrné že jste rusofob a propagátor jediné pravdy. Jde o to jak se mění podmínky pro život všech lidí, ostatní je imperialismus. MOTROK 21 STOLETÍ.

  OdpovědětSmazat
 5. Američtí soudruzi proto musí souhlasit s banderovci, že v Banderostánu ani žádné volby nebudou a už ani být nemohou. Dopadlo by to pro banderovce špatně. Porošenko si jede k Bidenovi do USA pro nového premiéra a pro schválené ministry. Ukrajinský bordel bude pokračovat. Bohužel i v EU, kam budou stěhovat hladové a nezaměstnané obyvatelstvo z Ukrajiny, kterou dokázali ekonomičtí velikáni pod vedením USA a MMF ekonomicky zlikvidovat za necelé dva roky. Bravo, soudruzi' Už chápu, proč vás Orbán musel vyexpedovat, aby Maďarsko přežilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nad Ukrsjinou se ztahují mračna.VELKÝ agresor se chystá!V květnu začne být horko.

   Smazat
  2. 9:59 jj už naváží tanky z poza oceánu, ale my co ještě umíme držet flintu v ruce víme kam střílet, přísahu dodržíme.

   Smazat
 6. USA dnes mele sposledniho nemá finance na Ukrajině více něco podplácet a zadarmo hoši do nič!eho nepůjdou ! Porošenko hledá díru ve vrátkách aby se mohl vytratil !! USA se Ukrajiny rádi zbavý !!

  OdpovědětSmazat
 7. Moc hezké, číst ty všechny plky. Z článku ale vyplývá jenom jediné. Už i na Ukrajině pochopili že nemůžou jenom sedět doma na prdeli a čučet na lživé žvásty v televizi ale konečně něco dělat. Zdá se že my v Česku budeme zase poslední, kdo něco pochopí a zvedne prdel od televize aby se něco radikálně změnilo!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Z těch "sraček"ve kterých Ukrajina je se jen volbami nedostane.Asi poteče dost krve ,aby se aspon něco změnilo.Připomíná to situaci po bolševické revoluci v r.1917.Petljura,Skorpadsky,Machno a další banditi.Pak přišli bolševici a všechno "srovnali"Tak i nyní se musí objevit nějaká síla ,která udělá pořádek,ale je to složitější ,že je tady USA a MMF s investovanými miliardami dolarů

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že USA i EU hodili zbankrotovanou Ukrajinu přes palubu. Ale pokoj si ta chátra nedá. Zaregistrovala jsem, že se začíná odehrávat "Majdan" v Bělorusku. Přesně se stejnými hesly. A Pjakin měl zase pravdu. Přesně tohle totiž předvídal. Dagmar

   Smazat
 9. Jen jestli to své znovuzvolení také přežije!
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
 10. Zpráva dne (spíše vtip dne) z Ukrajiny: Ukrajina oficiálně oznámila, že energetici zrekonstruovali a opravili všechny přenosové magistrální trasy, které zničili banderovci 22. listopadu 2015. Banderovci jinými slovy sdělují světu, že energetické blokáda byla k ničemu, protože Krym se už dnes bez elektřiny z Ukropie obejde. Je ale možné, že to museli opravit, aby naopak sami mohli elektřinu odebírat z Krymu. P.S.: to není ještě apríl, ten bude až zátra

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.