Reklama

sobota 19. března 2016

Nejmodernější ruské vrtulníky v Sýrii

Geo
19. 3. 2016   Eurasia24
Se změnou charakteru ruského působení v Sýrii dochází také ke změně použité techniky. Většina proudových bojových letounů se po splnění úkolů stáhla zpět do Ruska – byť například supermoderní Su-35S podle všeho v Sýrii zůstávají – a na řadu přicházejí nejmodernější ruské bojové vrtulníky Mi-28N Noční lovec a Ka-52 Alligator.

Ty byly do Sýrie dopraveny teprve v minulých dnech, pravděpodobně nedlouho před zahájením odsunu bojových letounů.

Oba typy vrtulníků jsou dvoumístné stroje určené k podpoře pozemních jednotek, Ka-52 je navíc specializován pro průzkum, vyhledávání a označování pozemních cílů; pilot a operátor zbraňových systémů v tomto vrtulníku sedí vedle sebe, na rozdíl od Mi-28N, jehož kabina má typické uspořádání s posádkou sedící v tandemu za sebou – stejně jako například v americkém AH-64 Apache.

Vrtulníky jsou vybaveny vyspělými senzory a palubními avionickými, zaměřovacími, zbraňovými a sebeobrannými systémy. Na cíle mohou útočit celou škálou výzbroje, počínaje 30mm kanonem 2A42 (u obou typů), přes neřízené rakety různých ráží, pumy až po protitankové řízené střely. Celková hmotnost podvěsů může dosáhnout až dvou tun.

Oba typy lze také považovat ve svých kategoriích za těžké stroje – jejich prázdná hmotnost činí osm a půl tuny, maximální vzletová až okolo dvanácti tun.Na tomto záběru je Mi-28N ruských Vzdušných a kosmických sil nad Latakií.Na fotografii je Ka-52 po transportu na ruskou leteckou základnu v Sýrii. Vrtulník ještě není plně zkompletován.

12 komentářů :

 1. Putine,likviduj ty zplozence USA,satanovy věrné sluhy a posílej je domů.Dobrá práce,perunočko,Perune Putine.Pokračuj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin řekl, že odpustit jím může jen bůh, ale on je za ním může poslat. Krásné prohlášení.

   Smazat
  2. kéž by se tak stalo co nejdřív. Když se tak dívám, co se děje nejen na Blízkém východě, ale i v té " naší" Evropě, tak si sama pro sebe říkám: " Bůh ochraňuj Putina a celou Ruskou zem." A někdy mám takový dojem, že stejně jako naši dědové a pradědové se s nadějí dívali na východ, tak se tam za chvilku budeme dívat i my. Jenže asi budeme mít smůlu. Rusko asi už Evropu zachraňovat nikdy nebude.....Dagmar

   Smazat
  3. Anonymní19. března 2016 16:13

   Věř tomu, že pokud by došlo k válce, tak Rusko Evropu opět zachrání. Je to jednoduché, protože Rusko by to muselo udělat, tentokrát by ale byla už Evropa celá Ruská, ne jak po 2 sv.válce. Rusové by si tím do budoucnosti (pokud by ještě nějaká byla) ochraňovali svoji západní hranici a věř tomu, že by ten západní chlív vyčistili dokonale.

   Smazat
  4. 20:52 asi sotva, múj názor:
   1) Rusko nemá tyto mocenské ambice (jako USA).
   2) Rusko má 140 mil. obyvatel, Evropa 600 mil. To uhlídat vyžaduje kapacity lidské i jiné.
   3) Spolupracovat by asi musela i Čína, a pak b "rozdělení" Evropy bylo složitější, obdobně jako nové rozdělení i dalších oblastí.
   4) Rusko "má co dělat !!!" jak samo se sebou, tak zahraničně (Sýrie, Ukrajina, .....). Jeho síla na světovém kolbišti je zatím jen v oblasti jaderných a moderních nejaderných zbraní, nikoliv v potenciálu vést rozsáhlou koloniální správu. Děda.

   Smazat
  5. A proč by to Rusové měli hlídat? Evropané (kromě muslimů) budou rádi, když je Rusové zachrání před muslimskými noži. Evropané je budou vítat, stejně jako je vítali obyvatelé Krymu, protože jim hrozila stejná genocida, jakou rozpoutal Porošenko na východě Ukrajiny. Následné sabotáže s vodou, elektřinou a potravinami to jen potvrdily.

   Smazat
  6. Anonymní19. března 2016 23:55

   Kolego nikde jsem nepsal o koloniální správě, k tomu není nejmenší důvod. Evropa měla být Ruská už za 2 sv.války. Stalin totiž prohlásil (a teď mě neberžte za slovíčko), že pokud západní státy neotevřou druhou frontovou linii, tak Rudá armáda dojde až na pobřeží Atlantiku, sice s velkými ztrátami ale jako vítěz. Německý národ měl být vyhlazen, aby nemohl již nikdy začít jakoukoliv válku a ostatní státy měly být podrobeny tehdejšímu SSSR. A věř tomu, že by to Rudá armáda dokázala. No a tak nějak by to bylo i v současné době, pouze by se eliminovali všichni muslimové a podvratné a opoziční živly. Všichni ostatní by byli rádi, že někdo ten pořádek udělal, když toho nebyly schopny národní vlády ani EU s NATO a USA.

   Smazat
 2. Veru nech to uz skonci nech je Syria oslobodena od Americkeho demikratickeho teroru ktory pomenovalu IS.!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Perfektní stroje, jsou dostatečně rychlé a s výbornou výzbrojí, která je samozřejmě variabilní. Nelétají tak vysoko a lépe se trefují pozemní cíle.

  OdpovědětSmazat
 4. souhlasim se vsemi komentari nahore!
  Malo lidi ale chape ze za vsim tim svinstvem a niceni sveta jsou Sionisticti dablove.ktere je nutne vychytat do posledniho a zlokvidovat.jine reseni neni jen by oddalilo osvobozeni narodu a opakovani zlocineckeho system v budoucnosti

  OdpovědětSmazat
 5. To bude kriku a place az jich partyzani par sundaji raketami Stinger.

  OdpovědětSmazat
 6. jaky partyzani? v Syrii jsou partyzani? Ty jsi se asi prave probudil ne?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.