Reklama

.

.

neděle 27. března 2016

Odsouzení Dr.Radovana Karadžiče na 40 let...

Rajko Doleček
26. 3. 2016
Mezinárodní Trestní Tribunál v Haagu pro válečné zločiny v někdejší Jugoslávii (ICTY), dostal na Západu brzy po svém vzniku (1993), pro řadu svých závažných prohřešků, nelichotivou přezdívku KLOKANÍ SOUD. Podle Websterova slovníku (1966) je klokaní soud takový soud, který je charakterizovaný nezodpovědnými a neoprávněnými postupy, soud bez právního postavení; že je to výsměch soudu, ve kterém jsou základy zákona a spravedlnosti zneužívány, pošlapávány.


Pro své politické zaměřeni, dvojakost měřítek, apriorní stanovení viny, chybění presumpce neviny, nekonečné držení ve „vyšetřovací vazbě“ některých vězňů (například srbský profesor Šešelj téměř 12 let bez rozsudku!), se ICTY v Haagu tomu „klokanímu soudu“ skutečně v něčem podobá. Při vzniku ICTY byl nicméně vyloučen trest smrti. Zde možno připomenout, že zatím zemřelo 13 vězněných Srbů v zařízeních ICTY. Několik jich zemřelo nebo tč. několik umírá na zhoubné nádory. Srbský předák Sima Drljača byl dokonce zavražděn (1997) při zatykání vojáky „elitní jednotky SAS“ v Bosně.

Dr.Radovana Karadžiće osobně znám, naposledy jsme se viděli v dubnu 2014, když jsem navštívil v Scheveningenu (Haag) vězněného generála Mladiće. Tehdy jsem se tam seznámil i s Goranem Hadžićem, bývalým prezidentem Republiky Srbská Krajina. Bylo to zvláštní setkání s třemi muži, kteří doslova zachránili srbský lid před novou, ale skutečnou, genocidou, v Bosně a Hercegovině (BaH) a v Chorvatsku, kterou Srbové prodělali v minulosti už za války 1941-45 od chorvatských ustašovců a části bosensko-hercegovských Muslimů v tehdejším tzv. Nezávislém Státě Chorvatsko. Jednalo se tehdy o mnoho set tisíc povražděných a oloupených Srbů.

Dr.Karadžić měl radost, že jsem si zapamatoval, co mi řekl, když jsem ho 29.září 1996, jako prezidenta Republiky Srbské (BaH), navštívil se svou paní Dobrou v Pale, jako předseda Českého nadačního fondu přátel Srbů a Černohorců. Bylo to v době základního, dalo by se říci trestuhodného počínání Západu i jeho médií v souvislosti s děním v někdejší Jugoslávií, kdy platila jeho úplná jednostrannost a systém dvojího měřítka, svalování viny ze všeho pouze na srbskou stranu a při tom nikdo nebyl zcela bez viny v tamní občansko-etnicko-náboženské válce, v nemalé míře podporované Západem (např.Německem). Tehdy mi Radovan v Pale řekl:-„Je neuvěřitelné jak nás západní media vylíčila v absolutně jednostranných, tendenčních zprávách - z neznalosti a za peníze. A po pravdě řečeno, to zabíjení začala muslimsko-chorvatská tlupa, která 1.března 1992 (tedy ještě před odtržením Muslimů-Bosňanů a bosenských Chorvatů z Jugoslávie, které se uskutečnilo až 6.dubna 1992) přepadla u starého pravoslavného kostela v Sarajevu srbskou svatbu, zabila starého svata (ženichova otce ?), těžce zranila kněze, střílela na svatební srbský prapor. V Sarajevu se začaly stavět barikády. Karadžić tehdy velmi pomohl uklidnit situaci.

Když jsme se v Scheveningenu s Karadžićem loučili, řekl mi asi toto: -„Prosím tě, přečti si znova moji proklamaci Muslimům v Bosně v roce 1992, kdy jsem jim připomínal, že jsme přece bratři stejné krve, že se nesmíme nechat kvůli tomu, že jsme jiné víry, mezinárodním ZLEM vmanévrovat do války proti sobě…“ Tu bratrskou proklamaci jsem si znova přečetl, vždyť jsem o ni i psal v jedné ze svých knih, kde jsem ji doslova citoval. Je skutečně krásná.

Rozsudek nad Dr.Radovanem Karadžićem si nutno podrobně prostudovat, než se o něm začne diskutovat.. Zločiny se děly, znova podotýkám, že nikdo nebyl zcela bez viny. Jedna věc tam v rozsudku (jak jsem ho slyšel rozhlasem) jaksi nesedí. Při sdělení údajů o údajně 8 000 povražděných mužích a chlapcích, Muslimech - Bosňanech kolem Srebrenici v červenci 1995, kteří byli údajně zavražděni - popraveni, zřejmě z „velitelské viny“ prezidenta Dr.Karadžiće, to hrozné číslo je ale svým způsobem zcela sporné. Řada těch mrtvých totiž padla jako ozbrojení příslušníci 28.muslimské divize ze Srebrenici, kteří se nevzdali, v těch dnech v bojích stále ještě trvající občansko-etnicko-náboženské války, když se probíjeli ze Srebrenici těch 60-65 km do Tuzly. A o mrtvých v bojích se v souvislosti s těmi údaji o 8 000 vůbec nikdo nezmiňuje, jako by v bojích nikdo nezahynul. Číslo v bojích padlých členů 28.divize udával v té době v BaH přítomný např.švédský diplomat Carl Bildt do 4 000, podobné číslo předpokládal i západní vojenský znalec Richard Butler. Každý zabitý, popravený zajatec představuje zločin. Ale háček je v tom, že ICTY chce trestat jenom jednu, tedy srbskou stranu, jako by stejný nebo podobný zločin bosenského (muslimského) nebo chorvatského vojska, nebo kosovsko-albánských teroristů nebyl trestuhodným. a při tom Bosenské velení nešetří velikými čísly a ICTY je v tom podporuje, i kvůli tomu, aby se mohlo mluvit o genocidě, vymýšlí se různé teorie, například i to jak jsem slyšel, že vdovy po padlých. Muslimech nemohou (nesmí ?) mít už děti, tím že vzniká genocida (!?).

A tady se ICTY dopustil řady svým způsobem nesprávných, trapných rozhodnutí, do nebe volajících zcela dvojitých měřítek. Stačí několik příkladů. Za občansko-etnicko-náboženské války v BaH proslul svou krutostí muslimský velitel 28.divize v Srebrenici Nasir ORIĆ a také vychloubáním jak byli vražděni jeho srbští zajatci (někdy je nechával i „vyhazovat do povětří“ výbušninami, jindy podřezávat). Psala o tom dost i západní média. Byl chvíli i vězněn, pak ho propustili. Velitel chorvatského vojska za operace Bouře a Záblesk v srpnu 1995 generál Ante GOTOVINA, byl nejdříve odsouzen na 24 let vězení, pak ho najednou ICTY propustilo, jako nevinného, i když pod jeho velením bylo z Chorvatska vyhnáno a oloupeno hodně přes 200 000 tamních Srbů a přes 1 000 jich bylo při tom zavražděno. Gotovina neměl „velitelskou odpovědnost„? A jak je možné, že skutečného zabijáka z UÇK Ramuše HARADINAJE, nechali v klidu opakovaně odejít po celkem nedlouhém uvěznění. Paní Carla del Ponte, jako hlavní prokurátorka ICTY, psala ve své „tlusté knížce“ ,kterou mám (v srbském překladu „Paní žalobkyně“), nejen o Haradinajovi a dalších zabijácích, ale dokonce i o Hashimu Thacim, nynějším novopečeném prezidentovi Kosova, a o jeho zločinech. Psala i o zločinech Srbů.

Ale nikdo z oficiálního Západu nekritizoval ničení, vylupování a vyvražďovánï srbských vesnic východní Bosny, v širokém okolí Srebrřenici, kde bylo povražděno až několik tisíc srbských obyvatel. Některými takto zničenými vesnicemi se i projel, jako ,prezident ¨českého nadačního fondu přátel Srbů a Černohorců“. Když vystupoval jako svědek francouzský general P. Morillon při soudu s bývalým prezidentem Miloševićem a když se ho zeptali, proč Srbové zabíjeli Bosňany-Muslimy, odpověděl jednoznačně, že z pomsty za své vyvrácené, oloupené a vyvražděné vesnice. Tehdy to vyvolalo doslova zuřivou odezvu přítomných Muslimů…

A když se k tomu přidá to, co říkal Muslimský předák ze Srebrenici Hakija Meholjić a co nedávno prohlásila i bývalá prezidentka Republiky Srbské (BaH) paní B.Plavšićová, že prezident Clinton v 1993 prý navrhoval Aliji Izetbegovićovi, prezidentovi bosenských Muslimů, aby pustil do Srebrenici Srby, kteří tam zabijí 5 000 Muslimů a pak do toho Amerika USA vojensky zasáhne. Izetbegović to prý podle Meholjiće odmítl, vyšel o tom i článek v sarajevském časopise Dani („5000 bosenských hlav za vojenskou intervenci“, 22.června 1998). O trapné situaci v Srebrenici a o vládě bosnsko-muslimské tamní mafie (včetně Oriće) psal další významný Srebrenický předák Ibran Mustafić (Die Junge Welt, 27-28.července 1996). Možno ještě doplnit tím, že necelý měsíc před pádem Srebrenici do srbských rukou odvolali Oriće a další tamní významné funkcionáře do Sarajeva.

Diskuse o tom, co se skutečně dělo v Srebrenici, kolik kde Bosňanů zahynulo a kdo je zabil (a kolik jich se m e z i sebou, a nemálo zlikvidovalo, jak hlásil Ibran Mustavić) a kdo napáchal víc zločinů se zřejmě veřejnost bude postupně dovídat, jen aby ICTY nemlžila. Sám Ibran Mustafić přežil v Srebrenici dva atentáty, jeden z nich sotva přežil. Tady na konec ještě poznámka, že se řada významných dokumentů z války v BaH a na Kosovu a Metohiji jaksi v ICTY ztratila.

73 komentářů :

 1. Stovky svedku vyslechnuty a masovy vrah spravedlivde odsouzen.
  Koukam, zeby par let neuskodilo ani fasistickemu soudruhu Doleckovi a zvrhlikovi, ktery tyto lzi vystavil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo bude za pár let soudit fašistické soudce? Bude nový Norimberk?

   Vymazat
  2. Ne Doleček, ale ty seš zvrhlík trole ! Ussáci potřebovali v Kosovu vojenskou základnu, a tak zničili Jugošku stejně jako Lybii, Irák, Sýrii a další a další. Jejich teroristickou zahraniční politiku platí svými životy miliony lidí po celém světě !!!

   Vymazat
  3. Rekl bych komunisti, ze by vam obcasna cetba tisku demokratickych zemi vubec neuskodila.
   Bez ni tady i s redakci techto stranek kvicite jako stado zvrhlych, hitlerovskych uchylu.

   Vymazat
  4. Celý ten soud je šaškárna, která nemá nic společného se spravedlností, to ví každý. Vrah Thaci, kámoš starého přemřely Kódla Vopěnky, tam měl být už dávno, stejně jako jiní "demokraté" z teroristické organizace UCK. Toto soudní divadlo je placeno USA a Saudskou Arábií, to ví i Pepa Vyskoč a to už je co říct.

   Vymazat
  5. Pan Rajko Deček byl partyzán který bojoval proti takovým fašistům jako jsi ty ! Potrate Václava Havla .

   Vymazat

  6. pro 27. března 2016 1:56. Ahoj.Pepku podívej se na následující odkaz:
   http://svobodnenoviny.eu/senzacni-odhaleni-byvaly-agent-cia-odkryva-lzemi-jsme-rozhoupali-jugoslavii-ze-vseho-jsme-obvinili-srby/

   Vymazat
  7. Vedení Republiky srbské vyhlazováním obyvatel Bosny nevědomky plnilo příkazy CIA?

   Vymazat
  8. 1) Pan profesor Doleček nikdy nebyl v žádné straně, tak si blbečku nech toho "soudruha", 2) co má znamenat ta hloupá poznámka v 8,55 o "vyhlazování obyvatel Bosny". Nikdo "obyvatele Bosny" nevyhlazoval. Muslimové (Poturčenci čili Bosňáci) vyhlazovali Chorvaty ale především Srby. Dělali to za Turků, dělali to za Rakousko-Uherska, za 1.svět.války, za 2.svět.války a od roku 1992 ve vyhlazovacím džihádu proti křesťanům zase. Vedení Republiky srbské v Bosně po krvavých vyhlazovacích nájezdech proti srbským městům a vesnicím vybudovalo Armádu Republiky srbské. Ta se postavila nejen džihádu, ale i jeho americkým a NATO patronům. Teď jsou za to v politických vykonstruovaných procesech odsuzováni. Bránili Evropu a civilizaci před uřezávači hlav!!! CIA naopak posílala džihád do Evropy!!!! Marek

   Vymazat
  9. ad: Rekl bych komunisti, ze by vam obcasna cetba tisku demokratickych zemi vubec neuskodila.
   ---

   Myslíš tím ty islámistický ze Saudské Arabie nebo i ty neomarxistický z Bruselu a fašistický z USA???
   A zvrhlí úchylové se nejvíce vyskytují mezi muslimy, v evropském parlamentu a v americké vládě...

   Vymazat
  10. Co to zas meleš ty zdegenerovaný potrate opičí kurvy?!!!!!!Ty jsi měl chcipnout už jako embryo,špinavá ussacka negramotná svině!!!!!

   Vymazat
  11. na takýchto sedlákov nezabudnime, aby sme s nimi zatočili, keď príde čas.

   Vymazat
  12. 12:02 Ty máš teda slovník to tě naučil táta,abys nadával mámě? To budeš asi Rom nebo kriminálník s pedofilní minulostí

   Vymazat
  13. Co mně srovnáváš s cigánem ty negramotný čuráčí debile??!!!!!

   Vymazat
  14. 19:58 Ty fetuješ,co?Doktoři říkaj,že to ničí mozek a maji pravu u tebe ta demence má kolosální následky.Proč ti tady na NR nedaj doživotní stopku, úroven" webu nula.

   Vymazat
  15. Ale Máro, vždyť tvoje replika by zrovna tak mohla znít Vedení Federace BaH v Bosně po krvavých vyhlazovacích nájezdech proti bosňáckým městům a vesnicím vybudovalo Armádu BiH. Co si tím vlastně chtěl říct, že v nábožensko-občansko-etnické válce na území bývalé Jugoslávie se každý ustašovec, džihádista a četnik snažil území, které ovládl etnicky vyčistit?

   Vymazat
  16. 20:24 Berte to tak, že jste si vyzkoušel čemu museli čelit vojáci v německé, srbské, ukrajinské armádě, kteří si nepřáli vraždit civilisty a páchat válečné zločiny. Tady ta diskuze plná nadávek, osočování a výhrůžek je toho názornou ukázkou a přesto pouze slabým odvarem.

   Vymazat
 2. Díki Václavovi Havlovi a západní propagandě jsme si mysleli že vraždí a vyhání oobyvatele Jugoslávie pouze Srbové . Díky soudu v Hagu musí i slepý vydět že Chorvatské a Muslimské sadisty pouští na svobodu a Srbové jsou trestáni . Díky vám jsem se Srby , našimi bratry . General Radko Mladič a prezident Radovan Karadžič jsou hrdinové . To samé se děje dnes na východě Ukrajiny . Marcel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Karadzicovi srbsti fasiste mohou byt bratry jen ceskeho ceskeho fasisty. Tak mluv laskave za sebe, darebaku.
   Ve Srebrenici se ti tvoji srbsti soudruzi pekne vyznamenali. Do vezeni nepatri jen Karadzic, ale i vsichni jeho gestapacvi a zastanci.

   Vymazat
  2. Idiote 8.OO - jen nadáváš, argumenty nemáš, mozek nepoužíváš. Srbové chránili a chrání Evropu před islámem. Postavili se džihádu i v roce 1992 v Bosně a pak i na Kosovu. A ty sám jsi fašistická svině!!!! Pavel P.

   Vymazat
  3. Pane 8.00. Podívejte se dnes na Sarajevo . Turci a Saudové staví jen mešity na vymívání mozku . Ve škole vás neučili že Srbové a Řeci , Španělé bránili evropu před araby . Srbové byly likvidováni ve všech válkach . V 2sv. válce byly likvidováni Židé , Srbové a Cikáni vlastními sousedy . Po rozpadu Jugoslávie banda Násira Oriče vyvraždili okolní vesnice Srebrenice . Generál Mladič přijel na pomoc s třema tanky . Pomsta byla provedena . Po atentátech v Paříži a Bruselu vydím že to měl generál Mladič vyčistit až po Carihrad , dnes Istanbulu .

   Vymazat
  4. Přesně tak.A ptám se,kdo bude soudit zvěrstva USA,aNATO,potažmo i nás?Jaký lidský sod a v jaké zemi.?Kdo bude souzen za postupnou genocidu EVROPY?Vše se vším souvisí!I vyhlazování Srbů a dnešní muslimizaci Evropy!Lidé,je čas se probudit.

   Vymazat
  5. Ty genetickej odpade,když už neumíš český jazyk a neznáš dějiny,tak drž hubu!!!!!Anebo chcípni jako tvůj vypatlaný fotr Veškrna!!!!!

   Vymazat
  6. 12:08 CO máš stím Vškrnou za problém? Václav Havel byl rodný otec nás všech,demokrat a miláček národa.Jeho práci zná celej svět.Tebe nikdo nezná a seš vulgární zmetek

   Vymazat
  7. 9:00 a jeho ěra naštěstí končí v propadlišti dějin. Ještě zbývá přejmenovat letiště, odstranit předražené lavičky a odstranit pár nostalgických ochmelků typu john bock a je vymalováno.

   Vymazat
 3. P.Doleček dobrý den.
  Zde je vidět co udělala propaganda a peníze .Pravda musí být utlačována ve jménu mamonu.Chlapci za vodou režírují vše a určují ,kdo zemře a kdo ne.Celý svět poznal zrůdnou politiku.Zatím se daří lžím a manipulacím .

  OdpovědětVymazat
 4. Merdzinárodný sudny tribunal pre bývalu Jugosláviu je len propagadistický súd zrežirovaný USA a NATO aby sa všetka vina za Juhoslovansku krízu preniesla na Srbov. V podstate je to polický proces. Selektívne su odsudení iba Srby. Kosovská UČK,chorvátky zabijacki ustašovci i moslimsky zabijaci su bez trestu prepustení.Časom sa ale dokáže že to bol politicky jednostranný monstr proces proti Srbom. Taketo svinstvo podporil iba Havel a jeho havloidný zmrdi. Chvála že sme sa na Slovensku zbavili tohoto tohototo ,, velkého humanistu ,,propagátora vojen USA i NATO v Jugoslávii,Iraku,Sýrii.Kto to bol Havel? Velka prechlastana ,prehulená nula. Ako dramatik O,po jeha tzv. dielach ani pes neštekne, s Havlom na Slovensku večny pokoj na večné časy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, souhlas, Slováci ten problém vidí jasně a např. nikdy neuznali tzv. "Nezávislé Kosovo". Díky bratři!!!

   Vymazat
  2. Slovaci jste borci . Nezradili jste Srby na Kosovu ! My se nemužeme vzpamatovat od Bîlé Hory . Máme své hrdiny ale stále více zrádcu který nam bodaj nůž do zad . Musíme se stydět za naše politiky : Sobotka , Zaorálek , Stropnický , Kalousek , Pehe , Halík , Dientsbier , Gazdík atd . Vemte si domů uprchlíky a Ukrajinské fašisty . Děkuji bohu za prezidenta Zemana . Ten se nebojí říct svůj názor a nečeká na befel z EU nebo NATO . KOSOVO JE SRDCE SRBIJE ! Slovany nikdo nerozdělí .

   Vymazat
  3. Když už je řeč o tom Kosovu, nevíte, kdo po vzoru ústupu wehrmachtu dal rozkaz k zametení stop po etnické čistce exhumováním mrtvol a místo jejich pálení tentokrát k převážení těl chlaďáky přes hranice do Srbska?

   Vymazat
 5. Největší masakr v Evropě od konce 2. světové války

  Dejte už těm zavražděným pokoj. Nejprve jste tvrdili, že se masakr ve Srebrenici nestal, dnes jej obhajujete tím, že nejméně 5 až 8 tisíc mužů a chlapců vám bylo předhozeno na porážku jako obětní beránci a zítra budete klečet na kolenou a prosit za odpuštění jako srbská přímo volená hlava státu Tomislav Nikolič. Najděte si na youtube video té kolony a svědectví přeživších, abyste se zde nadále neztrapňovali, byli to civilisté prchající z oblastí etnických čistek doprovázení na pochodu pár myslivci a ozbrojenou hlídkou. Ti co rovnou ve Srebrenici nastoupili do Srby přistavených autobusů, sdíleli stejný osud, autobusy po cestě zastaveny a muži odvlečeni. Čelo kolony tvořené 28. divizí si vyjednalo 2 hodinový koridor a prošlo policejním kordonem téměř bez úhony.

  Nasera Oriče vychovali Srbové k obrazu svému, nakazil se nacistickou vzteklinou. Rozdíl mezi Oričem a Mladičem je však v důslednosti. Srb poté co vyplenil města a vesnice, ve snaze vyhladit bosenský národ a pošlapat Titovo odkaz jednoty a bratrství, pronásledoval své oběti přes koncentrační tábory až do bezpečných zón OSN.

  Je dobře, že pan Rajko Doleček ví, kdo si v Bosně začal, v podmínkách nábožensko-občansko-etnické války je to jako kdyby se mu podařilo zodpovědět otázku co bylo dříve slepice nebo vejce.

  A když se k tomu přidá to, co před soudem říkala bývalá prezidentka Republiky Srbské (BaH) paní B.Plavšićová, že se cítí vinna ze zločinů proti lidskosti ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co tu lžeš ty plechová hubo americké vražedné propagandy! Ve Srebrenici jsou podvodně pohřbívána těla lidí, kteří se Srebrenicí neměli nic společného. Je tu pohřbeno přes 2200 muslimských bojovníků, kteří vraždili okolo Srebrenice na srbských územích a pak se báli trestu a chtěli se z obklíčení probít ven. Je tu pohřbeno přes 4OO arabských a afghánských džihádistů, kteří v Bosně intervenovali. Jsou tu pohřbíváni lidé, kteří zemřeli daleko od Srebrenica a mnoho let před válkou. Prokazatelně popravených je tam jen 445, a k jejich popravě nedal nikdo z vedení Republiky Srbské či její armády příkaz! Květa

   Vymazat
  2. Neser Orič byl normální kriminálník, který se na muslimskou stranu dal hlavně proto, že na něj byl v Jugoslávii vydán zatykač za krádeže zbraní. Byl vychován v multikulti společnosti Jugoslávie a ne v nesmyslu, který tu plácáte. A ještě poznámka: bosenští poturčenci nejsou národ, ale srbové muslimské víry. To byste už sakra měl vědět. Pavel P.

   Vymazat
  3. Prezident Srbska Tomislav Nikolič stejně jako předseda Vučič klečeli na hřbitově ve Srebrenici proto, že jim za to slíbili vstup Srbska do EU. Prostě dopustili se blbosti a za to sklidí odměnu. Pavlína

   Vymazat
  4. Děkuji paní Květo. Muslimové z Bosny jsou ti samí, co dnes vraždí pod vlajkou IS (Daeš). Určitě ještě přijde čas, kdy se bude moci říct pravda o zvěrstvech na Srbech. TnT

   Vymazat
  5. Co se bavíte s tím muslimským parchantem. Lže, až se z jeho mohamedánské huby práší. Co věta, to překroucená skutečnost nebo přímá lež. Válku v Bosně začali muslimové vražděním Srbů. To jim nikdo neodpáře. Orič vyvraždil srbské vesnice okolo Srebrenice na přímý rozkaz muslimského prezidenta a vrchního bosenského muftího. To jim také nikdo neodpáře.

   Vymazat
  6. Plavčičová studovala v Praze a asi se nakazila havlovinou. Ženské neumějí vést válku. Za občanské války platí jiné zákony, platí-li zákony vůbec!

   Vymazat
  7. 9:21 Jak fašounská paní Květa přišla na to, že okresy s většinově bosňáckou populací po vyhlášení nezávislosti Bosny ustaví srbským územím, mohlo by to ICTY pomoci objasnit motiv válečných zločinců. Možná si myslí, že když u nás podstatnou část rozlohy ČR bude vlastnit katolická církev a Kalousek s Babišem, tak u nás vyhlásí Vatikánský stát či Čapí hnízdo.

   Vymazat
  8. Vučič byl skoro ukamenován :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) . Deje sem vydeo s Oričem jak se chlubí kolik vyvraždil Srbských vesnic . Musíme to každý rok opakovat , naše čt není schopna odvisílat ani Uloupené Kosovo . Mladí už velebí fašizmus a usa naše osvoboditele :-) :-) :-) :-) :-) :-)

   Vymazat
  9. Velkosrbsky rozpínavá pavlačová drbno, tíhnete ke klerofašistickému hnutí četniků, že jste ve svém příspěvku označila většinově bosňácké okresy v okolí Srebrenice hned po referendu a vyhlášení nezávislosti Bosny za srbské území?

   http://www.bosniak.org/bosanski/preludij-za-genocid-u-srebrenici-%E2%80%93-masovna-ubistva-i-etnicko-ciscenje-bosnjaka-u-regiji-srebrenice-tijekom-prva-tri-mjeseca-bosanskog-rata-april-juni-1992/

   Vymazat
  10. Co to meleš za debility,smradlavej kreténe!!!!!!

   Vymazat
  11. 12.06 . Chováš se jak fašista . Potřebuješ gulag jako sůl .

   Vymazat
  12. 12:10 Pane váš komentář je vhodný leda tak na pár facek.

   Vymazat
  13. V kontextu největšího masakru v Evropě od konce 2. světové války nejsou pitomoučké nadávky srbských klerofašistů podstatné, žádným vyhrožováním si nesnížíte 40 letý trest za genocidu a zločiny proti lidskosti, pouze v případě doznání a účinné lítosti v kleče na kolenou můžete žádat rodiny obětí o odpuštění. Proč jste nenechali projít kolonu s civilisty a zaútočili na ni stejně jako sadistická bestie Savčenková? Samozřejmě až po domluveném 2 hodinovém koridoru pro 28. muslimskou divizi na jejím čele, což je vedle logistiky s přistavenými desítkami autobusů další důkaz, že jste se chtěli plánovaně vyřádit pouze na místním obyvatelsvu. ZBABĚLCI! Proč jste nenechali projet autobusy s rodinami a vyváděli neozbrojené muže od rodin? Jenom kvůli muslimskému jménu v dokladech, NACISTICKÉ ZRŮDY! Doporučuji vám slušné chování v base.

   Vymazat
  14. TY mohamedánský propagandisto. Nesrovnávej bestiální psychopatku Savčenkovou s hrdinou armádou Republiky sbské, které odrazila nástup fanatických muslimů a džihádistů v Bosně! Žádná "kolona civilistů" ve Srebrenici neexistovala! To se muslimská 28.divize chtěla probít z obklíčení a dostala pořádně na držku! Ve Srebrenici bylo prokazatelně popravených 445 mužů, většinou Oričových vrahounů. Ostatní čísla jsou lež. Oddělování mužů se dělo proto, aby nemohli okamžitě zvednout zbraně proti Srbům, muži byli určeni na výměnu zajatců, jak to ostatně probíhalo i na jiných místech Bosny. Tvoje kecy jsou snůškou mohamedánských lží. Karadžiče odsoudili, protože se postavil sviním z NATO!!! Nikdy nechtěl válku, džihád byl Srbům vnucen! Ostatně jako mnohokrát v jejich historii.

   Vymazat
  15. To si piš, že vás budu srovnávat se sadistickou bestií Savčenkovou. Žádná "kolona civilistů" ve Srebrenici neexistovala! = LEŽ jako VĚŽ. Na youtubu snadno ověřitelné. 28. divize na čele se dohodla na volném průchodu s velitelstvím Zvornické brigády. Přiznal jste oddělování neozbrojených mužů od 17 do 70 let od rodin, což je vlastně útok na civilisty a takřka doznání. Dál zapírat je zbytečné, žádná výměna zajatců se nekonala, pouze exekuce, nakonec mrtvoly se zavázanýma očima (aby při vystupování z náklaďáku neviděli pole poseté mrtvolami) a svázanýma rukama přiznal i Rajko Doleček.

   Vymazat
 6. Problém páně Dolečkova vysvětlení je, že druhá strana v dokumentu Předehra ke genocidě ve Srebrenici - masové vraždy a etnické čištění během prvních tří měsíců bosenské války (duben - červen 1992) uvádí srbskými silami zničených 296 bosensko-muslimských obcí, 70.000 vyhnaných a 3.166 zavražděných Bosňáků v okolí ostřelované Srebrenice. Takto to vypadá, že došlo k etnickému čištění okresů s většinově muslimskou populací loajální k Sarajevu (referendum a vyhlášení nezávislosti), jež se staly překážkou v realizaci na mapě nakresleného Velkého Srbska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Problém vašeho příspěvku je, že vytahujete cíleně selektivní dokumenty. Jako ti v YCTI. O všemožně finančně podporované rozpínavosti muslimského elementu v bývalé Jugoslávii jako nástroje rozvratu federace ani slovo, že? O tom, že to byli Srbové, kteří vedli protifašistický boj za války i proti zverbovaným musulmanům, o Ustaše nemluvě, o tom také nic? Vite, Srbský národ není konjunkturální subprojekt v rámci toho tisíciletého biblického. Je to národ, který má svou silnou identitu, pevné kořeny posílené hrdinnými obětmi, ochotu položit za vlast život - to je to vaše Veké Srbsko. Tady nejde o sebezáchovnou multietnickou a multináboženskou (S)FRJ v jejích bývalých hranicích, i když Slovinci a Chorvaté i po zklamání ze Západu mají stále s vlastní identitou problémy...

   Vymazat
  2. Tak si to tak neberte, že jsem na cíleně selektivního Čechosrba Dolečka vytáhl dokument druhého účastníka konfliktu, říká se tomu objektivita nebo vy raději stranění a předpojatost? Dobře, že zmiňujete 2. světovou válku, ten bordel dělají pohrobci banderovců, ustašovců, džihádistů a četniků - navazují na zvěrstva z období spolupráce s italskými a německými fašisty. Pokud si tu srbskou vlast představujete jako když Miloševičův vojvoda kreslil na mapě tzv. Šešeljovu linii od posledního Chorvata, Žida, Albánce, poturčence a komunisty vyčištěného území, tak skončíte v blázinci nebo opět před tribunálem.

   Vymazat
  3. Píšete nesmysli. Přečtěte si v rámci objektivity spíš muslimské autory jako Ibrana Mustafiče. Přečtěte si, co o tom konfliktu řekl režisér Kusturica. Seznamte se d dokumenty, kdo připravoval válku (Halilovič, Izetbegovič a další. A prosím pěkně, neplácejte nám tu o vylhaných "dokumentech" muslimsko-americké strany. Raději si rozviňte modlák směrem k Mekce a aspoň chvilku se oddejte vroucí pokoře.

   Vymazat
  4. Plánoval Karadžič postavit v Sarajevu pro Bosňáky něco jako Hitler Židovské muzeum v Praze?

   Vymazat
 7. V dnešní válce lží a propagandy se stěží lze dopátrat nějaké objektivní pravdy.Jedno je však jisté, miliony lidí znalo Jugoslávii jako stát bezproblémový, kde žil turek, srb, chorvat i albánec v klidu vedle sebe. Co bylo spouštěcím mechanizmem následujících hrůz? Někdo jim našeptával a nejen jim, že se budou mít lépe když se rozdělí, asi tak jak to bylo v Československu. Důsledky už známe všichni, pořád je to o tom rozděl a panuj. Ty snahy dělit vidíme i u nás a nemusí to být zrovna CIA. Ty snahy vidíme u našich spoluobčanů, kteří sázejí na to, že z toho budou mít nějakou výhodu či hmotný prospěch. Lidé jsou ve své podstatě zmetci, odpad, který se v živočisné říši v jiné podobě už nevyskytuje. Tímto se omlouvám části populace slušných a normálních lidí. V každé společnosti a v každé době se v lidské populaci objevuje cca 15 % zmetků a vyšinutých jedinců.

  OdpovědětVymazat
 8. Spravedlivý soud v Haagu ? Ante Gotovina dostal 27 let, po odvolání byl zproštěn všech obvinění a propuštěn. Nevím o čem tam ten soud je ale spravedlnost to určitě není. Asi špína v režii "demokracií".

  OdpovědětVymazat
 9. Tito soudci by mněnli být souzeni za prznění práva.
  Jsou do dobytkové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A teď si představte tu paniku zdejších popíračů holokaustu, až si uvědomí, že na rozdílu v evidenci (např. Červeného kříže) uprchlíků z "bezpečných" zón OSN a skutečně dorazivších na území ovládané armádou BiH lze zmizelými velice dobře odhadnout počet zavražděných civilistů. Němci tomu říkali vystěhování na Madagaskar, Srbové evakuace.

   Vymazat
  2. Machometáne, píšeš propagandistické lži, které už dávno odhalili němečtí , angličtí , bulharští i čeští autoři. A neodvolávej se na mezinárodní organizace. Tvým lžím legitimitu nedodají. RD

   Vymazat
  3. Vás popírače nestydy už dávno usvědčili Lékaři bez hranic a Červený kříž a jimi zaregistrovaní v Srebrenici a Potočarech. Špatná zpráva pro zločince, lidé nemizí beze stopy. Á, tak už nejsem Žid, ale machometán, stejná nacistická praktika označování značkou, stejně jako jste to dělali v Bosně na domech.

   Vymazat
 10. Vidím, že paní Květa vzala do zaječích, když byla dotázána jak suverénně velkosrbsky ve svém příspěvku, časově umístěném do období po vyhlášení nezávislosti Bosny na základě referenda, označila bosňácké okresy v okolí Srebrenice, jež byly loajální sarajevské vládě, za srbské území.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Referenda se bosenští Srbové nezúčastnili!!! Tak nelži. Když podle tebe byly srbské vesnice kolem Sarajeva loajální muslimské vládě, tak nám vysvětli, proč poslala arabské mudžahedýny, aby je vyvraždili?! RD

   Vymazat
  2. Ukrajinci se referenda na Krymu také nezúčastnili a pouze pomatenec jako 7:32 s Květou a Tatary může zpochybňovat jeho platnost a tvrdit, že se jedná o ukrajinské území. Jaká to analogie, Jedina Ukrajina a Velika Srbija. Kde jsem tvrdil, že srbské vesnice byly loajální sarajevské vládě? Tak nelži. To se budete muset zeptat Miloševiče, Karadžiče, Plavšičové, Hadžiče a Izetbegoviče, proč si navzájem vyhlazovali celá města a vesnice. Myslel jsem, že pravoslavní Srbové jsou kulturnější národ, copak oni nepřijali křest a žijí ještě podle židovského starozákonního oko za oko, zub za zub?

   Vymazat
  3. Kosovo , kolébka Srbu . Komu jste ji zmrdi dali ! UCK . Schwarzenberg a Havlovci by prodali i fotra . Slováci dodnes neuznali uloupení Kosova Albánci . Fuck of TOP 09 .

   Vymazat
 11. Vidím, že se zde najde dost křižáků, kteří budou za zachování evropských hodnot bojovat ohněm a mečem vyhlazováním celých měst a vesnic stejně jako to dělají Turci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou kecy. Vesnice a města vyhlazují musulmani - v Bosně, na Kosovu, v Sýrii atd. atd. Tvoje poturčenecké propagandy tu nikdo z přítomných dávno nežere! Pavel P.

   Vymazat
  2. Myslíte dokument Předehra ke genocidě ve Srebrenici - masové vraždy a etnické čištění během prvních tří měsíců bosenské války (duben - červen 1992), který uvádí srbskými silami zničených 296 bosensko-muslimských obcí, 70.000 vyhnaných a 3.166 zavražděných Bosňáků v okolí ostřelované Srebrenice. Takto to vypadá, že došlo k etnickému čištění okresů s většinově muslimskou populací loajální k Sarajevu (referendum a vyhlášení nezávislosti), jež se staly překážkou v realizaci na mapě nakresleného Velkého Srbska. Co konkrétně z toho dokumentu zpochybňujete, já jim to vytmavím, já jim to napíšu se zpětnou adresou diskuze Nová republika. http://www.bosniak.org/bosanski/preludij-za-genocid-u-srebrenici-%E2%80%93-masovna-ubistva-i-etnicko-ciscenje-bosnjaka-u-regiji-srebrenice-tijekom-prva-tri-mjeseca-bosanskog-rata-april-juni-1992/

   Vymazat
 12. Málo fotek dětských obětí bombardování a ostřelování Sarajeva a Srebrenice Vojskem republiky srbské a Jugoslávskou armádou? Těch 40 let ve fešáckém kriminále je za válečné zločiny pakatel.

  OdpovědětVymazat
 13. Pro toho, kdo je ještě na pochybách a pod vlivem srbské propagandy. Záznam z hotelu Fontana, jak Radko Mladič vyhrožuje smrtí chudákům z utečeneckých táborů, uprchnuvších před jeho etnickými čistkami do bezpečných zón OSN. Všichni vypadají při příchodu vystrašeně jako Vojskem Republiky srbské vyhnaní ze svých domovů, ale nepochybuji, že zdejší klerofašistické zrůdy je označí za džihádisty. Den předtím takto vyhrožoval vojákům OSN, kteří měli tyto civilisty chránit. Možete obstati ili nestati. Můžete přežít nebo nežít (zahynout, zmizet, rozplynout se). https://www.youtube.com/watch?v=urpbonh7kj8

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Banda Násira Oriče hrála fodbal se Srbskýma hlavama . Co ty na to ? Je horší vyhrožováni ? Srbové byly likvidování od 15 století ne li dřív . Pokud by vyvraždili naši vesnici , tak bych se jim pomstil . Oko za oko . Ten Hag si strčte do dupy :-)

   Vymazat
  2. Přesně takto probíhá spirála násilí a nenávisti. Tedy byste spolu s Mladičem mstil, ukájel a páchal válečné zločiny stejně jako Orič na nevinných civilistech za srbskými silami zničených 296 bosensko-muslimských obcí, 70.000 vyhnaných a 3.166 zavražděných Bosňáků v okolí ostřelované Srebrenice (duben - červen 1992). Na vás klerofašistické politiky - fanatické ustašovce, džihádisty a četniky vždy doplatí obyčejní lidé.

   Vymazat
  3. 18:34 Uvědomujete si vůbec, co jste prohlásil, kolikrát se chtěl Srb na těch chudácích z provizorních táborů mstít? Nejprve jim zničil domovy a přeživší etnické čistky pronásledoval až do bezpečných zón OSN, kde zbývající Židy (pardon Bosňáky) povraždil. Nebo to bylo pouze oddělování mužů od 14 do 75 let jako to dělali nacisté? Jak si říkáte, Mugabe?

   Vymazat
  4. Musím vnést do vašeho sporu trochu jinou notu - nahrávky, které v průběhu občanské války v Bosně uveřejňovala muslimská strana, jsou padělky. Koncentráky na válečné zajatce a muže schopné nosit zbraň budovali všechny tři strany konfliktu - Chorvaté, Srbové i muslimové. ANonym 19:32 tu uvádí mesmysly. Srbové v okolí Srebrenice nikoho nevraždili a už vůbec né celé vesnice. Zato bandy N.Oriče vyvraždili od roku 1992 do roku 1995 okolo 100 srbských vesnic a usedlostí, povraždili přes 3200 lidí, převážně civilistů - podřezávali i ženy a děti. Mladič v roce 1992 ještě nebyl v Bosně a Armáda Republiky srbské, které později vele, ještě nebyla založena. To jen ukazuje na "informace", z kterých lhář-anonym 19:32 vychází. Anonym 19:47 (asi ta samá osoba) tu píše také pěkné blbosti. Vraždění v Bosně začali muslimové, speciálně ti, kteří byli čerstvě amnestovaní Izetbegovičem. Ale napadá mne moc hezká otáka na podobné anonymy: co je to za národ Bosňáci? Kde se tam v Bosně vzali? Odkud přišli? Jak se odlišují od Srbů a jak od Chorvatů? Měli někdy svoje knížectví, království či něco podobného? Mají svůj svébytný jazyk, a když ano, pak jak se ten jazyk nazývá? Mají své území, kde žijí a kde není usazen po staletí nikdo jiný? Prostě zkráceně- Co to je Bosňák? Až mi odpovíte, pak se ukáže, jaké blbosti píšete. Marek

   Vymazat