Reklama

pondělí 14. března 2016

Na základě výsledků setkání v Hmeimim byla vytvořena další skupina syrské opozice


14. 3. 2016     zdroj
Nová skupina syrské opozice byla zformována podle výsledků setkání na základně Hmeimim, kde jsou dislokovány letouny ruských VKS. Oznámil to stálý zástupce Ruska u příslušného odboru OSN a dalších mezinárodních organizací v Ženevě, Alexej Borodavkin, informoval TASS.


"S uspokojením konstatujeme, že zvláštní vyslanec generálního tajemníka OSN pro Sýrii Staffan de Mistura přivítal vytvoření další skupiny umírněné opozice", uvádí agentura slova diplomata.

Podle Borodavkina je v současné době projednávána možnost pozvání jejích zástupců na jednání do Ženevy. Diplomat vysvětlil, že jde o skupinu opozičníků, kteří žijí a pracují v Sýrii, ale nevstoupili do "politické struktury, nacházející se u moci".

"Tato nová skupina by mohla být pozitivním a konstruktivním přínosem pro dosažení dohod o realizaci rezoluce Rady bezpečnosti OSN 2254 ohledně politického urovnání syrské krize", uzavřel stálý zástupce.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. Další krmení od chlapců za vodou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tuším, že je to jinak. Žádná umírněná opozice nikdy neexistovala, to byl pouze USA trik na maskování jejich tažení proti Asadovi za úplné rozbití středního východu. Protože žádná nikdy neexistovala, tak to Rusové obrátili proti nim a stvořili opozici z vlastenců, kterým jde o skutečně vlastní zemi (ne o vlastní kapsu jako u skupin placených USA).

   Smazat
 2. Nevím jaký je rozdíl mezi vrahem a umírněným vrahem. Celý problém v Sýrii nastal v okamžiku když Asád nedovolil Američanům realizovat plynovod z Kataru přes Syrské území do Evropy. Reakce USA byla stejná jako ve všech regionech světa, kde se postavili proti prosazování Amerických zájmů. Bombardování a vraždění prostřednictví Ameriky podporovaných teroristů, kterým Američané říkají umírnění a to vše bez mandátu OSN. Dále je pozoruhodná reakce komentářů na ČT 24 k stahování se Rusů ze Sýrie. Všechny komentáře vyznívají ve smyslu jako že Rusové ničeho nedosáhli. Je zajímavé kolik lidí v ČR se živí jenom tím, že lžou do televize a to ještě za naše peníze. Američané to dobře zařídili, když Česká televize je řízená z Velvyslanectví USA a ČT za naše peníze nám lže a my to musíme poslouchat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapomeňte na silný vliv sionistů na politiku USA. Sýrie po válce v roce 1967 neuzavřela s Izraelem mírovou dohodu. Mezi nimi existuje pouze příměří. Izrael protiprávně okupuje syrské Golanské výšiny, odkud Izrael krade vodu na zavlažování. Sýrie také podporuje libanonské protisionistické hnutí Hisbulláh, které už jednou izraelské armádě natrhlo zadnici. Proti Izraeli vystupoval jak Irák, tak i Líbye - víme jak dopadly. Díky Rusům tak Sýrie nedopadne a jednou bude muset Izrael ukradené vrátit! Šalom ...

   Smazat
 3. doktor Putin je bedna....

  OdpovědětSmazat
 4. Qui bono?Tam se musí hledat odpovědi.Jenom se musí
  chtít něco najít.Evropa si řešila svůj problém s
  židy na úkor jiných,jak byla zvyklá z dřívějších
  dob.Tak se tam rozbil stávající pořádek.Přírodní
  bohatství pak dokonalo zbytek.Teď se to Evropě vše-
  chno vrací i s úroky.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.