Reklama

úterý 22. března 2016

Neproniknutelný Pancir-S2 (video)

Dmitrij Sergejev
22. 3. 2016    Eurasia24


Od února letošního roku střeží bezpečnost hlavní základny ruské Tichomořské flotily, Vladivostoku, stanoviště nového protiletadlového raketového komplexu Pancir-S2. Jde o pokračování dobře zavedené řady protiletadlových raketo-hlavňových komplexů (ZRPK – z ruského зенитных ракетно-пушечных комплексов), schopných zajistit účinnou obranu před širokým spektrem prostředků vzdušného napadení – od bezpilotních letounů až po křídlaté rakety.

Na trvalou ochranu vzdušného prostoru nad hlavní základnou Tichomořské flotily (TOF) byla vyčleněna celá divize nových Pancirů. Jak informovalo tiskové oddělení, osádky komplexů prošly nejprve proškolením na práci s novou technikou a absolvovaly také cvičné střelby na různé typy cílů na polygonu Ašuluk v Astracháňské oblasti.

O tom, že v nejbližším období bude do armádní služby zařazen nový ZRPK Pancir-S2, informoval již loni na podzim velitel protivzdušných a protiraketových sil Vzdušných a kosmických sil RF generálporučík Viktor Gumennyj. Zdůraznil, že komplex již prošel všemi předepsanými typovými zkouškami a jeho zařazení do sestavy ozbrojených sil bude uskutečňováno paralelně se systémy S-400.

Oddíly ZRPK budou zařazeny do sestavy pluků S-400 jako prostředky obrany před napadením leteckými prostředky nepřítele ze střední a malé vzdálenosti, uvedl generál Gumennyj s tím, že úkolem Pancirů je hlavně ochrana před křídlatými a protiradiolokačními střelami.

5 komentářů :

 1. Vyspělá ruská vojenská technika je v současném světě

  jedinou zárukou, že si světový četník na tuto zemi netroufne,
  neboť by odveta zasáhla i jeho území.
  O to více se bezmocně vzteká a hodí se mu to krámu jakákoliv protiruská propaganda,za kterou své poskoky
  aspoň pochválí...

  Na adresu onoho četníka lze říci jediné :
  "Pryč s těmi špinavými prackami,nebo přes ně dostaneš !"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NENÍ DIVU,ŽE CELÝ SVĚT CHCE,ABY NÁŠ CAR PUTIN DOSTAL KONEČNĚ NOBELOVU CENU MÍRU

   za to,že umí zabírat zpět celé poloostrovy,ukradené RUSKU UV KSSS komunistů a nyní dává na dekel tureckým UŽ JEN EVAKUOVANÝM TERORISTŮM.To celé bude muset končit našim požadavkem o zřizení EU Army pod komande generalissima PUTINA,který jediný zajistí mír.NATO se totiž zruši samo pro absolutní neschopnost a prdelkování krachujícímu USA.

   Smazat
 2. Mám pocit, že ještě může nastat doba, kdy budeme litovat, že bychom rádi, kdyby u nás také nějaká ta Ruská armáda pobývala... pro klid občanů této země. Neb ta naše je k čemu... A až se hordy slimáků budou valit dál.. vzpomenem si že jsme vlastně bratři s ruskými molodci. No ani za to osvobození ze 2SV. jim upřímně neumí lidé poděkovat. (a že mají za co). A jak si lžou do kapsy tak také nemohou rozumět dnešku.

  ((a to jsem mladý člověk ale 2+2 si spočtu.. případné hnidopichy, posílám rovnou do Dachau))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chlapče máš pravdu. Ruští bratři nás vždy zachraňovali a chránili. A nebýt té "okupace" v r. 1968, tak jsme tady to svinstvo měli o 20 let dříve. A NATO je tu nato, aby nás poučilo olovem, kdyby jsme byli neposlušní. Jinak je tu na hovno . T

   Smazat
  2. Pánové 15:26, a 19:52, zcela s Vámi souhlasím. Mě je 40 roků, a už nyní si jsem vědom, jak hodně nás tou "okupací" chránili. Nebylo by nezvěstných dětí, jejíchž těla se nikdy nenašla, mohli by naše děti chodit s klíčema na krku jako my, a v poslední řadě bychom neměli hrůzu z islamizace, naopak by naše kultura vzkvétala jako dříve. Je to škoda že jsou pryč. Chtěl bych je tady zpátky. Honza Faltus

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.