Reklama

středa 23. března 2016

Neexistuje nic falešnějšího, než je boj EU proti terorismu. Reakce italské veřejnosti na teroristické útoky v Bruselu


23. 3. 2016     zdroj   (kráceno)
"Nyní přišlo 11. září i do Bruselu", "Na Evropu znovu zaútočili", "Brusel v plamenech", to jsou některé z titulků italských novin v úterý 22. března. Corriere della Sera: "Hypotéza o tom, že útok v Bruselu byl možná odpovědí na zatčení Salaha Abdeslama, svědčí o konkrétní hrozbě dalších teroristických akcí. V souvislosti s tím bylo bez meškání rozšířeno oznámení na všechny policejní okrsky a prefektury za účelem ochrany zranitelných objektů a zpracování dodatečných opatření na ochranu všech míst, která jsou považována za zvláště ohrožená, zejména ve světle velikonoční svátků".

Matteo Salvini, předseda strany "Liga Severu", byl na bruselském letišti a měl odletět do Itálie, jako jeden z prvních napsal v sociálních sítích o tom, že Evropa je sama na vině za vzniklou situaci: "Včera jsem byl blízko arabské čtvrti Molenbek. To není Belgie ani Evropa. Odevzdali jsme celé kusy měst jiným, těm, kteří pěstují svou nenávist kvůli naší hlouposti. To mě nutí se zlobit, protože jsme jim dovolili sem přijít. Na několik kroků od kancelářských budov EU. Do centra Evropy".

Jeden z nejostřejších článků zveřejnil list Sole 24 Ore, který podrobil tvrdé kritice celý evropský systém bezpečnosti.

"Roj" teroristických činů v Bruselu je demonstrací fiaska nejenom belgické rozvědky, ale i evropské, které byla zasazena rána do samého srdce, města, které je sídlem EU a NATO. Bylo docela předvídatelné, že evropští džihádisté se mohou pokusit oplatit porážku, a že další teroristické buňky byly připraveny k novým teroristickým činům. Po tolika setkáních na nejvyšší úrovni, kde byly projednávány otázky spolupráce mezi evropskými službami rozvědky, tragická skutečnost ukazuje, že dokonce ani Belgie a Francie nemohou spolupracovat. Svědčí o tom případ s nepolapitelným teroristou Salahem Abdeslamem, který byl zatčen několik kroků od cesty, kde již před několika měsíci byla provedena zatýkání a prohlídky: vždy se vracel do své čtvrti Molenbeek, která jej vždy chránila jako neprůchodná pevnost".

"Zde, v Evropě, je válka proti DAEŠ vedena živelně, pouze aby se oznámilo, že bezpilotním dronem nebo při leteckém náletu byl zabit vůdce teroristů v Sýrii nebo Libyi, aby vznikl dojem, že západní technologie jakoby disponují "nemilosrdnou"přesností. Neexistuje nic falešnějšího. To, co se ve skutečnosti pohybuje mezi Rakkou a Mosulem, uvnitř Blízkého východu a do Evropy, je stále obestřeno tajemstvím a bezpečnostní aparát Evropy je zastižen nepřipravený.

Nyní se začne říkat, že Evropa je ve válce. Ale evropské mocnosti jsou ve válce již mnoho let, stačí připomenout Afghánistán, Irák, Libyi: nyní je potřebná seriozní analýza těchto konfliktů, je třeba si položit otázku, zda se v důsledku proslulé "války s terorismem", zahájené Američany po útocích Al-Káidy 11. září 2001, cítíme bezpečněji nebo méně bezpečně. Odpověď na tuto otázku je zjevně záporná. Ale boj s terorismem, jako nás to učili v Itálii, začíná před tragickým koncem, před odpálením sebevražedných teroristů, začíná prevencí, obezřetným, ale přesným vyšetřováním, trvalou pozorností a znalostí míst soustředění, s řádnými informátory. Bylo všechno toto provedeno? Zdá se, že ne".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

31 komentářů :

 1. ISIL je v útocích nepřesný bruselská žumpa by měla být cílem útoku tam se projednávají prasárny a tam je potřeba tvrdě zasáhnout a do jednoho zlikvidovat je to evropská parazitní banda zločinců včetně slepice jourové a jí podobných matrací

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco pro zasmání, nebo k pláči - Někteří úředníci, které platí Evropská unie, mohou už v padesáti letech požádat o předčasný důchod. A pak už je čeká jenom klid a tisíce eur "evropského" důchodu každý měsíc na kontě. A to není všechno. Když někoho z úředníků vymění z "politických" důvodů, nemusí až do konce života dělat nic! V České republice se podle plánu politiků bude chodit do důchodu až v 63 letech! Má to tak někdo kliku! Úředníci, kteří pracují v Bruselu a jsou placeni z "evropských" peněz, mají za určitých okolností vystaráno. Například ti, kteří byli loni v květnu starší 45 let nebo měli za sebou dvacet a více let služby za sebou, si můžou požádat o předčasný důchod. A výše důchodu? To není žádná almužna. U vysokých úředníků, jejichž plat mohl být okolo 16 200 eur (486 tisíc korun), pak bude důchod po třiceti letech 6800 eur (204 tisíc korun). Důchody však mohou přesáhnout i 9 tisíc eur (270 tisíc korun). Ti, kteří odejdou už v 50 sice budou brát o něco nižší důchod, ale i tak na to nebudou špatně. A to zdaleka není všechno. Pokud jsou někteří úředníci ze svých postů takzvaně odejiti z politických důvodů, mají právo dostávat tři měsíce po odchodu 85 procent mzdy a poté dalších pět let 70 procent původního platu. A kdyby ani do pěti let nedosáhli důchodového věku, budou až do jeho dosažení dostávat 60 procent svého původního platu. Luxusní nabídky bruselských úřadů zatím využilo podle informací zahraničního tisku 340 úředníků!

   Smazat
  2. Do puntíku souhlasim ! Zrovna dnes jsem říkala , že ty bomby měly dopadnout mezi ty debily v zamozvanem a zavsivenem parlamentu EU !

   Hanka

   Smazat
  3. Upřesnění: ČSSD navrhuje odchod do důchodu pro normální lidi v 65ti letech, Babiš v 67. A co se týče "důchodů" europovalečů, to se to průměruje u nás na 11 tis. když do tohoto průměru zahrnují i platy těchto parazitů (ty naše nevyjímaje). T

   Smazat
  4. IS je neregulérní armáda USA, už si to zapamatujte (dokonce i v TV ukazovali zadržený náklad 5000 brokovnic a hory nábojů, pro koho asi a na koho?). Potřebuje vyvolat válku v Evropě, aby si udržela svoji hegemonii. Už se napakovalo na dvou válkách proč nezkusit třetí. Problém je vymanit se z pod diktátu USA, pak by už nemusel být takový problém se s uprchlíky vypořádat. Silné Rusko je skvělá zarážka zločinné expanzi a zájmy Ruska na mírovou spolupracující Evropu jsou i našimi zájmy. Samozřejmě elity řízené z USA se nás snaží proti němu poštvat, nedejte se zmást a přemýšlejte co je pro národ, rodinu a život výhodné.

   Smazat
 2. Naprostý souhlas s a.22:46.Hnízdo zločinců je ta Bruselonská věž.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. myslím si, že je trochu dále, za velkou louží, tam je centrum všeho spáchaného zla na světě

   Smazat
  2. Vlastenka


   A zase, kruci, těsně vedle...

   Smazat
 3. Vlastenka


  Ale naprosto mě uklidnilo, že se eurosvazoví politruci opět sejdou a poklábosí...
  Pak vylezou někde na tiskovce a vyjeví všem, že se "nesmíme nechat zastrašit" a nesmíme házet všechny slimáky do jednoho pytle, protože přesně tohle "islamisti" chtějí...)))
  Blablabla... a pak přijde další vraždění, a další, a další.
  A tihle imbecilové budou dál žvanit a žvanit a žvanit a lidi budou umírat a umírat.

  Záleží jen na nás, zda budeme volit ty Hollandy a Sobotky a ošklíbat se nad Wildersy, Le Penovými nebo Konvičky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 26.3.16 je demonstrace na Václavském náměstí. Četla jsem to na " parlamentních listech "

   Taky jsem tam četla , nejaka zoufala paní psala oznámení pro veřejnost , že někde v pohraničí Němci skupuji domy na ubytování cerne muslimacke pakaze , že mají dělat pro Němce - vlastníky , v továrnách, které jsou na českém území !!! ! Nepamatuju si tu fabriku co jmenovala , ale asi VELVETA !! Nejsem si jista. Tak, takhle se k nám budou pasovat zakerni , muslimacti kriminalnici, kteří ani neví ,co je toaletní papír ! Jak to, že to vláda a ministr vnitra dovoli a nepakuje to pryc z republiky ? !!! Ten parchant Merkel to má dobře naplánovaný ! Můžeme se nějak bránit ???

   Hanka

   Smazat
  2. Již je jich zde po republice více než dost.Např. v Klatovech je skupina, které vyřídila naše vláda zdrav. průkazy a oni houfně dochází do zdejší drůbežárny.Co tam asi dělají?Obec to ví, ale nesmí o tom mluvit.

   Smazat
 4. Další falešná vlajka proti všem slušným lidem po celé Evropě ! Rozdíl je v tom že mi také víme že to nebyl žádný terorista ale samotný Brusel a CIA kdo popravil civilisty v metru a na letišti v Bruselu ! Pomoci strachu nás stavy jako ovce na porážku kde byla policie po celou dobu divadla ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moniko, chcete snad naznačit, že muslimové nemají žádný důvod nenávidět Evropu, takže je nepravděpodobné, že by se proti nám nějak angažovali?
   No, nevím, nevidím to zase tak růžově...
   Ovce...ano, jenže ovce se chovají kvůli vlně, masu, mléku, takže jsou užitečné. My, lidé, ve většině případů asi nejsme tak dokonale použitelní. Takže srovnání s ovcemi, ani jiným dobytkem, bych raději nepoužíval. Snad nějaká divoká, nedisciplínovaná zvířata, třeba myši

   Smazat
  2. Moniko, vidím to stejně jako Vy.
   A pro Anonymní24. března 2016 10:57, bych uvedl, že někteří muslimové samozřejmě nenávidí Evropu, proto s nimi tajné služby pracují a využívají je pro své cíle.
   Srovnání s ovcemi, které uvedla Monika, je dosti výstižné. P.K.

   Smazat
 5. Lidi, neblázněte, neposuzujte terorismus ze svých pozic. Oni přeci nezaútočí na své chlebodárce, na vedení NATO a EU. Cílem páníčků teroristů je zastrašit obyvatelstvo EU, cílem teroristů není se připravit o podporu, peníze a velení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže co? V sobotu vyjít do ulic,co nejdříve vystoupit z EUa NATO!A hlavně svrhnout tuto zrádcovskou vládu!Okamura,Bartoš a snad Mach,ale rozhodně ne ČSSD,TOP O9,ODS,ZELENÍ ,KDU-ČSL!A rátit to,co se nakradlo-penimze pro důchodce!

   Smazat
  2. Tak to zkuste!!! Nakopou vam prdel,rozmlati pendrekama tlamy a postrikaji vodou jako o Velikonocich! A pak budete zase v hozpodach nadavat a politizovat.Jak od nepameti))).
   Cesi jsou odjakziva "pampersovej" narod a nemaji kuraz postavit se tvrde za sve prava!Furt-kdyz prisel cizak do Ceskych zemi,vytrel si o Cechy boty a prdel a odesel.A furt to skoncilo jenom "pindanim"u piva v pajzlu!
   Jdete do ulic a nezapomente si vzit klicky!!! a mavatka...)))
   Statni moc na vas posle ozbrojene a obrnene policajty a ti vam daji za vyucenou co muzete a co ne!Ty policajty,ktere si vy platite a vyzbrojujete. Zatoci s vama tak, ze si naserete do kalhot i do bot...)))
   Nikdy se nepoucite z bible:oko za oko-zub za zub!

   Smazat
  3. Nechápu, proč "peníze pro důchodce"?
   Nejsou náhodou i oni zodpovědní za stav, ve kterém se nacházíme?
   Peníze těm, kdo opravdu pracují!

   Smazat
 6. To, co se děje, je organizováno s cílem rozvrátit Evropu. Ta "elita" v EU o tom moc dobře ví a jede v tom také, za naše peníze. Čím dříve se EU rozpadne tím líp. To je jediná naše záchrana.

  OdpovědětSmazat
 7. Konečně se dočkáme. Je jistý, že teroristických ůtoků Islamistů bude všude(!)přibývat až to nakonec bezpečnostní složky přestanou zvládat. No a kdo nám svou vojenskou pomocí bude nápomocen? Koho nakonec budeme prosit aby nás vzal pod svá ochranná křídla?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediný, kdo je toho schopen je bratrské Rusko. Ale pokud budeme v NATO, tak je to vyloučené.

   Smazat
  2. Anonymní24. března 2016 9:21
   „Koho nakonec budeme prosit aby nás vzal pod svá ochranná křídla?“
   Zatím to zkoušíme u Turků. Ale budeme si asi muset mnohem více připlatit. Tak to vymyslela evropská vládnoucí kasta. Jenom se proboha sami ničemu nebránit. To by neodpovídalo evropským liberálním hodnotám. Opravdu velká hodnota, ale pouze pro korporace a vládnoucí kastu.
   Když NATO odmítá chránit naše ohrožená území, co tam ještě pohledáváme? Proč posíláme ty naše skauty někam do Afriky dělat křoví Americe, když zde čelíme ohrožení? P.K.

   Smazat
  3. Zhruba 15 % obyvatel Ruska jsou muslimové. Zhruba 5 % obyvatel ČR jsou cizinci (ponejvíce Slováci a Ukrajinci).
   Klidně vzhlížejte k Rusku jako k zachránci evropské civilizace, ale mějte na paměti, že protiislámské názory budete muset zapomenout. Pochybuji, že si Rusové kvůli maločeské zaslepenosti nechají rozvracet soužití, které po staletí trpce budují a stále ještě je křehké, protože spousty lidí místo toho, aby posuzovali ostatní podle charakteru a životních hodnot, posuzují je dle barvy kůže, národnosti, původu, víry ap.
   KR

   Smazat
 8. Je třeba žádat okamžitou obranu hranic EU, neprodyšně uzavřít, vrátit všechny běžence do klidných míst co nejblíže jejich země a tam se o ně postarat než ukončíme války drancující jejich země.Je nutné ZAKÁZAT ISLÁM v Evropě jako nelidskou ideologii, zrušit okamžitě dotace islám. komunitám, zavřít okamžitě mešity a odvést všechny imámy mimo Evropu, zapsat je do seznamu nežádoucích a zveřejnit,zrušit občanství všem těm, kdo neumí na úrovni maturity domovský jazyk a historii a také jakékoli dávky,neb jde o parazity nepřátelské Evropanům

  OdpovědětSmazat
 9. To by sa muselo najprv s pravdou na svetlo, kto bol za 11.9. Ci naozaj niekolko Arabov s vreckovymi nozikmi. Ak nie, potom si treba polozit otazku "Proti komu sa vlastne vedie tzv.vojna proti terorizmu?".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlado, vojna proti terorizmu se vede ve jménu CIVILIZACE, rozvoje, atd. Tedy je v zájmu nás všech, i našich nepřátel(!!!), které likvidujeme na všech frontách. Vždyť i sám Vladimír Vladimírovič je naší straně, ač nezapomíná ani na svoji vlast, jelikož ví, že i ona bude jednoho dne na řadě, bude nutné, aby ke zdrojům naší planety měli přístup ti, kteří se o to zaslouží, kteří prokážou dostatek schopností, a ne lidé, kteří se prostě jen někde narodili, a místo snahy jen brečí jako malé děti!

   Smazat
 10. Ty "arabské" čtvrti, stejně jako politika ohledně uprchlíků, multikulti, etc, mají svůj význam při rozkladu Středního Východu, ovládání zdrojů, ropy, apod. Jde v podstatě o propagandu "lidských práv", reklamu, která ukazuje lidem v zájmových regionech "humanismus" demokracie.
  Všichni víme, že jakmile tato potřeba skončí, nebude problém se těchto cizích elementů zbavit. Příkladů v dějinách je dost, zato neznám žádný, kdy by obyvatelé nějakého gheta dokázali ovládnou stát s armádou. Naopak, je spousta případů Evropanů s armádou ovládajících cizí státy. Takže není důvod k obavám, případné ztráty na životech jsou oproti těm na "druhé straně" naprosto zanedbatelné.
  Jsme členy NATO, je naší morální povinností bojovat za naše zájmy! Pokud má někdo s členstvím problém, tak ať přestane napadat ženy v šátcích, nebo házet zápalné láhve do oken menšinám, nechá se třeba zvolit a něco s tím udělá. V každém případě se to vyplatí; v Nato asi zůstaneme, ale dotyčný bojovník se může s penězi vydělanými "ve službách vlasti" odstěhovat na neutrální půdu, třeba na Bahamy!

  OdpovědětSmazat
 11. Jediným účinným preventivním opatřením bude, když k nám nepustíme ani jednoho muslima. Vše ostatní je jen mlácení prázdné slámy. T

  OdpovědětSmazat
 12. Na druhou stranu činnost Merkelové a Hollanda přispěly k tomu, že se terorismus z podoby tajné organizace (proti které je na evropském území možno bojovat, případně ji zlikvidovat) přetavil do podoby sociálního jevu. Tzn. teroristé se generují i z místních lidí, od kterých by to třeba okolí ani nečekalo, a také mají všichni teroristé loajální zázemí přímo ve čtvrtích evropských měst.

  OdpovědětSmazat
 13. Pro:11:04 - a pracujete jenom vy? Ti důchodci podle vás nikdy nepracovali? Prostě jim " dávají" peníze jen tak, za celoživotní leháro na gauči? Většina z nich pracovala kolem 40 let a většina z nich má kolem 10 000kč důchodu. A co vy ? Vy budete pracovat až do smrti? Z vás nikdy nebude důchodce? Až vám bude třeba 60,70, tak se zřeknete důchodu - že už nepracujete, tak nic nechcete? Kolik je vám let? A Co vaši rodiče, prarodiče, máte nějaké a budete je žovot ze svých peněz? Zdraví A nenadávejte mi do důchodců - pracuji. Dagmar

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní Dagmar . S těmito vypatlanci je zbytečná diskuse . Oni totiž vůbec nepočítají s tím , že taky jednou budou staří . Nedávno jsem si někde přečetl názor takovéhoto génia když se ho ptali jestli si taky uvědomuje , že taky zestárne a bude důchodce .Jeho odpověď zněla tak ,že důchodcem nebude a raději se zastřelí . Této společnosti by možná prospěl tím , kdyby to udělal už teď .

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.