Reklama

čtvrtek 24. března 2016

Obchází Evropou strašidlo komunismu?


Zdeněk Hrabica
23. 3. 2016
Stačilo téměř pouhých 27 let od chvíle, která uplynula od 17.listopadu 1989 – dneska už si stále více myslím a pod nohama se mi objevují i průkazné indicie, že tenkrát šlo o dokonale dlouhodobě připravený estebácký převrat - s mnohostrannou cizí, tedy zahraniční - pomocí. I zvolení Václava Havla převážně komunistickým parlamentem za prezidenta, na doporučení Michaila Gorbačova, bylo činem vpravdě dějinným.


 Později byl tento převrat přejmenovaný na sametovou revoluci.

Celé období předtím bylo rovněž velmi rychle přemalováno, - aby jim mastná huba neupadla - na pouhou krutovládu bolševika.

Změnili jsme se od kořenů.

Plaché učitelky ruštiny byly na všech stupních vcelku fungujícího školství donuceny okolnostmi změnit svou aprobaci na angličtinu a němčinu. Jinak by vypadly z kola ven.

Malíři, sochaři, grafici nenašli v sobě tolik odvahy, aby si ponechali tituly zasloužilých a národních umělců (až na Karla Gotta, dělnického původu) a hodili je u pražské výstavní síně SČVU u Mánesa do Vltavy.

Odhodili do kontejnérů nebo do kanálů „po létech živoření a paběrkování“ legitimace KSČ nebo i občanské průkazy s razítky zaměstnavatelů. Jinak by neprodali svá díla. Minulý režim jim příliš nepřál. Vždyť kulturu z „baráku na nábřeží“ řídili bývalí důstojníci. 

 Mohl bych je i vyjmenovat, byli to i zdatní plukovníci.

Problémy se svou vírou přestali mít od palácového majetkového převratu i věřící a aktivní křesťané. Odhodlaně si zavěsili na svá hrdla často památeční křížky a do aut zavěsili vysvěcené růžence, nejodvážnější podstoupili opožděně křest a začali vyznávat písmo. Mladá kolegyně v redakci Mladé fronty už jenom nostalgicky po létech vzpomínala, jak si mne zavolal na kobereček můj nadřízený a přikázal mi, abych Ivance potichu vytkl, že nosit na hrdle přívěsek s portrétem J. F. Kennedyho je nedůstojné a přímo zavrženíhodné. K vykonání podivného příkazu jsem si musel dodat spolu s ní odvahy v kouzelné vinárně U Piaristů, dneska tam je butyk.

Kdeže loňské sněhy jsou?

Odhodlaný a kovaný nadějný perspektivní kádr mne potkal v pražské Pařížské ulici záhy po letenském miliónovém modlení, a vyzval mne, abych se vzdal politiky a žurnalistické profese a dal se na ekonomiku, šance prý skončily.

Sám začal vyvážet přes kopečky plnodřevo.

Semknuté řady statisíců komunistů se rozletěly do dálav, do vrabců jako když střelí. Už počátkem sedmdesátých let se u zaplivaných hostinských stolů i u stolních společností deklamoval vtip, který se mi moc líbil.

Příjde věřící ke svaté zpovědi před nedělním přijímáním, plný obav, ke zpovědníkovi a odvázaně se ho ptá: „ Otče, mám velký problém, mohl bych v Motorpalu Jihlava (sám jsem firemní odchovanec) vstoupit do KSČ, abych se stal vedoucím dílny?“

Otec Šimon mu hbitě přes mřížku zpovědnice odpověděl: „ Můžeš synu, můžeš zcela klidně, stejně v té straně skoro žádní komunisté už nejsou. Pár tisíc si jich sami vyloučili a tomu zbytku zalepili ústa, aby neodporovali, aby drželi hubu i krok-. Synu, tři Otčenáše! “ Kajícník políbil knězi štolu.

Cibulkovy seznamy se staly v lustračních vánicích bestselerem; bratr v nich hledal sestru, sestra bratra, zda někdo z nich nebyl agentem tajné spolupráce. Otevřela se informační centra pravdy a lásky, lustrovali se samotní lustrátoři. V pražské Pařížské ulici, v obrozeném a nově vzniklém Syndikátu novinářů v přítomnosti Rumlova náměstka ministra vnitra se lustrovaly samotné seznamy, má mně rád nemá mně rád. Přece si je nenecháme všechny vybít? V Československé televizi vznikly tzv. garáže, které pranýřovaly provinilé, hříšníci si měnili své životopisy, měnili si identitu. Postižení kázali, že byli, že za bolševika občany druhého řádu. Lhali, jako když tiskne.

Asi osm set českých a slovenských herců ze Sequensova seriálu „Třícet případů majora Zemana“ unisono (až na výjimky) plivlo jedovatou slinu na chlebodárce. Kromě Radka Brzobohatého nikdo pak nebyl ochoten pronést smuteční projev nad rakví zesnulého národního umělce. Prý byli v děsivé totalitě donuceni k účinkování a nějak se živit přece museli, byli stejnými jako ti z doby „Protektorat Böhmen und Mähren!“ Heil Hitler!

Z účinkujících diplomatů se stali podnikatelé, slizcí, diplomaticky flexibilní. Když ne sami, předali svá žezla svým potomkům, z odborových a svazáckých bosů se stali přes noc manažeři. Dokonce dražili umělecká díla tzv. socrealismu a objekty dávali namísto majetku KSČ a SSM a ROH do rukou všeho lidu, hlavně do svých ušpiněných pracek. Za babku stříleli národní bohatství a přednostně je rozprodávali hlavně novým spojencům.

Z divokého odsunu dočasně umístěných sovětských vojsk v ČSSR a ČSFR dokázali pod vedením muzikanta z Pražského výběru vytřískat nemožné.

Nakonec aktérům zbylo jenom strašení, Mesiáš pobíhal před řadami v tričku „Fuck of KSCM!“

Bolševik a komunismus se staly nadávkou. Působí dodneška. Když je třeba zahladit jakýkoliv podvod a zlodějnu – vezmou si na pomoc bolševika.

Prim nyní hraje zmatená nenávist k Rusku a oslava Majdanu a Ukrajiny. Ani účinkování dobře obranně vybaveného Ruska v Sýrii nás do této chvíle neprobudilo. Už i předseda českého senátu mlží dějinami a hlásá, že západní spojenci vzali v tažení proti Hitlerovi do hry Stalina. Předseda vlády horuje pro demokratické síly Západu, jako by nebyly demokratické síly a neúčinkovaly stejné síly i na Východě.

Orodovat za „krvavou Natašu“ v Bruselu je však zřejmý prohřešek.

Lež na stříbrném tácu.

Fandění neřízené imigraci, fandění činům „mutti Merkel“ je nezralost hlavy i rukou.

A pak prý Evropou obchází strašidlo komunismu?

Lodivodi, neztratili jste rozum?

Kdo dá ruku do ohně, až toho bude nanejvýš zapotřebí?

NATO ne NATO, život na Zemi se neřídí Jídelním lístkem.

Psáno pro Nové slovo, Novou republiku a LUK.Obrázek Jiří Koštýř

40 komentářů :

 1. Strašidlo komunismu tak rychle nezmizí! Je stále aktuální. Až děti našich vnuků bude samozřejmé, že komunisté pojídali malé děti, pak komunity nahradí "odpadlíci", kteří si přejí jejich návrat! Bude to ještě dlouho prostředek pro odpoutání pozornosti od reality!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Strašidlo kominismu je starý košer (fašismus novější)produkt a jak známo, ti se zase tak svých produktů rychle nezbavují. Nemyslím ty obyčejné židy, ti musí poslouchat i kdyby je to mělo stát život.
   Socialismus asi nevymysleli, ale navadí jim.
   Jen co to přesídlování národů dnes, Stalin byl špatný ačkoliv dělal to samé co oni. "Ti" nám tu navíc ženou cizí kulturu do už dost zabydlených zemí, kdežto Stalin měl k tomu obrovské prostory, kde se ti přesídlenci nestali parazity na starém obyvatelstvu.
   Za 1.světové se běžně přesídlovalo, několik tisíc Italů byl přesídleno do Čech http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1530832-italsti-uprchlici-nasli-behem-prvni-svetove-valky-pomoc-v-cechach

   Smazat
  2. http://www.nasinebocizi.cz/wp-content/uploads/2014/02/4-02_Uprchlici.pdf

   Smazat
 2. Myšlenka socializmu naopak nabývá na atraktivitě - po té, co se myšlenka kapitalizmu rychle vyčerpává a splaskává jako děravý pytel. To, co zaměstnává mou mysl je otázka: kolik státu je ještě OK a kolik už moc? Kolik soukromého podnikání je OK a kolik už moc? Všimněme si, že ve šmírování a utahování šroubů v době, kdy teče jakémukoli režimu do bot, se od sebe vůbec neliší. Podstatou je, že v určité fázi se vládnoucí režim odtrhne od přání občanů a nerespektuje jejich zájmy, začíná je oblbovat, lhát, zneužívat a krást. Máme jedinečnou možnost srovnávat - my starší, kteří jsme zažili obojí. To je velká výhoda. Využijeme ji při volbách? Dokážeme rozpoznat, kdo to s námi opravdu myslí dobře, a kdo se jen veze na vlnách občanské nespokojenosti a slíbí vše, aby to vzápětí porušil? Já pořád nevím, koho volit. Vy to víte, milí návštěvníci NR? Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mila Pavlo, koho volit?
   Strany, ktere budou mit v programu "primou demokracii".
   Zatim to chteji jen p.Okamura, a p. Veleba ze SPO. Zda se, ze budou kandidovat spolu.
   Zdr. Slavek

   Smazat
  2. Milá Pavlo, každý je zkorumpovatelný. Kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zrušili. Zaznívá to už hodně dlouho, přesto lidé tomu nechtějí věřit, jejich škoda.

   Smazat
  3. Volila jsem Okamuru a budu volit zas......tady je 42.schůze PS, dobře hovoří i Filip http://www.psp.cz/eknih/2013ps/stenprot/042schuz/s042302.htm

   Smazat
  4. Vy ještě věříte volbám? Já slyšel v listopadu rozhovor Kerryho s Lavrovem. Lavrov řekl: v Sýrii uděláme volby a lidé rozhodnou, jestli chtějí Asada, nebo ne. Kerry na to odpovědě: no, uděláme pravidla voleb tak, aby Asad nevyhrál.
   Nevěříte, že je to u nás podobné?
   Panda

   Smazat
 3. Komunisti nám připravují daleko výživnější totalitu,levicový anarchisté-sluníčkáři z peněz co dostávají od ČSSD(z rozpočtu,tedy naše prachy)a za tiché podpory KSČM chtějí zlikvidovat Náš národ a připojit ho k Evropské islámské unii.Každý kdo volil v posledních letech levici je blbec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neblábol.Jks na tuhle blbinu přišel, chytrolíne?

   Smazat
  2. Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji, pane předsedající. Vážený pane premiére, členové vlády, paní a pánové, než začneme, tak své úvodní slovo zarámuji třemi citáty, proto jsem si vzal s sebou nějaké dokumenty.

   Začnu citátem od našeho mistra Karla Gotta, který přednesl před několika lety: "Jsem přesvědčen, že zvlášť v posledních stoletích nejde v oblasti politiky o žádné omyly lidí. Naopak, politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, i to nejhorší jako války. Stejné banky podporovaly toho, kdo rozpoutal, a vyjednávaly s tím, kdo byl napaden. Domlouvaly se, čím budou platit, až jim budou posílat zbraně."

   Karel Gott navazuje v podstatě na více než sto let stará slova Nahuma Goldmanna, který v roce 1915 řekl: "Smysl a historické poslání naší doby lze shrnout do jedné věty. Jejím úkolem je stanovit nový řád a nově definovat úlohu lidstva. Současný společenský systém musí být nahrazen jiným a tato přeměna spočívá ve dvou krocích: zničení starého řádu a nastolení nového. Nejdříve bude třeba odstranit jakékoliv hranice, je třeba zrušit veškeré tradice a vytrhnout jednotlivce z jejich přirozeného prostředí. Stáří bude znakem nemoci. Moci, které vykonávají tuto negativní úlohu naší doby, jsou kapitalismus v oblasti ekonomicko-sociální a demokracie na politicko-duchovním poli. Dílo dokoná teprve vojenský duch."

   A teď se vrátím do současnosti. Dovolím si netradičně se zabývat prohlášením Daniela Maese, který je duchovním a prohlásil to v Radiu Vatikán, kdy konstatuje, co je v Sýrii: "Před šesti lety jsem přišel do Sýrie s mnoha předsudky a podezřeními. Kontakt s místními obyvateli ve mně však způsobil kulturní šok. Přiznávám, že individuální a politické svobody nebyly v Sýrii příliš rozvinuté, tento nedostatek ale vrchovatě vyvážilo harmonické soužití mnoha náboženských obcí a etnik či nulová zločinnost. Země nebyla zadlužena, nebyl tu žádný bezdomovec, naopak byly zde přijaty stovky tisíc uprchlíků z okolních zemí a bylo o ně postaráno stejně jako o zdejší občany. Každodenní život byl navíc ekonomicky úsporný, potraviny laciné, školy, univerzity a nemocnice byly zadarmo i pro nás cizince patřící k syrské mnišské komunitě, jak jsme sami zakusili."

   Tuto idylku ale násilně přetnula občanská válka, kterou podle belgického kněze rozdmýchali cizinci, nikoliv Syřané. "Na vlastní oči jsme viděli, jak cizinci, nikoliv Syřané, organizovali manifestace, které byly filmovány katarskou televizí Al-Džazíra a potom vysílány do celého světa s falešným výkladem, že syrský lid se bouří proti diktatuře. V nastalém chaosu vláda rozhodla, že nebude chránit svá ropná ložiska v poušti, ale její absolutní prioritou se stala ochrana obyvatelstva." ***

   Minulý Nahoru Další
   Souvisejici odkazy

   42. schůze (pořad)
   Úterý 22. března 2016
   Zvukový záznam (MP3; 13MB)

   Smazat
  3. kdo volil pravici je blbec

   Smazat
 4. Vše komentáře posílají do Pentagonu a odbor" POSTUP ZNIČENÍ " dělají závěry , jak naloží s národy jež jsou neposlušné.

  OdpovědětSmazat
 5. POVAHA ZMĚNY od M.Bárty je kniha, kde se vyjadřuje 18 odborníků z nejrůz. odvětví o tom, jaká by měla být povaha změny společenského řádu, který žijeme, který je neudržitelně špatný, kniha vyšla v loňském roce, doporučuji vám ji

  OdpovědětSmazat
 6. Anonym výše uvedený napsal :Všimněme si, že ve šmírování a utahování šroubů v době, kdy teče jakémukoli režimu do bot, se od sebe vůbec neliší. Podstatou je, že v určité fázi se vládnoucí režim odtrhne od přání občanů a nerespektuje jejich zájmy, začíná je oblbovat, lhát, zneužívat a krást. To je přesné, vypadá to jako dějinná zakonitost, utajená našim slavným politologům, hloupě tlachajícím (Pehe, Ženíšek, Langšádlová ). Situace v Německu připomíná normalizaci u nás, a nejenom v Německu. U nás se o utahování šroubů starají i ti, kteří se chlubí ve svých životopisech, že byli za předchozího režimu utlačováni - např. slavný zakladatel nové cenzury Gabal. O tom , jak totalitně vystupují sluníčkáři, havlisté, a dobroseři snad ani netřeba psát - ti už jen nadávají a volají po přísnosti proti údajně hnědé a rudé lůze.

  OdpovědětSmazat
 7. Ani ne tak strašidlo komunismu jako strašidlo rudohnědého póvlu.
  Tzn mix komunistických blábolů, vzpomínek na staré zlaté totalitní časy, nesmyslný obdiv k Rusku a Číně (kde je kapitalismus jak vyšije), nenávist k USA, k západu, ke svobodě, k demokracii, k právům, touha po vládě pevné ruky, nenávist k Židům, k Ukrajincům, Turkům...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi bezmeznej vychlastanej kretén...celej Lahváč Veškrna!!!!

   Smazat
  2. To, cos' napsal, jsou jen bláboly totálního nevzdělance (původně jsem chtěl napsat blba, ale mohli by mě smáznout). Q.

   Smazat
  3. to 9:51
   Máš pravdu, opravdu to přichází. Ty se hlavně nyní obávej toho co ti tito lumpové mohou všechno udělat.Zajisté už tě mají pod dohledem a až přijde jejich čas....., raději ani nepíšu co nastane. Jsem už hrůzou bez sebe.

   Smazat
  4. 10:07,10:18,10:29

   Soudruzi, naštěstí lidé v naší krásné zemi jsou proti rudohnědým kurvám vašeho typu už řádně naočkovaní. Ještě jednou vystrčte ty vaše špinavé rypáky a garantuju vám že už žádné "nejsme jako oni" a "máme holé ruce", nebude. Posledně jste z vašich prasáren vyvázli moc snadno.

   Smazat
  5. 10:44
   Nevyhrožuj šašku. Kdyby něco, tak jdeš mezi prvními.

   Smazat
  6. 10:44 - ani ne tak naočkování, jako že podlehli havloidské lobotomii.

   Smazat
  7. Vážení.
   Trochu jsem se pídil po tom, jakým způsobem lidé (osoby kolem „neziskovek“) v žoldu velvyslanectví USA tento druh lidí, provokatéry a „troly“ získávají. A dopídil jsem se.
   Jedná se o lidi, kteří si nabrali haldu půjček a nejsou schopní je splácet. Dále se jedná o gamblery a alkoholiky, a o lidi propuštěná z výkonu trestu, o tzv. nepřizpůsobivé osoby. Náš „IPhon Debilovič“, alias „Pepek Vyskoč“ a další, kteří se zde vyskytují,samozřejmě mezi tyto lidi patří.
   „Pracovníci“ neziskovek si tyto lidi vytipují. Přijdou za nimi a nabídnou zaplacení dluhů a ještě peníze za tu svinskou činnost. Dostanou starší počítač i zaškolení. Získávají také pubertální studentíčky, samozřejmě nabízejí peníze. Syn jednoho mého známého byl takto verbován.
   Trepifajxl.

   Smazat
  8. 15:16
   A k čemu všemu jsi se ještě dopídil, idiote z ruské ambasády? Vsadím se že je toho spousty. Nenech se prosit a poděl se s námi :-D

   Smazat
 8. Prd a né strašidlo komunismu! Pletete si pojmy s dojmy a hlavně a především 3.14ču s Janáčkovým divadlem! Evropou obchází (nebo ji spíš projíždí...) strašidlo americký totality a fašismu maskovanýho jako demokracie a strašidlo neomarxistické totality cestující z Bruselu.
  A obě nám sem pozvaly islámský strašidlo a zaplatily mu našimi penězi jeho pobyt.

  A mezitím zde pobíhá halda malých strašidýlek jako multikulti, buzerantský, sluníčkářský, vítací, zelený, klinický... kterým je záhodno dát po držce hned jak nějaký jde kolem vás a udělá nějaký bububu!!
  Když udělá... dáte mu přes hubu!

  Na zbývající ty velká platí exorcismus: tj "vymítání", musíte je jednou pro vždy odsud vymést!
  Vymést se dají například ozbrojeným povstáním, řeči a kopání do zadku obyčejně nepomáhají a koště taky ne. (Co myslíte že na dopravu používá taková Makrela, že?)  OdpovědětSmazat
 9. Strašidlo obchází, ale strašidlo hnědého NWO. Jak jinak si mám vysvětlit skutečnost, jak jsou zcela systematicky a veřejnosti na očích tupeny, ponižovány, zesměšňovány a beze studu označovány za loutky takoví klíčoví politici jako třeba Sobotka, ale i Hollande a dokonce Merkelová. Jak se z nich za tak krátkou dobu nejenom v politice, ale i v médiích stali symboly bezradnosti, bezpáteřnosti, bezmoci a nicoty. Toto není samo sebou a děje se to v rámci celé Evropy i v dalších zemích. Toto je koordinovaná akce zcela úmyslně dirigovaná někým ze zákulisí. A situace se neustále zhoršuje, stupňuje až povede k veřejným projevům nespokojenosti s vrchností. Teror, který je pak záminkou k protiakcím silových složek v ulicích (samozřejmě vždy až ex-post po činu, i když signály o připravovaném útoku asi měli), pouze situaci bude zhoršovat, protože teroru tohoto typu nezabrání. Vypadá to, že spíše má za úkol zpacifikovat a udržet doma nespokojené občanstvo. A ten někdo ze zákulisí ve vhodný čas vytáhne jako eso z rukávu nějakého celoevropského diktátora (samozřejmě nacionalistu a fašistu), reprezentanta New World Order, který to dá zase všechno do cajku, ale za cenu likvidace veškerých svobod. Nepochybuji o tom, že ten někdo už má i pro Evropu připravený americký vzorový dokument Patriot Act. A v zákulisí projednávaná TTIP už k tomu jenom umete ekonomickou cestičku. Pánbůh s tebou, Evropo !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mno... a nebo vytáhne nějakou neomarxistickou krávu že.
   Pokud jde o:
   "takoví klíčoví politici jako třeba Sobotka, ale i Hollande a dokonce Merkelová", tak ti by měli být pod zámkem!
   Doživotně.

   Smazat
  2. už je pro to i čistý právní důvod - spolupráce a jednání Merkelové s Tureckem probíhající souběžně s genocidou Kurdů -

   Smazat
  3. Proč strašidlo komunismu?Nic proti lidem,kteří setrvali ve svém přesvědčení i do současné doby.Mají můj obdiv.Ale 4/5 z jejich soukmenovců konvertovali k anti.Soudě ze situace v Evropě-to určitě přibude burek a fousatých chlapů...

   Smazat
 10. http://www.novinky.cz/domaci/398593-cesi-odmitaji-vladu-pevne-ruky-ukazal-pruzkum.html

  Tady to máte černé na bílém, rudohnědá lůzo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:34 - Ty hnědé smradlavé hovno bez mozku, jsi tady s tím tvým manipulačním, prolhaným mainstreamem na špatném webu. Ubožáku.

   Smazat
  2. Ty Onanovo prdelní díro,přestaň chlastat a blbě kecat.Tyhle prognózy a výzkumy si strč do k Veškrnovi do hrobu!!!!!

   Smazat
  3. Neberte rudohnedym lejnum jejich iluze. Jen at si dal mysli ze je jich vic. :-)

   Smazat
  4. Jaký iluze asi tak v pomatených hlavách nosíte vy, vy sluníčkoví fandové kapitalismu přinášejícím multi kulti???

   Smazat
 11. Hluboký omyl ... připravený estebácký převrat - s mnohostrannou cizí, tedy zahraniční - pomocí. Správně je - "zahraničím" připravená škála převratů v dominovém efektu při mnohostranné pomoci zkorumpovaných státních bezpečnostních složek (Stb., STASI atp.) a zkorumpovaných komunistických "vysokých" funkcionářů. Hlavním důvodem nebyla ideologie "svobody" ale vysoké výdaje na kompenzaci nesporných sociálních jistot socialistických režimů s omezením metod k uspokojení neukojitelné, bezbřehé chamtivosti panující v kapitalistickém systému.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejné to bylo v dalších zemích Varšavské smlouvy. Velmi dobře si vzpomínám na svůj let v roce 1988 (!) z Varšavy do Tel Avivu s mezipřistáním v Praze (kde jsem vystupoval), kde rozjaření (nechci psát přiopilí) spolucestující na celou kabinu vykřikovali hesla, že jejich budoucím polským prezidentem bude Lecha Walesa (toho času právě nedávno odhalený agent polské státnáí bezpečnosti). Ten byl asi také vybrán předem dávno před polskou revolucí.

   Smazat
 12. No a muslimská povodeň teď ve velkém změní sociální systém celé EU. Pevné a kruté náboženství opět sjednotí rodinu, která se stane základní stavební jednotkou společnosti. Budou moci být zrušeny důchody, arabská rodina se postará. Ženy budou doma vařit, uklízet, vychovávat děti a starat se o starší členy rodiny, arabská rodina se postará. Nebude žádný alkohol a drogy, zvedne se kultura pití nealkoholických nápojů, muslimská výchova to garantuje. Sníží se výrazně nezaměstnanost v EU, protože ženy uvolní svoje místa pro mužskou populaci. A tak dále a tak dále. Frau merkel si je dobře vědoma těchto výhod, jinak by se muslimskou kulturu nevábila. Ale v SRN je to jiné, má mnohaletou zkušenost s pozitivním vlivem ohromné muslimské populace. Ostatní, včetně Slávečka, stačí jenom trochu popostrčit, aby byla zachována jednotná muslimská budoucnost celé Evropy.

  OdpovědětSmazat
 13. Znám jednoho básníka, který do Vltavy u Mánesa žádná státní vyznamenání neházel. Jmenuje se Jiří Suchý a o sobě ještě mnohá léta před převratem prohlásil:
  MNE MEZI BÁSNÍKY ŽÁDNÝ VÍTĚZSLAV NEZVAL...

  OdpovědětSmazat
 14. Dle Miloslava Ransdorfa jde v případě pověstné věty "Evropou obchází strašidlo komunismu" o patrně špatný překlad a správnější by byl "Evropou obchází přízrak komunismu". Termín "přízrak" také má (měl) za událostí revolučních let 1848/49, kdy se myšlenka komunismu masívně šířila společností podstatně větší logiku, než termín "strašidlo".
  KR

  OdpovědětSmazat
 15. Copak strašidlo komunismu, nejhorší je strašidlo pracovní povinnosti, která ujařmovala lid za socíku.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.